Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Banaue Rice Terraces

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Banaue Rice Terraces


1. Jaké je Filipíny Banaue Rice Terraces?

Banaue Rice Terraces jsou starobylé rýžové terasy nacházející se na ostrově Luzon ve Filipínách. Jsou to zemědělské terasy, které byly postaveny původními obyvateli Ifugao přibližně před 2000 lety.

2. Jak se tam dostat?

Nejčastější způsob, jak se dostat do Banaue Rice Terraces, je leteckou cestou do města Manily a odtud pokračovat v přepravě autobusem nebo autem do Banaue. Cesta z Manily trvá přibližně 9-10 hodin.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Banaue Rice Terraces?

Nejlepší čas na návštěvu Banaue Rice Terraces je během suché sezóny, který trvá od listopadu do dubna. Během této doby jsou terasy zelené a plné rýže. V ostatních částech roku může být region vystaven monzunovým dešťům.

4. Jaké aktivity lze provádět v Banaue Rice Terraces?

Kromě prohlídky teras samotných, lze v okolí Banaue Rice Terraces provádět různé outdoorové aktivity. Patří sem pěší turistika po okolních vesnicích, návštěva Ifugao vesnic a poznání místní kultury, pěší výlety k vodopádům a kouzelným jezerům, a také jízda na kánoi po Rio Chico.

5. Existují ubytovací možnosti v Banaue Rice Terraces?

Ano, v blízkosti Banaue Rice Terraces je k dispozici několik ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů po hostely a penziony. Je důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v průvodce navštěvy turistických sezón.

6. Jaké jsou nejlepší vyhlídkové body v Banaue Rice Terraces?

Existují různé vyhlídkové body, které nabízejí krásné výhledy na Banaue Rice Terraces. Mezi nejoblíbenější patří Viewpoint v Banaue a Batad, kde lze vidět majestátní terasy z výšky.

7. Jak se mohu dozvědět více o kultuře a historii Banaue Rice Terraces?

Banaue Rice Terraces je sídlem původních obyvatel Ifugao, kteří mají bohatou kulturu a historii. Můžete se dozvědět více o jejich kultuře a historii prostřednictvím návštěvy místních vesnic a hovorů s místními obyvateli. Existují také muzea a informační centra, která poskytují další informace o této oblasti.

Tyto otázky a odpovědi vám pomohou získat základní informace o Filipíny Banaue Rice Terraces. Pokud máte další otázky, jsem tu, abych vám pomohl.


Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces: Krajina úžasných rýžových teras na Filipínách

Filipíny, jedna z nejkrásnějších ostrovních destinací na světě, jsou domovem mnoha úžasných přírodních památek. Mezi nimi je také Banaue Rice Terraces, které jsou považovány za jedno z divů světa a jsou jedním z nejcennějších a architektonicky nejvýznamnějších příkladů starověkého poznání a zemědělského umění.

Nacházejí se v pohoří Cordillera na severním ostrově Luzon a jsou vzdáleny přibližně 350 km od hlavního města Manila. Banaue Rice Terraces byly vybudovány Ifugao kmenem, který je místním etnickým seskupením, v průběhu staletí pomocí jednoduchých nástrojů a ruční práce. Terasovité rýžové polnosti pokrývají více než 10 000 čtverečních kilometrů hor na této oblasti a sahají až do výšky 1 500 metrů nad mořem.

Hlavním účelem Banaue Rice Terraces je zajištění stabilního zemědělského zdroje pro místní obyvatele. Rýže, která je hlavní plodinou pěstovanou na těchto terasách, je hlavním zdrojem obživy pro Ifugao etnikum, které zde žije dodnes. Terasy fungují podle systému vodního zavlažování, který pochází z místních zdrojů – pramenů, říček a dešťových srážek. Tento systém je velmi dobře navržen a umožňuje rytmus zásobování vodou pro rýžová pole v průběhu celého roka.

Banaue Rice Terraces jsou nejen významnou zemědělskou památkou, ale také mají velký kulturní a historický význam. Patří mezi světové dědictví UNESCO od roku 1995 a zobrazují mistrovství Ifugao konstrukční techniky. Vytvářejí geograficky i kulturně jedinečné prostředí, které je přitažlivé pro turisty z celého světa.

Pro návštěvníky, kteří chtějí obdivovat Banaue Rice Terraces, existují různé možnosti. Nejlepší období pro návštěvu je od února do května, kdy jsou terasy plné zeleně a voda zuří lemu jejích hranic. Existují zde různé stezky a trasy, na kterých je možné si prohlédnout terasy blíže a vychutnat si panoramatický výhled na okolní krajinu. Místní průvodci také nabízejí prohlídky, které návštěvníkům umožní lépe porozumět historickému a kulturnímu významu tohoto místa.

Banaue Rice Terraces jsou krásnou ukázkou lidského umění a zemědělského genia. Jejich úžasná krajina, pečlivě zkonstruované terasy a kulturní dědictví dělají z tohoto místa skutečný poklad Filipín. Přijďte a objevte nádheru těchto rýžových teras a prohlédněte si velkolepou práci předků, která stále přetrvává ve všem svém lesku.


Ubytování Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces (Rižová terasovitá pole Banaue) jsou jedním z nejúchvatnějších přírodních zázraků, které můžete na Filipínách spatřit. Tento nádherný komplex terasovitých polí se nachází na severu země ve stejnojmenném městečku Banaue, v provincii Ifugao. Jejich úžasnost spočívá nejen v jejich přírodní kráse, ale také v tom, že byly vybudovány za pomoci lidských rukou již před více než 2000 lety.

Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejstarších zemědělských systémů na světě a byly vybudovány původními obyvateli Filipín, kteří využili své zkušenosti s budováním a terasováním krajiny. Tyto terasy byly vyřezány do horského svahu pomocí primitivních nástrojů, jako jsou kameny a dřevo, a staly se velmi efektivním způsobem, jak využít nehostinnou krajinu pro pěstování rýže.

Celý komplex Banaue Rice Terraces se skládá z několika desítek terasovitých polí, která se rozprostírají po celém údolí. Jsou tak rozsáhlá, že se říká, že kdyby byly spojeny dohromady, mohly by dosáhnout délky přes 20 tisíc kilometrů. Tato impozantní síť teras není pouze krásným výhledem, ale také důkazem, že staletími dokázali původní obyvatelé Filipín pracovat s přírodou a vytvářet udržitelné zemědělské systémy.

Při návštěvě Banaue Rice Terraces můžete zažít autentický venkovský život a získat větší představu o filipínské kultuře a jejích tradicích. Můžete se projít po starých dřevěných přístupových stezkách, které vedou mezi poli, a obdivovat úžasnou rovnováhu mezi přírodou a člověkem. Terasovitá pole jsou také domovem místního původního kmenového obyvatelstva Ifugao, které zachovalo své tradiční způsoby života, včetně tradičního oděvu a řemesel.

Pokud se rozhodnete zůstat v Banaue, můžete si vybrat z různých typů ubytování. Od luxusních hotelů po jednoduché horské chaty, nabízející autentický zážitek přímo ve srdci terasovitých polí. Mnoho ubytovacích zařízení také organizuje výlety a aktivity, které vám umožní objevovat okolní krajinu a poznávat kulturu místních obyvatel. Od treků v horách až po návštěvu tradičních vesnic - je zde mnoho možností, jak strávit svůj čas v této oblasti.

Banaue Rice Terraces jsou nejen jednou z největších atrakcí Filipín, ale jsou také jedním z UNESCO Světového dědictví, což z nich činí nezbytnou zastávku pro všechny, kteří navštíví tuto krásnou zemi. Jejich krása a historický význam zanechávají nezapomenutelný dojem na každého, kdo se do jejich blízkosti dostane.


Počasí Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jednou z nejvýznamnějších atrakcí na Filipínách a jsou známé svou krásnou krajinou a důmyslně vyrovnávanými rýžovými terasami. Nacházejí se v provincii Ifugao, na severu ostrova Luzon, a jsou považovány za jeden z divů světa.

Kromě svého impozantního vzhledu mají Banaue Rice Terraces také důležitou kulturní hodnotu. Terasy byly vybudovány před více než 2000 lety místním lidem, což je záznam trvalých zemědělských technik v těchto oblastech. Původním záměrem bylo zhodnotit strmé svahy a vytvořit terasy, které by sloužily k pěstování rýže. Díky trvalému úsilí skupin Ifugao vytvořit a udržovat tyto terasy jsou nyní zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Počasí v této oblasti je ovlivněno tropickým klimatem Filipín. Banaue Rice Terraces leží ve vyšších nadmořských výškách, což znamená, že zde je mírnější klima než na pobřeží. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 20 °C až 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou během dubna a května, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Na druhou stranu v nejchladnějších měsících, kterými jsou prosinec a leden, se teploty mohou snížit na 10 °C.

Dešťový vzorec v této oblasti je podobný jako u jiných částí Filipín. Nejdeštivější období je obvykle od června do října, kdy na terasy svítí časté lijáky. Deštivé období může způsobit erozi, která může být nebezpečná pro terasy. Místní lidé musí pravidelně udržovat terasy, aby zachovali jejich původní funkci a krásu.

Pokud jde o návštěvy Banaue Rice Terraces, nejlepší doba je v období sucha, které trvá od listopadu do května. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a můžete si užít nezbytný čas na prozkoumání této úchvatné destinace.

Banaue Rice Terraces jsou tedy nejen úžasné technické dílo, ale také důkazem toho, jak místní lidé dlouho a pečlivě udržují svoje kulturní tradice. Při návštěvě se můžete těšit na zážitek z jemného klimatu a krásného výhledu na rýžové terasy. Banaue Rice Terraces jsou skutečně místem, které byste neměli vynechat při cestování po Filipínách.


Dovolená Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a přátelskými lidmi. Jedním z nejvíce unikátních a ohromujících míst, které stojí za návštěvu, jsou Banaue Rice Terraces.

Banaue Rice Terraces jsou soustavou terasovitých polí, která se rozkládají ve vysočinách severní části Filipín. Tyto terasy byly vybudovány před více než 2 000 lety domorodým kmenem Ifugao jako systém zavlažování zemědělské půdy. Tento systém funguje dodnes a vytváří nejen úrodnou půdu pro pěstování rýže, ale také překvapivý pohled na krajinu.

Každá terasa je ručně vyrobená, postavená z kamene a země. Vytvářejí kaskády, které sami o sobě představují ohromující pohled. Políčka jsou rozdělena kamennými hrázemi, které jsou zde pro udržení zeminy a překlenutí výškových rozdílů. Celkem je zde kolem 4 000 kilometrů teras, které vytvářejí neuvěřitelný pohled na krajinnou krásu a ukázku mistrovství starověkého zemědělství.

Banaue Rice Terraces jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1995. Jsou to jediná terasovitá rýžová políčka v Asii, která jsou stále funkční a plodná. Mezi Filipínci jsou tyto terasy známé jako "Stupně do nebes".

Návštěva Banaue Rice Terraces je zážitek, který si návštěvníci rozhodně nemohou nechat ujít. Tato oblast nabízí neuvěřitelné výhledy na kopcích, zelené terasy a úžasné možnosti fotografování. Existuje několik vyhlídkových míst, která umožňují vyhlídku na Banaue Rice Terraces z různých úhlů.

Kromě toho, že se můžete potěšit tímto ohromujícím výhledem, můžete se také seznámit s místní kulturou a tradicemi. Lidé zde jsou velmi přátelští a rádi vám ukáží svůj způsob života. Můžete se vydát na procházku po horské vesnici Batad nebo Bangaan, kde si můžete prohlédnout tradiční Ifugao domy a dokonce se zúčastnit některých tradičních obřadů.

Pro zájemce o dobrodružství je také možnost trekkingu po horských stezkách mezi políčky. Tyto treky vám umožní prozkoumat Banaue Rice Terraces zblízka a získat lepší představu o jejich rozsahu a složitosti.

Pokud plánujete návštěvu Banaue Rice Terraces, nejlepší období pro to je od června do září, kdy jsou terasy plné zeleně a rýže je v plném květu. Můžete si pronajmout místního průvodce, který vám pomůže s navigací a poskytne vám další informace o této fascinující oblasti.

Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejvíce ohromujících míst na Filipínách a zaslouží si být na seznamu každého cestovatele. Zde se můžete potěšit neuvěřitelnými výhledy, pochopením starověkého zemědělství a setkáním s místními lidmi, kteří vytvářejí a udržují tuto jedinečnou krajinu. Přijeďte a objevte krásu Banaue Rice Terraces sami!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky