Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Hundred Islands National Park

Počasí Filipíny Hundred Islands National Park


Hundred Islands National Park v Filipínách je přírodní div, který lze najít v provincii Pangasinan. Je to jedinečné a malebné místo, které je známé svými stovkami ostrůvků roztroušených kolem zálivu Lingayen. Národní park je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi, protože nabízí nádherné scenérie, úchvatné pláže a bohatý podmořský život.

Jedním z nejdůležitějších aspektů, který přitahuje turisty do Hundred Islands National Park, je jeho příjemné tropické klima. Filipíny jsou známé jako země, která leží v tropickém pásu, a proto se zdejší počasí typicky skládá z dvou hlavních sezón - suché a deštivé.

Suchá sezóna na Filipínách trvá od listopadu do května a je považována za ideální období k návštěvě národního parku Hundred Islands. Během těchto měsíců se počasí obvykle vyznačuje příjemnými teplotami okolo 25-30 °C a minimem srážek. Slunce svítí jasně na obloze a dává vám příležitost objevovat širokou škálu nabízených aktivit jako potápění, plavání, šnorchlování nebo prohlídky jednotlivých ostrovů.

Na přelomu května a června přichází deštivá sezóna, která trvá až do října. Přestože během těchto měsíců srážky vzrůstají, neznamená to, že je nemožné národní park navštívit. I když počasí může být proměnlivější a deštivé, voda je stále teplá a aktivit jako jsou šnorchlování a potápění se dá stále věnovat. Navíc, deštivá sezóna může přinést i své výhody, jako je výraznější zeleň na ostrovech a úžasné vodopády, které se objevují díky srážkám.

Je důležité si uvědomit, že i během suché sezóny může dojít ke krátkodobým dešťovým přeháňkám. Proto byste měli být vždy připraveni na možnost náhlých změn počasí a mít kvůli nim s sebou ochranné prostředky, jako jsou sluneční krémy a deštníky.

Hundred Islands National Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších přírodních divů Filipín, které láká návštěvníky svým úchvatným počasím a neuvěřitelnou biodiverzitou. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suché nebo deštivé sezóny, budete jistě mít nezapomenutelné zážitky z tohoto národního parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Hundred Islands National Park


1. Jak se dostat na Filipíny Hundred Islands National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hundred Islands National Park, je cestovat do města Alaminos v provincii Pangasinan. Odtud je možné najmout lodku, která vás doveze přímo na ostrovy.

2. Jaké aktivity a aktivity lze v Hundred Islands National Park podniknout?
Odpověď: V parku si můžete užít plavání, potápění, šnorchlování, jízdu na kajaku, horskou turistiku, piknikování a táboření. Také je možné prozkoumat různé ostrovy parku a projít se po přístupech a vyhlídkách.

3. Je nutné si rezervovat ubytování v předstihu?
Odpověď: Doporučuje se si rezervovat ubytování v předstihu, zejména během hlavních turistických sezón. Existuje několik kempů a resortů v okolí parku, které nabízejí ubytovací možnosti.

4. Kolik to stojí a jaké jsou vstupné poplatky?
Odpověď: Vstupné do parku je 40 pesos na osobu. Existují také další poplatky za pronájem lodky, jízdu na kajaku a další aktivity v parku.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Hundred Islands National Park?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě parku je v období od března do května, kdy je počasí stabilně teplé a suché. Nicméně park je otevřený po celý rok a lze ho navštívit i v jiných měsících.

6. Jak dlouho by měla být návštěva parku?
Odpověď: Doporučuje se strávit alespoň jeden celý den v parku, aby bylo dostatek času na prohlídku různých ostrovů a vyzkoušení různých aktivit.

7. Existuje zde možnost stravování?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici různé kiosky a restaurace, kde si můžete zakoupit jídlo a občerstvení.

8. Je možné si pronajmout lodku nebo průvodce na prohlídku parku?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout lodku a nebo najmout průvodce, který vám umožní prozkoumat různé ostrovy a zajímavosti v parku.

9. Je v parku k dispozici koupání a sprchy?
Odpověď: Ano, je zde několik pláží, kde je možné se koupat, a také jsou k dispozici sprchy a toalety.

10. Jaký je nejoblíbenější ostrov v parku?
Odpověď: Nejpopulárnějším ostrovem v parku je ostrov Quezon, který je vybaven turistickými trasami, vyhlídkami a písečnou pláží.


Dovolená Filipíny Hundred Islands National Park


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a více než 7 000 ostrovů. Jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů této země je Hundred Islands National Park. Tento park, který se nachází v provincii Pangasinan, nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, bělostné pláže a bohatý podmořský život.

Hundred Islands National Park byl založen v roce 1940 a je jedním z nejstarších národních parků na Filipínách. Rozkládá se na ploše 18,44 km² a zahrnuje celkem 124 malých ostrůvků a ostrůvků. Z těchto 124, pouze tři jsou přístupné pro veřejnost - Governors Island, Quezon Island a Children's Island.

Governors Island je největším ostrovem v parku a je dobře vybaven pro turisty. Na ostrově najdete piknikové stany, grily a malé obchody, kde si můžete koupit občerstvení. Existuje také možnost půjčení kajaku nebo lodě a prozkoumat okolní ostrůvky. Z vrcholu Governors Island se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu a na jasné dny můžete vidět až do daleka. Ostrov je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování díky svému pestrobarevnému podmořskému světu.

Quezon Island je jedním z nejžádanějších ostrovů národního parku a je oblíbený mezi rodinami a skupinami přátel. Na ostrově si můžete pronajmout plážový domek, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Existuje také golfové hřiště pro ty, kteří milují tento sport. Pláže na Quezon Island jsou čisté a bílé písky lákají k opalování nebo koupání v krásném průzračném moři. Ostrov také nabízí mnoho aktivit, jako je šnorchlování, vodní lyžování, rybaření či jízda na banánu, aby zpříjemnily váš pobyt.

Children's Island je nejmenším ostrovem v národním parku, ale je velmi oblíbený pro své plytké vody, které jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Zde se můžete potápět, šnorchlovat nebo prostě relaxovat na pláži. Na ostrově také najdete malý vodopád, který je pro děti velmi atraktivní.

Hundred Islands National Park je jedinečným a nádherným místem, které nelze na Filipínách vynechat. Kromě tří hlavních ostrovů je zde mnoho menších ostrůvků a útesů k objevování. Park nabízí řadu turistických tras a turistických průvodců, kteří vás provedou nejkrásnějšími místy parku. Je důležité dodržovat všechna pravidla a ustanovení parku, aby se příroda uchovala pro budoucí generace.

Pokud plánujete dovolenou na Filipínách, nezapomeňte zahrnout Hundred Islands National Park na svůj itinerář. Toto kouzelné místo vám poskytne nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Ubytování Filipíny Hundred Islands National Park


Filipíny jsou známé svou překrásnou přírodou a nádhernými plážemi. Jedno z nejpopulárnějších turistických míst, které stojí za návštěvu, je skupina ostrovů nazývaná Hundred Islands National Park.

Hundred Islands National Park se nachází na severozápadě Filipín blízko města Alaminos v provincii Pangasinan. Jedná se o přibližně 123 ostrůvků a ostrůvků, které jsou rozptýleny po malém prostoru Laguna de Bay. Park je rozprostřený na ploše 1 844 hektarů a nabízí krásné pláže, korálové útesy a průzračnou vodu, která je domovem různých druhů mořských živočichů.

Před příchodem turistů bylo mnoho ostrovů považováno za útočiště divoké zvěře a vegetace, ale dnes jsou mnohé z nich dostupné pro veřejnost. Některé z nejznámějších ostrovů, které stojí za návštěvu, jsou Governor Island, Quezon Island, a Children's Island.

Governor Island je největší z ostrovů a nabízí impozantní výhled na celé souostroví. Na vrcholu ostrova je vyhlídková plošina, ze které se můžete pokochat panoramatickým výhledem na ostrovy a azurovou vodu. Další oblíbený ostrov je Quezon Island, který je vybaven piknikovou oblastí, chatkami pro přenocování a malou pláží, kde se můžete slunit a relaxovat.

Nejvíce zajímavým ostrovem však je Children's Island. Tento ostrov je domovem mnoha druhů korálových útesů a ryb, což jej dělá ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Návštěvníci si mohou půjčit potápěčskou výzbroj a objevovat bohatství života pod hladinou.

Přestože je úžasné strávit celý den prozkoumáváním jednotlivých ostrovů, existuje také možnost pronájmu lodě a proplouvání kolem celého souostroví. Turisté, kteří si pronajmou loď, budou mít příležitost objevit další skryté pláže, malé jeskyně a neobydlené ostrovy, které jsou mimo dosah běžných turistů.

Pokud se chystáte navštívit Hundred Islands National Park, je nejlepší vyrazit v době sucha mezi listopadem a červnem. Během této doby je pravděpodobnost deště snížena a možnost využití všech atrakcí parku je optimální.

Ubytování v této oblasti je poměrně snadné. Existuje několik resortů a hotelů, které nabízejí různé typy ubytování, od luxusních pokojů po chatky přímo na pláži. Město Alaminos je také dobrým místem k nalezení cenově dostupných možností ubytování, které jsou blízko parku.

Hundred Islands National Park je skutečně unikátním místem, které nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu oceánu a příležitost objevovat různé druhy živočichů. Pokud plánujete cestu na Filipíny, nezapomeňte zahrnout návštěvu tohoto národního parku na seznam věcí, které očekáváte a oceníte z celého srdce.


Letenka Filipíny Hundred Islands National Park


Filipíny jsou krásnou zemí plnou překvapení a neopakovatelných zážitků. A když hledáte místo, kde se můžete vyhnout davům turistů a užít si klidné pobyt, Hundred Islands National Park je tím pravým místem.

Hundred Islands National Park se nachází v Pangasinanu, na severozápadě Filipín. Park je tvořen více než stovkou ostrovů a ostrůvků, které leží v průzračných vodách Jihočínského moře.

Pro návštěvu parku stačí si zakoupit vstupenku a pronajmout si loďku. Existuje mnoho místních společností, které nabízejí různé typy lodí za rozumnou cenu. Můžete si vybrat buď malou člunovou loď nebo větší speedboat.

Když dorazíte k parku, přivítají vás krásné skalnaté ostrovy, které se vypínají ze smaragdových vod. Park nabízí různé aktivity, například šnorchlování, potápění, plážový volejbal nebo jen relaxaci na pláži.

Nejlepší je začít návštěvu parku brzy ráno, aby se vyhnuli davům turistů a mohli si užít klidného koupání a krásného výhledu na ostrovy. Pokud se rozhodnete si pronajmout vlastní loďku, můžete si vybrat mezi různými trasami a objevovat nová místa během celého dne.

Hundred Islands National Park také nabízí mnoho možností pro outdoorové nadšence a dobrodruhy. Můžete si vyzkoušet horolezectví a vrátit se zpátky dolů přes tyčové mosty. Nebo si můžete pronajmout kajak a objevovat krásná místa v okolí.

Pro ty, kteří hledají ubytování, existuje mnoho možností od malých domů na ostrově po luxusní hotely na pláži.

Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout od hektického života a užít si klidného pobytu na krásných ostrovech, Hundred Islands National Park je skvělou volbou. A nejlepší způsob, jak tam dorazit, je jednoduše zakoupit letenku na Filipíny a začít objevovat tuto krásnou zemi.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky