Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Finsko Ivalo

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ivalo


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Finska a Ivala může být následující:

Dotaz: Jak se dostat do Ivala?
Odpověď: Nejčastěji se do Ivala dostanete letecky. Existuje přímé spojení mezi Ivalem a několika mezinárodními letišti. Můžete také přijet autem nebo autobusem z jiných částí Finska.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Ivalo?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ivala závisí na vašich preferencích. Pro zimní rekreační aktivity jako je lyžování a sněžnice je ideální období od prosince do března. Pokud vás zajímají půlnoční slunce a polární záře, můžete navštívit Ivalo od června do srpna.

Dotaz: Co je v Ivalu hlavní atrakce?
Odpověď: Ivalo je známé pro svou úžasnou přírodu a venkovní aktivity. Mezi nejznámější atrakce patří Národní park Urho Kekkonena, kde můžete procházet krásnou krajinou a obdivovat divokou přírodu. Další atrakcí je vesnice Sámů, kde se můžete dozvědět o tradičním samickém životním stylu a kultuře.

Dotaz: Jaké outdoorové aktivity jsou v Ivalu dostupné?
Odpověď: Ivalo nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Mezi nejoblíbenější aktivity patří lyžování, turistika, jízda na sněžnicích, jízda na sáních tažených psím spřežením, rybaření a pozorování polární záře.

Dotaz: Existují v Ivalu restaurace a ubytování?
Odpověď: Ano, v Ivalu naleznete řadu restaurací, kde můžete ochutnat finskou kuchyni a místní speciality. Co se týče ubytování, Ivalo nabízí různé možnosti, včetně hotelů, chát a kempů.


Letenka Finsko Ivalo


Finsko je země, která svými překrásnými krajinami láká mnoho turistů z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Ivalo. Letenky do Ivala jsou stále více populární, protože tento malebný městečko nabízí nádhernou přírodu, polární záře a mnoho dalšího.

Ivalo je malé město ležící ve finské Laponsku poblíž řeky Ivalojoki. Je významným centrem pro turisty, kteří sem přijíždějí za zážitky spojenými s polární září, zimními sporty a unikátní kulturou laponského domorodého obyvatelstva - Sámů.

Cesta do Ivala začíná letištěm Ivalo, které je nejjižnějším letištěm ve Finsku. Z Prahy je možné letět do Ivala přímým letem s jednou ze skandinávských leteckých společností. Letenky jsou obvykle dostupné za relativně příznivé ceny a nabízejí turistům skvělou příležitost vydat se do této malebné oblasti.

Po přistání na letišti Ivalo je zde připraveno několik možností, jak se dostat do města. Nejpopulárnější způsob je využít autobusovou linku, která je pravidelně spojuje letiště s Ivalem. Cesta trvá přibližně 20 minut a autobusy jezdí často, což je pro turisty velmi výhodné.

Jakmile se turisté dostanou do Ivala, mají mnoho možností, jak strávit svůj čas. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je sledování polární záře. Ivalo se nachází v oblasti, kde jsou polární záře časté, a tak je to ideální místo pro pozorování tohoto jevu. Je možné se připojit k organizovaným prohlídkám, které vás provedou temnou a tichou polární krajinou a ukážou vám kouzlo polární záře.

Další populární činností je lyžování. Ivalo nabízí několik lyžařských středisek s různými tratěmi, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Takže, pokud jste fanoušci zimních sportů, Ivalo je pro vás jedním z nejlepších míst k návštěvě.

V okolí Ivala se nachází také mnoho přírodních rezervací a národních parků, které stojí za prozkoumání. Například Národní park Urho Kekkonena nabízí nádhernou divokou přírodu, kde si můžete užít klid a ticho daleko od městského ruchu.

Letenka do Ivala je zkrátka vstupenkou do jedinečného světa laponské přírody a kultury. Připravte si teplé oblečení a vydejte se na dobrodružnou cestu do tohoto ohromujícího místa. Nesporně se zde stanete svědkem krás, které vás uchvátí a budete je chtít zažít znovu a znovu.


Počasí Finsko Ivalo


Finsko – země ledových září a polárního světla. Tato země na severu Evropy je pro svůj jedinečný klimatický charakteristiky velmi populární turistickou destinací. Jedno z nejkrásnějších míst, kam lidé cestují, je oblast Ivalo. Jaké počasí zde panuje?

Klima v oblasti Ivalo

Ivalo, ležící v samém severu Laponska, patří mezi nejzimnější oblasti Finska. Je zde kontinentální podnebí, s výraznými změnami teplot během roku. Zatímco v létě dosahují teploty kolem 20 stupňů Celsia, v zimě se teploty pohybují mezi -15 až -25 stupni Celsia. V lednu je nejchladněji, teploty dosahují i -40 stupňů Celsia.

Sněhová pokrývka v Ivalu

Díky nízkým teplotám zde po většinu roku leží sněhová pokrývka, která se v průměru udržuje až do května. Nejvyšší sněhová pokrývka bývá obvykle v únoru, kdy dosahuje až jeden metr. Sníh zde hraje velkou roli v turistickém ruchu, především v zimě, kdy je možné se věnovat sportům jako je lyžování či ježdění na sněžných skútrech.

Polární světlo v Ivalu

Ivalem prochází severní polární kruh, což způsobuje přítomnost polárního světla. V zimě je tedy možné pozorovat polární záři, což tvoří nezapomenutelný zážitek. Polární záře v Ivalu může být pozorována od září do dubna. Obvykle je možné pozorovat ji v noci, kdy je nejtmavší.

Co si vzít s sebou?

Pokud se vydáte do Ivalu, měli byste být dobře vybaveni. Neberte vše na lehkou váhu. Doporučujeme dobře izolované zimní boty, kalhoty, bundu, rukavice, šálu a čepici. Uvědomte si, že zdejší teploty mohou být velmi nízké, proto se připravte na extrémní podmínky.

Ivalo – země ledových září a polárního světla. Toto místo nabízí jedinečný zážitek pro ty, kteří milují zimu a nádhernou přírodu. Navštivte Ivalo a prožijte nevšední dobrodružství.


Ubytování Finsko Ivalo


Finsko je známé svou malebnou přírodou a krásnými krajinami, které fascinují milovníky outdoorových aktivit. Jeden z nejoblíbenějších regionů k prozkoumání je Ivalo, které se nachází v provincii Laponsko. Abychom si mohli užít toto úžasné místo co nejvíce, je důležité si zarezervovat vhodné ubytování.

Ivalo nabízí různé typy ubytování, která uspokojí potřeby různých cestovatelů. Jednou z možností je pobyt v hotelu. V Ivalu se nachází několik hotelů různých cenových kategorií, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování. V těchto hotelech můžete očekávat moderní vybavení, vynikající služby a pohodlí. Některé hotely mají také speciální sauny, restaurace s tradiční finskou kuchyní a wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a další relaxační procedury.

Pro ty, kteří preferují přirozenější prostředí, je zde možnost ubytování v chatách. V Ivalu a jeho okolí najdete spoustu prostorných a vkusně zařízených chatek, které vám poskytnou útulnost a komfort. Mnohé z těchto chat jsou vybaveny kuchyňkou, kde si můžete připravit svá vlastní jídla. Vyrazit na výlet a poté se vrátit do chalupy, kde si můžete uvařit svou oblíbenou finskou specialitu, je skvělý zážitek. Chalupy v Ivalu jsou obklopeny nádhernou přírodou, takže si můžete vychutnat výhledy na jezera, lesy a sněžné pláně přímo ze svého okna.

Pokud hledáte něco trochu neobvyklého, můžete se rozhodnout pro pobyt v iglú. Igloo aldea je unikátní ubytování ve venkovních ledových iglú. Tyto iglú jsou plně vybaveny a nabízejí úžasný výhled na noční oblohu. Díky pohodlným postelím, které jsou vybaveny termálními matracemi a peřinami, můžete spát pod hvězdami a pozorovat polární záři z pohodlí teplé postele. Pro ty, kteří si chtějí před spaním užít sauna rituál, jsou v rámci igloo aldey také k dispozici sauny.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, Ivalo vám zajistí jedinečný zážitek. Budete mít příležitost prozkoumat oblastí, vyzkoušet si různé venkovní aktivity, jako je jízda na sáňkách tažených soby, sněžné skútry, běžky nebo výlet na ryby do zamrzlých jezer. Tímto způsobem se ponoříte do finské kultury a tradic, které jsou hluboce zakotveny v každodenním životě místních obyvatel.

Ivalo je jedinečné místo, které stojí za návštěvu a ubytování v tomto horském ráji se stane vaším útočištěm po celý den. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel, útulnou chatu nebo netradiční iglú, můžete očekávat, že váš pobyt v Ivalu bude kouzelný.


Dovolená Finsko Ivalo


Finsko se stále více stává oblíbenou dovolenkovou destinací mezi turisty z celého světa. Mezi nejoblíbenější místa pro dovolenou ve Finsku patří Ivalo, malebné městečko ležící na severu země. Ivalo je známé svou krásnou přírodou, polárními zářemi a jedinečnou sametovou atmosférou.

Jedním z největších taháků tohoto regionu je návštěva zdejších národních parků. Národní park Urho Kekkonena je největší národní park ve Finsku a nabízí nádhernou přírodu plnou lesů, jezer a divoké zvěře. Jezera v tomto parku jsou ideální pro rybaření a kanoe. Turisté také mohou objevovat krásné turistické stezky a v zimě se vydat na sněžnicích na procházku.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je vesnice Inari, která je známá hlavně pro svou sami kulturou. Tato malá vesnice je domovem Samiho, původního obyvatele severních regionů Skandinávie. Turisté mohou navštívit Sami muzeum a dozvědět se více o kultuře a tradicích tohoto etnika. Jejich tradiční řemesla a gastronomie jsou také velmi oblíbené u turistů.

Pro milovníky zimní rekreace je Ivalo prostě ideální destinací. V zimě je možnost vyzkoušet si například jízdu na saních tažených soby, která je jedním ze symbolů Skandinávie. Dále je zde také možnost vyzkoušet si jízdu na sněžném skútru nebo se vydat na pěší túru se sněžnicemi. Pokud si troufáte na něco více extrémního, můžete se také zúčastnit ledového plavání. Večery pak můžete trávit sledováním polárních září, jedinečných světelných jevů, které v tomto regionu nejčastěji vidíte.

Když už jste ve Finsku, nenechte si ujít návštěvu místních lázní, zvaných "sauny". Sauna je tradiční součást finské kultury a Finsko je domovem více než 3 milionů saun. Saunování je pro místní obyvatele nejen způsob relaxace, ale také sociálního setkávání. Ivalo nabízí několik saun pro turisty, které mohou vyzkoušet a ocenit tento tradiční finský rituál.

Ivalo je také skvělým výchozím bodem pro objevování norského a švédského Laponska. Město leží poblíž hranic těchto zemí a mnoho turistů rozhodne se přesunout do sousedních zemí a objevovat tamní krásy přírody.

Finsko Ivalo je skvělou volbou pro ty, kteří rádi objevují nedotčenou přírodu a chtějí si užít klid a odpočinek. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete tuto perlu severního Finska navštívit v létě nebo v zimě, nebudete zklamáni. Krása a jedinečnost tohoto místa vás ohromí a nabízí vám nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky