Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Montpellier

Dovolená Francie Montpellier


Montpellier je jedním z nejznámějších měst jižní Francie a představuje perfektní letní destinaci pro dovolenou. S bohatou historií, slavnou kulturou, krásnou architekturou a živým nočním životem, Montpellier nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého turistu.

Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Montpellier je historické centrum města nazývané "Écusson". Toto malebné starobylé město je plné úzkých uliček, historických budov a prestižních platí. Mohou se zde turisté procházet kolem středověkých trhů, podívat se na některé z nejvýznamnějších památek, jako je katedrála Saint-Pierre a slavná fontána Tří Grácií. K dispozici je také mnoho kaváren, restaurací a obchodů, které nabízejí autentickou atmosféru jižní Francie.

Dalším imperativním místem k návštěvě v Montpellier je slavná botanická zahrada "Jardin des Plantes", která je nejstarší ve Francii. Zahrnuje rozsáhlé botanické sbírky a krásné zastřešené pařníky. Turisté mohou procházet zdejšími cestičkami, obdivovat exotické rostliny a obdivovat nádherné květiny. Jardin des Plantes také nabízí nádherný výhled na město a je skvělým místem na relaxaci.

Milovníci umění by neměli minout návštěvu slavného Musée Fabre, které je předním muzeem v Montpellier. Toto muzeum nabízí rozsáhlou sbírku výtvarného umění od středověku až po moderní dobu. Zdejší vystavená díla zahrnují práce slavných umělců jako je Rubens, Delacroix, Courbet a Matisse. Musée Fabre je takovým uměleckým rájem a musí se vidět.

Když jde o kulturní život ve městě, Montpellier je známý svým bohatým divadelním a hudebním průmyslem. Má přes 30 divadel a koncertních hal, které pořádají různé živé představení, od tradičních her až po opery, balety a koncerty. Místní festivaly, jako je Festival de Radio France a Montpellier Dance Festival, také přitahují návštěvníky z celého světa.

Navíc, Montpellier má ideální polohu pro ty, kteří chtějí relaxovat na pláži. Nachází se jen pár kilometrů od Středozemního moře a slavného letoviska La Grande-Motte. Turisté si mohou užívat slunečního záření, osvěžujícího moře a vodních sportů, jako je surfování nebo plťákování.

Montpellier nabízí také skvělé možnosti pro gastronomické dobrodružství. Má mnoho tradičních restaurací, kde se podávají místní speciality, včetně předních jižofrancouzských jídel. Turisté si mohou vychutnat skvělá jídla doprovázená lahodnými víny z regionu.

Montpellier je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst k návštěvě ve Francii. S jeho bohatou historií, kulturou, uměním, plážemi a gastronomií nabízí turistům nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků. Pokud hledáte kombinaci kultury, relaxace a zábavy, je Montpellier ideálním cílem pro vaši dovolenou.


Ubytování Francie Montpellier


Francie Montpellier je krásné město na jihu Francie, které je velmi oblíbené mezi turisty. Nachází se v regionu Languedoc-Roussillon a je známé svou krásnou architekturou, kulturním dědictvím, jakož i úžasnou gastronomií. Pokud hledáte ideální místo pro ubytování, Montpellier nabízí širokou škálu možností, od hotelů po ubytování v apartmánech a domech.

Ubytování v hotelu

Pokud hledáte pohodlné a luxusní ubytování, Montpellier má mnoho hotelů, které vám nabídnou vynikající služby a pohodlí. Mezi nejlepší hotely patří Le Jardin des Sens, který je jedním z nejlépe hodnocených hotelů v Montpellier. Hotel nabízí vynikající služby, včetně bazénu, lázní, wellness centra a fitness centra. Dalším populárním hotelem je Hotel Le Corum, který se nachází v centru města, takže je všude blízko.

Ubytování v apartmánech

Pokud hledáte větší prostor a svobodu, ubytování v apartmánech může být pro vás správnou volbou. V Montpellieru je mnoho společností, které nabízejí apartmány různých velikostí a cenových kategorií. Mezi nejlepší patří Appart'City Montpellier Gare Saint Roch, který se nachází v těsné blízkosti nádraží, takže je ideální pro cestování po městě. Apartmány mají kuchyňský kout a jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Ubytování v domech

Pokud hledáte trochu více soukromí a chcete být jako doma, pronájem domu může být ideální volbou. V Montpellieru je několik stránek, které nabízejí pronájem domů v různých částech města. Mezi nejlepší možnosti patří Villa Les Mimosas, která nabízí krásný výhled na moře a nachází se v blízkosti centra města. Dům má velkou terasu a je ideální pro velké skupiny.

Celkově lze říci, že Montpellier nabízí širokou škálu ubytování, takže bez ohledu na vaše preference a rozpočet, určitě najdete něco, co vám bude vyhovovat. Během svého pobytu si můžete užít krásné město a vychutnat si místní kulturu a gastronomii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Montpellier


1. Jak se dostanu z letiště do Montpellieru?
Odpověď: Z letiště Montpellier Méditerranée je možné se dostat do centra města autobusem nebo taxi. Autobusová linka 120 je nejčastěji využívaná.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Montpellieru?
Odpověď: Montpellier nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako je například Place de la Comédie, Katedrála Saint-Pierre, Promenade de Peyrou, Arc de Triomphe nebo Botanická zahrada.

3. Jak se dostanu na pláž z Montpellieru?
Odpověď: Nejbližší pláže jsou v La Grande-Motte, která je přístupná vlakem z Montpellieru. Existuje také možnost využít autobusové linky, taxi nebo půjčit si auto.

4. Které jsou nejlepší restaurace v Montpellieru?
Odpověď: V Montpellieru je mnoho skvělých restaurací nabízejících různé kuchyně. Některé z těch nejlepších jsou La Diligence, Le Petit Jardin, Le Grillardin nebo Le Petit Jardin.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Montpellieru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Montpellieru je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a nepříliš horké. V létě bývá ve městě velmi horko a turisticky rušno.

6. Jaká je cena jízdenky na místní dopravu v Montpellieru?
Odpověď: Cena jednorázové jízdenky na místní dopravu v Montpellieru se pohybuje kolem 1,60 EUR. Existuje také možnost zakoupit denní lístek za 4,50 EUR nebo týdenní za 15,70 EUR.

7. Kde lze nakupovat v Montpellieru?
Odpověď: Ve městě je mnoho obchodů, butiků a nákupních center, kde lze nakoupit oblečení, kosmetiku, potraviny a další zboží. Oblíbenou destinací pro nákup je také staré město s malými obchůdky a trhy.

8. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Montpellieru do Paříže?
Odpověď: Cesta vlakem z Montpellieru do Paříže trvá přibližně 3-4 hodiny, v závislosti na typu vlaku. Existují různé traťové varianty a typy vlaků s různými cenami a cestovními dobami.

9. Jaké jsou populární festivaly v Montpellieru?
Odpověď: V Montpellieru se koná mnoho festivalů po celý rok. Některé z nejpopulárnějších jsou Festival tance, Festival světla, Festival divadla a Festival elektronické hudby.

10. Jaké jsou nejbližší lyžařské střediska k Montpellieru?
Odpověď: Nejbližší lyžařská střediska k Montpellieru jsou v Pirenejích, jako například Les Angles, Font-Romeu nebo Pyrénées 2000. Tyto střediska jsou přibližně 2-3 hodiny jízdy od Montpellieru automobilem.


Počasí Francie Montpellier


Počasí ve městě Montpellier v jižní Francii je známé svými teplými lety a mírnými zimami. Nachází se v regionu Languedoc-Roussillon na břehu Středozemního moře a je známé svou slunečním pověstí.

Léto v Montpellier je obvykle velmi horké a suché. Teploty v červenci a srpnu se často pohybují kolem 30 °C, avšak někdy mohou dosáhnout až 35 °C. Sluneční svit je hojný a díky tomu jsou ve městě oblíbené pláže a vodní aktivity. Klimatizace a opalovací krémy jsou nezbytnými doplňky v tomto období.

Podzim v Montpellier je teplý a stále slunečný, s teplotami kolem 20 °C. Deště jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout občasné přeháňky. To je také ideální doba pro procházky a objevování místní kultury a historických památek, jako je katedrála Saint-Pierre nebo Place de la Comédie.

Zima ve městě je mírná, s teplotami kolem 10 °C. Sníh je vzácností, ale chladnější dny a noci budou vyžadovat teplejší oblečení. Montpellier však nenabízí jen zimní měsíce za uzavřenými dveřmi, ale i bohatý kulturní život, například divadelní představení a festivaly.

Jaro v Montpellier je krásné s opadajícími květinami a teplotami stoupajícími na příjemných 15-20 °C. Sluneční svit se vrací a ve městě se opět začínají objevovat turisté. To je ideální doba pro návštěvu turistických atrakcí jako je Arboretum de Lunaret nebo botanická zahrada.

Celkově je Montpellier počasí převážně slunečné a příjemné jak pro místní obyvatele, tak pro turisty. Nečeká se zde žádné extrémní počasí, což umožňuje lidem vychutnat si venkovní aktivity po většinu roku. Ať už jste návštěvník nebo obyvatel, Montpellier nabízí krásné počasí a bohatou kulturu, kterou stojí za to prozkoumat.


Letenka Francie Montpellier


Montpellier je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších měst Francie, nacházejících se v jižní části země. Díky své nádherné architektuře, kulturní pestrosti a perfektnímu spojení s okolními městy je Montpellier oblíbenou turistickou destinací. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Montpellier disponuje vlastním letištěm, které se nachází asi 7 kilometrů jižně od centra města. Na letišti přistávají především nízkonákladové společnosti jako Ryanair, Volotea a easyJet. Ty nabízejí pravidelné lety do mnoha evropských destinací, včetně Berlína, Budapešti, Edinburghu a nebo Milána. Nejvíce však lety odlétají do německy mluvících zemí, neboť Montpellier je jazykovou školou mnoha německých studentů.

Pokud hledáte levné letenky do Montpellier, můžete sáhnout po letenkách Ryanairu nebo easyJetu. Ty nabízejí velmi atraktivní ceny a během letní sezóny o víkendech se můžete dostat tam a zpět za zhruba 2 000 Kč (75 eur).

Další možností, jak se do Montpellier dostat letadlem, je využití přestupů na větších evropských letištích, např. v Paříži nebo v Barceloně. Tyto možnosti vám zajistí větší výběr leteckých společností a případně i lepší ceny. Například letenka Praha - Montpellier s přestupem v Paříži stojí zhruba 3 000 Kč (120 eur) a s přestupem v Barceloně kolem 4 500 Kč (170 eur).

Když už máte letenku do Montpellier, můžete si užívat krásy tohoto kouzelného města. Třeba se projít po elegantní ulici Rue Foch, nebo podívat na krásu katedrály Saint-Pierre. Kromě toho je v centru mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Montpellier je vskutku elegantní a zajímavé město, a navíc se k němu z Prahy můžete dostat velmi snadno a za velmi přijatelnou cenu. Protože Francie je známá svojí elegantní kuchyní, nesmíte zapomenout na to, že při návštěvě Montpellieru vás čekají také gastronomické zážitky, že?


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky