Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Poitiers

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Poitiers


Nejčastější dotazy a odpovědi o Francii (Poitiers):

1. Jak se dostanu z letiště v Paříži do Poitiers?
- Nejrychlejším způsobem je vzít si přímý vlak z hlavního nádraží v Paříži (Gare Montparnasse), který trvá přibližně 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Poitiers?
- Mezi nejvýznamnější památky v Poitiers patří katedrála Saint-Pierre, Palác spravedlnosti a baptisterium Saint-Jean.

3. Kdy je nejvhodnější doba navštívit Poitiers?
- Nejlepší období pro návštěvu Poitiers je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a můžete si plně užít prohlídky města.

4. Jaké jsou oblíbené gastronomické speciality v Poitiers?
- Mezi oblíbené gastronomické speciality v Poitiers patří chèvre chaud (gratinovaný kozí sýr), rillettes (vepřové nebo kuřecí maso na pečivo) a clafoutis (tradiční dezert s ovocem).

5. Kde si mohu koupit suvenýry v Poitiers?
- Nejlepším místem pro nákup suvenýrů v Poitiers je historické centrum města, kde najdete mnoho obchodů s místními výrobky, jako jsou keramika, regionální vína a různé potraviny.

6. Jak se dostanu do Disneylandu Paris z Poitiers?
- Nejjednodušším způsobem je vzít si přímý vlak z nádraží Poitiers do stanice Marne-la-Vallée-Chessy, která je přímo u vchodu do Disneylandu Paris.

7. Jaké jsou nejlepší venkovní aktivity v okolí Poitiers?
- V okolí Poitiers se můžete věnovat různým venkovním aktivitám, jako je procházka po krajině, cyklistika, golf nebo jízda na koni.

8. Jak dlouho trvá cesta z Poitiers do Bordeaux?
- Cesta z Poitiers do Bordeaux trvá přibližně 2,5 hodiny vlakem nebo 3 až 4 hodiny autem, v závislosti na provozu.

9. Kde mohu najít informace o veřejné dopravě v Poitiers?
- Informace o veřejné dopravě v Poitiers, včetně jízdních řádů a ceníků, najdete na oficiálních internetových stránkách města nebo na nádraží.

10. Jaká je nejlepší ubytovací možnost v Poitiers?
- Poitiers nabízí široký výběr ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se vybrat ubytování blízko historického centra, abyste měli snadný přístup ke všem hlavním památkám.


Letenka Francie Poitiers


Pokud se chystáte navštívit Francii a hledáte zajímavé a autentické místo k návštěvě, Poitiers by mohl být skvělou volbou. Nachází se ve středozápadní části země a je hlavním městem departementu Vienne. Letenka do Poitiers je skvělým způsobem, jak se dostat do tohoto historického města, které láká návštěvníky svým bohatým dědictvím, historickými památkami a přátelskou atmosférou.

Poitiers je známé především svými středověkými památkami, které svědčí o jeho bohaté historii. Když procházíte úzkými uličkami, objevíte středověký hrad – Palais des Comtes de Poitou, který je jedním z nejvýznamnějších památek ve městě. Můžete si prohlédnout i Kostel svaté Radegundy, který byl postaven ve 6. století a dodnes zde můžete obdivovat jeho unikátní architekturu. Dalším zajímavým místem je Bazilika Notre-Dame-la-Grande, která je známa svými jedinečnými sochami a fasádou.

Kromě svých historických památek nabízí Poitiers také bohatou kulturní scénu. Město je domovem několika muzeí, galerií a divadel, kde si můžete užít uměleckého díla a kulturní akce. Galerie Šťastných 13 je jedním z nejoblíbenějších míst pro milovníky moderního umění, zatímco Muzeum Sainte-Croix je ideální pro ty, kteří mají zájem o historii a archeologii.

Jedním z největších lákadel Poitiers je také jeho bohatá gastronomická nabídka. Můžete si vychutnat tradiční francouzskou kuchyni, jako jsou různé druhy sýrů, čerstvé pečivo, klobásy a mnoho dalších lahůdek. Navštivte místní trh Les Halles, kde si můžete koupit čerstvé potraviny a ochutnat místní speciality. Poitiers rovněž nabízí širokou škálu restaurací, které servírují jídla ze všech koutů světa, takže si vždy vyberete to pravé pro vaše chuťové buňky.

Když si zakoupíte letenku do Poitiers, nebudete zklamáni ani z místního okolí. Můžete vyrazit na procházku přírodou, navštívit nedaleké vinice, projít se kolem řeky Vienne nebo se vydat na výlet do blízkých historických měst a vesnic, jako je Tours nebo La Rochelle.

Vzhledem k tomu, že Poitiers není tak populární mezi turisty jako Paříž nebo jiná francouzská města, můžete si zde užít klidnou atmosféru a autentický francouzský život. Navíc, díky letenkám do Poitiers, je toto krásné město snadno dostupné pro návštěvníky z celého světa.

Takže pokud plánujete cestu do Francie a hledáte jedinečné a autentické místo k návštěvě, neváhejte a pořiďte si letenku do Poitiers. Toto historické město nabízí bohatou historii, kulturní zážitky a vynikající gastronomii, která vás určitě okouzlí.


Počasí Francie Poitiers


Poitiers je město v západní části Francie, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Město se nachází na řece Clain a má dlouhou historii, která sahá až do románského období. Poitiers se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou katedrála svatého Petra, zámek Poitiers nebo kostel Saint-Hilaire-le-Grand.

Co se týká počasí, Poitiers má mírné klima, které v průměru nabízí slunečných dnů a teplé léto. Průměrná teplota v létě (červen až srpen) se pohybuje mezi 20 a 27 stupni Celsia. I v této době roku si však návštěvníci mohou užít období s vyšší vlhkostí a krátkodobými bouřkami, zvlášť v pozdním odpoledni a večer. Pokud se chystáte navštívit toto město v létě, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a ochranný krém na opalování.

Podzim (září a říjen) je v Poitiers mírný a suchý. Teploty se pohybují od 13 do 22 stupňů Celsia a návštěvníci si mohou užít krásné podzimní barvy okolní krajiny. V zimě (prosinec až února) v Poitiers mohou teploty klesnout až k nule, obdobně jak návštěvníci z okolí mohou zažít sněhové srážky. V prosinci se také koná trh vánočních stánků, který je velmi populární jak pro turisty, tak pro místní obyvatele.

Jaro (březen až květen) je v Poitiers také mírné, co se týká teploty. Návštěvníci si mohou užít předjaří s kvetoucími květinami a příslibem letního počasí. Průměrná teplota se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia a je ideální pro procházky v okolí.

Celkově lze říci, že Poitiers nabízí příjemné počasí po celý rok. Základem pro plánování vašeho výletu by mělo být počasí v průběhu vašeho pobytu - nezapomeňte, že počasí se může rychle změnit, takže se ujistěte, že jste dobře vybaveni.

Co se týká oblečení v této oblasti, je vhodné se při balení zařídit podle sezóny. V létě by měly být vaše šatníky plné lehkých košil, kraťasů a obuvi na pohodlné vycházky. V zimě se doporučuje teplejší oblečení, jako jsou bundy, pletené svetry a boty na podrážce.

V Poitiers se můžete těšit na příjemné překvapení, ať už se počasí vyskytne tak, jak si přejete, nebo když se mění. Během celého roku můžete poznat krásu této francouzské oblasti a užít si krásné kulturní a historické památky. Připravte si tedy svou cestovní a šatník a vezměte si kapesné do Francie - Poitiers vás čeká!


Ubytování Francie Poitiers


Francie, země lásky, módy a kultury, je také známá svými krásnými krajinami a historickými městy. Jedno z takových měst je Poitiers, které se nachází v regionu Nová Akvitánie. Toto město je velmi oblíbené turisty z celého světa, a to především díky jeho bohaté historii, kulturním památkám a zábavným aktivitám.

Pokud se chystáte do Poitiers a hledáte kvalitní ubytování, máte na výběr mnoho možností. Určitě se vám podaří najít ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám i rozpočtu. Nabídka ubytování v Poitiers je široká a rozmanitá, od hotelů až po apartmány a penziony.

Jedním z nejlepších a nejpopulárnějších typů ubytování v Poitiers jsou hotely. V mnoha z nich můžete očekávat prvotřídní služby, vybavenost a pohodlí. Například Hotel Le Memphis je oblíbený mezi turisty, kteří touží po zařízení v tradičním stylu. Pokud hledáte něco moderního, Hotel Mercure Poitiers Centre bude pro vás ideální volbou. Můžete si užít pohodlný pobyt v pokoji s klimatizací a projít se výběrem místních specialit v restauraci.

Apartmány jsou další ideální volbou, pokud hledáte více prostoru a soukromí. Podle vašich požadavků si můžete vybrat mezi malými, útulnými apartmánymi nebo prostornými byty s kompletním vybavením a službami. Například Apartmány Appart'City Poitiers jsou ideální pro rodiny, kde máte vysokou úroveň soukromí, jakou byste těžko našli v hotelu. A pokud hledáte více luxusu, můžete si zarezervovat penthouse nebo apartmány s výhledem na město.

Další možností pro ubytování v Poitiers jsou penziony. Bývají často součástí nezapomenutelných zážitků, protože jsou umístěny v historických budovách a nabízejí autentické prostředí. Například Penzion Le Chapeau Rouge se nachází v historickém centru Poitiers a nabízí svým hostům mezinárodní restauraci, vinný bar a pokoje s vlastní koupelnou.

Během vašeho pobytu v Poitiers si určitě navštivte jeho historická místa a památky jako jsou například katedrála svatého Petra, Palais des Comtes du Poitou nebo chrám Notre-Dame-la-Grande. Nezapomeňte také navštívit muzea, procházet se ulicemi plnými barů, kaváren a obchodů a rozplývat se při ochutnávání místních specialit.

Když hledáte vhodné ubytování v Poitiers, vybírejte si podle vašich představ a potřeb. Vždy zapomeňte na kvalitu a pohodlí, které vám nabízí váš hotel, apartmán nebo penzion. Ať už jste v Poitiers na služební cestě nebo na dovolené, bezháčkoví ubytování vás určitě zaujmou a zapříčiní, že se budete chtít do tohoto krásného francouzského města brzy vrátit.


Dovolená Francie Poitiers


Dovolená v západní Francii může být pro mnoho lidí velmi atraktivní. Jedním z oblíbených cílů je město Poitiers, které se nachází v regionu Nové Akvitánie.

Poitiers je krásné historické město plné zámků, muzeí a vedlejších uliček k průzkumu. Většina turistů začíná v samotném centru města, kde se nachází bezpočet památek a architektonických skvostů. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Petra, která je jedním z nejkrásnějších gotických kostelů ve Francii.

Nedaleko katedrály se také nachází Palais de Justice, což je krásná stavba z 19. století, která slouží jako soudní budova. V okolí se také nacházejí krásné parky, kde si můžete odpočinout od procházek.

Kromě historických památek můžete také navštívit místní muzea a galerie, kde se nachází široká škála uměleckých děl od francouzských mistrů. Mezi muzea zde patří Musée Rupert de Chièvres, Musée Sainte-Croix a Musée d’Histoire Naturelle.

Pokud máte rádi přírodu, je toto město pro vás také skvělým místem k výletům. Nedaleko Poitiers se nachází krásná oblast, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO – Marais Poitevin.

Celkově je Poitiers ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci krásné historie, umění, kultury a přírody. Takže pokud plánujete svou další dovolenou a chcete si užít krásy západní Francie, Poitiers by nemělo být v seznamu míst na vaší cestě na posledním místě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky