Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Manda National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Manda National Park


1. Kde se nachází Gabon Manda National Park?
Gabon Manda National Park se nachází v Gabonu, konkrétně v provincii Ogooué-Ivindo.

2. Jak velký je Gabon Manda National Park?
Gabon Manda National Park má rozlohu přibližně 1 500 kilometrů čtverečních.

3. Jak se dostanu do Gabon Manda National Park?
Nejbližším letištěm je Leon Mba International Airport v Libreville. Zde lze vzít vnitrostátní let do Makoka nebo Booué a pak se dostat do parku autem nebo místním dopravním prostředkem.

4. Jaký je hlavní cíl ochrany Gabon Manda National Park?
Hlavním cílem parku je ochrana biodiverzity a zachování přírodního prostředí. Park hostí mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat a rostlin.

5. Jaké druhy zvířat mohu v Gabon Manda National Park vidět?
V parku můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou gorily, levharti, sloni, antilopy, krokodýli a různé druhy ptáků.

6. Jsou v parku ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou k dispozici ubytovací zařízení, včetně kempů, chat a malých hotelů.

7. Mohu si pronajmout průvodce pro návštěvu parku?
Ano, je možné si pronajmout místního průvodce, který vás provede parkem a poskytne vám informace o jeho fauně a flóře.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gabon Manda National Park?
Nejlepší doba pro návštěvu parku je během suchého období, které trvá od června do září. V tomto období je menší pravděpodobnost dešťových srážek a je snazší pozorovat zvířata.

9. Mám si přinést nějaké speciální vybavení při návštěvě parku?
Při návštěvě parku je dobré mít sebou oděv vhodný na procházky v pralese, pohodlné obuv, ochranu proti komárům, sluneční brýle, klobouk a dostatek pití.

10. Jak je park financován?
Park je financován převážně prostřednictvím vlády Gabonu, ekoturistických poplatků a podpory mezinárodních organizací zaměřených na ochranu přírody.


Ubytování Gabon Manda National Park


Gabon Manda National Park je národní park nacházející se v Gabonu, zemi na západním pobřeží Afriky. Park je známý svými ohromujícími krajinami a pestrým zvířectvem, včetně slonů, goril, levhartů a řady endemických druhů. Pokud plánujete navštívit tento úchvatný park, zde je několik tipů na ubytování.

1. Manda Wilderness Lodge

Manda Wilderness Lodge je velkolepý hotelový komplex, který se nachází v srdci Gabon Manda National Park. Nabízí luxusní ubytování a řadu aktivit v přírodě, jako jsou výlety na člunech, safari, pěší turistika nebo rybaření. Lodge má každý den na programu řadu aktivit, které vám pomohou vychutnat si tento úžasný park v plné míře.

2. Akaka Camp

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro Akaka Camp. Toto malé tábořiště se nachází kousek od hlavní části národního parku a nabízí základní obytné podmínky, jako je stan a společnou kuchyňku. Akaka Camp vám umožní cestovat po parku za přijatelnou cenu a zároveň vám umožní ochutnat základní tradiční jídla.

3. Les Champs Hôtel et Restaurant

S pokojným prostředím, což je především vhodné pro rodiny a dvojice, Les Champs Hotel and Restaurant nabízí kvalitní ubytování pohodlných pokojů, s klimatizací a zařízením k vaření. Hotel se nachází v blízkosti národního parku a je možné se zde do parku vydávat na vlastní pěst.

4. Tamba Kosi Lodge

Tamba Kosi Lodge je méně známý hotel, který se nachází u řeky Mbei na území Gabon Manda National Park. Nabízí šest jednoduchých, ale útulných chatových domků a základní společné zařízení. Lodge nabízí možnost sledovat divokou zvěř a výlety po řece včetně návštěvy tradičních vesnic v blízkosti.

5. Manga Lodge

Manga Lodge je malý hotelový komplex, který se nachází v blízkosti národního parku. Nabízí útulné ubytování bungalovů, možnost stravování v hotelové restauraci a výlety po parku. Manga Lodge je ideální pro lidi, kteří si chtějí užít Gabon Manda National Park v klidném prostředí.

Gabon Manda National Park nabízí několik možností ubytování s různými cenovými kategoriemi a různými službami pro vaši návštěvu. Váš výběr by měl záviset na vašich prioritách, a výtěžek z vašeho výletu bude záležet na tom, které místo si vyberete. Ale jakýkoli výběr to bude, nabídne nádherné kraje, jedinečnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Počasí Gabon Manda National Park


Gabon je země v západní Africe, která je známá svou rozmanitou přírodou a bohatstvím živočichů. V rámci Gabonu leží Manda National Park, který je jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v zemi. Tento park se vyznačuje vlhkým tropickým klimatem s dešťovými obdobími, což má zásadní vliv na životní prostředí parku.

V období dešťů, které trvá od října do května, se v Manda National Park dešťový prales stává neuvěřitelně zeleným a plným života. V tomto období teplota dosahuje průměrně 30 °C a srážky se pohybují průměrně okolo 2000 mm ročně. Vodní toky se zaplňují a pomáhají udržovat stálou vlhkost prostředí. Časté deště však také komplikují dostupnost parku a mohou způsobovat náhlé povodně.

V období sucha, které trvá od června do září, dešťový prales vypadá úplně jinak. Lesy se prořezávají a mnoho vodních toků vysychá. Teploty v tomto období dosahují průměrně 25 °C a srážky klesají na průměrně 50 mm ročně. To má výrazný vliv na život v parku, zvláště na hladovějící zvířata a na stavy potravních zdrojů.

Manda National Park je domovem pro řadu ohrožených druhů živočichů, jako jsou levharti, sloni, gorily, kočky servaly a mnoho dalších druhů zvířat a ptáků. Mnoho z nich se adaptovalo na vlhké a tropické prostředí parku. Období sucha však přináší značné nebezpečí pro zvířata, protože se snižuje dostupnost vodních zdrojů a potravy.

Celkově je Manda National Park krásnou a fascinující přírodní rezervací s jedinečným klimatem a zvířecí populací. Zajímavé jsou rovněž výzkumy, které se v parku provádějí a které zahrnují studium tamních zvířat a vegetace. Park je také populární mezi turisty, kteří sem přijíždějí za pozorováním zvířat a výlety do přírody. Bez ohledu na to, jaké období navštívíte park, určitě nebudete zklamáni a získáte nezapomenutelný zážitek z tropické Afriky.


Letenka Gabon Manda National Park


Gabon Manda National Park: Vstup do divočiny střední Afriky

Gabon Manda National Park je přírodní rezervace nacházející se v Gabonu, jedné z nejdivočejších zemí střední Afriky. Tato oblast je jednou z nejlépe zachovalých přírodních rezervací v regionu a domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

Park se rozkládá na ploše téměř 1 430 kilometrů čtverečních v provincii Ogooué-Ivindo v severovýchodní části Gabonu. Jeho vznik byl oznámen v roce 2002 a oficiálně byl vyhlášen v roce 2008. Tento krok byl učiněn za účelem ochrany vzácných druhů, jako jsou gorily nížinné, sloni lesní, buvoli a šimpanzi, kteří mají v této oblasti své přirozené stanoviště.

Gabon Manda National Park je proslulý svou biodiverzitou a endemickými druhy, což z něj činí skutečný poklad pro ochranu přírody. Park zahrnuje různé typy ekosystémů, včetně primárních a sekundárních lesů, řek, močálů a savan. Tento rozmanitý prostor poskytuje život mnoha vzácným a ohroženým druhům, které zde najdeme.

Jedním z nejznámějších obyvatelů parku je nížinný gorila západoafrická (Gorilla gorilla gorilla). Jejich populace je však rychle klesající, takže ochrana jejich přirozeného prostředí v Gabon Manda National Park je neocenitelná. Dalším důležitým druhem na tomto území jsou také sloni lesní (Loxodonta cyclotis), kteří zde našli útočiště. Jsou zde také dokumentovány populace šimpanzů, buffalů a řady endemických druhů ptáků a plazů.

Park je přístupný pro turisty a nabízí jedinečný zážitek z prozkoumávání divočiny střední Afriky. Návštěvníci mají možnost vidět ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí a procházet se fascinujícími krajinami, které jsou dosud nedotčené moderním světem. Pro milovníky přírody je Gabon Manda National Park skutečným rájem. Kromě pozorování zvířat se mohou turisté vydat na procházky v pralese, pořádat výlety na řece a navštívit místní komunity, které žijí harmonicky s přírodou.

Ochrana Gabon Manda National Park je důležitá nejen pro gabonskou biodiverzitu, ale také pro globální ekosystémy a ochranu přírody. Gabon se snaží vést cestu k udržitelnému rozvoji a snaze o ochranu přírody, díky čemuž se Gabon Manda National Park stává symbolem tohoto úsilí.

Při plánování cesty do Gabonu byste měli zahrnout i návštěvu Gabon Manda National Park do svého itineráře. Budete mít možnost objevit krásy střední Afriky a přispět k ochraně tohoto jedinečného přírodního dědictví. Pokud máte rádi přírodu, dobrodružství a cestování neobvyklými místy, pak vás Gabon Manda National Park jistě uchvátí.


Dovolená Gabon Manda National Park


Gabon Manda National Park se nachází ve střední Africe a je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na světě. Tento národní park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít dovolenou plnou dobrodružství a objevování fascinující přírody.

Manda National Park se rozkládá na ploše více než 1 400 km² a byl vyhlášen národním parkem v roce 2002. Jeho hlavním cílem je ochrana jedinečného ekosystému a zachování bohaté biodiverzity tohoto regionu. Park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, goril, šimpanzů, leopardů, antilop a mnoha dalších. Je zde také bohatá ornitologická fauna, což dělá z Manda National Parku ideální místo pro pozorování ptáků.

Jednou z největších atrakcí parku je setkání s gorilami. Manda National Park je jedním z mála míst na světě, kde máte možnost sledovat tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí. Místní průvodci vás provedou po stezkách parku a ukážou vám, jak tyto nádherné tvory žijí a chovají se. Tato zkušenost je nezapomenutelná a poskytuje neopakovatelný pohled na svět goril.

Další aktivitou, kterou si můžete vychutnat v Manda National Parku, je procházka po divočině. Národní park je bohatý na různé druhy rostlin, stromů a květin, které vytvářejí nádhernou atmosféru a nabízejí útočiště pro mnoho zvířat. Procházka po parku vám umožní vidět tyto krásy zblízka a ocenit jejich jedinečnost.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, můžete se také vydat na safari. Manda National Park je domovem mnoha volně žijících zvířat, a tak budete mít možnost vidět slony, leopardy, antilopy a další exotická zvířata. Safarí průvodci vás provedou nejlepšími místy parku a zajistí, abyste měli co největší šanci spatřit divoké zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Mimo to vám Manda National Park nabízí i řadu dalších aktivit, jako je rybolov, kanoistika a procházky po blízkém okolí. Kromě toho můžete také navštívit místní vesnice a poznat tamější kulturu a tradiční způsob života.

V Manda National Parku je k dispozici několik ubytovacích zařízení, které jsou ideálním výchozím bodem pro vaše dobrodružství v parku. Nabízejí komfortní ubytování a výhled na okolní krajinu. K dispozici jsou také restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a ochutnat exotická jídla.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírody, dobrodružství a jedinečných zážitků, pak je Manda National Park ideální volbou. Tento národní park vám poskytne nezapomenutelnou zkušenost a příležitost zažít krásy divoké africké přírody. Navštivte tento úžasný park a objevte jeho kouzlo sami.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky