Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Pongara National Park

Počasí Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park je známý pro své deštné pralesy a bohaté druhové spektrum zvířat a rostlin. Počasí v parku se v průběhu roku mění a ovlivňuje ho hlavně roční období.

Přes zimní období, od června do srpna, teploty v parku klesají na průměrných 22°C. Očekávatelné srážky jsou v této době nízké a park se stává suchou krajinou. Tyto suché období jsou ideálním časem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat park bez obav z deště. Výhodou je i množství zvířat, které vyhledávají vodu a jsou tedy viditelnější.

Na jaře (září až listopad) se teploty zvyšují a dosahují průměrných 28°C. Srážky se v této době opět zvyšují, což znamená, že park zelená a zvýšené množství vody v napajedlech parku přitahuje zvířata na brzké odpoledne.

V létě (prosinec až únor), je počasí v parku nejvlhčí a nejteplejší, průměrné teploty se pohybují kolem 30°C. V této době srážky dosahují svého vrcholu, což způsobuje problémy při prohlížení parku. Zvířata jsou v této době obtížnější vidět, protože se více stahují do vnitrozemí, aby se vyhnula dešti.

Celkově platí, že nejlepší čas pro návštěvu Gabon Pongara National Parku je v období od června do srpna, kdy je počasí suché a turistům poskytuje skvělé podmínky pro prohlížení parku. V ostatních obdobích je nutné počítat s větší vlhkostí, horší viditelností a občasnými dešti.


Letenka Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park: Cesta do panenské přírody

Gabon Pongara National Park je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v západní Africe, která láká návštěvníky svou exotickou přírodou a biodiverzitou. Tato zvláštní lokalita se nachází v Gabonu, přímo u pobřeží Atlantského oceánu, a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na tropický les a místní druhovou rozmanitost.

Pongara National Park byl založen v roce 2002 s cílem chránit vzácné ekosystémy, které se v této oblasti nacházejí. Rozprostírá se na ploše 929 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat nádherné pláže, mangrovníkové lesy, slatiny a tropický deštný prales. Park je domovem mnoha unikátním druhům zvířat, jako jsou například gorily, opice, sloni, želvy a řada vzácných ptáků.

Cesta do Gabon Pongara National Park je jednoduchá a přesto dobrodružná. Nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je letenka do hlavního města Gabonu, Libreville. Zde můžete najít řadu mezinárodních letišť, která slouží jako vstupní brána do země. Poté se můžete přesunout na místní letiště Leon Mba International Airport, kde můžete získat další letenku do přístavního města Port-Gentil, které se nachází blízko parku.

Po příjezdu do Port-Gentil můžete pokračovat výletem lodí do Gabon Pongara National Park. Cesta nabízí úchvatné výhledy na pobřeží, přechází přes mangrovníky a umožňuje návštěvníkům si užít přírodu a její úžasné scenérie. Navíc, během plavby můžete pozorovat mnoho ptáků v letu nebo dokonce delfíny, kteří občas doprovází lodě.

Jakmile dorazíte do parku, můžete si vybrat ze široké škály aktivit. Například prozkoumávat park na profesionálně vedených safari, kde dostanete šanci vidět všechny ty vzácné druhy zvířat v přirozeném prostředí. Můžete také podniknout pěší túru napříč lesy, díky které se dostanete ještě blíže k flóře a fauně parku. A samozřejmě nemůžeme opomenout také nádherné pláže, kde si můžete užít slunce a křišťálově čistou vodu.

Na cestě do Gabon Pongara National Park se můžete těšit na setkání s místními obyvateli, kteří jsou známí pro svou pohostinnost a ochotu představit vám jejich kulturu a tradice. Můžete ochutnat místní kuchyni, poslouchat tradiční hudbu a sledovat tance, které oslavují přírodu a životní styl těchto lidí.

Gabon Pongara National Park se stává stále populárnější destinací pro ty, kteří hledají autentickou přírodní krásu a nezapomenutelné dobrodružství. S jeho úžasným prostředím, rozmanitostí flóry a fauny a příjemnou atmosférou, je to místo, které si zaslouží být ve vašem itineráři během návštěvy Gabonu. Zaburácejte do přírody a obklopte se úchvatnou krásou Gabon Pongara National Park!


Dovolená Gabon Pongara National Park


Gabon je země nacházející se v západní Africe, která je známá svou bohatou přírodní a divokou krajinou. Jedným z nejvýznamnějších přírodních pokladů Gabonu je národní park Pongara, který se nachází u pobřeží Atlantského oceánu.

Pongara National Park leží přibližně 40 kilometrů od hlavního města Libreville a zaujímá rozlohu přes 870 čtverečních kilometrů. Park je jedinečný kombinací tropického deštného pralesa, mangrovových porostů a krásných pláží. Je domovem bohaté fauny a flóry, která nabízí jedinečné zážitky pro návštěvníky.

Jedním z hlavních lákadel parku je jeho obrovská populace želv zelených. Pongara je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete pozorovat tyto vzácné tvory. Každoročně se sem želvy vrací na svou rozmnožovací pláž, kde se rodí malí želví mláďata. Je to fascinující zážitek pozorovat toto přírodní divadlo a sledovat, jak se mláďata poprvé dostávají do oceánu.

Dalšími zajímavými druhy, které můžete v parku potkat, jsou například gorily, šimpanzi, mangusty, kočkovité šelmy a mnoho dalších. Pongara je jedním z nejlepších míst v Gabonu, kde můžete spatřit tyto ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí.

Park nabízí také nespočet možností pro milovníky outdoorových aktivit. Můžete zde podniknout pěší túru po jednom z mnoha treků, které vás zavedou do srdce pralesa a překrásné přírody. Na plážích parku si můžete užívat opalování, koupání a šnorchlování.

Kromě toho je Pongara ideálním místem pro rybaření - voda je tu bohatá na různé druhy ryb, jako je například tuňák nebo marlin. Rybolov je jednou z oblíbených aktivit mezi místními i turisty.

Gabon si je vědom své bohaté přírodní dědictví a jejich konzervace se v zemi přikládá velký význam. Pongara National Park je chráněnou oblastí, která je pod správou gabonské vlády. Je přístupný pro návštěvníky, kteří se musí řídit přísnými pravidly, aby přírodní ekosystém parku zůstal nedotčený.

Pokud hledáte dovolenou, která vám poskytne jedinečný zážitek v přírodě, Pongara National Park v Gabonu je místem, které stojí za to navštívit. Budete ohromeni rozmanitostí zdejší flóry a fauny a zároveň se budete moci ponořit do klidu a krásy africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Pongara National Park


1. Jak se dostanu do Gabon Pongara National Park?
- Park se nachází asi 30 km od hlavního města Libreville. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je využití místní dopravy, jako jsou taxíky nebo minibusy.

2. Kolik stojí vstupenka do parku?
- Vstup do Gabon Pongara National Park je obvykle zdarma. Park je veřejným prostorem, který je otevřený pro turisty a obyvatele Gabonu.

3. Jaká zvířata mohu vidět v parku?
- V parku můžete vidět různé druhy zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, guerézy, kapucínských opic a mnoho dalších. Je to rozmanitý ekosystém s velkým bohatstvím živočišných druhů.

4. Jaké aktivity mohu v parku dělat?
- V parku můžete dělat různé aktivity, jako je pěší turistika, pozorování ptáků, safari, pikniky a kempování. Je to skvělé místo pro dobrodružství a přírodní objevování.

5. Kde ve parku mohu přenocovat?
- V parku nejsou přímé ubytovací zařízení, ale je možné stanovat na jednom z mnoha tábořišť, která jsou k dispozici v parku. Je důležité se předem informovat o tábořištích a případně zajistit stan a další vybavení.

6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu Gabon Pongara National Park je v období sucha mezi červnem a zářím. V této době jsou podmínky pro turisty nejvhodnější s nižšími srážkami a příjemnějším počasím.

7. Je možné se dostat do parku veřejnou dopravou?
- Ano, veřejná doprava je nejběžnější způsob, jak se dostat do parku. Můžete použít taxíky nebo minibusy, které vás z Libreville převezou až do blízkosti parku.

8. Jaká je délka trvání běžného výletu do parku?
- Déle různí v závislosti na zájmech a plánech turisty. Běžný výlet do Gabon Pongara National Park může trvat od několika hodin až po několik dní, zejména pokud se rozhodnete přenocovat v parku.


Ubytování Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, kteří chtějí strávit nějaký čas v této nádherné přírodní oblasti. Park se nachází na pobřeží Gabonu a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, gorily a opice, stejně jako mnoho druhů ptáků a hmyzu. Tady je pár tipů, jaké možnosti ubytování lze v Gabon Pongara National Parku najít:

1. Kempy
V parku jsou k dispozici kempy pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu v její plné kráse. Kempy jsou dobře vybaveny a nabízejí mnoho základních služeb, včetně vody, elektřiny a umýváren. Turisté si mohou přinést své vlastní stanovou výbavu nebo si pronajmout stan v parku.

2. Bungalovy
Další možností jsou bungalovy, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí něco více než pouhou stanovou výbavu. Bungalovy jsou většinou nedaleko pláže a nabízejí možnost vychutnat si krásného výhledu na pobřeží. Jsou dobře vybaveny a nabízejí různé úrovni služeb, včetně stravování.

3. Hotely
Pokud preferujete komfort hotelu, pak jsou v parku i možnosti hotelového ubytování. Park má několik hotelů, které nabízejí luxusní ubytování a služby jako jsou bazény, spa, restaurace a více.

Je důležité mít na paměti, že v parku platí zvláštní pravidla, jako je například zákaz lovu zvířat nebo sběru rostlin, aby byla příroda parku chráněna. Při návštěvě parku je tedy nutné být velmi opatrní a respektovat tyto zásady.

Všechny možnosti ubytování v Gabon Pongara National Parku jsou ale ideální pro ty, kteří chtějí strávit nějaký čas v krásné přírodě a vychutnat si spoustu aktivit jako turistiku, potápění, pozorování zvířat a plavání. Toto místo je skvělým útočištěm pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky