Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gambie Abuko Nature Reserve

Dovolená Gambie Abuko Nature Reserve


Dovolená v Gambii není jen o sluníčku a moři. Pokud jste přírodovědci a milovníci zvířat, Gambie nabízí spoustu skvělých aktivit. Například návštěva Abuko Nature Reserve.

Abukská přírodní rezervace je nejstarším chráněným územím Gambie a byla založena již v roce 1968. Tato malá rezervace se nachází asi 25 km od dopravního uzlu řeky Gambia a je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků. Kromě ptáků si zde můžete všimnout i mnoha druhů savců a plazů, jako jsou krokodýli, opice, antilopy a mnoho dalších.

Rezervace je rozdělena na dvě části - Abuko a áreas boscosas. V Abuku najdete převážně říční ouškovce, v bolnici Cape zající a jiné druhy lasítka, a také mnoho druhů ptáků, jako jsou krátkokřídlí lelky a rákosníkovci. V áreas boscosas se nachází hustší lesní porosty, a také mnoho druhů plazů, jako jsou krokodýli a leguáni. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet i pozorování zvířat v přírodě v noci.

Abukská přírodní rezervace se nachází v blízkosti Banjulu, hlavního města Gambie. Je otevřena každý den od rána do večera a vstupné je velmi přijatelné.

Pro milovníky přírody a zvířat je návštěva Abukské přírodní rezervace v Gambii neuvěřitelným zážitkem. Můžete si zde prohlédnout některé z nejkrásnějších druhů zvířat a připomenout si důležitost chránění přírody a jejích zdrojů. Pokud plánujete návštěvu Gambie, nenechte si tento zážitek ujít!


Počasí Gambie Abuko Nature Reserve


Abuko Nature Reserve je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších rezervací v Gambii. Nachází se v blízkosti hlavního města Banjul a rozkládá se na ploše přibližně 105 hektarů. Rezervace je domovem ohromného množství druhů rostlin a zvířat, které přežívají v tomto unikátním přírodním prostředí.

Jedním z aspektů, které dělají Abuko Nature Reserve tak zajímavým, je jeho rozmanité klima. Gambia je známá svými tropickými podnebnými podmínkami, což znamená horké a vlhké léto a mírné a suché zimy. Průměrná teplota v celkovém lednu se pohybuje okolo 23 stupňů Celsia, zatímco v nejteplejších měsících březnu a dubnu se mohou teploty vyšplhat až na 45 stupňů Celsia.

Dešťové období v Gambii nastává mezi červnem a říjnem, kdy jsou vydatné deště typické pro tropické klima. V tuto dobu se příroda v Abuko Nature Reserve oživuje, a rezervace se proměňuje v zelený a zářivý ráj. Rostliny rostou v plné síle, proudí vody spotřebované zvířaty a život se zde rozvíjí. Je to ideální období pro pozorování ptáků, jednoho z nejvýznamnějších aspektů rezervace. Je zde registrováno okolo 270 druhů ptáků, což z ní činí ráj pro ornitology a milovníky přírody.

V suchém období, které nastává v listopadu a trvá až do května, se rezervace mění. Stromy a keře přijdou o listy a voda se ve stojatých jezerech a potocích postupně vytrácí. Zvířata musí hledat zdroje vody a potravy jinde, oázy se stávají vyhledávanými místy. I když je příroda méně nápadná než během deštivého období, stále si lze všimnout mnoha druhů rostlin a zvířat, které dokážou přežít i v těchto nepříznivých podmínkách.

Abuko Nature Reserve je pro milovníky přírody až dokonalým místem k návštěvě. Dokonalé počasí Gambie a kontrast mezi deštivým a suchým obdobím umožňuje návštěvníkům získat jedinečný pohled na různé aspekty přírody. Bez ohledu na období návštěvy však rezervace nabízí úžasné zážitky a okouzluje svou krásou a rozmanitostí.


Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia, která leží na západním pobřeží Afriky, je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou. Jedním z nejlepších míst k prozkoumání této přírody je Abuko Nature Reserve, který se nachází nedaleko hlavního města Banjulu. Pokud se chystáte navštívit Gambii, neměli byste si nechat ujít příležitost prozkoumat tento rezervát.

Abuko Nature Reserve je jedním z nejstarších a nejmenších rezervátů v Gambii, otevřeném pro veřejnost v roce 1968. Přestože jeho rozloha je pouze 105 hektarů, rezervace je domovem pro velké množství flóry a fauny. Zdejší prostředí je tvořeno hustými lesy, mokřady, lagunami a malými jezírky, které vytvářejí ideální prostředí pro život mnoha druhů zvířat.

Při návštěvě rezervace si můžete vychutnat procházky po dobře upravených stezkách, které vás provedou celým územím. Uprostřed rezervace se nachází velké jezero, které je domovem pro mnoho druhů vodních ptáků. Při chůzi kolem jezera se můžete vydat na pozorování ptáků a spatřit druhy jako například modrý králíček, purpurkoule západní a hnedák žlutonohý.

Abuko Nature Reserve je také domovem pro mnoho savců, a proto je možné při procházce potkat zvířata jako jsou mandrilové, kapybary, hroši, buvoli a antilopy. Nejoblíbenějšími obyvateli oblasti jsou však opice. Jeho lesy jsou domovem pro mnoho druhů opic, jako jsou například běločelné opice, nosálové, zelené opice a další. Někteří jedinci z těchto druhů jsou velmi přátelští a dají se fotografovat zblízka.

Rezervace rovněž slouží jako vzdělávací zařízení o důležitosti ochrany přírody pro místní obyvatele i turisty. Můžete se zapojit do různých vzdělávacích programů, které se zaměřují na ochranu zvířat a jejich prostředí. Personál rezervace je také velmi ochotný poskytnout vám informace o místní fauně a floře a zodpovědět jakékoliv dotazy.

Pokud se chystáte navštívit Gamb


Ubytování Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie Abuko Nature Reserve je neuvěřitelně krásné místo, kde lidská ruka nepřetvořila žádný kout, takže sem turisté míří hlavně kvůli přírodě a zvířatům, které v jejich přirozeném prostředí můžou pozorovat.

Abuko Nature Reserve se rozkládá na rozloze více než 100 hektarů tropického deštného lesa a vodních ploch v srdeční části Gambie. Toto jedinečné prostředí je domovem pro mnoho druhů ohrožených zvířat, jako jsou opice zelené tučňáky, papoušky, krokodýly a různé druhy hadů.

Ubytování v Gambie Abuko Nature Reserve

Ubytování v Gambie Abuko Nature Reserve je skromné, ale perfektně vybavené pro ty, kteří touží po krátkém útěku do přírody a chtějí prožít něco jiného, než klasickou dovolenou u moře. K dispozici jsou tři typy ubytování: stanování, chatky a apartmány.

Stany jsou k dispozici přímo na svahu, kde si můžete užít krásné výhledy na deštný prales a nádhernou zeleň okolo. Pokud hledáte větší pohodlí, jsou zde chatky, které jsou vybaveny základním nábytkem a mají vlastní koupelnu a sprchu. Apartmány nabízejí kompletní ubytování s kuchyní a obývacím pokojem.

Co dělat v Abuko Nature Reserve

Návštěva Gambie Abuko Nature Reserve není jen o ubytování, ale i o objevování krás a tajemných míst. Zavítejte do středu Gambie a užijte si klid a mír, které oplývá tento kus přírody.

Pro cestovatele je nejlepší začít expedici s průvodcem, který vás provede celým pralesem a ukáže vám skryté kouty a zvířata. Pokud máte v plánu jen krátký pobyt, můžete sejít po stezce, která je přístupná pro každého turistu a nabízí pohled na nejkrásnější kouty Gambie.

Pro milovníky ornitologie je Gambie Abuko Nature Reserve rájem. Jako jeden z hlavních vodních systémů v Gambii, se zde můžete těšit z pozorování tisíců ptáků, které mají zde své hnízdiště, či odpočívají při přesunu v zimních měsících.

V rekreační oblasti Gambie Abuko Nature Reserve se nikdy nebudete nudit. Nabídka zábavy je široká a turisté zde naleznou nejen krásy přírody, ale i zábavu a adrenalinové zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Abuko Nature Reserve


Dotaz: Co je Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Gambie Abuko Nature Reserve je chráněné území nacházející se v Gambii v západní Africe.

Dotaz: Jaký je vstup do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Vstup do Gambie Abuko Nature Reserve je zpoplatněn. Dospělí platí poplatek v hodnotě 100 dalasi, zatímco děti a studenti mají vstup zdarma nebo slevu.

Dotaz: Jaké zvířata se v Gambie Abuko Nature Reserve vyskytují?
Odpověď: V Gambie Abuko Nature Reserve se vyskytuje velké množství zvířat, jako jsou opice, želvy, krokodýli, hadi, leguáni a mnoho dalších. Dále jsou zde k vidění také nejrůznější druhy ptáků.

Dotaz: Je nutné v Gambie Abuko Nature Reserve mít průvodce?
Odpověď: Průvodce není nutný, ale doporučuje se mít průvodce, aby návštěvníci mohli získat co nejvíce informací o zvířatech a rostlinách, které se v Gambie Abuko Nature Reserve nacházejí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve je v období sucha od listopadu do května. V tomto období je možnost pozorovat zvířata větší než v období dešťů.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve trvá zhruba 2 až 3 hodiny, ale samozřejmě záleží na tom, jak dlouho si návštěvníci chtějí užít pozorování zvířat v přírodě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky