Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ghana Lake Volta Islands

Ubytování Ghana Lake Volta Islands


Ghana je země na západním pobřeží Afriky, která je známá svou bohatou kulturou, historií a přírodními krásami. Jednou z nejzajímavějších destinací v zemi jsou ostrovy na jezeře Volta, která přinášejí unikátní zážitek ubytování.

Ostrovy jezera Volta se nacházejí ve vodách největšího lidského vytvořeného jezera na světě - jezera Volta. Tento přírodní a kulturní klenot je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na exotic- kém místě. Ostrovy nabízejí úžasné příležitosti pro přírodní pozorování, vodní sporty a prozkoumá- vání místní kultury.

Nabídka ubytování na ostrovech je rozmanitá, ať už se jedná o luxusní hotely, rustikální domečky nebo možnost kempování přímo na pláži. Pokud preferujete pohodlí a luxus, můžete si zvolit jednu z místních staveb, které nabízejí moderní vybavení, elegantní design a zároveň úchvatný výhled na jezero. Tyto hotely často disponují vlastními plážemi, bazény a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční ghaňskou kuchyni.

Pro ty, kteří si přejí autentičtější zážitek, je tu také možnost ubytování v rustikálních domečcích, které se nalézají přímo na pláži. Tyto jednoduché a přitom útulné chatky nabízí jedinečný způsob, jak si užít klid a ticho ostrovů jezera Volta. Hosté se mohou probouzet s výhledem na nádherný východ slunce nad jezerem a večer si mohou užívat večeře se zvukem vln a pohledem na hvězdnou oblohu.

Další zajímavou možností ubytování na ostrovech je možnost kempování. Campování na pláži je skvělým způsobem, jak si užít přírodu a dobrodružství. Můžete si postavit stan přímo na pláži a nechat se uspávat zvukem vln, nebo si vydat na procházku po ostrově a objevit jeho nedotčenou přírodu.

Během pobytu na ostrovech můžete prozkoumat okolní přírodu a zúčastnit se vodních sportů. Jezero Volta je oblíbeným místem pro rybaření, jachting, neboť severozápadní pasáty poskytují ideální podmínky pro plachtění, a mnoho dalších aktivit. Můžete také navštívit místní vesnice a poznat kulturu domorodých obyvatel.

Ubytování na ostrovech jezera Volta v Ghaně je jedinečným zážitkem, který přináší klid, relaxaci a příležitost prozkoumat místní přírodu a kulturu. Ať už si vyberete luxusní hotel, rustikální domeček nebo kempování, budete mít možnost zažít to nejlepší, co tato oblast má nabídnout. Takže pokud plánujete cestu do Ghany a hledáte neobvyklou destinaci k pobytu, neváhejte a objevte krásu Ghana Lake Volta Islands.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Lake Volta Islands


1. Jak se dostanu na ostrovy Lake Volta?
Ostrovy Lake Volta jsou obvykle dostupné pouze lodí. Existuje několik lodních společností, které provozují pravidelné trasy z různých přístavů, jako je například Akosombo.

2. Jaká nejlepší doba k návštěvě ostrovů Lake Volta?
Nejlepší doba k návštěvě ostrovů Lake Volta je během suché sezóny v období od listopadu do února. Během této doby je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a můžete si vychutnat suché a slunečné počasí.

3. Co mohu na ostrovech Lake Volta vidět?
Ostrovy Lake Volta jsou známé svou krásnou přírodou a mírumilovnou atmosférou. Můžete se těšit na skvělé výhledy na jezero a okolní krajiny, procházky v přírodě, rybaření a pozorování ptáků.

4. Mohu na ostrově najít ubytování?
Ano, na ostrovech Lake Volta je možné najít několik ubytovacích možností. Zahrnují kempy, chaty a penziony, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí strávit několik dní na ostrovech.

5. Co musím vědět o kultuře a zvyklostech lidí, kteří na ostrovech žijí?
Lidé, kteří žijí na ostrovech Lake Volte, jsou převážně rybáři a zemědělci a jsou velmi přátelští a ochotní. Je důležité respektovat jejich kulturu a zvyklosti, jako je například jejich náboženství a místní zvyky.


Dovolená Ghana Lake Volta Islands


Ghana je známá svými krásnými plážemi a fascinujícími přírodními lokacemi. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, patří ostrovy na jezeře Volta. Tato dovolená nabízí unikátní příležitost poznat místní kulturu a krásnou krajinu.

Jezero Volta je umělým jezerem, které vzniklo přehradní hrází na řece Volta. Je to největší jezero v Ghaně a jedno z největších na světě. Na jezeře se nachází několik ostrovů, které jsou klidným a odlehlým útočištěm pro turisty hledajících klid a přírodu.

Ostrovy na jezeře Volta jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Mají krásné písečné pláže a jasnou modrou vodu, které přitahují milovníky sluníčka a vodních sportů. Mezi oblíbené aktivity patří plavání, šnorchlování, rybaření a jízda na kajaku.

Dalším lákadlem ostrovů je bohatá místní kultura a historie. Navštívit můžete tradiční vesnice, kde můžete vidět místní obyvatele při jejich každodenních aktivitách. Ti jsou známí pro své řemeslné dovednosti, jako je tkaní a výroba tradičních hudebních nástrojů.

Některé ostrovy jsou také domovem chráněných přírodních rezervací. Například na ostrově Dodi Island najdete Paradise Eco Resort, který je zasazen do nádherného tropického lesa. Můžete zde pozorovat vzácné druhy ptáků, opic a dalších živočichů. Je to ideální místo pro milovníky přírody a fotografování.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na trek na nejvyšší části ostrovů, abyste si užili úžasný panoramatický výhled na jezero a okolní krajinu. Z vrcholků můžete také sledovat západy slunce, které nabízejí nádhernou paletu barev na obloze.

Pro ty, kteří mají rádi kulturní zážitky, jsou k dispozici tradiční taneční a hudební představení. Místní obyvatelé se rádi s vámi podělí o svou kulturu a tradice. Můžete se naučit tancovat nebo hrát na místní hudební nástroje.

Pokud si přejete ochutnat místní kuchyni, na ostrovech je dostatek restaurací nabízejících tradiční ghanéská jídla. Zkuste místní speciality, jako je anglický snídanový pokrm "kontomire", grilovaný chobotnice nebo čerstvé exotické ovoce.

Ghana Lake Volta Islands nabízí turistům unikátní dovolenou plnou přírodní krásy, kultury a dobrodružství. Tento kousek ráje na zemi přivítá každého, kdo hledá odpočinek a zároveň poznání nových kultur. Jestliže hledáte místo, kde si odpočinete od každodenního shonu, dopřejete si dobrodružství a zároveň se ponoříte do kultury a krásné přírody, pak byste měli rozhodně zvážit návštěvu ostrovů na jezeře Volta v Ghaně.


Letenka Ghana Lake Volta Islands


Pokud hledáte exotické místo na dovolenou, které nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také možnost poznat zdejší místní kulturu a historii, nemusíte hledat dál než Ghana a jeho největší jezero Volta. To se rozprostírá na ploše více než 8 500 km² a tvoří velkou část jihovýchodní Ghany. Jeho malebné ostrovy, které vznikly v důsledku výstavby přehrady v roce 1965, jsou skvělým cílem pro ty, kteří hledají odpočinek a klid v nádherné přírodě.

Jedním z nejzajímavějších ostrovů je Dodi Island, který představuje ideální místo, kde si můžete vychutnat výhled na jezero a vyzkoušet si nějakou z vodních aktivit, například rybaření nebo plavání. Na ostrově se můžete také projít po zdejší přírodní stezce a pozorovat místní zvířata, jako jsou například krokodýli, hyeny nebo opice.

Když už zde budete, určitě nevynechejte ani místní tradiční vesnice, kde se setkáte s mnoha lidmi, kteří vám ochotně ukážou, jak se tady žije. V mnoha z nich můžete vidět i tradiční africké domy, převážně postavené z hlíny a kamenů, a seznámit se s mnoha zemědělskými praktikami, které se zde používají již po mnoho generací.

Co se týče dopravy na ostrovy, nejlepší volbou je letenka do města Tamale, které se nachází asi 150 km severně od jezera. Ze Tamale můžete poté pokračovat dál autobusem, který vás doveze až k jezeru a poté můžete přejet na některý z ostrovů.

Letenka do Ghany může být sice trochu dražší než do některých jiných afrických zemí, ale stojí za to, protože zajišťuje nejen úžasné zážitky, ale také bezpečnost a pohodlí. Vzhledem k tomu, že Ghana je jednou z nejstabilnějších a nejrozvinutějších zemí v Africe, nemusíte mít obavy z toho, že se vám na ostrovech stane něco neochotného.

Pokud tedy hledáte výjimečné místo na dovolenou, kde můžete relaxovat v nádherné přírodě, poznat místní kulturu a historii a vyzkoušet si nějaké z vodních aktivit, nemůžete si nechat ujít ostrovy jezera Volta v Ghaně. Stačí si jen najít letenku a odletět do této exotické země, kde na vás čekají nezapomenutelné zážitky.


Počasí Ghana Lake Volta Islands


Ghana je africká země obklopená Guinejským zálivem na jihu. Jednou z nejvýznamnějších a největších atrakcí této země je bezesporu jezero Volta. Nachází se východně od hlavního města Accra a je největším umělým jezerem na světě. Jezero dokonce větší než všechna ostatní jezera v Ghanské republice dohromady.

Lake Volta je oblíbeným turistickým cílem díky svému ohromujícímu výhledu a mnoha ostrovům, které jsou rozptýleny po celém areálu. Tyto ostrovy jsou domovem různých druhů zvířat, jako jsou například krokodýli, ryby a ptáci. Vzhledem k rozmanitosti zvířat se dá předpokládat, že i klima a počasí na ostrovech je mnohem různorodější a nestálé než na souši.

Podnebí na ostrovech, jako na většině území Ghany, je tropické. To znamená, že jsou zde dvě období: suché a deštivé. Období sucha začíná v prosinci a trvá až do května. V tomto období jsou dny opalováním žhavé a velmi suché. Teploty se mohou pohybovat od 25°C do 35°C. Noční teploty jsou zpravidla mnohem nižší.

Na druhé straně, období dešťů začíná v červnu a končí v září. V tomto období se na ostrovech mohou objevit různé klimatické podmínky, v závislosti na pozici ostrovů. Například ostrovy, které leží blíže ke břehu, mohou být více ovlivněny větrem a deštěm. Naopak, ostrovy, které jsou blíže k centru jezera, mohou být více chráněny.

V období dešťů jsou dny zpravidla chladnější, s teplotou kolem 20°C až 25°C, ale v noci mohou být teploty nízké, až k 15°C. Deštivá období mohou být velmi deštivá a prudká, což může způsobit povodně a další problémy.

Pro návštěvníky ostrovů na jezeře Volta je tedy nutné být připraveni na různé klimatické podmínky v závislosti na období návštěvy. Doporučuje se, aby turisté měli s sebou dostatek oblečení na ochranu před sluncem, ale i deštěm. Teplé oblečení na noci je také doporučeno.

Celkově vzato, klimatické a počasové podmínky na ghanských ostrovech v jezeře Volta jsou velmi různorodé, závisí na období a rozložení ostrovů. Nicméně každé období má svou jedinečnou krásu a přírodu, což z návštěvy činí nezapomenutelné dobrodružství.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky