Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Batumi Botanical Garden

Počasí Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je neuvěřitelně krásné místo nacházející se v gruzínském městě Batumi. Je jednou z nejstarších botanických zahrad ve světě a je známá svou rozmanitostí rostlin a nádhernými výhledy na Černé moře.

Botanická zahrada zaujímá rozlohu téměř 110 hektarů a nachází se v horském svahu v nadmořské výšce mezi 0 až 220 metry. Díky své poloze a různým mikroklimatickým podmínkám, které v této oblasti panují, můžeme ve zdejší zahradě najít neuvěřitelnou rozmanitost rostlin z celého světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 gruzínským botanikem Andrejem Krasnovem. Jeho cílem bylo vytvořit unikátní prostor, kde by bylo možné pěstovat nejen místní rostliny, ale také exotické druhy z různých částí světa. Díky vášni a odhodlání Krasnova se zahrada postupně rozrostla a stala se jedním z hlavních turistických atrakcí v Gruzii.

Rostlinná sbírka v Batumi Botanical Garden čítá více než 5 000 druhů rostlin a zahrnuje jak domorodé druhy ze Kavkazu, tak i rostliny ze Střední Asie, Severní Ameriky, Japonska a dalších regionů. Návštěvníci mohou objevovat kolekce rododendronů, bambusů, palm, magnólií, citrusových stromů a dalších kvetoucích rostlin. Každá část zahrady je pojmenována podle geografického původu rostlin, které zde můžete nalézt.

Kromě krásných rostlin můžete v Batumi Botanical Garden nalézt také několik vodních zdrojů, jezírek a malých říček. Při procházce zahradou se můžete těšit na chlazení při vodopádech a potůčcích a vychutnat si klidné prostředí.

Pokud plánujete návštěvu zahrady, doporučuje se vybrat si jaro nebo podzim, kdy je počasí příjemné s mírnými teplotami. V létě můžou teploty vytvořit až 40 stupňů Celsia, což může být pro některé turisty příliš horké.

Batumi Botanical Garden nabízí také několik vyhlídkových plošin, které nabízejí fantastické výhledy na Černé moře a okolní krajinu. Tyto místa jsou oblíbená mezi fotografy a jsou skvělým místem pro odpočinek, relaxaci a obdivování krásy přírody.

Vstupné do zahrady je přístupné za poplatek a zahrnuje také možnost prohlídky s průvodcem. Otevírací doba se liší podle ročního období, takže je dobré zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.

Pokud jedete do Batumi v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být na vašem seznamu. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, zahrad a krásných výhledů. Je to bezpochyby jeden z nejkrásnějších botanických zahrad na světě a nebude vás zklamat.


Ubytování Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Gruzii. Nachází se ve městě Batumi na pobřeží Černého moře a rozkládá se na ploše přibližně 108 hektarů.

Založen byl v roce 1912 hrabětem Iosefem Vladimirovičem Bagrationi-Mukhranelim a za více než sto let své existence se stal domovem pro více než dva tisíce druhů rostlin z celého světa. V botanické zahradě nalezneme obrovské množství exotických a vzácných rostlin, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány ve své nejlepší podobě.

Botanická zahrada je rozdělena na sedm sekcí, z nichž každá zobrazuje různé klimatické a geografické oblasti. Například v subtropické sekci nalezneme rostliny z Japonska, Mexika a Kolumbie, zatímco v alpínské sekci jsou přítomny druhy pocházející z hor Evropy, Asie a Severní Ameriky. Další zajímavá sekce zahrnuje rostliny z Asie, Oceánie a Ameriky.

Kromě toho můžete využít příležitost k procházce po velkém jezeru nebo si projít exotickým palem, které vytvářejí okouzlující scenérii. Zahradu zdobí také malé mostky, fontány a arboreta, která jsou perfektně začleněna do svého přírodního prostředí.

Batumi Botanical Garden je nejen místem pro milovníky rostlin, ale také poskytuje úžasnou možnost poznat krásu přírody. Zahradu můžete navštívit během celého roku a každá roční doba nabízí návštěvníkům odlišný pohled na rostliny a okolní krajinu.

Vstupné do botanické zahrady je poměrně příznivé a stojí za to navštívit i jen na krátkou procházku. Je však doporučeno si přinést dostatek vody a ochranné prostředky proti slunci, zejména v letních měsících, kdy je zde velmi horko.

Batumi Botanical Garden je jedním z největších turistických lákadel v Batumi a nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat rozmanitost a krásu rostlinstva Gruzie. Je to místo, kde se můžete odpočinout, inspirativně se procházet a vychutnat si jedinečné spojení přírody a kultury.

Pokud se vydáte do Gruzie, nezapomeňte si v plánu návštěvy Batumi Botanical Garden. Uvidíte tam nespočet krásných rostlin, které budou vytvářet okouzlující scenerii a zanechají ve vás nepřeberný dojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Batumi Botanical Garden


Zde je několik častých dotazů a odpovědí ohledně Gruzie Batumi Botanical Garden:

1. Jak se dostat do Batumi Botanical Garden?
- Batumi Botanical Garden se nachází asi 9 km severovýchodně od centra Batumi. Můžete se sem dostat taxíkem, pronajímat si auto nebo využít místní veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo minibusy.

2. Jaká je vstupní cena do Batumi Botanical Garden?
- Vstupné se liší v závislosti na ročním období. V průměru se pohybuje mezi 5 a 15 GEL (gruzínské lari), což je místní měna. Děti a studenti mají obvykle slevu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden?
- Nejlepší čas na návštěvu je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a květiny a rostliny jsou nejvíce kvetoucí. V létě můžete zažít horké počasí, ale mnoho exotických rostlin kvete.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Batumi Botanical Garden?
- Doba prohlídky závisí na tom, kolik si přejete prozkoumat. Pro kompletní prohlídku zahrady může trvat až dvě až tři hodiny. Avšak můžete si také vybrat kratší trasu a prohlédnout si jen některé části zahrady.

5. Jsou v Batumi Botanical Garden restaurace nebo občerstvení?
- Ano, v zahradě se nachází restaurace, kde můžete posedět a vychutnat si gruzínskou kuchyni. Mají také stánky s občerstvením, kde si můžete koupit něco na rychlé zahnání hladu.

6. Moh


Letenka Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Nachází se v gruzínském městě Batumi na pobřeží Černého moře a je oblíbenou turistickou atrakcí pro milovníky přírody z celého světa.

Botanická zahrada byla založena v roce 1912 a rozkládá se na ploše více než 100 hektarů. Její rozmanitý terén nabízí návštěvníkům skvělé výhledy na moře, hory a okolní krajinu. Zahrada je domovem pro tisíce druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Pěstuje se zde také mnoho exotických rostlin pocházejících z různých částí světa.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zahradě je "Dolní květinový ráj", který je skvělým místem pro procházky a relaxaci. Tento úsek zahrady je rozdělen na několik tematických oblastí, z nichž každá je věnována jiné skupině rostlin. Návštěvníci zde mohou obdivovat květiny od nejrůznějších stromů a keřů po vzácné orchideje a růže. Každá roční doba přináší do zahrady nový a zajímavý obraz.

Další zajímavou částí zahrady je "Rasenia Pond", kde najdete jedinečné druhy rostlin obývajících mokřady. Tato oblast je domovem pro mnoho druhů vodních lilii a kapradin. Je to skvělé místo pro ptačí pozorování, protože se zde často vyskytují různé druhy ptáků.

Pro milovníky exotické vegetace je zahrada také domovem exotické části s rostlinami pocházejícími z různých tropických oblastí světa. Zde najdete druhy jako je bambus, palmy a různé druhy sukulentů. Procházka touto částí zahrady je jako cesta kolem světa.

Batumi Botanical Garden nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také příjemné prostory pro odpočinek, jako jsou lavičky a altánky. Je to ideální místo na piknik s rodinou nebo setkání s přáteli. Pro děti je zahrada skvělým místem pro objevování a učení se o světě rostlin.

Pokud se vydáte na návštěvu Batumi Botanical Garden, obraťte se na personál, který vám rád poskytne informace o různých druzích rostlin a poskytne i mapu zahrady. Doporučuje se také připravit si pohodlnou obuv a ochranný krém proti slunci, protože procházka zahradou může trvat několik hodin.

Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Gruzii. Jeho půvabná atmosféra, pestrost rostlin a nádherná krajina činí z této zahrady místo, které si turisté z celého světa nemohou nechat ujít. Pokud máte rádi krásu přírody a exotické rostliny, tato zahrada je pro vás neodolatelným cílem.


Dovolená Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzínské letovisko Batumi se může pyšnit jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě, která je známá jako Batumi Botanical Garden. Tato zahrada je jednou z hlavních turistických atrakcí v regionu Adjárie a nabízí svým návštěvníkům úchvatné a rozmanité přírodní scenérie.

Batumi Botanical Garden se nachází přibližně 9 kilometrů severně od centra města Batumi a je disseminací výjimečných rostlin z celého Kavkazu. Zahrada se rozkládá na ploše více než 108 hektarů a byla založena v roce 1912. Od té doby se stala symbolem biologické rozmanitosti Gruzie a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Při procházce zahradou si můžete vychutnat jedinečnou kombinaci subtropické až exotické vegetace spolu s úchvatnými výhledy na Černé moře a blízké hory. Batumi Botanical Garden je rozdělen do několika sekcí, zahrnujících rostliny z různých částí světa, jako jsou Kavkaz, Himálaje, Střední Asie, Jižní Amerika a další.

V průběhu let byla zahrada neustále rozšiřována a v současné době zahrnuje více než 5 000 druhů rostlin. Mezi nejvýznamnějšími jsou vzácné a ohrožené druhy jako například rododendrony, magnolie, cypřiše a mnoho dalších. Batumi Botanical Garden je také domovem pro rozsáhlou sbírku liánových rostlin, které tvoří malebné zelené tunele a koridory.

Pro návštěvníky, kteří mají rádi procházky a přírodu, je Batumi Botanical Garden rájem. Můžete si vybrat z mnoha tras, které vás zavedou do různých částí zahrady, ať už se jedná o horský les, lesní jezírka nebo květinové záhony. Zahrada nabízí také skvělé vyhlídkové body, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na Černé moře a Batumi.

Batumi Botanical Garden je otevřený celý rok a nabízí různé aktivity a akce pro své návštěvníky. Můžete se zúčastnit pravidelných výstav rostlin, vzdělávacích programů nebo si prostě užívat klidu a harmonie tohoto přírodního ráje. V zahradě je také různé jídlo a pití, takže se nemusíte bát o své potřeby během procházky.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být povinností. Tato malebná a rozmanitá botanická zahrada vás zcela jistě uchvátí svou krásou a magnificencí. Představuje skvělý únik z městského ruchu a nabízí jedinečné zážitky spojené s přírodou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky