Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Katskhi Pillar

Dovolená Gruzie Katskhi Pillar


Gruzie je nádherná země plná historie a kultury. Pokud se chystáte na dovolenou v Gruzii, rozhodně byste neměli vynechat neuvěřitelné místo Katskhi Pillar.

Katskhi Pillar je pozoruhodná skalní věž v regionu Imereti. Je vysoká 40 metrů a nachází se asi 10 kilometrů severně od města Chiatura. Tento neuvěřitelný skalní útvar je posetý historickými kláštery z 9. a 14. století a je označen jako jedno z nejnebezpečnějších a nejextrémnějších místa k návštěvě v Gruzii.

Katskhi Pillar byl osídlen ukřižovákem svatým Davitem v 6. století. Svatý David tam zůstal až do své smrti v roce 542. Zůstal takovou ikonou, že jsou mu věnovány kláštery, které se rozprostírají po celé věži.

Dnes se Katskhi Pillar stal kapitalizovaným turistickým místem a nabízí návštěvníkům jedinečnou zkušenost. Ti odvážnější se mohou dokonce dostat do kláštera nad věží pomocí 20metrové žebříkové dráhy. Dostat se až na vrchol věže však není snadné, protože žebřík byl vytvořen pro horolezce a vyžaduje silnou fyzickou kondici.

Pro turisty, kteří nechtějí lézt po 100 kovových stupních, existuje možnost navštívit jeskynní kostel svatého Petra, který se nachází u paty věže. Stoupání a prohlídka jeskyní je velice náročná a turisty, kteří trpí závratí nebo výškovou fobií, by měli toto místo vynechat.

V blízkosti věže se nachází i další dech beroucí památky, jako například klášter Martvili nebo evangelický kostel v Kutaisi. Kromě toho můžete navštívit restaurace v blízkosti tohoto místa, kde si můžete vyzkoušet tradiční gruzínskou kuchyni.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, rozhodně neváhejte navštívit Katskhi Pillar. Toto ojedinělé místo slibuje nejen nádherné výhledy, ale také bohatou historii a kulturu, kterou si můžete užít. Pro horolezce a dobrodruhy to bude skutečný zážitek a pro ostatní turisty nezapomenutelná vzpomínka z vaší dovolené v Gruzii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Katskhi Pillar


1. Co je Katskhi Pillar?

Katskhi Pillar je skalní sloup nacházející se v Gruzii. Tato skalní formace je tvořena vápencem a dosahuje výšky přesahující 40 metrů. Na vrcholu sloupu se nachází klášter z 9. století.

2. Jak se dostat na vrchol Katskhi Pillar?

K dosažení vrcholu Katskhi Pillar je nutné vyšplhat po strmých žebřících až na vrchol sloupu. Nejbližší město, které sloup obklopuje, je Chiatura.

3. Proč je Katskhi Pillar tak známý?

Katskhi Pillar je známý díky klášteru, který se nachází na jeho vrcholu. Tento klášter je aktivní a je tradičním duchovním centrem Gruzie. Navíc, skalní sloup je unikátní svou velikostí a krásou, což přitahuje mnoho turistů.

4. Je možné navštívit klášter na vrcholu Katskhi Pillar?

Ano, je možné navštívit klášter na vrcholu Katskhi Pillar. Dříve bylo možné se dostat na vrchol pouze pomocí žebříků, avšak v roce 2013 byl postaven několik obrácených žebříků, které usnadňují výstup na vrchol.

5. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Katskhi Pillar?

Doba výstupu na vrchol Katskhi Pillar závisí na kondici návštěvníka. Obecně se uvádí, že výstup trvá přibližně hodinu.

6. Jaká je historie Katskhi Pillar?

Historie Katskhi Pillar sahá až do 9. století, kdy byl vystavěn klášter na vrcholu sloupu. V roce 1944 byl klášter uzavřen Sověty a byl opuštěn. V rámci obnovy duchovního života v Gruzii byl klášter znovu otevřen a restaurován v roce 2005.

7. Jaké jsou další atrakce poblíž Katskhi Pillar?

V blízkosti Katskhi Pillar se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako je například Chiatura, která je známá pro své sovětské lanovky. Dalšími blízkými atrakcemi jsou klášter Zestaponi, Jeskyně Prometea a jeskyně Sataplia.

8. Je možné se ubytovat poblíž Katskhi Pillar?

Ano, je možné se ubytovat v blízkosti Katskhi Pillar. Nejbližší město Chiatura nabízí několik hotelů a ubytovacích možností.

9. Existují nějaká omezení při návštěvě Katskhi Pillar?

Návštěvníci by měli respektovat klášter jako svaté místo a dodržovat náboženská pravidla. Zároveň je také důležité dodržovat bezpečnostní opatření a držet se určených cest a žebříků při výstupu na vrchol Katskhi Pillar.

10. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Katskhi Pillar?

Nejlepší doba na návštěvu Katskhi Pillar je v letních měsících od května do září, kdy je příjemné počasí a výstup na vrchol sloupu je snazší. Avšak, klášter je otevřen pro návštěvníky po celý rok.


Ubytování Gruzie Katskhi Pillar


Katskhi Pillar je výrazná skála v gruzínské provincii Imeretie, která se tyčí nad údolím potoka Katskhura. Tento jedinečný geologický útvar je vysoký 40 metrů a sloužil v minulosti jako klášterní komplex. Dnes na něm stojí kostel svatého Maximuse Katskhijského a dva malé kláštery, ale největší atrakcí je unikátní posvátný stylit, mnišský sloup.

Katskhi Pillar se stal oblíbeným turistickým cílem díky unikátnímu mnišskému sloupu, který je umístěn na vrcholu skály. Mniši tehdy žili doslova ve výškách, trávili tam své dny v modlitbách a meditaci v Duchu svatém. Zdroj informace o tom, jak dlouho sloup byl obýván, od kdy až do kdy, není možný získat. První písemné zmínky se datují do 9. století, ale archeologové odhadují, že sloup byl obýván již mnohem dříve.

Přesto že se může zdát pobytu na takovém místě velmi odvážný, sloup je bezpečný a může být používán k rekreaci a modlitbě. Zároveň je ale třeba se důkladně připravit na jeho výstup a zůstat v bezpečné zóně.

Pokud chcete strávit noc na Katskhi Pillar, můžete si pronajmout ubytování ve druhém klášteře, který se nachází na vrcholu skály. Tento malebný klášterní komplex má několik pokojů se společnými sociálními zařízeními. Pokud preferujete více soukromí, můžete si pronajmout celý klášter jen pro sebe.

Samozřejmě, že pobyt na Katskhi Pillar přináší nejen fyzickou aktivitu, ale také duchovní zážitek. Dokumentované zprávy uvádějí, že mniši, kteří tam pobývali, pociťovali skutečnou blízkost k Bohu. Pokud tedy chcete zažít něco opravdu jedinečného, Katskhi Pillar je pro vás ideálním místem.


Letenka Gruzie Katskhi Pillar


Pokud hledáte neobvyklé místo k návštěvě, neváhejte si zarezervovat letenku do Gruzie a vyrazit na Katskhi Pillar. Tento skalní vrchol se tyčí nad krajinou a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Navíc se zde nachází klášter, který je považován za jeden z nejstarších křesťanských klášterů v Gruzii.

Katskhi Pillar je vysoký až 40 metrů a nachází se v regionu Imereti v centrální Gruzii. V minulosti zde žili poustevníci, kteří se sem dostali pomocí lanovky, kterou je možné stále využít i dnes. V případě, že se na vrchol chcete dostat pěšky, čeká vás strmé a náročné stoupání.

Na vrcholu Katskhi Pillar se nachází malá jeskyně, která sloužila dříve poustevníkům jako úkryt. Je zde umístěna soška svatého Davida, který je v Gruzii velmi uctíván. Okolní krajina nabízí úchvatný výhled a z vrcholu je také vidět klášter, který je situován na úpatí skály.

Klášter Katskhi je považován za jeden z nejstarších křesťanských klášterů v Gruzii a nachází se nedaleko vrcholu Katskhi Pillar. Klášter sahá až do 9. století a dnes je zde možné vidět zbytky kostelů, klášterní budovy a hřbitov.

Pro návštěvu Katskhi Pillar je nutné si dopředu zarezervovat lanovku a tuto atrakci navštívit v dopoledních hodinách, kdy je vrchol nejvhodnější k návštěvě. Kromě toho se doporučuje mít s sebou pohodlnou obuv a ochranný krém, protože na vrcholu Katskhi Pillar bývá velmi slunečno.

Katskhi Pillar a klášter Katskhi jsou nezapomenutelnými zážitky, které stojí za to navštívit během své cesty do Gruzie. Pokud hledáte neobvyklé a krásné místo pro svou dovolenou, určitě neváhejte a zarezervujte si letenku do Gruzie.


Počasí Gruzie Katskhi Pillar


Gruzie se může pyšnit nádhernými přírodními krajiny, které fascinují turisty z celého světa. Jedním z nejvýraznějších symbolů je Katskhi Pillar – 40 metrů vysoká skála v regionu Imereti, která je památníkem pradávných kostelů. Jeho jedinečné umístění činí z Katskhi jednu z nejdivočejších a tajemných lokalit v Gruzii.

Katskhi Pillar leží v nadmořské výšce 1354 metrů nad městem Chiatura a poskytuje úžasný výhled na okolní krajinu. Skála je přístupná pouze po pevném žebříku, který zavede návštěvníka na vrchol, kde se nachází malý klášter. Kvůli svému nebezpečí je místo uzavřeno pro veřejnost, ale existují organizace, které umožňují návštěvníkům výjimečnou cestu na vrchol.

Počasí v Katskhi Pillar je velmi proměnlivé, zejména během zimy a jara, kdy může být vrchol skály pokryt sněhem. Během léta se může teplota dostat až k 30 stupňům Celsia, zatímco v zimě může teplota klesnout až k -10 stupňům Celsia.

Vzhledem k mimořádnému umístění skály se počasí může rychle změnit. Během několika hodin může být obloha zcela jasná a slunečná, ale také se může objevit bouřka, která rychle zhorší viditelnost a dá se jen těžko předpovědět.

Návštěvníci musí být proto připraveni na různé klimatické podmínky a oblékat se dle nich. Doporučuje se vždy mít s sebou lehké oblečení na ochranu proti slunci, ale také i teplé vrstvy oblečení, pokud se počasí rychle zhorší.

Celkově může být návštěva Katskhi Pillar nezapomenutelným zážitkem, ale turisté by měli být opatrní a mít respekt k místu. Sledování krásy přírody by nemělo způsobovat ničení ani jiné formy poškozování skály ani kláštera, který se na vrcholu skály nachází.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky