Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Mtskheta

Dovolená Gruzie Mtskheta


Gruzie je malebná země, která láká návštěvníky svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a zajímavou kulturou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je starobylé město Mtskheta, které se nachází v blízkosti hlavního města Tbilisi.

Mtskheta je jedno z nejstarších měst v Gruzii a má bohatou historii. Bylo hlavním městem království Iberie a později se stalo důležitým náboženským centrem. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících památek.

Mezi nejvýznamnější památky, které v Mtskheta můžete navštívit, patří monastýr Svetitskhoveli, který je jedním z nejvýznamnějších pravoslavných chrámů v Gruzii. Tento chrám byl postaven na místě, kde se údajně nachází svatý šat Ježíše Krista. Je to velmi důležité místo pro gruzínskou pravoslavnou církev a poutníci sem každoročně přicházejí, aby se dotkli svatých relikvií a modlili se.

Dalším významným chrámem v Mtskheta je Jvari monastýr, který je situován na kopci s panoramatickým výhledem na město a okolní krajinu. Tento chrám je považován za jeden z nejstarších křesťanských sakrálních staveb v Gruzii a je rovněž zapsán na seznamu UNESCO.

Mtskheta není pouze o památkách a historii, ale také o úchvatné přírodě. Okolní krajina nabízí krásná pohoří, jezera a řeky, které lákají milovníky turistiky, raftingu a jiných outdoorových aktivit. Návštěvníci mohou prozkoumat například národní park Kazbegi, který se nachází nedaleko Mtskhety a nabízí nepřekonatelné výhledy na nejvyšší horu Gruzie - horu Kazbegi.

Město Mtskheta je také proslulé svou bohatou kulturou a tradicemi. Turisté se mohou projet kulisami starobylých trhů, kde se prodávají místní speciality a řemeslné výrobky. Můžete si také vyzkoušet tradiční gruzínské jídlo jako je khinkali (plněné knedlíky), chachapuri (sýrový chléb) nebo degustovat místní vína, která jsou velmi oblíbená nejen v Gruzii, ale i ve světě.

Dovolená v Mtskhete nabízí návštěvníkům ideální kombinaci historie, kultury a přírody. Bez ohledu na to, zda jste historický nadšenec, dobrodruh nebo jednoduše milovník dobrého jídla a vína, Mtskheta v Gruzii vám určitě přinese mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Mtskheta


Gruzie, a zejména město Mtskheta, láká mnoho turistů vzhledem k její historické a kulturní hodnotě. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o tomto úžasném místě:

1. Jak se dostat do Mtskhety?
Odpověď: Mtskheta se nachází asi 20 km severozápadně od hlavního města Tbilisi. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Mtskhety, je vlakem z Tbilisi, což trvá přibližně 20 minut. Dále je možné cestovat místními autobusy nebo taxi.

2. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Mtskhete?
Odpověď: Mtskheta je plná historických památek, ale nejvýznamnějšími jsou katedrála Svetitskhoveli, klášter Džvari a Archandělský klášter. Každá z těchto památek je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Mtschetu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mtskhety je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až říjen), kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty. V létě je zde horko a v zimě chladno.

4. Kolik trvá prohlídka Mtskhety?
Odpověď: Prohlídka Mtskhety může trvat celý den nebo jen několik hodin, v závislosti na vašich zájmech. Doporučuje se věnovat alespoň půldni na prozkoumání hlavních památek města.

5. Kde se dá v Mtskhete dobře najíst?
Odpověď: V Mtskhete je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční gruzínskou kuchyni. Doporučuje se vyzkoušet khachapuri (gruzínský sýrový chléb) a khinkali (tradiční gruzínské knedlíky).

6. Jaké další atrakce se nacházejí poblíž Mtskhety?
Odpověď: V blízkosti Mtskhety se nachází národní park Kazbegi s úchvatnými výhledy na Kavkazské hory a hora Kazbek. Toto místo je populární mezi turisty pro trekking a horskou turistiku.

7. Jsou v Mtskhete ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v Mtskhete jsou různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se zarezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

Doufám, že Vám tyto informace pomohou při plánování návštěvy Gruzie a města Mtskheta!


Počasí Gruzie Mtskheta


Gruzie je země překrásných hor a neuvěřitelně čistých řek. A když mluvíme o počasí, není překvapivé, že klima se značně liší podle oblasti. Je zde několik klimatických zón, od subarktického po subtropické klima a Gruzie se může pochlubit celkem bohatým počasím.

V tomto článku se zaměříme na počasí v Mtskheta, jež se nachází v nadmořské výšce 430 m a je to starobylé město, které bylo v minulosti hlavním městem Gruzie. Mtskheta leží při soutoku řek Mtkvari a Aragvi a je ohraničena horami Kavkazu.

Letní měsíce v Mtskheta jsou horké a suché s teplotami dosahujícími až 35 °C a stínem v horách jen málokdy zapomeneme, jak bylo horko. Zimní měsíce jsou naopak chladné a vlhké se sněhovými srážkami a s teplotami od 5 do -5 °C. V průměru, nejteplejší měsíc v Mtskheta je srpen, kdy průměrná teplota dosahuje 25 °C a nejchladnější měsíc je leden, s průměrnou teplotou kolem 3 °C.

Podzim a jaro v Mtskheta jsou hezké a pohodlné s průměrnými teplotami mezi 10 a 20 °C. Nejde ani o nízké teploty ani o vysoké horko, což znamená, že to je ideální doba pro návštěvu města a prozkoumání tamního kulturního dědictví a nádherných parků.

Co se týče srážek, v Mtskheta prší především během období od dubna do června a od října do prosince, kdy srážky dosahují až 100 mm za měsíc. Nicméně v létě, obvykle můžeme čekat malé množství srážek, zatímco v zimě to bude spíše sníh.

V každém případě, Mtskheta má celoročně krásné počasí, které těším každého návštěvníka. Obzvlášť v létě, kdy můžeme užít na hřebenech hor, podle řek, a těšit se na jadranské počasí. Takže, až zvažujete cestu do Gruzie, neváhejte a zvažte i návštěvu Mtskheta!


Letenka Gruzie Mtskheta


Pokud hledáte neuvěřitelné a historicky bohaté místo ke svému dalšímu dobrodružství, pak je Mtskheta v Gruzii tím pravým místem. Tato starobylá města, nacházející se jen asi 20 kilometrů od Tbilisi, hlavního města Gruzie, je považována za duši tohoto národa a jedno z nejvýznamnějších kulturních míst v zemi.

Mtskheta je považována za první hlavní město Gruzie a byla to důležitá politická, náboženská a obchodní metropole. Navštěvuje ji mnoho turistů, kteří chtějí objevit hluboce zakotvené kořeny Gruzie a pochopit její bohatou historii. V roce 1994 byla Mtskheta zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Jednou z největších atrakcí v Mtskheta je katedrála Svetitskhoveli. Tato katedrála, postavená v 11. století, je pokládána za jeden z nejvýznamnějších sakrálních chrámů v Gruzii. Podle legendy je zde pohřbený Kříž Ježíše Krista. Toto místo je také oblíbené mezi poutníky a místními, kteří přicházejí sem hledat duchovní očištění.

Další významnou památkou v Mtskheta je klášter Jvari. Tento klášter, datovaný k roku 586, je postaven na kopci nad městem a poskytuje ohromující výhled na krajinu a soutok řek Mtkvari a Aragvi. Jvari je pokládán za důležitý symbol prvního křesťanského království Gruzie a jeho architektura reflektuje prvky pozdně antického stylu.

Kromě těchto dvou památek jsou v Mtskheta i další zajímavá místa, jako jsou klášter Samtavro, památník Mtskheta a nespočet dalších historických budov, kostelů a muzeí, které nabízejí cenné informace o minulosti Gruzie.

Nejsnáze se do Mtskhety dostanete letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Tbilisi, a odtud je to krátká cesta autem nebo veřejnou dopravou do Mtskhety. Je zde také možnost najmout si soukromého řidiče, který vás provede celou cestou.

Gruzie je bohatá na přírodní krásy, přátelské obyvatelstvo a hluboce zakotvenou kulturou. Mtskheta je výjimečným příkladem toho, jak tato země spojuje historii, náboženství a přirozenou krásu. Navštivte Mtskheta a zažijte něco nezapomenutelného!


Ubytování Gruzie Mtskheta


Mtskheta je malé město, které se nachází asi 20 km severně od Tbilisi a je jedním z nejdůležitějších historických míst Gruzie. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí poznat starověkou gruzínskou kulturu, a nabízí mnoho možností ubytování.

V Mtskheta najdete různé typy ubytování - hotely, hostely, apartmány a penziony. Některé z nich jsou v historických budovách, zatímco jiné se nacházejí na okraji města.

Jedním z nejvyhledávanějších míst k ubytování v Mtskheta je Hotel Kabadoni. Tento luxusní hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje, restauraci a bar. Jeho hlavní atrakcí je však terasa s nádherným výhledem na okolní hory a skalnatou krajinu. Pokud si chcete užít několik dní v pohodlí, je to pro vás skvělá volba.

Dalším skvělým místem k pobytu je Hotel Armazi Palace. Nachází se v klidnější části města a nabízí pokojový servis, Wi-Fi zdarma a soukromé parkování. Jeho výhodou je, že se nachází blízko k historickým památkám, jako je katedrála Sv. Sión a klášter Džvari.

Pokud hledáte levnější ubytování, můžete navštívit Hostel Mtskheta. Tento skromnější hostel nabízí základní a čisté pokoje, které jsou vhodné pro turisty s menším rozpočtem. Navíc se nachází v centru města, což znamená, že máte snadný přístup k památkám, obchodům a restauracím.

Pokud si přejete prožít pravou gruzínskou atmosféru, můžete zkusit pronajmout si apartmán od místních. Tato možnost vám umožní zažít město ze skutečného gruzínského pohledu a být v kontaktu s místní kulturou. Většina apartmánů je velmi pěkných a splňuje západní standardy.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování v Mtskheta si vyberete, budete mít možnost poznat jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii. Toto malebné město je plné historických památek, chutného jídla a přátelských lidí. Ať už hledáte luxusní hotel, nebo jednoduchý hostel, v Mtskheta si můžete užít krásné a vzrušující zážitky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky