Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Tbilisi Old Town

Ubytování Gruzie Tbilisi Old Town


Pokud se rozhodnete navštívit Gruzii, nemůžete minout její ohromující hlavní město Tbilisi. A pokud chcete zažít autentickou atmosféru města, nemůžete se ubytovat nikde jinde než v samotném historickém centru, známém jako Tbilisi Old Town.

Tbilisi Old Town, také známé jako Altstadt, leží na pravém břehu řeky Mtkvari a je jedním z nejstarších částí města. Je plné úzkých středověkých uliček, historických budov a malebných památek. Procházení těmito křivolakými uličkami je jako cesta časem a do minulosti, když se přenesete do doby, kdy byla Tbilisi ještě malým středověkým městem.

V této oblasti najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem rozpočtům a potřebám. Od luxusních hotelů po útulné pensiony, starobylé apartmány a rodinné domy, všechny nabízejí úžasný výhled na okolní starobylé budovy a památky.

Historické budovy v Tbilisi Old Town jsou často přestavěny na stylové hotely, které dokonale kombinují moderní vybavení se zachováním autentických prvků. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje, vybavené veškerým komfortem, a často mají také restaurace, bary a střešní terasy s výhledem na město.

Pro ty, kdo preferují menší a útulnější ubytování, jsou k dispozici rodinné hotely a pensiony. Tyto zařízení poskytují osobnější atmosféru a často jsou rodinně provozovány. Majitelé často poskytují hostům tipy a doporučení na výlety po okolí, a můžete se těšit na chutné domácí snídaně servírované přímo v hotelu.

Pokud hledáte opravdovou autentičnost, můžete si pronajmout starobylý apartmán v historické budově. Tyto apartmány mají často zachovalé původní prvky, jako jsou kamenné zdi a klenby, a nabízejí útulný úkryt po dlouhém dni prozkoumávání města. Tato nabídka také poskytuje zcela vlastní prostor, který vám umožní zažít místní životní styl a kulturu.

Při pobytu v Tbilisi Old Town se budete cítit jako součást starých časů, kdy kolem vás budou kulovité kostely, historické mešity a trhy. Budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat úzké uličky, které vás přenesou přímo do minulosti, když se město ještě jmenovalo Tiflis.

Ubytování v Tbilisi Old Town vám také umožní snadno dostat se k hlavním památkám a atrakcím města, jako je Narikala Fortress, kde si můžete vychutnat úchvatný výhled na město, nebo ještě terapeutičtější zážitek v tradičních lázních Abanotubani.

Tbilisi Old Town je opravdu jedinečné místo, které vám umožní získat autentický pocit z Gruzie a jejího hlavního města. A díky široké nabídce ubytování si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Tbilisi Old Town


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se starého města Tbilisi v Gruzii:

Dotaz: Jak se dostat do starého města Tbilisi?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do starého města Tbilisi, je pěšky z hlavního náměstí Svobody. Můžete také použít městskou hromadnou dopravu, jako jsou metro nebo autobusy.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Tbilisi Old Town?
Odpověď: V Tbilisi Old Town můžete navštívit Národní muzeum Gruzie, Sioni Katedrálu, Metlekhi kostel, Zvěřinec Tbilisi, Národní uměleckou galerii a další historické a kulturní památky.

Dotaz: Kde se dá v Tbilisi Old Town dobře najíst?
Odpověď: Staré město Tbilisi nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, které nabízejí gruzínskou kuchyni i mezinárodní jídla. Doporučujeme vyzkoušet tradiční gruzínská jídla, jako je chinkali (plněné knedlíky) a chachapuri (sýrové placky).

Dotaz: Kde se dá v Tbilisi Old Town ubytovat?
Odpověď: V Tbilisi Old Town je možné najít různé typy ubytování, včetně hotelů, hostelu a apartmánů. Doporučujeme si ověřit recenze a vybrat si ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu.

Dotaz: Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Tbilisi Old Town?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Tbilisi Old Town je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je méně přeplněné turisty.

Dotaz: Jaké další atrakce mohu navštívit poblíž Tbilisi Old Town?
Odpověď: Poblíž Tbilisi Old Town se nachází další atrakce, jako je Narikala pevnost, Mtatsminda Park, Bagrati katedrála, Mtskheta město a mnoho dalšího. Doporučujeme si vyhradit čas na prozkoumání těchto míst při návštěvě Gruzie.


Dovolená Gruzie Tbilisi Old Town


Gruzie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a je plná krásných měst a míst, které stojí za to navštívit. Právě jedním z těchto měst je i hlavní město Gruzie - Tbilisi. Tbilisi, ležící na břehu řeky Kury, je největším městem v Gruzii a pro turisty je především zajímavá jeho historická část, Tbilisi Old Town.

Tbilisi Old Town je úžasným místem pro ty, kteří si chtějí připomenout historii Gruzie a prožít dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Staré město nabízí mnoho kulturních památek a historických budov s impozantní architekturou, které jsou v různých obdobích střídavě ovlivněny evropským a asijským stylem. V Tbilisi, můžete snadno strávit několik dní, procházet se ulicemi a objevovat krásy tohoto města.

Jedním z nejvýznamnějších míst Tbilisi Old Town je Metekhi, které leží na útesu nad řekou Kury. Zde se na vás bude tyčit Metekhi kostel, postavený v 13. století. Ten je jednou z nejvýznamnějších památek gruzínského náboženství a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Další zajímavou památkou je Narikala Fortress, historická pevnost vystavěná v 4. století na vrcholku kopce, který se tyčí nad Tbilisi Old Town. Dostat se sem můžete buď pěšky, nebo využít lanovky, která vás rychle a pohodlně dovezou na úplný vrchol.

Pokud máte chuť na nějaký kulturní zážitek, určitě nevynechejte návštěvu Narikala Theatre, kde se konají představení a koncerty. A pokud máte chuť na pouhou procházku, určitě si projděte Sioni Cathedral, krásnou a klidnou katedrálu z 6. století.

Tbilisi Old Town je také plné útulných kaváren a barů, kde si můžete odpočinout po celodenním procházení městem a ochutnat místní speciality jako khinkali, khachapuri nebo lobio. I pro milovníky kultury a historie má Gruzie mnoho dalších zajímavých lokalit, jako například zříceninu Gori, narození Stalina.

Celkově tedy můžeme říct, že Gruzie a Tbilisi Old Town jsou ideální destinace pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou plnou kulturních zážitků. Navštivte toto nádherné město a na vlastní kůži poznáte, proč je Tbilisi Old Town jedním z nejkrásnějších turistických míst v Gruzii.


Letenka Gruzie Tbilisi Old Town


Tbilisi, hlavní město Gruzie, je jedno z nejkrásnějších měst na Kavkaze. S bohatou historií, malebnými uličkami a úchvatnou architekturou se jednoznačně řadí mezi nejvýznamnější turistické destinace v této oblasti. Prozkoumat historické centrum města, známé jako Staré Město, je jako vydat se na cestu do minulosti Gruzie.

Nejvhodnějším způsobem, jak se dostat do Tbilisi, je letadlo. Díky přítomnosti letiště v blízkosti města je možné si pořídit letenku a být v tomto nádherném městě během několika hodin. Letenka do Gruzie není jen příjemným startem do dovolené, ale také nejrychlejším a pohodlným způsobem, jak se dostat do Tbilisi.

Jakmile dorazíte, neměli byste si nechat ujít návštěvu Starého Města. Tbilisi je známý svým jedinečným smícháním staré a nové architektury. Co se týče historického jádra, Staré Město je pravou oázou kulturního a historického dědictví. Věže, kostely, mešity a pevnosti připomínají bohatou minulost města. Každá ulice a každá budova zde mají svůj příběh, který vás zaujme.

Při procházce Starým Městem můžete navštívit Národní muzeum Gruzie, které se nachází v historickém budově. Je to nejen největší muzeum v Gruzii, ale také pokládá základ pro pochopení kulturního a historického vývoje země. Zdejší expozice obsahuje archeologické nálezy, vyobrazení starých kultur a mnoho dalšího, co pomáhá zuřit na pozadí Gruzie.

Další významnou památkou je Sinatle Fortress, která dominovala městu více než čtyři století. Tato pevnost je nyní známá svými výhledy na město, které přitahují turisty z celého světa. Pro milovníky fotografie je to rozhodně místo, které by nemělo chybět ve vaší sbírce.

Navštivte také známý kostel Metekhi, který se nachází na útesu nad řekou Kura. Tento kostel je důležitým duchovním centrem pro věřící v Gruzii a jeho historie sahá až do 12. století. Nepřehlédnutelný je také typický koberec na fasádě kostela, který je považován za posvátný.

Pro milovníky tradiční gruzínské kuchyně je Staré Město také místem, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo. Gruzie je známá svou bohatou kuchyní, která zahrnuje chinkali (gruzínské knedlíky), chaczapuri (gruzínský sýrový chléb) a mnoho dalších delikates. Mnoho restaurací v Starém Městě nabízí autentická gruzínská jídla a atmosféru.

Prozkoumání Starého Města v Tbilisi je nezapomenutelným zážitkem. S jeho bohatou historií, úchvatnou architekturou a kulturou, která se prolíná v každém kameni, se jedná o místo, které stojí za návštěvu. Letenka do Gruzie vás dostane přímo do tohoto nádherného města, kde se můžete přimět okouzlit a poznat kouzlo gruzínského života.


Počasí Gruzie Tbilisi Old Town


Gruzie je krásná a pestrá země, která se nachází v jihozápadní Asii a leží prakticky na rozhraní Evropy a Asie. Tato země nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, ať už se jedná o historické a kulturní památky, nebo o přírodní krásy. Jedním z nejkrásnějších míst v Gruzii je Tbilisi Old Town, tedy historické centrum hlavního města Tbilisi. Jaké panuje v této lokalitě počasí?

Gruzinské klima je poměrně diverzifikované a výrazně ovlivněné geografickou polohou. V západní části země se nachází Kavkazské pohoří, které brání proudění vzduchu z Atlantského oceánu, a tím pádem většinou způsobuje vlhké a deštivé počasí. Naopak na východě se nachází řada pouští, kde panuje horké a suché klima. Pokud se podíváme na Tbilisi, tedy na velké město, tak zde panuje mírně teplé středomořské podnebí. To znamená, že jsou zde mírné zimy a horká léta.

Zima v Tbilisi Old Town bývá chladná, ale neextrémně chladná. Průměrná teplota v prosinci a lednu se pohybuje kolem 5°C. Nicméně může se stát, že teploty klesnou pod bod mrazu, a pršet může i sněžit. Léto na druhé straně bývá velmi horké s teplotami, které se mohou vystoupat až nad 30°C. Velmi často se vyskytují bouřky a přeháňky. Nejvíce srážek je typicky na jaře a na podzim.

V Tbilisi Old Town je klima ovlivňováno blízkostí horských oblastí a rovin, což znamená, že může být velmi proměnlivé. Během jednoho dne se může střídat slunce s oblačností a deštěm. Nicméně i přes tuto proměnlivost je Tbilisi Old Town krásným místem, které stojí za to navštívit. Samotné historické centrum hlavního města nabízí řadu památek, jako jsou starobylé katedrály a kostely, klasické městské architektury a mnoho historických památek, které stojí za to vidět.

Pokud se chystáte navštívit Gruzii a její hlavní město Tbilisi, mějte na paměti, že zde se můžete setkat s různými klimatickými podmínkami. V létě se můžete těšit na slunečné a teplé počasí, zatímco zimní návštěva může být spojena s mrazivými teplotami. Je vhodné se při balení nechat vést místním klimatickým podmínkám a zvolit vhodnou výbavu, abyste se mohli co nejlépe přizpůsobit místnímu počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky