Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Himara Albánie

Letenka Himara Albánie


Albánie se stává stále populárnějším turistickým cílem a mnoho lidí se rozhoduje prozkoumat tuto krásnou zemi. Himara, která se nachází ve jižní Albánii na pobřeží Jónského moře, je jedním z míst, které byste určitě měli navštívit. Pokud zvažujete cestu do této oblasti, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci.

Jak se tam dostat

Himara se nachází asi 200 km od hlavního města Albánie, Tirany. Cesta autem trvá přibližně 4 hodiny a může být trochu namáhavá kvůli kamenité silnici a serpentýnám. Proto se mnoho lidí rozhodne pro letadlo.

Letiště v Tiraně je největší v Albánii a nabízí přímé lety ze mnoha evropských měst. Můžete například letět z Prahy, Vídně, Frankfurtu nebo Milána za rozumnou cenu. Po příletu do Tiraně můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro návštěvu Himary taxíkem nebo autobusem.

Z čeho si odpočinout

Himara je známá svou krásnou pláží a klidnou atmosférou. Pokud rádi relaxujete na pláži, budete nadšeni této oblasti. Pláž Himare má 5 km písku a je obklopena vysokými horami, což jí dodává svůj jedinečný charakter.

V Himare také najdete několik historických památek a starobylých kamených domů, které se nacházejí v horských oblastech. Tyto staré domy slouží jako ubytování a nabízejí nezapomenutelnou zkušenost s výhledem na moře a okolní krajinnou krásou.

Co si užít

Pokud chcete zažít více akce, v Himare najdete také několik míst, které stojí za návštěvu. Můžete si například pronajmout kajak, jet na jezdectví nebo se vydat na horskou túru.

V Himare najdete také mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční albaňskou kuchyni. Albánie je známá svými čerstvými rybami a mořskými plody, takže pokud je máte rádi, určitě si v Himare přijdete na své.

Závěr

Himara nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Pokud plánujete svou další dovolenou, měli byste zvážit letenky do Tirany a návštěvu tohoto kouzelného místa na jihu Albánie. Najdete zde vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou a krásné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Himara Albánie


Otázka: Kde se nachází Himara v Albánii?
Odpověď: Himara se nachází na jihovýchodě Albánie, na pobřeží Jaderského moře.

Otázka: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Himara?
Odpověď: Himara nabízí návštěvníkům krásné pláže, překrásné výhledy na Jaderské moře a přírodní místa jako jsou Nedasovské vodopády a skalní výchozy.

Otázka: Jak se dostanu do Himara z Tirany?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Himara z Tirany je prostřednictvím autobusu nebo soukromého vozidla. Cesta trvá asi 5 hodin.

Otázka: Kde si mohu pronajmout auto v Himara?
Odpověď: V Himara jsou k dispozici různé společnosti, které nabízejí pronájem aut.

Otázka: Jaké jsou nejlepší hotely v Himara?
Odpověď: V Himara jsou k dispozici různé hotely a apartmány s rozmanitou úrovní kvality. Záleží na vašich preferencích a financích.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v Himara?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější pláže patří Livadh, Jale, Porto Palermo a Gjipe. Všechny jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí čisté pobřeží.

Otázka: Kde se dají najíst nejlepší jídla v Himara?
Odpověď: V Himara najdete mnoho restaurací a bister, které nabízejí tradiční albánskou kuchyni, stejně jako italské a mezinárodní speciality.

Otázka: Jaké jsou možnosti sportovních aktivit v Himara?
Odpověď: V Himara si můžete užít plavání, potápění, šnorchlování, kajakářství, windsurfing, trekking a horolezectví.


Počasí Himara Albánie


Himara, malebné město ležící na jihovýchodě Albánie, je známé svým překrásným počasím a nádhernými plážemi. Toto malé město přitahuje návštěvníky z celého světa svým teplým středomořským podnebím a jedinečnou atmosférou.

Himara leží na pobřeží Jónského moře, což z ní dělá ideální destinaci pro milovníky slunce a vodních sportů. V létě zde teploty často dosahují příjemných 30 °C a slunce svítí téměř nepřetržitě. Díky tomu můžete využít celodenní pobyt na pláži, plavat ve vyhlášeně čisté vodě a relaxovat na jemném písku. Místní pláže jsou dobře udržované a nabízejí mnoho možností vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na vodním skútru.

Himara také nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, která je typická svými skalnatými útesy a působivými horami. Tato kombinace moře a hor vytváří fantastickou kulisu pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu. Můžete se vydat na pěší turistiku do přilehlých národních parků, objevovat malebná sídla ve vnitrozemí nebo si užívat panoramatické výhledy ze skalnatých vrcholků.

Celoročně má Himara spíše příznivé počasí, což umožňuje návštěvníkům využít různé aktivity po celý rok. V zimě zde teploty mírně klesají, ale i tak je to ideální doba na procházky po městě, ochutnávání místní kuchyně a objevování místní kultury a tradic. Místní obyvatelé jsou vstřícní a rádi vám představí svou bohatou historii a zvyky.

Himara je také výbornou základnou pro další výlety a objevování okolních přírodních a historických památek. V blízkosti se nacházejí další malebná pobřežní města, jako jsou Saranda nebo Vlora, kde si můžete užít bohaté noční životy, tradiční jídla a brát účast na místních festivalech a oslavách.

Celkově lze říct, že Himara v Albánii nabízí jedinečnou kombinaci slunečného a teplého počasí, úchvatné přírody a historie. Bez ohledu na to, zda hledáte dovolenou plnou odpočinku na pláži nebo dobrodružné aktivity v přírodě, Himara je skvělým místem na relaxaci i objevení nových zážitků.


Ubytování Himara Albánie


Pokud hledáte dovolenou na jedinečném a krásném místě, pak je Himara v Albánii tou pravou volbou. Toto malebné pobřežní město nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na Jónské moře, krásné pláže a skvělou atmosféru. Kromě toho se zde nachází také mnoho skvělých možností ubytování, které zajistí, že se budete cítit jako doma.

Himara je oblíbeným turistickým cílem, který si uchovává svou autentičnost a původní kouzlo. Město je rozděleno na dvě části - Staré město a Nové město. Obě části mají svůj vlastní šarm a nabízejí skvělé možnosti ubytování.

Ve Starém městě se můžete ubytovat v tradičních kamenných domech, které se typicky nacházejí na vrcholu kopce s výhledem na moře. Tyto ubytovací zařízení vám umožní prožít autentický zážitek v historickém prostředí. Interiér těchto domů je vkusně zařízený a vytváří atmosféru, která vám připomene minulost. Během pobytu vám budou k dispozici moderní amenities, jako je Wi-Fi a televize. Z teras můžete obdivovat úchvatné západy slunce a vychutnávat si klid a pohodu.

Nové město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí požadavky různých typů cestovatelů. Zde najdete hotely různých kategorií, od luxusních až po cenově dostupné. Nové hotely jsou moderně vybaveny a nabízí vám veškeré komforty, které byste očekávali během dovolené. Některé hotely mají i své vlastní pláže, kde si můžete užívat slunce a moře v klidu a soukromí.

Další možností ubytování v Himare je pronájem apartmánu nebo domácího ubytování. Tato možnost vám poskytuje vlastní prostor a volnost, kterou ocení zejména rodiny nebo větší skupiny cestovatelů. Apartmány jsou plně vybavené a většinou mají k dispozici vlastní kuchyni, což znamená, že si můžete připravit svá oblíbená jídla a vychutnat si je na soukromé terase s výhledem na moře.

Nezáleží na tom, zda si vyberete ubytování ve Starém městě, Novém městě, nebo pronajmete apartmán, všechny možnosti ubytování v Himare nabízejí okouzlující prostředí a vřelou pohostinnost místních obyvatel.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, určitě nezapomeňte zvážit ubytování v Himare. Je to skvělé místo, které vám poskytne jedinečný zážitek a vzpomínky na celý život.


Dovolená Himara Albánie


Himara, malebné město nacházející se v jižní Albánii, je místem, které stojí za návštěvu pro každého, kdo hledá dovolenou plnou plážových radovánek, kulturního obohacení a úchvatných přírodních scenérií.

Himara, ležící na pobřeží Jónského moře, nabízí návštěvníkům úchvatné pláže s křišťálově čistou vodou a jemným zlatým pískem. Tato část albánské riviéry je stále ještě poměrně nedotčená masovou turistikou, což jí dodává tichou a relaxační atmosféru. Díky své relativní odlehlosti od velkých turistických center nabízí Himara klidné pobřeží, které je ideální pro rodiny s dětmi nebo páry hledající romantickou atmosféru.

Himara je také známá svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Středověká pevnost zvaná Kastro, která se nachází na vrcholu kopce, nabízí panoramatický výhled na město a moře. Je to must-see pro každého kdo navštíví Himaru. V samotném městě najdete také mnoho kostelů a kaplí s bohatě zdobenými freskami, které jsou dokladem bohaté tradice pravoslavného křesťanství v této oblasti.

Pro milovníky přírody je Himara rájem. Nedaleko města se nachází Llogara Národní park, který je známý svou malebnou horskou krajinou a fantastickými výhledy na moře. Park nabízí mnoho turistických stezek, kde si můžete vychutnat krásy albánské přírody a také objevovat zdejší floru a faunu. Vrchol Llogara (1 027 metrů nad mořem) nabízí zážitek z nezaměnitelného výhledu na celou oblast. Milovníci adventure sportů také mohou využít možnosti paraglidingu, který je v této oblasti velmi oblíbený.

Himara má bohatou a chutnou gastronomickou scénu, která je ovlivněna jak albánskou, tak i řeckou kuchyní. Restaurace a taverny nabízejí širokou škálu regionálních specialit, jako jsou čerstvé mořské plody, jehněčí maso a místní sýry. Kromě toho můžete ochutnat také tradiční albánskou rakii, destilovaný alkoholický nápoj, který je velmi oblíbený mezi místními.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, plážových radovánek, kulturních zážitků a dobrodružství v přírodě, Himara je pro vás tou správnou volbou. Díky své malebné a nedotčené atmosféře vám tato albánská perla poskytne unikátní zážitky, které si budete pamatovat ještě dlouho po dovolené. Himara vás zahrne svým půvaby a pobyt zde se určitě stanete nezapomenutelným zážitkem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky