Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indie Mahabalipuram

Letenka Indie Mahabalipuram


Pokud se chystáte na cestu do Indie a hledáte zajímavé místo, které by vás zaujalo, můžeme vám doporučit Mahabalipuram. Letenka Indie Mahabalipuram není nijak náročná a můžete se na ní vydat z mnoha větších indických měst.

Mahabalipuram je historické místo, které se nachází asi 50 kilometrů jihozápadně od Chennaie, hlavního města indického státu Tamilnadu. Místo je také známé jako Mamallapuram a bylo bývalým přístavem Pallavů, mocného jihoindického království z 7. až 9. století n.l. V té době se Mahabalipuram stalo centrem architektonického a sochařského umění.

V Mahabalipuramu vás čekají posvátné chrámy, královské reliéfy a jeskynní chrámy, které patří k nejvýznamnějším památkám v regionu. Nejznámější z nich jsou 5 Rathů – pět soch vytvořených z jednoho kamenného bloku. Tyto sochy představují různé řídící bohy a byly vytesány ke cti krále Narasimhavarmy I.

Další zajímavostí, kterou byste neměli minout, je Krishna Mandapam, sochařská jeskyně, která obsahuje řadu reliéfních scén z hinduistických mýtů a legend. Mezi další důležité památky patří také Shore Temple, Maravadu Deepam a Sthalasayana Perumal Temple.

Mahabalipuram je ideálním místem na procházky po pláži a na obdivování nádherného moře. Pláž Mahabalipuram je nejlepší mezi říjnem a únorem. Pro milovníky vody je také možné využít nabízené vodní sporty, jako například šnorchlování či jízdu na banánu.

Když zůstanete v Mahabalipuramu přes noc, můžete se ubytovat v některém z mnoha dostupných hotelů, penzionů nebo resortů. Mahabalipuram nabízí kromě krásné přírodní scenérie také atmosféru rodinného turistického centra.

Pokud máte zájem vidět krásy Indie mimo tradiční místa turistického zájmu, pak je Mahabalipuram ideálním místem na návštěvu. S levnými letenkami do Indie bude vaše cesta velmi příznivá a ušetříte tak peníze, které můžete investovat do dalšího poznávání krás této země.


Dovolená Indie Mahabalipuram


Mahabalipuram je malé město nacházející se na jihovýchodním pobřeží Indie, známé pro své krásné pláže a starověké hinduistické památky. To je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během dovolené.

Mahabalipuram je velmi populární turistickou destinací, protože nabízí krásné památky a bohatou historii. Jednou z nejvýznamnějších památek města je Arjunova pícha, monumentální skalní reliéf, který je nejstarším a největším v Indii. Dalšími zajímavými památkami jsou pancharatha - komplex pěti chrámů, obřadní nádrže, Varaha jeskyně a mnoho dalších.

Mahabalipuram je také známý pro své krásné pláže, jako je například Covelong Beach. Tuto pláž si oblíbíte zejména pro její bílý písek a krásné pohledy na oceán. Na pláži si můžete pronajmout lehátka, slunečníky a vyzkoušet si některé vodní sporty.

Abyste si mohli užít všechny památky a krásy Mahabalipuramu co nejvíce, doporučujeme si zapůjčit kolo a prozkoumat toto krásné město. Cyklistika je v Mahabalipuramu velmi populární a ideální způsob, jak si užít všechno, co město nabízí.

Kromě toho, co město nabízí, můžete se také těšit na tradiční jídlo a místní kulturu. Město je známé pro své báječné rybí speciality a street food. V Mahabalipuramu najdete mnoho trhů se suvenýry a řemeslnými výrobky, které si můžete přivézt jako krásnou památku na vaší dovolenou.

Ať už se rozhodnete pro relaxaci na pláži, objevování starověkých památek nebo ochutnávání tradičního jídla, Mahabalipuram je ideálním místem pro klidnou a příjemnou dovolenou. Toto krásné město bude určitě jedním z nezapomenutelných zážitků vaší cesty do Indie.


Ubytování Indie Mahabalipuram


Mahabalipuram, známé také jako Mamallapuram, je malebné město nacházející se na východním pobřeží Indie, v indickém státě Tamil Nadu. Toto místo je známé svou bohatou historií a architekturou, která pochází z 7. až 9. století. Mahabalipuram je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do kultury a krásy Indie.

Indie je bohatá na různé druhy ubytování, a Mahabalipuram není výjimkou. Toto malebné město nabízí široký výběr možností pro ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z hotelů nebo resortů v centru města. Tyto hotely nabízí pohodlné a moderní vybavení, včetně bazénů, wellness center, restaurací a dalších služeb. Můžete si zde užívat relaxaci a pohodu po dlouhém dni objevování památek Mahabalipuramu.

Pokud preferujete více penzionu nebo menšího rodinného hotelu, máte také možnost ubytování mimo centrum města. Tyto typy ubytování nabízejí příjemnou a intimní atmosféru, přičemž zpravidla disponují zahradou či terasou. Některé z těchto penzionů mohou poskytovat také domácí stravování, takže si můžete vychutnat tradiční indické pokrmy.

Pro cestovatele s menším rozpočtem existuje také možnost ubytování v levnějších hostelech nebo guesthousích. Tyto typy ubytování jsou ideální pro turisty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň zažít autentickou atmosféru města. I přesto, že tyto ubytovací zařízení mohou být jednodušší, stále poskytují pohodlné postele a čisté prostředí.

Kromě tradičních možností ubytování lze v Mahabalipuramu nalézt také alternativní formy, jako jsou například domy na stromech nebo plážové chatky. Tyto stylové a originální ubytovací zařízení nabízejí jedinečný zážitek a jsou obzvláště oblíbené mezi cestovateli, kteří hledají neobvyklé a přírodní prostředí.

Mimo samotné ubytování je Mahabalipuram také známé svými památkami a atrakcemi. Můžete si prohlédnout slavné monolitické sochy, jako je například pověstný "Arjuna's Penance" a "Descent of the Ganges". Dále pak existují starobylé chrámy a jeskyně, které jsou svědky bohaté historie a kulturního dědictví regionu.

Mahabalipuram je také známé jako plážové město, kde si můžete užít krásné západy slunce a relaxaci na písečných plážích. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky a nechat se hýčkat slunečními paprsky.

Celkově řečeno, ubytování v Mahabalipuramu nabízí široký výběr možností, které spadají do různých cenových kategorií a životních stylů. Ať už preferujete luxusní hotel, penzion, hostel nebo alternativní formu ubytování, Mahabalipuram je skvělým místem pro strávení svého pobytu v Indii. Nezapomeňte si také užít krásy a bohatství tohoto historického a pohádkového města.


Počasí Indie Mahabalipuram


Mahabalipuram, nacházející se v jižní Indii, je město, které je velmi ovlivňováno monzunovými větry. Monzuny způsobují v mahabalipuramském regionu období prominentních dešťů a horkého počasí. Území Mahabalipuramu z důvodu těchto monzunů zažívá sezónní změny počasí, které se střídají každý rok.

Léto v Mahabalipuramu trvá od března do května a je charakteristické horkým a suchým počasím. Denní teploty se pohybují kolem 35 stupňů Celsia a noční teploty jsou přibližně 26 stupňů Celsia. Deštivé sezóny v Mahabalipuramu začínají v červnu a trvají do září. Během této doby jsou v městě velmi vysoké srážky a období náporu monzunových větrů.

Podzim v Mahabalipuramu přichází v říjnu a trvá do prosince. Počasí se v této době změní na mírné a příjemné. Dny jsou stále teplé a slunné, ale noců přináší trochu svěžesti a teploty klesají na 22 stupňů Celsia. Zimní období v Mahabalipuramu trvá od ledna do února a zima může být velmi chladná. Denní teploty se často pohybují kolem 20 stupňů Celsia, ale noc může být chladná až 15 stupňů Celsia.

Celkově lze říci, že Mahabalipuram má po celý rok vhodné počasí pro turisty. Nicméně, cestovatelé by měli být nejvíce opatrní během období monzunů. Období deštů mohou být velmi deštivé a náhlé vlny silného monzunu mohou přinést škody. Takže, cestující by měli být více opatrní a sledovat předpověď počasí před cestou do Mahabalipuramu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Mahabalipuram


Nejčastější dotazy a odpovědi o Mahabalipuramu v Indii:

1. Co je Mahabalipuram?
Mahabalipuram je historické město na pobřeží Korfuzského zálivu v indickém státě Tamilnádu. Je známé pro své starobylé chrámy, sochy a vyřezávané skály.

2. Jak se dostanu do Mahabalipuramu?
Mahabalipuram leží přibližně 60 kilometrů jihovýchodně od Chennaie, hlavního města Tamilnádu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je přijet do Chennai a odtud pokračovat v cestě autobusem nebo taxíkem.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Mahabalipuramu?
Mezi hlavní turistické atrakce v Mahabalipuramu patří Pancha Rathas (pět chrámů vyrývaných ze skály), Shore Temple (unesco památka), Descent of the Ganges (sochy na skále) a Arjuna's Penance (významný vyřezávaný panel).

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mahabalipuramu?
Nejlepší čas na návštěvu Mahabalipuramu je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a relativně chladné. Během letních měsíců může být horko a vlhko.

5. Jaká je místní kuchyně v Mahabalipuramu?
Místní kuchyně v Mahabalipuramu je převážně jihoindická. Mezi oblíbená jídla patří idli (parní rýžové koláčky), dosa (křupavé rýžové placky), sambhar (omáčka z čočky s kořením) a různé rybí speciality.

6. Jsou v Mahabalipuramu dobré možnosti ubytování?
Ano, Mahabalipuram nabízí řadu ubytovacích možností různého rozpočtu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, středně velkými hotely, penziony nebo letními chalupami.

7. Existují v Mahabalipuramu pláže, které stojí za návštěvu?
Ano, Mahabalipuram je známé také pro své krásné pláže. Do populárních pláží patří Tiger’s Cave Beach, Mahabalipuram Beach a SthalaSayanaPerumal Temple Beach.

8. Jaké jsou další blízké turistické atrakce v okolí Mahabalipuramu?
V okolí Mahabalipuramu se nachází další zajímavé turistické místa, jako je například Pondicherry, Kanchipuram a Chennai. Lze je snadno navštívit v rámci jednodenního výletu.

9. Jak dlouho bych měl zůstat v Mahabalipuramu?
Ideální délka pobytu v Mahabalipuramu je asi 2-3 dny. To vám dá dostatečný čas prozkoumat všechny důležité památky a také si užít pobyt na pláži.

10. Jaké jsou zde možnosti nakupování?
V Mahabalipuramu jsou některé tržiště a obchody, kde si můžete koupit místní řemeslné výrobky, suvenýry, umělecké předměty, oděvy a šperky. Nejlepší místo pro nákupy je plážový trh a tržiště v centru města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky