Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indie Shillong

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Shillong


1. Jak se dostanu do Shillongu?
- Nejlepší varianta je létání do letiště v Guwahati a odtud pokračovat na cestě přibližně 100 km do Shillongu. Lze také využít autobusové spojení z Guwahati nebo taxi.

2. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Shillongu?
- Nejvhodnější doba k návštěvě Shillongu je od března do května, kdy jsou teplé a suché letní podmínky. Mimo tuto dobu může být velmi deštivo.

3. Co je nejlepší dělat a vidět v Shillongu?
- V Shillongu můžete navštívit krásné vodopády, jako je Seven Sisters Falls nebo Elephant Falls. Také se můžete vydat na procházku kolem jezera Ward's Lake a navštívit Shillong Peak pro úchvatný výhled na město. Dalšími populárními atrakcemi jsou Don Bosco Center for Indigenous Cultures, Police Bazar a Laitlum Canyons.

4. Jaká je místní kuchyně v Shillongu?
- Místní kuchyně v Shillongu je ovlivněna kuchyní Khasi, Garo a Bengálskou kuchyní. Můžete ochutnat speciality jako Khasi Jadoh (kombinace masa a rýže), Tungrymbai (fermentovaný hrách) nebo Dohneiiong (kuchařský pokrm s vepřovým masem).

5. Jaká je místní kultura v Shillongu?
- Shillong je město, které je domovem různých kmenů a etnických skupin, jako jsou Khasi, Garo, Jaintia a další. Místní kultura je bohatá a pestrobarevná, s tradičními tanci, hudbou a řemeslnými pracemi.

6. Jaký je počasí v Shillongu?
- Počasí v Shillongu je obvykle chladnější než v ostatních oblastech Indie kvůli vyšší nadmořské výšce. Teploty se pohybují od 15 °C do 25 °C, přičemž je zde poměrně vysoká vlhkost a časté srážky.

7. Můžete mi doporučit ubytování v Shillongu?
- V Shillongu je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů a doporučených resortů. Některé z populárních možností zahrnují Tripura Castle Heritage Hotel, Hotel Silk Route, Pine Borough Inn nebo Café Shillong Bed & Breakfast.

8. Jaká je nejbližší atrakce k Shillongu?
- Jedním z nejbližších a oblíbených výletů z Shillongu je cesta do města Cherrapunji, které je známé pro své rekordní dešťové srážky a krásné vodopády jako Nohkalikai Falls.

9. Jaká je místní měna v Shillongu?
- Místní měnou v Shillongu a v celé Indii je indická rupie (INR). Je doporučeno mít dostatek hotovosti při návštěvě menších obchodů nebo trhů, protože ne všude jsou přijímány platební karty.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Shillongu?
- V Shillongu je k dispozici veřejná doprava jako autobusy a taxi. Také se zde dají pronajmout automobily pro individuální cestování. Je však důležité si uvědomit, že dopravní zácpy mohou být běžné, zejména ve špičkách.


Počasí Indie Shillong


Shillong, hlavní město indického státu Meghálaja, je známé svým příjemným a mírným klimatem po většinu roku. Nachází se ve výšce 1496 metrů nad mořem a je obklopené zelenými kopci, což mu dává unikátní atmosféru a krásu. Počasí ve Shillongu je ovlivněno jeho nadmořskou výškou a geografickou polohou.

Vzduch ve Shillongu je svěží a čistý díky přítomnosti rozsáhlých lesů a zahrad. Místní obyvatelé často označují toto místo jako "Skotsko východní Indie" kvůli podobnosti krajiny s přírodním bohatstvím a kopci Skotska. Právě tato vzdušná atmosféra a okouzlující prostředí lákají turisty, kteří hledají útočiště před dusným vedrem, které je v jiných částech Indie běžné.

Shillong zažívá na rozdíl od ostatních míst v Indii celoročně příjemné teploty. Léta jsou mírná s teplotami kolem 23-25 stupňů Celsia, přičemž nejvyšší zaznamenaná teplota byla přibližně 30 stupňů Celsia. Zimy jsou chladné s teplotami kolem 4-16 stupňů Celsia. Během zimy však teplota může klesnout až na minusové hodnoty, zvláště v horách okolo Shillongu.

Dešťovým obdobím ve Shillongu je monzunová sezóna, která začíná v červnu a trvá až do září. Během tohoto období přináší monzunové srážky značné množství deště, který je důležitý pro zeleň a rovnováhu ekosystému. Shillong bývá během monzunové sezóny často zahalený v mlze a atmosféra je výrazně vlhká. Místní lidé věří, že monzunové deště v Shillongu mají léčivé účinky a dávají energii krajině.

Mimo monzunovou sezónu je ve Shillongu mnohem sušší počasí. Během období od října do března je toto období nejvhodnější pro návštěvu tohoto místa. Teploty jsou příjemné a srážek je minimum, což vyhovuje turistům i místním obyvatelům.

Při plánování návštěvy Shillongu je tedy nejlepší vybrat období od října do března, kdy je počasí nejbenevolentnější. Cestovatelé budou mít příležitost vychutnat si krásnou krajinu a klidné prostředí tohoto místa bez obav z horka nebo přílišného deště.

I když Shillong není tak známý jako jiná turisticky atraktivní místa v Indii, nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodní krásy, příjemného počasí a kulturní bohatosti. Necháte-li se okouzlit kouzlem tohoto místa, budete odjíždět s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami na jeho jedinečné počasí.


Dovolená Indie Shillong


Indie je země plná tajemství a dobrodružství, které čekají na objevení. Pokud chcete prozkoumat krásy Indie, pak byste se měli vydat do města Shillong. Shillong je hlavním městem indického státu Meghálaj a je to jedno z nejkrásnějších měst v Indii. Toto město vám nabízí mnoho zážitků, od krásných vodopádů až po místní kuchyni a tradiční řemesla.

Při návštěvě Shillongu se můžete těšit na krásnou přírodu, která vás obklopí. Město je obklopené zelenými kopcemi a krajina je plná vodopádů a jezírek. Jedním z nejkrásnějších vodopádů v Shillongu je Elephant Falls. Nachází se asi 12 km od města a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Další zajímavý vodopád je Bishop Falls, který je nazýván podle anglikánského biskupa, který se zde usadil v roce 1867.

Při pobytu v Shillongu byste si také neměli nechat ujít návštěvu místního trhu. Na trhu se prodávají mnohé zajímavé věci, od tradičních indických šperků až po místní řemesla. Můžete si koupit různé druhy ovocných džusů a ochutnat místní kuchyni. Oblíbeným jídlem v Shillongu je kočičí kari, které je připravováno z kočičího masa. Můžete také ochutnat různé čaje a další lahůdky.

Pokud máte rádi turistiku a dobrodružství, pak byste se měli vydat do okolních hor. V Shillongu se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou přírodou. Můžete si vybrat z mnoha možností, jako jsou trekking, rafting, nebo jízda na kajaku. Pokud máte rádi adventure sporty, pak byste si měli vyzkoušet i skálování hor a potápění.

Celkově lze říci, že Shillong je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Indie. Toto město nabízí mnoho zážitků, od nádherných vodopádů až po turistické trasy a místní kuchyni. Pokud plánujete cestu do Indie, určitě byste měli Shillong zařadit na svůj seznam míst, které chcete navštívit.


Ubytování Indie Shillong


Shillong je město v severovýchodní Indii, hlavním městem státu Meghálajá. Jeho poloze v himálajském pohoří vděčí za své krásné přírodní scenérie a bohatou kulturou. Mnoho turistů se rozhodne navštívit toto město kvůli jeho kouzlu a zajímavým aktivitám v místě, a tak ubytování v Shillong je mnohotvárné.

Pro turisty, kteří hledají ubytování, jsou k dispozici množství možností. Existuje řada hotelů, penzionů a hostelů, které jsou většinou cenově dostupné.

Cestovatelé, kteří hledají luxusní ubytování, si mohou vybrat z několika čtyřhvězdičkových hotelů, s bohatou službou, jako jsou wellness počítače a mnoho dalšího. Většina z nich se nachází v centru města, takže je snadné se dostat do nejvíce turisticky zajímavých míst.

Pokud hledáte pohodlné ubytování za rozumnou cenu, pak může být hostely pro vás tou správnou volbou. Pro turisty, kteří se chtějí seznámit s místními lidmi a poznat místní kulturu, bývají to ideální možnosti. V hostelech můžete najít sdílené pokoje, ale i soukromé pokoje, kde se snadno seznámíte s lidmi z celého světa.

Pro rodiny a skupinky přátel, kteří chtějí mít větší soukromí a prostor, je k dispozici řada privátních vil a apartmánů. Mohou být většinou drahší než hotely a hostely, ale nabízejí větší komfort, soukromí a kuchyňský kout.

Je velmi důležité si předem zarezervovat ubytování na svou návštěvu Shillongu. Sezóna bývá největší mezi říjnem a červnem a během této doby mohou být ceny ubytování mnohem vyšší a kapacita omezená.

Ubytování v Shillong je velmi variabilní a můžete si vybrat z množství různých možností. Ceny se liší podle vašich představ, potřeb a požadavků. Bez ohledu na to, kterou volbu si vyberete, budete mít příležitost zažít krásu tohoto kouzelného města a seznámit se s místní kulturou.


Letenka Indie Shillong


Jižní Asie je naplněna úžasnými cestovatelskými zážitky, ale Indie je bezesporu jedním z nejoblíbenějších cestovatelských cílů. Tato země je plná barev, kultur, tradic a krásy, kterou lze objevovat několik měsíců a stále se stále objevovat nová místa. Jedním z překvapujících turistických cílů je město Shillong, hlavní město indického státu Meghálaya.

Shillong je fascinující město, které má dlouhou historii, krásné mizí středověké uličky, uměleckou scénu a perfektní klimatické podmínky, což je v Indii trochu neobvyklé. Toto město je umístěno uprostřed kopců a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. Navštívit město začátkem jara až začátkem zimy je ideální.

Pokud se rozhodnete navštívit Shillong, můžete si jednoduše zarezervovat letenky na webových stránkách různých leteckých společností. Většina letů do Shillongu je k dispozici z měst, jako jsou New Delhi, Kolkata nebo Chennai. Pokud hledáte speciální obchody nebo gastronomické zážitky, potom je Shillong nejlepším místem k navštívení.

Když přiletíte do Shillongu, můžete navštívit všestrannost tohoto města. Hory, vodopády, jeskyně a řeky nabízejí nezapomenutelné zážitky. Přístup na hory a vodopády je nejlépe zajištěn pomocí pěší turistiky.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Shillongu je Double-Decker Living Root Bridge, která se nachází v blízkosti města Cherrapunji. Toto může být fascinující zážitek pro každého, kdo má rád přírodu.

Další významné turistické atrakce pro návštěvníky mohou být mohamedánský dóm, katedrála svatého Josefa, výhledy na Shillong a korespondenční muzeum Smit, kde si můžete zakoupit suvenýry, které návštěvníky zaujmou.

Shillong také nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, jako jsou drsné kopce, květinové horolezectví, trekking a podobně. Navštěvování míst jako peak Elephant nebo Wards Lake může být nezapomenutelným zážitkem.

Vychutnávejte si tento překvapující turistický cíl a pro své nejlepší cestovatelské zážitky zvolte Shillong ve své itineráři. Letecky ke Shillongu se lze dostat poměrně lehce a s kvalitním plánováním cesty si můžete vychutnat tuto krásnou destinaci s plnou vášní.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky