Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indie Západní Gháty

Ubytování Indie Západní Gháty


Indie, krajina nekonečné krásy a rozmanitosti, má vynikající turistické destinace, včetně Západních Ghátů. Západní Gháty jsou horským řetězem, který se táhne podél západního pobřeží Indie, přes státy Maharashtra, Goa, Karnataka, Tamil Nadu a Kerala. Tento horský řetěz je plný tepající života, vodopádů, podivuhodných lesů a překrásných scenérií, čímž se stává jednou z nejnavštěvovanějších turistických oblastí Indie.

Pokud se chystáte navštívit Západní Gháty, snadnou volbou pro ubytování jsou hotely a resorty, které jsou k dispozici v celé oblasti. Nicméně, pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a užít si klidný pobyt, jsou k dispozici i další možnosti ubytování. Některé z nich zahrnují:

1. Kolem vodopádu: Pokud hledáte ubytování v přírodě, kolem některých vodopádů se nacházejí kempy, kde si můžete postavit stan a užívat si klidnou dovolenou pod širým nebem. Stejně tak je k dispozici ubytování v některých rodinných penzionech a malých hotýlcích v okolí vodopádů, což vám umožní v plné míře zažít nádhernou scenérii.

2. V chatkách: V některých částech Západních Ghátů je k dispozici symptické ubytování v chatkách. Tyto chatky jsou buď postaveny v srdci lesa nebo posazené nad útesy, což vám umožní vychutnat si krásné scenérie a nádherné okolí Západních Ghátů.

3. Farmy: Pro ty, kteří by chtěli strávit nějaký čas na farmě, lze najít útulné a příjemné farmy na okraji lesa, které nabízejí zahrádky, farmářská zvířata a možnost naučit se o přírodě.

Protože Západní Gháty tvoří velké území, výběr správného ubytování může být velmi důležitým rozhodnutím pro vaši dovolenou. Vybírejte si podle svých potřeb a zájmů a užívejte si krásu této jedinečné části Indie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Západní Gháty


1. Kde se nacházejí Západní Gháty v Indii?
Západní Gháty jsou pohoří, které se rozkládá na západním pobřeží jižní Indie. Prochází 6 různými státy: Maháráštra, Goa, Karnátaka, Tamilnádu, Kéralu a Kóviklán.

2. Jaký je nejvyšší vrchol Západních Ghátů?
Nejvyšším vrcholem Západních Ghátů je vrchol Anamudi, který se nachází v horách Eravikulam v indickém státě Kérala. Má nadmořskou výšku 2 695 metrů.

3. Jaká fauna se vyskytuje v Západních Ghátech?
Západní Gháty jsou domovem bohaté fauny, včetně mnoha endemických druhů. Zde můžete nalézt slony, tygry, levharty, malabejské lvy, nosorožce, medvědy a různé druhy opic. Mezi endemické druhy patří například žaba Rhacophorus malabaricus.

4. Jaký je klima v Západních Ghátech?
Klima v Západních Ghátech se liší v závislosti na nadmořské výšce, ale obecně se jedná o tropické podnebí s vysokou vlhkostí a dostatečnými srážkami. Výšší části hor mají mírnější teploty než pobřežní oblasti.

5. Jaké jsou turistické atrakce v Západních Ghátech?
Západní Gháty nabízí mnoho krásných turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří národní park Perijá s jeho divokou zvěří, oblíbená plážová destinace Goa, hill station Munnar s plantážemi čaje, Nilgiri Mountain Railway, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a slavný kaňon Silent Valley.

6. Jak se dostanu do Západních Ghátů?
Do Západních Ghátů se můžete dostat letecky do letišť v blízkosti hor, jako je letiště v Kochi nebo Bangalúru, a poté pokračovat po souši. Existují také železniční spojení do některých měst v horách, jako je Munnar nebo Coimbatore.

7. Jak dlouho trvá objevování Západních Ghátů?
Doba objevování Západních Ghátů závisí na vašich zájmech a plánech. Pokud plánujete navštívit jen jedno nebo dvě místa, může to trvat několik dní. Pokud se chystáte prozkoumat více oblastí a turistických atrakcí, měli byste zvážit delší dobu. Doporučuje se plánovat alespoň týdenní výlet, aby se vám podařilo zažít krásu Západních Ghátů plně.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Západních Ghátů?
Nejlepší doba na návštěvu Západních Ghátů je v období od října do března, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou nižší. Nicméně, i během monzunového období od června do září můžete zažít nádherné zelené scenérie a vodopády.

9. Je možné trekovat v Západních Ghátech?
Ano, Západní Gháty jsou oblíbeným místem pro treky a procházky v přírodě. Existuje mnoho tras a stezek pro všechny úrovně zkušeností. Některé z oblíbených treků zahrnují trek na vrchol Anamudi, trek v národním parku Silent Valley a trek v okolí Munnaru.

10. Jaké jsou speciální delikatesy regionu Západních Ghátů?
Západní Gháty jsou známé svou bohatou kuchyní. Mezi speciality patří kokosová omáčka zvaná "kerala style", různé druhy ryb, masové kari s místními kořeněnými směsmi a tradiční kondské maso. Oblíbenou sladkostí je halva z banánů a různé druhy dýňových sladkostí.


Letenka Indie Západní Gháty


Pokud hledáte dobrodružství v podobě cestování do Indie, Západní Gháty mohou být pro vás tou správnou volbou. Tato horská oblast se nachází na západním pobřeží Indie a rozprostírá se na délku více než 1600 kilometrů. Její krása a jedinečnost jsou dány rozmanitým terénem, který nabízí návštěvníkům možnost objevovat různé výškové úrovně, hluboké lesy a impozantní vodopády.

Letenka do této oblasti závisí na vašem výchozím bodě. Jako nejlepší letiště lze doporučit letiště v Kóčinu, které je vzdálené pouhých 50 kilometrů od hranic Západních Ghátů. Z letiště budete muset pokračovat po dálnici alespoň hodinu cesty, aby bylo možné dosáhnout horských oblastí.

Jakmile se dostanete do oblasti Západních Ghátů, máte před sebou celou řadu aktivit k tomu, aby jste mohli plně využít svůj pobyt v této oblasti. Mezi ty nejpopulárnější patří návštěva přírodního parku Periyar National Park. Park se rozprostírá na ploše větší než 200 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům bohaté zážitky - od pozorování divokého zvířectva, přes návštěvu koralových útesů, až po výlety lodí.

Za zmínku stojí i Národní park Silent Valley, který se nachází na severu Západních Ghátů. Množství druhů rostlin a zvířat vyhnalo z tohoto místa téměř všechny lidi. Tento národní park představuje zároveň poslední místo na zemi, v němž roste jeden z nejvzácnějších druhů rostlin - Silent Valley kovičník.

Další zajímavým místem na cestě je město Munnar, které je nejvýše položeným etablovaným rekreačním centrem v Indii. Nachází se zde velké množství farmářských zahrad, horkých pramenů a vodopádů, umožňujících návštěvníkům pozorovat různé druhy rostlin a zvířat.

Je důležité podotknout, že Západní Gháty jsou domovem množství druhů rostlin a zvířat, což by pro vás mohlo být velkým lákadlem, pokud máte zájem o poznávání přírody. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte se postarat o to, abyste svou stopu v přírodě nezanechali.

Cestování do Indie Západní Gháty tak může být nezapomenutelným zážitkem, který nabízí obrovské množství významných míst pro návštěvníky. Cena letenky se může lišit v závislosti na místě, odkud se chystáte letět. Množství věcí, které si můžete v této oblasti užít, je však tak vysoké, že rozhodnutí pro cestování do Indie Západní Ghátů stojí určitě za to.


Dovolená Indie Západní Gháty


Indie je země s bohatou historií, kulturou a přírodním krásami. Západní Gháty, které se táhnou podél pobřeží Arabského moře, jsou jednou z nejkrásnějších oblastí Indie, kde se mísí palmové pláže s horskými vrcholy a údolími.

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou v Indii, Západní Gháty jsou skvělou volbou. Tato oblast je bohatá na přírodní krásy, jako jsou pralesy, vodopády, řeky a jezera. Zde najdete také mnoho historických a kulturních památek, jako jsou chrámy, pevnosti a památníky.

Jedním z nejkrásnějších míst v Západních Ghátech je Národní park Silent Valley. Tento park se rozkládá na ploše více než 90 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Nejvýznamnějšími obyvateli parku jsou sloni, tygři, levharti a mnoho dalších druhů zvířat. Zde si užijete nezapomenutelné výlety, které vás zavedou do nádherné přírody.

Dalším zajímavým místem je město Munnar. Toto město se nachází uprostřed zelených kopců, kde se pěstují čajovníky. Okolí města je velmi rovinaté, ale velmi kopcovité. Munnar nabízí mnoho příležitostí k procházkám a turistice. Můžete navštívit nádherné zahrady čajových keřů, z nichž se vyrábí nejlepší čaj na světě. Toto místo je také bohaté na historické a kulturní památky.

Pokud hledáte zajímavý a exotický zážitek, navštivte město Wayanad. Je to malá a příjemná část Západních Ghátů, která je bohatá na přírodní krásy. Existuje mnoho turistických a dobrodružných aktivit, jako jsou pěší túry, rafting a jízda na slonech.

Zkrátka, Indie Západní Gháty nabízí návštěvníkům nejen krásné přírodní scenérie, ale také velmi bohatou kulturu a historii. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají dobrodružství a exotiku. Ať už se rozhodnete pro návštěvu Národního parku Silent Valley, města Munnar nebo Wayanad, určitě nebudete litovat. Indie Západní Gháty jsou krásným místem pro vaši další dovolenou.


Počasí Indie Západní Gháty


Indie Západní Gháty jsou oblastí nacházející se v západním příkopovém zlomu na indickém subkontinentu. Tato horská řada je známá svou krásnou krajinou, exotickou flórou a faunou a také rozmanitým a proměnlivým podnebím.

Počasí v oblasti Indie Západní Gháty je velmi různorodé a závisí na nadmořské výšce a geografické poloze. Vzhledem k tomu, že oblast leží na západním pobřeží Indie, je ovlivňována monzunovým prouděním. Monzunový systém přináší v oblasti dvě hlavní období - letní a zimní monzun.

Letní monzun obvykle začíná v červnu a pokračuje až do září. V tomto období jsou Západní Gháty zasaženy intenzivními dešti. Srážky jsou hojné a místy mohou vést k povodním. Tato období jsou také charakterizována vysokou vlhkostí a vysokými teplotami. Průměrné teploty se pohybují kolem 30-35 °C.

Zimní monzun přichází v oblasti v prosinci a trvá do března. Během tohoto období jsou srážky mírnější, ale stále dochází k dešťovým přeháňkám. Teploty v zimním období jsou příjemnější a pohybují se v rozmezí 20-25 °C. Výrazné teplotní rozdíly jsou patrné především v horských oblastech s vyšší nadmořskou výškou.

Horský charakter oblasti Indie Západní Gháty také ovlivňuje počasí. Hory poskytují ochranu před větry a studeným vzduchem z vnitrozemí. Díky tomu je zde poměrně mírné podnebí i během letních měsíců. Horské oblasti se také vyznačují vyššími srážkovými úhrny, čímž vytvářejí deštné lesy a bohatou vegetaci.

Indie Západní Gháty jsou domovem mnoha přírodních rezervací a chráněných oblastí, díky své bohaté biodiverzitě. Tato oblast je známá svou rozmanitou flórou, zahrnující tropické lesy, husté porosty bambusu a exotické druhy rostlin. Západní Gháty také podporují rozmanité druhy zvířat, včetně slonů, tygrů, levhartů a mnoha druhů ptáků.

Počasí v Indii Západní Ghátách je tedy proměnlivé a různorodé. Každé období má své vlastní charakteristiky a přináší další podmanivé zážitky pro turisty. Bez ohledu na roční dobu je však vždy krásné a fascinující objevovat přírodu této úchvatné oblasti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky