Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostanu na Gili ostrovy?
- Nejčastější způsob je trajektem z přístavu v přímořském městě Bangsal na Lomboku. Existují také rychlododávkové čluny z přístavu v Padangu Bai na Bali.

2. Jak dlouho trvá cesta trajektem na Gili ostrovy?
- Cesta trajektem z přístavu v Bangsalu na Lomboku obvykle trvá přibližně 30 až 40 minut.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Gili Trawangan?
- Mezi nejpopulárnější aktivity na Gili Trawangan patří potápění, šnorchlování, jízda na kole, relaxace na pláži a obdivování západu slunce.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů?
- Nejlepší doba na návštěvu Gili ostrovů je v období sucha, které trvá od května do září. Během tohoto období je moře klidnější a voda je průzračnější.

5. Jak je to s ubytováním na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech najdete širokou škálu ubytovacích možností, od levných hostels až po luxusní hotely a vilky. Doporučuje se rezervovat ubytování předem v sezóně.

6. Má Gili Trawangan noční život?
- Ano, Gili Trawangan je známý svým živým nočním životem. Má mnoho barů, klubů a plážových stran, které nabízí živou hudbu a taneční večírky.

7. Jaká je situace s pitnou vodou na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech není pitná voda z kohoutku. Doporučuje se pít balenou vodu a vyhnout se ledovým kostkám z neznámých zdrojů.

8. Existují na Gili ostrovech zdravotnická zařízení?
- Ano, na Gili ostrovech jsou zdravotnická zařízení, která poskytují základní lékařskou péči. Pro vážnější případy se doporučuje vyhledat lékařskou pomoc na Lomboku nebo v Bali.

9. Jaké měny se na Gili ostrovech používají?
- Na Gili ostrovech se používá indonéská rupie. Mnoho obchodů a restaurací také přijímá platbu v amerických dolarech nebo eurech.

10. Jaké jsou další blízké atrakce na Gili ostrovech?
- Blízké atrakce zahrnují podvodní sochy v Nusa Penida, pláže v Lomboku, a chráněný přírodní výtvor Mt. Rinjani na Lomboku.


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, známé svou krásnou přírodou a úchvatným podmořským světem, jsou oblíbenou destinací turistů z celého světa. Ležící v Indickém oceánu u břehů Lomboku, tvoří tyto tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - malý ráj pro milovníky pláží, potápění a klidného relaxování.

Gili Trawangan, největší ze tří ostrovů, je známá svým nočním životem a živými party na pláži. Na Gili Trawangan je také největší výběr ubytování ze všech tří ostrovů. Cestovatelé zde mohou nalézt vše od luxusních letovisek až po jednoduché domy u pláže. Umístění je tedy otázkou osobních preferencí a rozpočtu.

Luxusní letoviska na Gili Trawangan nabízejí prvotřídní ubytování s možností soukromého bazénu, výhledem na oceán a dalšími luxusními vymoženostmi. Pokud hledáte klidnější prostředí, na ostrově je k dispozici také několik menších hotelů a penzionů, které nabízejí pěkné pokoje za rozumnou cenu.

Gili Air je oblíbená pro svou relaxační atmosféru a malebné pláže. Na Gili Air najdete menší výběr ubytování ve srovnání s Gili Trawangan, ale i zde je možné si vybrat mezi luxusními letovisky, které nabízejí pohodlné pokoje a exkluzivní výhled na oceán, a jednoduššími domky na pláži.

Gili Meno je nejklidnější z tří ostrovů a nabízí nejmenší výběr ubytování. Tento ostrov je perfektní pro ty, kteří hledají dovolenou v úplném soukromí a tišině. I zde naleznete několik příjemných chat a chalup pro komfortní pobyt.

Na všech třech ostrovech je k dispozici také možnost ubytování v plážových bungalovech, které jsou typické pro indonéské pláže. Ty nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování s úžasným výhledem na oceán.

Při plánování návštěvy Gili ostrovů je důležité se přesvědčit o dostupnosti vybraného ubytování. Velká část ostrovů je nejlépe dostupná pouze lodí a tudíž je dobré předem si zjistit, z jakého přípojného bodu je toto ubytování dosažitelné. Většina letovisek a hotelů na ostrovech nabízí možnost uspořádat si přepravu z Lomboku nebo Bali.

Gili ostrovy Indonésie jsou opravdu rájem pro každého cestovatele, který hledá tropický ráj s písečnými plážemi a průzračnými vodami. Ať už se rozhodnete navštívit Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, vždy najdete ubytování odpovídající vašim preferencím a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus nebo spíše jednoduché ubytování, užijete si svou dovolenou na těchto nádherných indonéských ostrovech plnou krásy a relaxace.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy: Kousek ráje na Zemi

Indonésie je země plná překrásných přírodních scenérií, ale pokud se chcete vydat na skutečnou exotickou dovolenou, návštěva Gili ostrovů je tím nejlepším řešením. Gili Trawangan, Gili Air a Gili meno jsou tři ostrovy ležící severozápadně od Lomboku, které nabízejí idylické pláže, báječné potápěčské lokace a relaxační atmosféru.

Letenky do Indonésie jsou stále dostupnější a letoviska na Gili ostrovech se stávají stále oblíbenějšími cíly mezinárodních turistů. Ostrovy jsou protkány bílými plážemi, které se rozkládají kolem průzračného tyrkysového moře. Pokud hledáte odpočinek a únik od každodenního stresu, je Gili Trawangan tou správnou volbou.

Gili Trawangan je největším z těchto tří ostrovů a je oblíbeným místem mezi mladými turisty, protože nabízí skvělou atmosféru večerních oslav až do ranních hodin, bez aut a motorek. Na ostrově neexistují auta ani motorky, doprava je zajištěna převážně koňmi a buginami. Jednou z nejoblíbenějších aktivit zde je potápění, ostrov se nachází v blízkosti přímořských korálových útesů plných pestrobarevných korálů a ryb.

Dalším z ostrovů, který stojí za zmínku, je Gili Air. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají střední cestu mezi odpočinkem a zábavou. Zdejší pláže jsou klidnější než na Gili Trawangan, ale přesto najdete dostatek restaurací a barů, kde si můžete vychutnat koktejl při západu slunce. Moře je tu nádherné a vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro potápěče.

Nakonec tu máme Gili meno, nejmenší a nejklidnější z pěti ostrovů. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové prostředí. Oblast kolem ostrova je známá svými korálovými útesy a potápěnítu. Můžete si zde zapůjčit šnorchelovací vybavení a podívat se na život pod hladinou moře.

Ať už se rozhodnete navštívit Gili ostrovy na několik dní nebo jen na jednodenní výlet, určitě si tuto malou indonéskou oázu užijete. Nejbližší letiště je Lombok International Airport, odkud můžete využít trajekty nebo rychlé lodě, které vás přepraví na jednu z těchto tří oáza téměř ráje. Užijte si středoasijské pohostinnosti a nádhernou přírodu Gili ostrovů!


Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je známá svým tropickým klimatem, a to platí i pro oblíbené Gili ostrovy. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři hlavní ostrovy, které tvoří toto souostroví a nabízejí turistům nádherné pláže, úchvatné podmořské světy a příjemné počasí po většinu roku.

Gili ostrovy leží v Lombokském průlivu mezi Bali a Lombokem, což znamená, že jsou přímo ovlivňovány příjemnými mořskými větry. Toto přímořské umístění přináší stabilní a teplé počasí s minimem sezónních výkyvů.

Průměrná teplota na Gili ostrovech se pohybuje kolem 28-32 stupňů Celsia po většinu roku, což znamená, že je zde příjemně teplo bez extrémních vedrů nebo chladu. Lze tedy očekávat, že budete mít dostatek slunečných dní a teplotu ideální pro opalování a vodní aktivity.

Pokud jde o srážky, Gili ostrovy mají dvě hlavní období. První je suché období, které trvá od května do října, kdy se srážky snižují a obloha je většinou jasná. To je ideální období pro turisty, kteří chtějí si užít slunečné dny a prozkoumat podmořský život v moři.

Druhým obdobím je deštivá sezóna, která přichází s monzunovými větry od listopadu do dubna. Během této doby je možné očekávat časté deště a oblačné nebo zatažené oblohy. To však neznamená, že by Gili ostrovy nebyly vhodné pro návštěvu. Deštivá sezóna má své kouzlo, protože množství srážek oživuje vegetaci a ostrovy se probouzejí k životu. Není neobvyklé, že se tvoří krásné zelené pastviny a květiny, které dodávají ostrovům úžasnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete navštívit Gili ostrovy během deštivé sezóny, mějte na paměti, že deště nejsou obvykle dlouhotrvající a slunce se stále objevuje. Při plánování cestovního programu si však můžete nechat otevřená okna pro změny plánů, pokud přijde přívalový déšť.

V neposlední řadě, pokud jde o teplotu vody, Indonésie nabízí teplé a příjemné podmínky po celý rok, s teplotou kolem 27-30 stupňů Celsia. To je skvělé pro potápění a šnorchlování, protože voda je dostatečně teplá, abyste se mohli ponořit a obdivovat úžasný podmořský svět bez jakýchkoli nepříjemných pocitů.

Celkově vzato, Gili ostrovy v Indonésii nabízejí příjemné počasí po většinu roku se stabilními teplotami a teplými mořskými vodami. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, budete mít jistotu, že si užijete krásné pláže, skvělé podmořské průzkumy a nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a nespočtem nádherných ostrovů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Indonésii jsou Gili ostrovy. Sestávající ze tří hlavních ostrovů - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno - tyto ostrovy lákají turisty svou nedotčenou krásou a klidnou atmosférou.

Gili ostrovy se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a jsou snadno dostupné lodí z Bali. Každý z těchto ostrovů má své vlastní jedinečné kouzlo a nabízí rozmanité zážitky.

Gili Trawangan je největším a nejživějším ostrovem ze všech tří. Je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a živým nočním životem. Zde najdete mnoho plážových barů, restaurací a klubů, které nabízejí živou hudbu a výborné jídlo. Milovníci potápění a šnorchlování budou nadšeni místními korálovými útesy a bohatstvím podmořského světa.

Na rozdíl od Gili Trawangan je Gili Air klidnější a relaxačnější. Ostrov nabízí klidné pláže a poklidnou atmosféru. Je ideální pro ty, kteří se chtějí odpočinout a načerpat novou energii. Můžete si zde užít krásné sluneční západy, masáže na pláži nebo si posedět v místních restauracích podávajících čerstvé mořské plody.

Gili Jméno, oproti ostatním dvěma ostrovům, je nejmenší a nejodlehlejší. Na tomto ostrově najdete prosté pláže obklopené vysokými palmami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve spojení s přírodou. Na Gili Jméno nenajdete žádné motorové vozidlo, doprava se zde odehrává buď na kole nebo pomocí koňmo. Můžete si zde také vyzkoušet surfování nebo prozkoumat místní rybářské vesnice.

Při návštěvě Gili ostrovů nezapomeňte využít možností výletů, jako je například potápění nebo šnorchlování při výletu na korálové útesy nebo plavba v tradiční indonéské lodě do okolních ostrovů.

Na Gili ostrovech najdete také různé ubytovací možnosti, od luxusních resortů až po jednoduché plážové bungalovy. Pro rezervaci ubytování doporučujeme plánovat dopředu, zejména pokud se chystáte navštívit Gili Trawangan během období hlavní turistické sezóny.

Závěrem, Gili ostrovy nabízejí nezapomenutelný zážitek, který spojuje krásnou přírodu, klid a romantiku. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel, Gili ostrovy jsou skvělou volbou pro dovolenou v Indonésii.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky