Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)

Letenka Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie je země mnoha ostrovů, které nabízejí rozmanitou kulturu, gastronomii a krásy přírody. Jedním z největších a nejvýznamnějších ostrovů je Java, která se nachází v indonéském souostroví.

Pro cestování po Jávě je nejlepší letět do Jakarty, hlavního města Indonésie. Z Jakarty se dá následně snadno přesunout do dalších měst Jogyakarty a Bandungu, stejně tak jako navštívit nejvýznamnější kulturní památku Borobudur.

Letecké společnosti nabízejí lety do Jakarty z mnoha světových destinací. Délka letu z Evropy činí přibližně 14 hodin. Nejlepší období na návštěvu Jávy je mezi dubnem a říjnem, kdy je suché období s mírnými teplotami.

Po příletu do Jakarty se doporučuje nejprve pobýt v tomto městě a prozkoumat jeho nejvýznamnější pamětihodnosti jako je Národní muzeum, chrám Istiqlal a ikonická budova Monas. Je také ideální využít příležitosti k prohlídce místní gurmánské scény.

Z Jakarty se můžete snadno dostat do Jogyakarty, kde je možné najít některé z nejvýznamnějších kulturních památek na Jávě, jako například chrám Borobudur a Prambanan. Obě tato místa jsou zařazena na seznamu Světového dědictví UNESCO a nabízejí úchvatné pohledy na architekturu a historii.

Bandung je další město, které je pro cestování po Jávě ideální. Nachází se v hornaté oblasti a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. V okolí Bandungu lze najít mnoho turistických tras a krásné vodopády.

Na závěr je třeba zmínit, že Jáva nabízí mnoho dalších krás a aktivit a není čas na návštěvu jednotlivých památek, ale také relaxace na krásných plážích a prozkoumání místní kultury a tradic.

Vezměte si letenku do Indonésie, a zažijte nezapomenutelnou dovolenou a objevte skvosty ostrova Jávy.


Dovolená Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie je země plná kontrastů, kde se neustále prolínají tradiční zvyky a moderní technologie. Země, kde každý může najít to své, zda už jsou to roztomilé čajové plantáže, horské vrcholy, nekonečné pláže nebo fascinující města plná historie. Mezi taková města patří i Jáva, jedna z největších indonéských ostrovů.

Jáva je ostrov, kde se v průběhu historie střetlo mnoho kultur a náboženství, což se projevuje v jeho architektuře, kuchyni a zvyklostech. Dnes je Jáva oblíbeným cílem turistů, kteří hledají mix tradičního a moderního života. Cestovatelé se mohou těšit na krásné památky, přírodní krásy a chutné jídlo.

Jakarta

Jakarta je hlavním městem Indonésie a městem, kde se může každý setkat se světovými trendy a současně si užít místní kulturu. Mezi velmi populární turistické atrakce patří stará nizozemská čtvrť Kota Tua, kde se nachází spousta muzeí včetně muzea kávy a má daisyho pivo. Dále se tu můžete projít amsterdamským čtvrtí a navštívit tamní přístav. Moderovaná prohlídka města nabízí například víkendovou tržnici, kde se prodávají tradiční zboží a kde se lze setkat se zdejšími řemeslníky. Nejlepší způsob, jak poznat Jakarta je pronajmout si moped a projet se po městě.

Bandung

Bandung je jedno z nejprogresivnějších měst v Indonésii a je hlavním městem provincie Západojava. Město nabízí nádhernou přírodu, standardní nákupní zážitky i řadou kulturních památek. Mezi nejzajímavější atrakce patří návštěva tradiční vesnice Kampung Naga. Toto místo je domovem tradičních Sundánských zemědělců a zachovává tradiční zvyky a rituály, takže je to výborný způsob, jak se seznámit s kulturou a životem v Indonésii.

Jogyakarta

Jogyakarta je jedním z nejvýznamnějších kulturních center Indonésie. Nachází se zde několik krásných chrámů, muzeí a míst s kulturními vlivy z různých částí země. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější patří Borobudur, největší buddhistický chrám na světě a Prambanan, hinduistický chrám, který je kulturním dědictvím UNESCO. Ve městě najdete i nejstarší obchodní ulici Malioboro, která je oblíbená u místních i turistů.

Borobudur

Borobudur je největší buddhistický chrám na světě, který se nachází nedaleko Jogjakarty. Je to jedna z hlavních turistických atrakcí Indonésie a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Na Borobuduru můžete vidět nádherné sochy a fresky, které popisují život Buddhy a jeho náboženského proudu.

Jáva je nezapomenutelné místo, kde si každý najde to své. Pokud plánujete cestu do Indonésie, je toto místo, které byste si neměli nechat ujít. Navštivte Jakartu, Bandung, Jogjakartu a Borobudur a zažijte nejlepší z tohoto ostrova.


Počasí Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie je zemí tropického podnebí, které se vyznačuje vysokou teplotou a vlhkostí po celý rok. Jáva, největší ostrov Indonésie, se nachází v oblasti obecně známé jako tropická zona vlhkosti.

Jakarta, hlavní město Indonésie, se nachází na západním svahu ostrova a má tropické podnebí se dvěma výraznými obdobími: dešťovým a suchým. Dešťové období trvá od listopadu do března a průměrné srážky dosahují 375 mm za měsíc. Během dešťového období se mohou objevit silné bouřky a záplavy. Na druhé straně suché období trvá od dubna do října a teploty zvyšují průměrně na 28-30°C během dne a 24-25°C v noci.

Bandung, největší město na západě Jávy, sídlí v pohoří Parahyangan a má mírnější podnebí než Jakarta. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 23-24°C. Bandung má také dvě období, ale nejsou tak výrazná jako v Jakartě. Nejvíce srážek se vyskytuje během období od listopadu do března.

Jogyakarta, město umístěné v centru Jávy, má podobné podnebí jako Bandung. Nejteplejší období jsou v lednu a únoru s průměrnou teplotou kolem 28-29°C. Horké dny se střídají s obdobím vyšší vlhkosti v březnu a dubnu. Období srážek v Jogyakartě je od listopadu do března.

Borobudur, buddhistický chrám z devátého století, se nachází poblíž města Magelang na severu Jávy. Srážky jsou v této oblasti mírné a většinou se vyskytují během deštivého období. Teploty zůstávají převážně mezi 27-29°C během celého roku.

Většina návštěvníků Indonésie preferuje návštěvu v období od května do září, přestože může být horké. Indonésie je však krásná po celý rok a návštěvníci by měli být připraveni na možné silné bouřky a záplavy během období dešťů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Zde je několik nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Indonésie, zejména Jávy (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru):

1. Jak se dostanu z Jakarty na Jávu?

- Nejsnáze se dostanete na Jávu letecky z mezinárodního letiště Soekarno-Hatta v Jakartě. Existují také vlaky a autobusy, které jezdí mezi Jakartou a dalšími městy na Jávě.

2. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Jávu?

- Nejlepší čas na návštěvu Jávy je v období sucha, které se pohybuje od května do září. V tomto období je méně srážek a teploty jsou příjemné. Je však také důležité se vyhnout vrcholu turistické sezóny.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Jakarty do Bandungu?

- Nejrychlejší a pohodlný způsob, jak se dostat z Jakarty do Bandungu, je cestování vlakem. Existují různé typy vlaků, jako jsou ekonomické, business nebo executive class, které nabízejí pohodlné cestování. Cesta vlakem trvá přibližně 3 hodiny.

4. Co navštívit v Jogyakartě?

- Jogyakarta je známá svými historickými a kulturními památkami. Mezi hlavní atrakce patří Královský palác Kraton, chrám Taman Sari, chrám Prambanan a tržnice Malioboro. Také stojí za to navštívit UNESCO památku světového dědictví - buddhistický chrám Borobudur.

5. Jak se dostanu z Jogyakarty na Borobudur?

- Nejlepší způsob, jak se dostat z Jogyakarty na Borobudur, je najmout si taxi nebo auto s řidičem. Cesta trvá přibližně 1,5-2 hodiny. Existují také organizované výlety, které zahrnují přepravu a průvodce.

6. Jaká je nejlepší doba dne navštívit Borobudur?

- Doporučuje se navštívit Borobudur brzy ráno, před západem slunce, aby se vyhnuli davům turistů a mohli si užít klidné a působivé okamžiky na tomto historickém místě.

7. Mohu si někde vypůjčit motorku v Bandungu?

- Ano, v Bandungu jsou dostupné půjčovny motorek a skútrů. Je však důležité mít platný řidičský průkaz a být obeznámen s místními dopravními pravidly a zvyklostmi.

Tyto informace jsou pouze základními otázkami a odpověďmi. Pokud máte specifické otázky nebo se chcete dozvědět více podrobností, je nejlepší se obrátit na místního průvodce nebo turistické informační centrum v daném městě.


Ubytování Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie - Jáva: Perly ubytování v Jakartě, Bandungu, Jogyakartě a u Borobuduru

Jáva, největší ostrov Indonésie, je turistickým rájem pro ty, kteří milují rozmanitost – od moderního městského života v Jakartě po kulturu a historii v Jogyakartě a překrásnou přírodu u sopky Mount Merapi. Bez ohledu na to, jaká část Jávy vás láká, můžete si být jisti, že zde najdete širokou škálu ubytování, které splní vaše přání.

Jakarta, hlavní město Indonésie, je dynamické a pulzující město nabízející mnoho ubytovacích možností. Pokud hledáte luxus a moderní pohodlí, můžete se ubytovat v některém z mnoha pětihvězdičkových hotelů v centru města. Tyto hotely vám nabídnou prvotřídní služby, wellness centra, bazény a vyhlídkové terasy s panoramatickým výhledem na město. Pro ty, kteří preferují stylový a autentický zážitek, existují také menší boutique hotely s bohatou historií a osobitým designem, které jsou dokonalým místem pro relaxaci a zároveň skvělou základnou pro návštěvu okolních atrakcí.

Pokud se vypravíte na západní Jávu, určitě nesmíte vynechat Bandung, známé jako "Pařížých oblastí". Město je známé svým unikátním koloniálním stylem a atmosférou. Zdejší ubytování je převážně ve stylu boutique hotelů, které vám nabídnou osobité a šarmantní prostředí. Některé hotely jsou umístěné v historických budovách s nádhernou architekturou, která vás přenese zpět do minulosti. Navštivte některý z dřívejších koloniálních sídel nebo vydejte se na výlet do okolního horského střediska Lembang, které je obklopeno krásnou přírodou.

Jogyakarta, kulturní centrum Jávy, je město plné historie, tradičních uměleckých dílen a kulturních akcí. Zdejší ubytování je rozmanité a můžete si vybrat mezi luxusními hotely v centru města, rodinnými penziony nestorané atmosféry nebo tradičními javánskými ubytovacími jednotkami zvanými "losmen". Některé hotely nabízejí také možnost ubytování v klášterním prostředí, kde můžete zažít klid a meditativní atmosféru.

Nakonec přijďte navštívit Borobudur - největší buddhistický chrám na světě a skvost Indonésie. Mnoho hotelů v okolí chrámu nabízí možnost ubytování v nádherných prostorách se výhledem na Borobudur. Tato oblast je známá také svými tradičními javánskými lázeňskými domy, kde se můžete ponořit do místní kultury a zároveň si užít vyhlášený javánský masážní rituál.

Indonésie - Jáva je jedinečným cestovatelským cílem, který skýtá mnoho možností pro ubytování, které přináší zážitky a pohodlí. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely, stylová boutique ubytování nebo tradiční javánské prostředí, určitě budete moci najít to pravé místo, které vašemu pobytu dodá nezapomenutelnou hodnotu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky