Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s exotickou a pestrou kulturou, plážemi a překrásnou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější místa v Indonésii patří Lombok, který leží v souostroví Malých Sund. Lombok je známý svými bílými plážemi, vzácnými korálovými útesy a také horou Rinjani.

Co se týče počasí na Lomboku, je to především tropické podnebí, což znamená horké a vlhké počasí po většinu roku. Teploty se pohybují mezi 25 až 35 stupni Celsia a vyšší. Nejvhodnější období pro návštěvu je suché období od května do října, kdy je méně dešťových srážek. V této době je také nižší vlhkost vzduchu, což je příjemnější pro turisty.

V období dešťových srážek, které trvá od listopadu do dubna, může napršet až 3 000 mm srážek za měsíc. Deštivé období je však také krásné, protože vegetace je zelenější a vše okolo je příjemně chladné. Vodopády jsou v této době plné vody a vytvářejí nádherné scenérie.

Pokud plánujete návštěvu Gili ostrovů, také budete mít příležitost vychutnat si podnebí podobné jako na Lomboku. Jsou známé svými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a skvělou atmosférou. Suché období je nejlepší čas pro šnorchlování a potápění, protože viditelnost je v této době nejlepší.

Mt. Rinjani, nejvyšší hora Lomboku a jedna z nejatraktivnějších hor v Indonésii, je vrchol, který láká mnoho dobrodruhů. Výstup na vrchol zahrnuje několik dní pevného pěšího výstupu a táboření na svazích hory. Nejvhodnější období pro výstup je od července do srpna, kdy jsou nižší srážky a více slunečního svitu.

Vzhledem k exotickému podnebí na Lomboku, je důležité se připravit na horké a vlhké počasí. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, chránit se před slunečními paprsky a hydratovat se dostatečným množstvím vody. Také byste se měli připravit na možnost dešťových srážek a mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro deštivé dny.

Celkově řečeno, Lombok, včetně Gili ostrovů a hory Rinjani, nabízí nádhernou přírodu a panoramata, která stojí za to vidět. Je však důležité vzít v úvahu počasí a vybrat si nejvhodnější období pro návštěvu, aby byla vaše cesta co nejpříjemnější.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je ostrov Lombok. Není divu, že stále více cestovatelů se rozhoduje navštívit tuto perlu jihovýchodní Asie.

Lombok, nacházející se vedle populárního Bali, je klidnější, autentičtější a méně turisticky vyšlapávaný ostrov. Ať už se jedná o úchvatné pláže, sopky nebo tradiční vesnice, Lombok má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Lombok, je letadlo. Letenky nabízí mnoho leteckých společností a mezinárodní letiště Lombok je dobře propojeno se všemi hlavními destinacemi v regionu. Existují pravidelné lety z Bali, Jakarty a Singapuru, takže není problém se dostat na tento fantastický ostrov.

Po příletu na Lombok si nemůžete nechat ujít příležitost navštívit Gili ostrovy. Tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou proslavené svými bílými plážemi, tyrkysově modrými vodami a úžasným korálovým útesem. Gili ostrovy jsou významným centrem potápění a šnorchlování, což je pro milovníky podmořského světa doslova ráj.

Další ikonickou atrakcí Lomboku je hora Rinjani, která je nejvyšším vrcholem ostrova. Tato sopka je oblíbená mezi turisty, kteří se rádi vydávají na trekkingové výpravy. Trasa je náročná, ale výhled, který se naskýtá na vrcholu, stojí za to. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i plavání v jezeře na vrcholové plošině.

Kromě přírodních krás nabízí Lombok také kulturní a tradiční zážitky. Prohlédněte si tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemeslníky při práci na ručně tkaných kobercích, výrobě keramiky a jiných tradičních výrobcích. Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně, která je ovlivněna indickou, malajskou a čínskou kuchyní.

Když navštívíte Lombok, nezapomeňte také na oblast Kuta, která je známá svými surferskými plážemi. Toto místo se stalo rájem pro surfaře z celého světa díky svým pevným vlnám a nedotčeným plážím.

Lombok sestává z mnoha dalších malebných vesnic a atrakcí, které stojí za objevování. Flora a fauna ostrova je jedinečná a jeho přírodní krása je známá po celém světě.

Vzhledem k tomu, že Lombok je stále méně turisticky proslavený než Bali, máte tu jedinečnou příležitost prozkoumat netknutý ráj. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání pláží Gili ostrovů, výstup na Mount Rinjani nebo objevování místní kultury, Lombok vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Indonésie na ostrov Lombok je tou správnou volbou. Budete odměněni nádhernými krajinami, úžasnými plážemi, fascinující kulturou a přívětivostí místního obyvatelstva. Připravte se na dobrodružství a objavte krásy Lomboku pro sebe.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s mnoha ostrůvky, které nabízejí dychtivým cestovatelům neopakovatelné zážitky z průzkumu exotických krajů i dovolené plné relaxace na březích tyrkysového moře. Mezi nej atraktivní místa, která by si cestovatel v Indonésii neměl nechat ujít, patří Lombok a Gili ostrovy.

Lombok – krásný ostrov plný exotiky

Lombok se nachází na východním pobřeží ostrova Bali a patří k jedněm z mála málo objevených turistických destinací v Indonésii. Ostrov Lombok je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí zároveň opalovat a prozkoumat exotiku balíčkovou do jedné dovolené. Na ostrově se najde spousta možností, jak trávit čas např. procházkou po krásné přírodě, bránit opulentních pláží či skvělých surferských podmínek.

Když jsme už u opulentních pláží, nejatraktivnější jsou na jihu ostrova. Mezi nej navštěvovanější relaxační destinace patří Kuta Lombok se svým dlouhým širokým pískem a krásnými zátokami.

Na severním pobřeží se nachází Senaru, odkud lze vyrazit na túru na sopku Mt. Rinjani. Mt. Rinjani je druhou nejvyšší sopkou Indonésie a jednou z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších v této oblasti světa. Pro naprosté milovníky přírody je v okolí sopky Mt. Rinjani k dispozici trasa, která téměř v celé své délce vede národním parkem.

Gili ostrovy – rajská oáza plná dravého okolí

Tři malé ostrovy mezi Bali a Lombokem - Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, poskytují dokonalou dovolenou na pláži s čirým tyrkysovým mořem a bílým pískem. Vody kolem Gil Islands jsou nejlepší místo v Indonésii, aby si lidé vyzkoušeli šnorchlování s úžasným korálovým útesem a především s ohromující škálou druhů ryb. Jeden z hlavních důvodů, proč se turisté těší na návštěvu Gilis, jsou netradiční druhy dopravy – Gili Transports jsou broučci náklaďáčků s přívěsným vozíkem.

Do Gilis se lze dostat loděmi z hlavního města Lomboku Bangsal. Cesta z Bangslu na Gilis trvá zhruba 15-25 minut a cena závisí na druhu přepravy. Cena se pohybuje v rozpětí od 1,50 $ do 10 $.

Celkově Indonésie, zejména Lombok a Gili ostrovy, nabízejí dychtivým cestovatelům unikátní zážitky z prozkoumání exotických krajů, ale také nabízí neuvěřitelně krásné a relaxační prostředí plné tyrkysových moří. Pokud uvažujete o této destinaci na vaší příští dovolenou, pak neváhejte a vydajte se do Indonésie, abyste zažili jedinečné zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je jednou z nejkrásnějších zemí světa a je plná úchvatných destinací, které lákají milovníky přírody, dobrodružství a relaxace. Jednou z nejpopulárnějších lokalit v Indonésii je ostrov Lombok, spolu s přilehlými Gili ostrovy a sopkou Mt. Rinjani. Pokud plánujete cestu do této exotické destinace, zde je několik tipů na ubytování.

Lombok je druhý největší ostrov Indonésie a nabízí širokou škálu možností ubytování. Od luxusních resortů až po cenově dostupná hostela, v Lomboku najdete něco pro každý rozpočet a vkus. Kuta je jednou z nejpopulárnějších oblastí Lomboku a domovem mnoha hotelů a resortů. Zde si můžete užít nádherné pláže, surfování a pozorování želv. Další oblíbenou lokalitou je Senggigi, který nabízí vřelou atmosféru a pestrou nabídku ubytování včetně luxusních resortů.

Pokud se rozhodnete navštívit přilehlé Gili ostrovy, musíte si uvědomit, že tyto ostrovy nabízejí spíše relaxační a odlehlý pobyt. Na Gilis najdete většinou ubytování v malých hotýlcích, bungalovech nebo vilkách s možností ubytování přímo na pláži. Nejsou zde žádné velké resorty, což dodává těmto ostrovům jejich jedinečné kouzlo. Gili Trawangan je největším z Gili ostrovů a také nejživějším. Gili Air a Gili Meno jsou vhodnější pro ty, kteří hledají klidnější prostředí.

Při návštěvě Lomboku byste si neměli nechat ujít i turistický vrchol Mt. Rinjani. Tato aktivní sopka je druhou nejvyšší horou v Indonésii a nabízí úchvatné výhledy na ostrov Lombok a okolní Gili ostrovy. Pokud se rozhodnete zdolat Mt. Rinjani, můžete si vybrat mezi různými trekkingovými zájezdy, které nabízejí přespání ve stanu na vrcholu sopky. Během dvoudenního výletu získáte nezapomenutelné zážitky a výhledy, které stojí za to.

Ubytování v okolí Mt. Rinjani zahrnuje především kempy a tábořiště, které jsou vybaveny základními zařízeními jako sprchy a toalety. Pokud preferujete pohodlí, můžete si zarezervovat ubytování ve městě Senaru, které je v blízkosti Mt. Rinjani. Zde najdete několik jednoduchých hotelů s příjemným ubytováním a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční indonéskou kuchyni.

Indonésie Lombok, spolu s Gili ostrovy a Mt. Rinjani, je jednou z nejkrásnějších a nejrušnějších turistických destinací v Indonésii. Během svého pobytu si můžete užít krásné pláže, surfování, potápění, trekking nebo relaxaci. Ať už hledáte luxusní resort nebo jednoduché ubytování, Lombok a jeho okolí určitě nezklamou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani):

1. Jak se dostat na ostrov Lombok?
- Nejběžnější způsob je letecky přistát na Mezinárodním letišti Lombok.
- Alternativně je možné se dostat trajektem z Bali, který trvá přibližně 4-5 hodin.

2. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
- Nejběžnější způsob je trajektem, který je k dispozici z přístavu Bangsal na severu Lomboku.
- Další možností je využití speedboatu, který je rychlejší, ale obvykle i dražší.

3. Jak dlouho trvá výstup na Mt. Rinjani a jak obtížný je to?
- Výstup na Mt. Rinjani trvá obvykle 2-3 dny.
- Je to středně náročná túra, která vyžaduje dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s pěší turistikou.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Lomboku a Gili ostrovů?
- Nejlepší doba pro návštěvu je obvykle od května do října, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

5. Jaká je nejlepší doba pro výstup na Mt. Rinjani?
- Nejlepší doba pro výstup je obvykle od dubna do listopadu, kdy je nejmenší pravděpodobnost dešťů a dobré viditelnosti.

6. Jaké jsou nejoblíbenější pláže na Lomboku?
- Mezi nejoblíbenější pláže patří Kuta, Selong Belanak, Senggigi a Gili Trawangan.

7. Jaké jsou oblíbené aktivity na Gili ostrovech?
- Oblíbené aktivity zahrnují potápění, šnorchlování, jízdu na kajaku, a relaxaci na pláži.

8. Existuje na Lomboku nějaké levné ubytování?
- Ano, na Lomboku je mnoho cenově dostupných ubytovacích možností, včetně hostelů, guesthousů a levných hotelů.

9. Jaké jsou turistické atrakce na Lomboku?
- Mezi turistické atrakce patří vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, chrám Lingsar, tradice Sasakského kmena, a trh Kebun Roek.

10. Je bezpečné cestovat na Lomboku a Gili ostrovech?
- Obecně je Lombok a Gili ostrovy považováno za bezpečné místo pro cestování. Je však vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky