Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Nusa Penida

Letenka Indonésie Nusa Penida


Pokud hledáte exotický a netradiční cíl pro svou další dovolenou, může vás zaujmout indonéský ostrov Nusa Penida. Nachází se v blízkosti známějších Bali a Lomboku a nabízí návštěvníkům krásné pláže, neuvěřitelnou přírodu a možnost pozorovat mnoho endemických druhů.

Nejpohodlnější způsob jak se dostat na Nusa Penida je letecky, z letiště na Bali trvá let cca 25 minut. Z letiště poté můžete využít různých dopravních služeb, jako jsou například taxi, shuttle bus nebo pronájem scooteru či automobilu.

Nusa Penida disponuje mnoha plážemi, které jsou doporučovány k návštěvě. Nejznámější všechny jsou Kelingking Beach, Crystal Bay a Atuh Beach. Kelingking Beach je pláž s neuvěřitelným výhledem z vrcholu útesu, podobajícímu se tvaru dinosaura. Tato pláž se však nachází v klidné zátok na strmém úbočí, a tak je nutné se k ní sestupovat po schodech, které dávají přednost spíše zkušenějším návštěvníkům.

Další populární pláží je Crystal Bay, která je ideální pro potápěčské nadšence. Křišťálově čistá voda a množství mořského života jsou jen některé z věcí, které vás na této pláži čekají. Rájem pro milovníky surfování je pláž Atuh Beach, kterou tvoří útesy a vysoké vlny vytvářejí ideální podmínky pro surfaře.

Kromě pláží má Nusa Penida také mnoho přírodních krás, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například T-Rex řádek, který vypadá jako obrázek Tyrannosaura Rexe vyřezaného do útesů. Další přírodní památkou jsou třeba vodopády Guyangan a Peguyangan, které stojí za procházku divokou přírodou a odměnou jsou pak neuvěřitelné vodopády obklopené vysokými útesy.

Pokud hledáte další aktivitu, kterou můžete na Nusa Penida podniknout, doporučujeme navštívit klášter Goa Giri Putri, který je vytvořen z mnoha jeskyní a patří mezi nejposvátnější místa v Bali.

Nusa Penida je pro mnoho cestovatelů jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v Indonésii. Dokáže nabídnout nejen krásné pláže a úchvatnou přírodu, ale i bohatou historii a kulturu. Pokud se tedy chystáte na svou další dovolenou, rozhodně neváhejte a vydejte se na tento nádherný ostrov, o kterém budete ještě dlouho mluvit.


Počasí Indonésie Nusa Penida


Indonésie, země bohatá na exotickou krásu a přírodní poklady, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Jednou z nejpůvabnějších lokalit této jihovýchodní asijské země je ostrov Nusa Penida. Toto přírodní území nabízí dechberoucí krajiny, úchvatné pláže a jedinečnou atmosféru. A jaké je zde počasí?

Nusa Penida leží v Indonéském souostroví a nachází se mezi ostrovy Bali a Lombok. Díky své geografické poloze je ovlivňován tropickým monzunovým klimatem. Počasí zde je tedy typicky tropické s vysokou teplotou a občasnými dešťovými přeháňkami.

Celoročně panují na Nusa Penida vyšší teploty, které se pohybují okolo 28-30 °C. Během dne můžete očekávat horké slunečné počasí a teploty nad 30 °C nejsou výjimkou. Pokud plánujete návštěvu ostrova, berte toto v úvahu a připravte se na dostatečné hydrataci a ochranu před sluncem.

Dešťové přeháňky jsou typické pro tropické klima a Nusa Penida není výjimkou. Největší množství srážek zde spadne v období deštivých monzunů, které nastává mezi listopadem a březnem. Tyto deště jsou často krátkodobé a intenzivní, takže neznamenají zásadní překážku pro vaše plány.

Na druhou stranu, v období sucha, které přichází mezi dubnem a říjnem, očekávejte minimální srážky a velmi slunečné počasí. Toto je čas, kdy si můžete užívat pláže, koupání a potápění na Nusa Penida bez obav z dešťových přehánek.

Vzhledem k tomu, že Nusa Penida je převážně zemědělskou oblastí, deště jsou zde více než vítány, protože zajišťují potřebnou vláhu pro plodiny a vegetaci. Těšit se můžete na nádhernou zeleň, kterou zde nalezneme na základě častých srážek.

Svou návštěvu Nusa Penida si proto dobře naplánujte v závislosti na počasí. Pokud preferujete slunečné a suché počasí, měsíce od dubna do října jsou pro vás ideální. Pokud vás však nevadí občasný déšť a rádi byste viděli překrásnou zeleň, vyhledejte období mezi listopadem a březnem.

Indonéský ostrov Nusa Penida vás okouzlí nejen svou exotickou přírodou a křišťálově čistými plážemi, ale také nezapomenutelnými zážitky. Ať už se rozhodnete navštívit ho v měsících sucha nebo dešťů, počasí vám jistě nepokazí vaši dovolenou. Příroda a krása ostrova jsou vždy jedinečné a stojí za to je objevit.


Ubytování Indonésie Nusa Penida


Nusa Penida je indonéský ostrov ležící nedaleko od většího ostrova Bali. Tento ostrov poskytuje návštěvníkům úchvatnou přírodu a krásné pláže. Pro turisty, kteří plánují navštívit Indonésii, je Nusa Penida skvělým místem k pobytu.

Ubytování na ostrově Nusa Penida je různorodé a nabízí možnosti pro různá rozpočty a preference. Turisté zde mohou vybírat mezi luxusními resorty, stylovými vilami, rodinnými penziony a cenově dostupnými hostely.

Luxusní resorty jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí rozmazlovat a užít si prvotřídního ubytování. Některé z těchto resortů, nacházejících se na pobřeží, mají dokonalé výhledy na moře. Hosté zde mohou relaxovat na soukromých plážích, bazénech a využívat různé wellness služby. Resorty také často nabízejí excursions na místní atrakce, jako jsou vyhlídky a chrámy.

Pro ty, kteří preferují stylovější ubytování, jsou zde také různé vily. Vily na Nusa Penida jsou často postaveny ve stylu ostrova s tradicionální architekturou a zařízením. Tyto vily jsou často vybaveny bazény a mají obvykle soukromé zahrady. Některé z nich mají také výhled na moře. Tyto vily poskytují soukromí a komfort, který potřebujete.

Pokud cestujete s rodinou nebo větší skupinou, mohou rodinné penziony být dobrým řešením. Tyto penziony nabízejí pokoje s vlastním sociálním zařízením a často mají společné kuchyně, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Penziony také často nabízejí bezplatné snídaně a ubytování v příjemném prostředí.

Cenově dostupné hostely jsou skvělou volbou pro cestovatele s menším rozpočtem. Hostely na Nusa Penida poskytují pohodlná spaní v dormitoriích nebo soukromých pokojích za přijatelnou cenu. Tyto hostely často také nabízejí společné kuchyně, sociální zařízení a společné prostory pro odpočinek a setkávání s ostatními cestovateli.

Vzhledem k rostoucí popularitě Nusa Penidy jako turistické destinace je doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména pokud plánujete cestovat v letních měsících nebo během hlavních svátků.

Ubytování na Nusa Penidě poskytuje širokou škálu možností pro různé rozpočty a preference. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní resort přímo na pláži, stylovou vilu, rodinný penzion nebo cenově dostupný hostel, na Nusa Penidě určitě najdete to pravé místo pro váš pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Nusa Penida


Q: Jak se dostanu na ostrov Nusa Penida?
A: Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak se dostat na Nusa Penida, je trajektem z přístavu Sanur na Bali. Je možné si také najmout soukromou loď nebo využít veřejnou loď z přístavu Padang Bai.

Q: Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Nusa Penida?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Nusa Penida je v období sucha, které trvá od května do září. Během tohoto období je moře klidnější a průhlednost vody je vyšší, což je ideální pro potápění a šnorchlování.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce na Nusa Penida?
A: Mezi hlavní atrakce na ostrově Nusa Penida patří Kelingking Beach, Broken Beach, Angel's Billabong, Crystal Bay a Tembeling Beach. Další zajímavá místa zahrnují Goa Giri Putri - chrám v jeskyni, vodopády Peguyangan a Puncak Mundi - nejvyšší bod na ostrově.

Q: Kde se dá ubytovat na Nusa Penida?
A: Na Nusa Penida najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, resortů, hostels a privátních vil. Nejpopulárnější oblast pro ubytování je severní část ostrova kolem přístavu Toyapakeh.

Q: Jak se pohybovat po Nusa Penida?
A: Nejlepším způsobem, jak se pohybovat po Nusa Penida, je najmout si skútr. Můžete si také najmout soukromý šofér nebo využít veřejnou dopravu ve formě motorkových taxíků.

Q: Jaké jsou nejoblíbenější aktivity na Nusa Penida?
A: Mezi nejoblíbenější aktivity na Nusa Penida patří potápění, šnorchlování, surfování, procházky a prozkoumávání přírodních krás, jako jsou pláže, vodopády a jeskyně.

Q: Jaké jsou místní speciality na Nusa Penida?
A: Mezi místní speciality na Nusa Penida patří například pečený kachní v kokosovém mléce, grilovaný mořský červ, kuřecí satay a různé druhy čerstvého ovoce.

Q: Existují na Nusa Penida omezení vstupu?
A: Nusa Penida je ostrov, který je otevřen pro turisty. Je však důležité respektovat místní zvyky a tradice, stejně jako přírodu, a dbát na ochranu životního prostředí.

Q: Můžu si pronajmout potápěčské vybavení na Nusa Penida?
A: Ano, na Nusa Penida si můžete pronajmout potápěčské vybavení na několika místech. Existují také potápěčské centra, která nabízejí kurzy potápění pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Q: Jaká je cenová úroveň na Nusa Penida?
A: Nusa Penida je obecně levnější než Bali. Ceny za jídlo, ubytování a dopravu jsou relativně dostupné a závisí na typu zařízení a službách, které si vyberete.


Dovolená Indonésie Nusa Penida


Indonésie je jednou z nejlepších turistických destinací v Asii. Tato země láká turisty z celého světa díky svým krásným plážím, krystalově čisté vodě a ohromující flóře a fauně. Jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Indonésii je ostrov Nusa Penida.

Nusa Penida je malý ostrov, který se nachází zhruba 20 km jižně od Bali. Ostrov je domovem několika krásných pláží, úchvatných vodopádů a odlehlých lagun. Nusa Penida je také známá svými úžasnými skálami a pro vyhlídkové body na vrcholu skal.

Západy slunce na pláži Atuh jsou jedny z nejkrásnějších scenérií, které si můžete představit. Na této pláži můžete také najít několik klasických indonéských domečků, kde si můžete odpočinout v klidu a tišině.

Další nejlepší pláží je Kelingking Beach, která má podobu velryby, což je pro turisty skvělá atrakce. Tato pláž je skvělá pro ty, kteří hledají klid a ticho. Na této pláži máte možnost snímání pěkných fotek.

Vodopád Peguyangan je další krásné místo, které si můžete v Nusa Penida užít. Turisté se sem směřují kvůli krásnému vodopádu a modrému bazénu, který je u podnoží vodopádu. Toto místo také poskytuje úchvatné výhledy na celý ostrov.

Ostrov Nusa Penida nabízí pestrou kuchyni s méně doménovými jídly než v Bali. Na Nusa Penida můžete dostat čerstvé a čerstvé ryby při příjezdu na rybářské molo v Toyapakeh.

Jedna z nejočekávanějších atrakcí na Nusa Penida, kterou si turisté stále užívají, je průzkum pod vodou. Díky krystalově čisté a teplé vodě můžete zažít nádherné snímky vodního světa, které jsou velkou atrakcí pro turisty.

Výlet do Indonésie a konkrétně na Nusa Penida, to je pro turisty nevšední zážitek, krásné pláže, kulturní bohatství, pestrost kuchyně, ticho a krása ostrova. Nenechte si ujít shánění víz pro Indonésii na poslední chvíli, protože by to mohlo mít dopad na váš zcela nezapomenutelný zážitek z dovolené.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky