Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Cong

Ubytování Irsko Cong


Cong je malá vesnice nacházející se v hrabství Mayo v západním Irsku. Její malebná poloha na břehu jezera Lough Corrib a bohatá historie přitahují návštěvníky z celého světa.

Cong je nejznámější díky svému hradu, který pochází z 12. století. Hrad byl postaven na místě staršího kláštera a je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Irsku. Navštěvováním tohoto historického místa můžete doslova vkročit do minulosti a prozkoumat bohatou historii Irska.

Dalším významným místem k návštěvě je klášter Cong Abbey, založený v roce 623 n.l. Zde se nachází také stará středověká opatství, která mají velký historický význam. Klášter je skvělým místem pro klidnou procházku a relaxaci v okolní přírodě.

Cong je také známý svou překrásnou přírodou. Je obklopen krásnou krajinou, která nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat jezero, nebo se vydat na túru po okolních horách a objevovat překrásné výhledy.

V samotné vesnici najdete také různé hotely a ubytování pro cestovatele. Můžete si vybrat mezi tradičními irskými hospodami, které nabízejí komfortní pokoje a autentickou irskou atmosféru, nebo luxusnějšími hotely a penziony s moderními vybaveními.

Cong je také známý jako natáčecí místo pro film "The Quiet Man" z roku 1952, ve kterém hráli John Wayne a Maureen O'Hara. Tato romantická komedie získala několik ocenění a stala se klasikou irské kinematografie. Můžete navštívit různá místa, která byla použita pro natáčení filmu a prožít atmosféru této slavné scény.

Celkově lze říci, že Cong je skutečným skvostem v srdci Irska. Nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu a pohodlné ubytování. Pokud plánujete návštěvu Irska, nezapomeňte věnovat čas této nádherné vesnici. Určitě nebudete zklamáni.


Dovolená Irsko Cong


Irsko Cong: Skrytý poklad zeleného ostrova

Irsko je známé svou fascinující krajinou plnou zelených kopců, překrásných útesů a malebných vesniček. Mezi množstvím turistických atrakcí, které nabízí, je jedno místo, které by vám nemělo uniknout - Cong. Tato malá vesnice v hrabství Mayo leží u řeky Cong, která spojuje dvě největší jezera Irska, Lough Corrib a Lough Mask.

Již na první pohled je Cong zcela úchvatné. Okolní příroda láká k procházkám a objevování krás Irska. Zelená krajina s rozptýlenými stavebními památkami a množstvím historických míst přináší do této oblasti jedinečnou atmosféru.

Cong je známé jako místo natáčení slavného amerického filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" (The Quiet Man) z roku 1952, který režíroval John Ford. Film byl zde natočen a místní obyvatelé si na něj dodnes nesmírně cení. V obci najdete Muzeum Muže, který nenávidí ženy, které zachycuje kulisy natáčení a představuje vám historii tohoto legendárního filmu.

Další památkou, která se nachází v Congu, je klášter Ashford. Tento benediktinský klášter byl založen v roce 1190 a jeho historická hodnota je nepřehlédnutelná. Klášter sloužil jako místo uctívání a vzdělávání. Dnes je Ashford Castle luxusním hotelem, který stále sdílí ducha minulosti s návštěvníky.

River Cong je jedním z hlavních taháků tohoto regionu. Místní řeka je známá rybáři z celého světa, kteří přijíždějí, aby si užili svůj oblíbený sport. Jezer


Počasí Irsko Cong


Irska republika je ostrovní stát ležící na západě Evropy, který se pyšní svými krásnými krajinami a bohatou historií. Jeho klimatické podmínky jsou však natolik specifické, že se přizpůsobují jeho pověsti "Zeleného ostrova". I když se může zdát, že počasí v Irsku je téměř vždy pod mrakem, deštivé a chladné, skutečnost je poněkud složitější.

Jako ostrovní stát je Irsko ovlivňováno Atlantským oceánem a Golfským proudem, což má významný dopad na jeho počasí. Je známo, že Irsko má oceánské klima, což znamená, že počasí je proměnlivé a téměř nemožné jej přesně předpovědět. Irsko je také jednou z největrnějších zemí v Evropě, což je zejména na západě ostrova patrné.

Deště jsou ve srovnání s jinými zeměmi Evropy v Irsku časté a nevyhnutelné. Údaje o srážkových úhrnech se pohybují mezi 1000 a 1500 mm ročně, přičemž v jižních oblastech může být dokonce až 2000 mm srážek. Nejvíce deštivými oblastmi jsou Kerry a Mayo, kde prší nejčastěji. Zimní měsíce jsou obecně v Irsku mírné, s teplotami kolem 4-7 °C. Sněhové srážky nejsou v Irsku tak časté jako v jiných zemích, ale několik sněhových bouří se může v případě mrazivých teplot přeci jen vyskytnout.

Léto v Irsku je relativně mírné a vlhké. Průměrné teploty se pohybují mezi 15-20 °C, ale při dobrém počasí mohou teploty stoupat i nad 25 °C. Léto na západě a jihu ostrova bývá obvykle teplejší a slunečnější než na severu. Protože počasí může být velmi proměnlivé, je doporučeno si vždy přibalit dostatečné vrstvy oblečení a nepromokavé boty, aby bylo možné se přizpůsobit případným změnám.

Je třeba říci, že počasí v Irsku může být náladové a mí


Letenka Irsko Cong


Irsko, s svými zelenými krajinami, úchvatnými kláštery a vesnickým šarmem, láká každý rok tisíce turistů. Jednou z nejzajímavějších a nejmalebnějších destinací, kterou Irsko nabízí, je Cong. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, měli byste určitě zvážit koupi letenky právě do Cong.

Cong se nachází na křižovatce dvou krásných jezer, Lough Corrib a Lough Mask. Jeho malebná poloha a okouzlující prostředí přitahují lidi z celého světa. Známý irský básník William Butler Yeats jednou nazval Cong "zlatou poutí", a není divu, proč. Toto malé městečko je skutečným rajem pro ty, kdo hledají přírodní krásy a klidný útěk od veřejného života.

Cong je známý také díky filmu "The Quiet Man" z roku 1952, ve kterém hráli John Wayne a Maureen O'Hara. Mnoho turistů sem přijíždí právě kvůli této klasické romantické komedii. Mohou navštívit muzeum filmu a projít se po místech, která se objevila ve filmu.

Kromě toho, že Cong nabízí možnost procházek kolem jezer a krásného venkovského prostředí, můžete si zde také vychutnat tradiční irskou kulturu. Místní hospody nabízejí skvělé pivo a tradiční irskou hudbu večer. Pokud máte rádi rybaření, jezero Lough Corrib je jedním z nejlepších míst v Evropě pro lov lososů nebo pstruhů.

Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je zde také možnost plavby na čluně po jezerech, nebo dokonce jízdy na koni po okolních kopcích. Místní turistické agentury nabízejí různé aktivity, které vám pomohou objevit okolní přírodu a atmosféru tohoto malebného městečka.

Pokud plánujete navštívit Irsko a hledáte něco mimo hlavní turistické atrakce, určitě byste neměli přehlédnout Cong. Letenka do tohoto malého malebného městečka vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou v krásném prostředí. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a objevte krásy Irska v Cong.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cong


Odpovědi na tato dotazníková témata by mohly vypadat takto:

1. Co je hlavním městem Irska?
Hlavním městem Irska je Dublin.

2. Jaký je oficiální jazyk Irska?
Oficiálními jazyky Irska jsou irština a angličtina.

3. Jaký je nejoblíbenější sport v Irsku?
Nejpopulárnějším sportem v Irsku je gaelický fotbal a hurling.

4. Jaká je irská kuchyně?
Irská kuchyně je známá pro své pokrmy z brambor, ryb a mořských plodů, masové pokrmy jako irský guláš nebo irský banoffee dort. A samozřejmě, nemůžeme zapomenout na tradiční irskou Brity s masem a zelím.

5. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Irsku?
Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Irsku patří Kliffs of Moher, Dublin Castle, Killarney Národní park a Giant's Causeway.

6. Jaké jsou tradiční irské festivaly?
Tradičními irskými festivaly jsou například St. Patrick's Day, který se slaví 17. března, Galway International Oyster Festival, Lisdoonvarna Matchmaking Festival a Kilkenny Arts Festival.

7. Jaká je irská historie?
Irska historie je dlouhá a bohatá, s vlivem kultur Keltského kmene, anglické kolonizace a bojem za nezávislost. Zahrnuje také období Velké hladomoru, který měl katastrofální dopad na obyvatele Irska.

8. Jaká je irská hudba?
Tradiční irská hudba je známá pro svůj charakteristický zvuk a instrumenty, jako jsou foukací dudy, bodhran (irský bubínek), flétna, housle a irskou harfu. Irské tance, jako je například Riverdance, jsou také oblíbeným projevem irské kultury.

9. Jakou měnu používá Irsko?
Irsko používá euro jako svou oficiální měnu.

10. Jak mohu cestovat po Irsku?
V Irsku je možné cestovat veřejnou dopravou, jako jsou autobusy a vlaky. Také je možné si pronajmout auto nebo využít služby turistických autobusů pro prohlídku památek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky