Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Trim Castle

Počasí Irsko Trim Castle


Trim Castle se nachází v irském městě Trim a je jednou z největších hradních staveb v Irsku. Je to také jedno z nejznámějších místních turistických atrakcí. Trim Castle je spojen s historií králů a rytířů a je problematické představit si tuto stavbu v jiném prostředí než v zelené irské krajině.

Trim Castle je dominujícím prvkem města Trim a byl postaven ve 12. století Normanem Hughem de Lacy. V průběhu staletí byl hrad střídavě využíván jako sídlo šlechty a vojenská pevnost. Navštívit hrad je jako se vrátit do minulosti – mnoho zeď a věží je stále v dobrém stavu, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat a zažít atmosféru z dob středověku.

Trim Castle také sloužil jako kulisa pro mnoho filmů a televizních seriálů, včetně známého filmu "Braveheart" z roku 1995, ve kterém hrál Mel Gibson. Jeho impozantní architektura a romantické okolí z něj činí atraktivní místo pro tvůrce filmů.

Když jde o počasí v oblasti Trim Castle a celém Irsku, je známé svými častými dešti a proměnlivým počasím. I když jsou letní měsíce často teplejší, stále je dobré mít s sebou déšť nebo nepromokavé oblečení. Mnoho turistů preferuje návštěvu Trim Castle v letních měsících, kdy jsou delší a teplejší dny.

V zimě je v Irsku chladněji a deštivěji. Návštěvníci, kteří chtějí vidět krásu zasněženého hradu, by měli cestovat především v lednu a únoru. Zimní období také nabízí klidnější atmosféru a méně turistů.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu je počasí v Irsku často proměnlivé během jednoho dne. Mohou se objevit ranní mlhy, náhlé přeháňky a prudké větry. Doporučuje se návštěvníkům připravit se na různé povětrnostní podmínky.

Trim Castle je bezpochyby působivé místo, které láká turisty po celý rok. Jeho historický význam a majestátní vzhled tvoří nezapomenutelnou kulisu pro procházky a prohlídky. Ať už je počasí jakékoli, návštěva tohoto hradu v Irsku je vždycky dobrodružstvím do minulosti.


Ubytování Irsko Trim Castle


Trim Castle: Středověká krása na irském venkově

Irsko je známé svou bohatou historií a nádhernou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších historických památek v zemi je hrad Trim Castle, který se nachází ve městě Trim v hrabství Meath. Tato ohromující středověká pevnost je jedním z největších a nejstarších hradů v Irsku a přitahuje ročně tisíce návštěvníků.

Trim Castle byl postaven v 12. století Normany jako pevnost a správní centrum v oblasti Meath. Hrad byl původně sídlem mocného rodu lordů ze Lacy a hrál důležitou roli v historii Irska. Trim Castle je známý také díky svému spojení s filmem "Braveheart", ve kterém ztvárňoval hrad v Edinburghu. Tato slavná scéna z filmu přidala k popularitě hradu mezi návštěvníky.

Hrad Trim se rozkládá na rozlehlém pozemku s výhledem na řeku Boyne. Tato malebná poloha přidává hradu dojem tajemství a krásy. Nejvýraznější částí hradu je jeho centrální věž, která je považována za největší normanskou věž v Irsku. Tato kamenná věž vysoká 21 metrů je obklopena masivními zdi a je jedním z nejikoničtějších prvků hradu. Uvnitř věže se nachází patra s několika místnostmi a spirálovými schody, které stále přitahují pozornost návštěvníků.

Kromě centrální věže nabízí Trim Castle i další zajímavé části k prozkoumání. Například východní křídlo hradu, které bylo přidáno později, má nádhernou gotickou kapli a několik dalších místností. Navštěvníci mohou také projít krásnými zahradami hradu a objet dochované zdi, které obklopují celý komplex. Pro ty, kteří chtějí hlouběji proniknout do historie hradu, je k dispozici průvodcovská prohlídka.

Trim Castle není pouze fascinující historickou památkou, ale také je to místo, které nabízí spoustu zábavy a aktivit. V komplexu hradu se nachází návštěvnické centrum s výstavou věnovanou historii hradu a jeho významu pro Irsko. Cestovatelé mohou také navštívit nedaleký hrad Athboy, který je snadno dostupný a nabízí ještě více historických zážitků.

Pokud se rozhodnete navštívit Trim Castle, doporučuji si v předstihu zarezervovat ubytování v okolí. Existuje mnoho možností od luxusních hotelů po rodinné penziony, které vám poskytnou komfortní zázemí během vaší cesty.

Celkově vzato, Trim Castle je jednou z nejkrásnějších historických památek v Irsku a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat středověkou historii země. Jeho ohromující architektura a malebné okolí udělají z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek. Takže, až budete plánovat svou další cestu do Irska, nezapomeňte zahrnout hrad Trim do svého seznamu míst, které chcete navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Trim Castle


1. Kdy byl Trim Castle postaven?
Trim Castle byl postaven na konci 12. století, přesněji mezi roky 1172-1173.

2. Kolik stojí vstupenky do Trim Castle?
Vstupenky do Trim Castle stojí 5,50 € pro dospělého a 3,50 € pro děti a studenty.

3. Kde se nachází Trim Castle?
Trim Castle se nachází v městě Trim v kraji Meath v Irsku.

4. Mohu si prohlédnout vnitřek hradu?
Ano, návštěvníci mají přístup do vnitřních prostor hradu, včetně některých místností.

5. Mohu si dopředu zakoupit vstupenky?
Ano, vstupenky můžete zakoupit předem online na oficiálních stránkách Trim Castle.

6. Je zde dostatek parkovacích míst?
Ano, v blízkosti hradu je několik parkovišť, ale během turistické sezóny bývají rychle plné.

7. Lze hrad navštívit s průvodcem?
Ano, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici, ale není nutné je předem rezervovat.

8. Jak dlouho trvá návštěva hradu?
Návštěva hradu obvykle trvá asi hodinu až hodinu a půl.

9. Je hrad přístupný pro návštěvníky s omezenou pohyblivostí?
Bohužel, hrad není plně přístupný pro návštěvníky s omezenou pohyblivostí, kvůli mnoha schodům a úzkým chodbám.

10. Může se na hradě fotografovat?
Ano, fotografování je povoleno, ale blesk není povolen vevnitř hradu.


Letenka Irsko Trim Castle


Trim Castle je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Irsku. Tato impozantní stavba se nachází ve městě Trim, v hrabství Meath, a zaujímá dominantní pozici na břehu řeky Boyne.

Trim Castle pochází z 12. století a bylo postaveno jako sídlo rodiny de Lacy, anglických šlechticů, kteří měli v té době značný vliv na tuto část Irska. Hrad je považován za jeden z nejlépe zachovalých a největších normanských hradů ve východní Evropě.

Hradní komplex se skládá z velkého okrouhlého věže, která je obklopena městskými hradbami, baštami a dalšími budovami. Celý hrad je postaven z kamene a jeho architektura připomíná typický středověký hradní styl.

Trim Castle je známý také díky svému významu ve filmovém průmyslu. Hrad se objevil ve slavném historickém dramatu "Braveheart" režiséra Mela Gibsona, kde ztvárnil vůdce odboje William Wallace. Toho času se hrad stal velmi populárním mezi turisty a zažil zvýšený zájem příchozích.

Navštívit Trim Castle je pro milovníky historie skvělou příležitostí prozkoumat doby, kdy Irsko bylo rozděleno a ovládáno cizími mocnostmi. Hrad nabízí možnost prohlídky věže, kde můžete spatřit úžasné výhledy na okolní krajinu. Turisté se mohou také projít po hradbách a projít se po hradebních cestách.

Trim Castle je také spojeno s mnoha legendami a pověstmi. Například se říká, že hradská věž je strašena duchy zemřelých rytířů, kteří bojovali o celý kraj. Toto poutavé místo zkrátka láká nejen historiky, ale i milovníky tajemna a příběhů.

Celkově lze říct, že Trim Castle je jedním z nejkouzelnějších a nejnadčasovějších míst v Irsku. Jeho impozantní středověká architektura a bohatá historie přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se ocitnete v Irsku, určitě si nezapomeňte vychutnat procházku po zdejším hradu a zakusit jeho jedinečnou atmosféru.


Dovolená Irsko Trim Castle


Trim Castle je nádherný hrad nacházející se ve městě Trim v Irsku. Je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých staveb v Irsku a je také jednou z největších hradních pevností v Evropě.

Hrad byl postaven ve 12. století Normany a sloužil jako rezidence pro normanské šlechtice. Trim Castle je největší hradní pevností ve městě Trim v Irsku a jeho celková rozloha je 3,5 hektaru. Hrad je rozdělen na různé části, včetně hlavního věže, opevněných hradeb, kuchyně, sýpky a dalších.

Trim Castle se proslavil také díky své roli ve filmu Braveheart, který získal Oscara za nejlepší film. V tomto filmu z roku 1995 hrál irský herec David O'Hara postavu irského šlechtice jménem Stephen, který válčil proti anglickým dobyvatelům.

Hrad byl v minulosti vážně poškozen během irské války a následně zchátral. Nicméně, v roce 2000 bylo ustanoveno Trim Castle Conservation Committee, které se zasloužilo o jeho opravu a zachování. Dnes je hrad otevřen veřejnosti a můžete si prohlédnout jeho interiér, včetně hlavní věže, kde se nachází expozice věnovaná historii hradu.

Trim Castle také nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, včetně řeky Boyne, která protéká nedaleko hradu. Můžete si procházet rozlehlými zahradami, relaxovat na trávě nebo si udělat piknik s rodinou a přáteli.

Trim Castle je také známý svou legendou o "bílém žádném ďáblu", který se údajně zjevuje před větrnou veží. Věří se, že tato zjevení jsou předzvěstí blížícího se neštěstí. Je to zajímavá pověst, která přidává na tajemnosti a mystice tomuto historickému místu.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, určitě byste neměli vynechat návštěvu Trim Castle. Toto místo je fascinující a nabízí kombinaci historie, kultury a nádherné přírody. Navíc, hrad je snadno dostupný z Dublinu, což ho činí skvělou volbou pro jednodenní výlet.

Trim Castle v Irsku je skutečně jedinečným místem a nabízí vám možnost poznat historii tohoto nádherného regionu. Takže při plánování vaší další dovolené nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu tohoto úžasného místa. Budete očarováni jeho krásou a významem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky