Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Askja

Letenka Island Askja


Cestování je jednou z nejlepších aktivit, které můžete podniknout, pokud chcete prozkoumávat nová místa a objevovat různé kultury. Pokud hledáte inspiraci, kam vyrazit příště, nezapomeňte zařadit na svůj seznam i nádherný ostrov Island. Tento neobyčejný kousek země přináší nekonečné množství překvapení a dobrodružství.

Pokud se vydáte na Island, nemůžete si nechat ujít návštěvu jednoho ze skrytých pokladů tohoto ostrova - sopky Askja. Askja se nachází v odlehlé krajině na východním pobřeží Islandu a je jednou z nejkrásnějších sopkách na světě. Pokud máte rádi přírodu a upřednostňujete odlehlá místa s nádhernými výhledy, je navštěva sopky Askja pro vás to pravé.

Pro cestu k sopce Askja je třeba zajistit letenku na Island, nejlépe do Reykjavíku. Z hlavního města se pak můžete vydat na cestu ke sopce. Nejbližším městem k sopce Askja je Reykjahlíð, kde můžete najít ubytování. Doporučuje se si pronajmout automobil, protože cesta od Reykjahlíðu k sopce je dlouhá a trochu komplikovaná.

Cesta na Askju vás zavede přes nádherné kraje s horskými ledovci a přes přírodní rezervaci na poloostrově Snæfellsnes. Po této nádherné silnici se budete pohybovat kolem sopky Herðubreið, která je považována za islandský Stonehenge.

Pak se dostanete na nekonečnou planinu, která vás doslova vezme dechem. Na jedné straně měříce kilometry dlouhá planina a na opačné straně mohutné sopky s temnými lávovými poli. Musíte se zde zastavit a nechat si zde pár okamžiků. Tento pohled je jedním z nejimponujících na Islandu.

Po příjezdu k sopce Askja si budete moci pěšky prohlédnout přilehlou krajinu. Budete přitom obklopeni impozantními skalními útvary a budete moci obdivovat vulkanické krátery, které se zde nacházejí.

Na dohled od sopky je také kráter Víti, který se naplnil termální vodou. Toto termální jezero se stalo oblíbeným místem koupání pro turisty. I když se zdá, že se jedná o místní jezero, voda v něm je extrémně horká, takže se do ní lze ponořit jen v případě, že máte odvahu. Prostředí kolem jezera je téměř surrealistické a tato kombinace modrého jezera, černých sopek a zelené vegetace vytváří patřičně ohromující scenérii.

Návštěva sopky Askja je tedy jedinečným zážitkem, který vám přinese dávku dobrodružství a krásných výhledů. Chystáte-li se na Island, neváhejte si zajistit letenku a vydejte se na jedno z nejvíce fascinujících míst, která tento ostrov nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Askja


Nejčastější dotazy a odpovědi o Islandu a kráteru Askja jsou:

1. Co je to kráter Askja?
Askja je velký kaldera (obří sopouch) na Islandu, která se nachází ve Vatnajökullském národním parku.

2. Jak se dostanu k Askje?
K Askje se můžete dostat autem nebo výletním autobusem. Návštěvníci mohou přijet do přilehlého města Egilsstaðir a odtud pokračovat na jih do národního parku.

3. Jak daleko je Askja od Reykjavíku?
Askja je vzdálena přibližně 660 kilometrů od Reykjavíku. Cesta autem trvá přibližně 8-9 hodin.

4. Je možné se vykoupat v kráteru Askja?
Ne, kvůli vysokým teplotám a dalším bezpečnostním důvodům není dovoleno se ve vodě v kráteru Askja koupat.

5. Jaké je počasí u kráteru Askja?
Počasí u kráteru Askja je velmi proměnlivé a může se rychle změnit. Můžete očekávat silné větry, chladné teploty a možnost deště.

6. Je nutné mít speciální povolení k návštěvě Askje?
Pro vstup do kráteru Askja není nutné povolení. Avšak některé výlety organizované cestovními agenturami vyžadují rezervaci předem.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Askje?
Nejlepší dobou pro návštěvu Askje je v létě, kdy jsou delší dny a teplé počasí usnadňuje pohyb v této divočině. Zimní návštěva může být obtížnější kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

8. Můžu na Islandě stanovat u kráteru Askja?
Ano, je možné stanovat v blízkosti kráteru Askja. Existuje zde určené kempování a stanování je povoleno ve vyhrazených místech.

9. Jak dlouho trvá celý výlet k Askje?
Celkový čas výletu k Askje závisí na výchozím bodě. Od Egilsstaðir to může trvat kolem 4-5 hodin jízdy tam a zpět, nejčastěji s několika hodinami prozkoumávání samotného kráteru.

10. Je návštěva kráteru Askja bezpečná?
Návštěva kráteru Askja může být nebezpečná pro nezkušené návštěvníky nebo za nepříznivých povětrnostních podmínek. Je důležité se řídit pokyny místních úřadů a držet se vytyčených tras.


Dovolená Island Askja


Island je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Jeho ohromující příroda nabízí nepopsatelné scenérie, které lákají milovníky dobrodružství a přírodní krásy z celého světa. Jedním z nejvýjimečnějších a unikátních míst na Islandu je sopka Askja.

Askja se nachází na východě Islandu a patří k největším sopkám na ostrově. Její unikátní kráterovitá podoba a modrozelené jezero Víti vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Pro mnoho lidí je sopka Askja jednou z hlavních atrakcí na Islandu.

Pro návštěvu Askji je nejlepší si zapůjčit terénní vozidlo, jelikož cesta k sopce je náročná a silnice jsou jen nezpevněné. Je třeba připravit se na dlouhou cestu, která vede přes nehostinnou krajinu ostrova. Cesta je však naprosto odměněna až při příjezdu k sopce a vstupu do kráteru.

Překrásný modrozelený kráter Víti je jednou z nejimpresivnějších částí Askji. Rozkládá se na dně sopky a jeho jezero nabízí možnost osvěžujícího koupání. I když se zdá, že jezero je atraktivním místem k plavání, stále je třeba dbát na opatrnost, jelikož teplota vody se může výrazně lišit.

Další zajímavostí Askji je lavové pole Odadahraun, které se nachází v bezprostřední blízkosti sopky. Procházka tímto lavovým polem je zážitkem sama o sobě. Neuvěřitelně rozsáhlé pole lávy připomíná měsíční krajinu a nabízí úžasnou příležitost poznat sílu sopky.

Askja je také spojena s historickým událostmi. V roce 1875 sopka vybuchla, což mělo za následek enormní sopečnou erupci. Výbuch měl dopad na celý ostrov a zanechal za sebou zdevastované kraje. Dnes je toto místo oblíbenou lokalitou pro výzkumy geologického chování a sopečných erupcí.

Při plánování návštěvy Askji je třeba brát v úvahu změny povětrnostních podmínek. Islandské počasí je známé svojí proměnlivostí a může se velmi rychle změnit. Doporučuje se také nést dostatek vody a jídla, jelikož na cestě není k dispozici žádná občerstvovací zařízení.

Pokud máte rádi adrenalinová dobrodružství, krásnou krajinu a sopky, návštěva sopky Askja by neměla chybět na vašem seznamu při výletu na Island. Toto unikátní místo vám nabídne zážitky, které nezapomenete a které si budete navždy pamatovat. Island je země plná přírodních krás a Askja je jedním z jejích nejvýjimečnějších drahokamů.


Ubytování Island Askja


Island Askja je malý islandský hotel, který se nachází mezi ledovci Vatnajökull a Askja. Toto ubytování nabízí jedinečné a překrásné výhledy na okolní krajinu. Pokud hledáte klid a odpočinek, Island Askja bude tím pravým místem pro Vás.

Hotel Island Askja je čistý a moderně zařízený, nabízí pohodlné postele, vlastní koupelny a spotřebiče na kávu a čaj. Většina pokojů má také krásný výhled na okolní krajinu. Pokud cestujete s rodinou, jsou k dispozici i rodinné pokoje.

Island Askja se nachází v srdci ostrova, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří chtějí poznat celý Island. Okolí nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou sopky, vodopády a termální prameny.

Nedaleko hotelu se nachází turistické stezky, které Vám umožní objevovat okolní přírodu. V létě můžete projet ledovce a v zimě se můžete vydat na sněžnicích. Pokud hledáte něčeho víc adrenalinového, Island Askja také nabízí výlety na ledovci.

Pokud se rozhodnete zůstat v hotelu, můžete relaxovat v sauně a využít wi-fi zdarma. Hotel také nabízí snídaňový bufet a večeře se servíruje v restauraci, která nabízí tradiční islandskou kuchyni.

Island Askja je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Toto ubytování Vám umožní užít si krásy islandské přírody, aniž byste se museli ponořit do turistického ruchu. Pokud chcete prožít nezapomenutelné zážitky na Islandu, určitě zvažte pobyt na Island Askja.


Počasí Island Askja


Island Askja je jedním z nejznámějších vyhaslých sopek na Islandu, nacházející se ve východní části země. Tento stratovulkán se tyčí nad okolní krajinu, přičemž jeho kráterová kaldera je jedním z největších na světě. Askja je také jedním z nejaktivnějších sopek na Islandu, přičemž jeho eruptivní historie sahá až do 19. století.

Jedním z největších přírodních fenoménů souvisejících s Islandem Askja je jeho sopouchý jezero, nazvané Öskjuvatn. Toto jezero, tvořené tavnou vodou pocházející z rozpuštěného ledovce, je hluboké až 220 metrů, čímž se stává jedním z nejhlubších jezer na Islandu. Jeho krásné modré vody jsou obklopeny tmavými sopečnými horninami a vytvářejí neuvěřitelně malebnou scenérii.

Klima v regionu Islandu Askja je charakterizováno jako drsné a nevyzpytatelné. Typické jsou zde větrné podmínky a rychlé změny počasí. Jelikož šířka Islandu je relativně malá, počasí se může měnit během několika minut. Turisté, kteří se vydávají k sopce Askja, by měli tedy být připraveni na různorodé počasí a obléct si více vrstev oblečení.

Nejlepší období pro návštěvu Islandu Askja je v letních měsících, především v červenci a srpnu. V těchto měsících jsou teploty mírnější a sníh ze svahů sopek taje, což umožňuje snadnější přístup k jezeru Öskjuvatn a samotnému kráteru Askja. Vzhledem k odlehlé poloze sopky se doporučuje dopravit se sem v rámci organizované exkurze nebo s průvodcem, aby se minimalizovala rizika spojená s nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Sopka Island Askja je nejen fascinujícím geologickým útvarem, ale také příležitostí k prozkoumání ohromující divočiny a krás přírody. Svébytným a náročným charakterem tohoto místa zanechává na návštěvnících hluboký dojem. Přírodní scenérie sopky Askja a její ojedinělé počasí jsou určitě jedním z hlavních důvodů, proč se mnoho cestovatelů rozhoduje vydat se na tuto epickou cestu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky