Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Geysir

Počasí Island Geysir


Island Geysir je jedním z nejznámějších geotermálních oblastí v Islandu. Nachází se v údolí Haukadalur, ve vnitrozemské oblasti Islandu, asi 80 km východně od hlavního města Reykjaviku. Tato oblast je známá svými unikátními termálními prameny a gejzíry, které přitahují tisíce turistů z celého světa. Navštěvují ji však nejen kvůli zážitkům, které nabízí, ale také kvůli zvláštnostem jejího počasí.

Islandské počasí je obecně velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Přesto i v rámci Islandu je Geysir známý svým extrémním počasím. Je to způsobeno geografickou polohou Geysiru a jeho blízkosti k ledovcům, které mají výrazný vliv na počasí v této oblasti.

Teploty na Geysiru se pohybují mezi 0 °C a 15 °C po většinu roku. Nejtepleji bývá v létě, kdy jsou denní teploty kolem 10 °C a i přes noc zřídka klesnou pod bod mrazu. Zimy jsou chladné a teploty se mohou snižovat až na -10 °C. Sníh a led, které jsou běžné v zimě, vytvářejí malebnou scenérii kolem termálních pramenů a gejzírů.

Větry jsou také běžným jevem v této oblasti. Jsou časté a mohou být velmi silné, což novou dimenzi přidává ke zážitku z Geysiru. Větrné podmínky mohou být velmi nepříjemné, takže je vhodné se na pobyt v této oblasti připravit. Doporučuje se mít s sebou teplou oblečení, které vás ochrání před chladem a větrem.

Dešťové srážky jsou na Geysiru časté a mohou se vyskytovat po celý rok. Nejbujnější období je v létě, kdy průměrné srážky činí kolem 100 mm za měsíc. Dešťové kapky se smíchávají s horkými páry z termálních pramenů a tvoří malebný obraz, který přitahuje mnoho fotografů.

Pestré počasí na Geysiru vyvolává také úžasná přírodní divadla. Při bouřlivých teplotních změnách a tlakových vlnách se gejzír Strokkur stal hlavní atrakcí oblasti. Každých několik minut vystoupí oblak horké vody do výšky několika desítek metrů, což je impozantní pohled. Další gejzíry a termální prameny v okolí také nabízejí spektakulární představení, které stojí za vidění.

Island Geysir je fascinující místo, které si zaslouží pozornost nejen kvůli svým krásným geologickým úkazům, ale také kvůli svému unikátnímu a proměnlivému počasí. Při plánování návštěvy této oblasti je tedy vhodné brát do úvahy všechny povětrnostní podmínky a být připraven na překvapení.

Pamatujte, že Island Geysir je v přírodě a počasí může být náladové. Buďte připraveni si vychutnat a respektovat tuto divokou krásu, kterou vám tento úžasný kousek Islandu nabízí.


Letenka Island Geysir


Cestování je jedním z nejkrásnějších zážitků, které si můžeme dopřát. Když už se rozhodnete cestovat, tak se vyplatí vybrat si neco opravdu zajímavého. Co třeba navštívit ostrov, kde se budete cítit jako v jiném světě? Ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, lázeňské termály, pláže s černým pískem a spoustu dalších zajímavých míst. Ano, mluvíme o Islandu. Pokud se rozhodnete pro tuto destinaci, nezapomeňte zajít k nejznámějšímu gejzíru Geysir, po kterém dostanete letenku s názvem Island Geysir.

Geysir se nachází v údolí Haukadalur, asi 100 km severovýchodně od Reykjavíku. Je to největší a nejaktivnější gejzír v oblasti. Svůj název dostal podle staronorského slova "geysa", což znamená "tryskat." Geysir byl v provozu již několik set let, ale v posledních letech se čas mezi záchvaty tryskání prodloužil na několik dní nebo dokonce týdnů. Jeho velkým rivalem je v současnosti gejzír Strokkur, který stříká vodní sloupy až přes 30 metrů vysoko.

Když se ocitnete v blízkosti Geysiru, ucítíte divokou sílu přírody, která se vybíjí obrovskou silou z země. Ať už budete stát uvnitř kruhu, který vznikl v důsledku erupce gejzíru, nebo se budete dívat na tryskající vodní sloupy z dálky, budete zaručeně fascinováni. Voda v gejzíru je horká až 100 °C, což dokáže být někdy i odporné, ale přesto je tohle místo nádherné a velmi populární u turistů.

Island, tedy země ohně a ledu, svým návštěvníkům nabízí spoustu dalších krás a památek, proto by si cestovatelé měli určitě připravit dostatek času na prozkoumání celého ostrova. Island je země, která přitahuje návštěvníky po celý rok a nabízí jim jedinečné zážitky, které nikdy nezapomenou. Vydejte se na Island a objevte neuvěřitelnou krásu tohoto ostrova! A když se budete rozloučit s ostrovem, nezapomeňte si koupit letenku s názvem Island Geysir jako připomínku úžasného zážitku.


Dovolená Island Geysir


Island je známý svou nádhernou přírodou a jedním z jeho nejznámějších geotermálních úkazů je gejzír Geysir. Tato přírodní atrakce, která se nachází v Geysirské oblasti na jihozápadě ostrova, každoročně láká tisíce turistů z celého světa.

Geysir je jedním z nejaktivnějších gejzírů na světě a v minulosti vytryskl až do výšky 170 metrů. Dnes už je však méně pravidelný a nepředvídatelný. I přesto je jeho záležitostí sledovat okolní přírodní krásy a tajemství tohoto jedinečného gejzíru.

Geysirská oblast se nachází na kráteru z doby ledové a je bohatá na termální prameny a gejzíry. Kromě slavného Geysiru je zde také další známý gejzír s názvem Strokkur. Strokkur je mnohem pravidelnější než Geysir a vybuchuje každých 5-8 minut, vystřikuje horkou vodu do výšky až 30 metrů.

Pozorování gejzírů je jistě jedním z hlavních důvodů, proč turisté navštěvují tuto oblast. Je to fascinující přírodní úkaz, který připomíná sílu a krásu přírody. Navíc je to jedna z největších atrakcí Islandu.

Kromě gejzírů je Geysirská oblast také známá pro své termální lázně a modré laguny. Modrá laguna je geotermální lázeňský komplex, kde si návštěvníci mohou užít relaxace ve vodě s teplotou okolo 38°C. Tato laguna je vytvořena z odpadních vod z geotermální elektrárny, která je obohacena o minerály a prvky, které mají příznivý účinek na pokožku.

Dovolená v oblasti Geysiru je skvělou příležitostí k prozkoumání jedinečné přírody Islandu. Kromě gejzírů a termálních lázní můžete také navštívit ledovou jeskyni, jezero Þingvallavatn a mnoho dalších turistických atrakcí.

Doporučuje se přijet do oblasti Geysiru v létě, kdy jsou teploty příjemné a denní světlo trvá velmi dlouho. Je tu také větší šance na pozorování vybuchujícího gejzíru. Přesto se však doporučuje být opatrný a dodržovat bezpečnostní pokyny, protože horká voda může být nebezpečná.

Island je země plná jedinečných přírodních úkazů a gejzír Geysir je jedním z jejích nejznámějších symbolů. To je místo, které by měl navštívit každý cestovatel, který si chce užít krásy přírody a zároveň zažít nevšední dobrodružství. Geysirská oblast je fascinujícím místem, které nabízí nádherné scenérie, termální lázně a jedinečné geotermální úkazy.


Ubytování Island Geysir


Island je země plná překvapení a mnoho z nich se týká jejího ubytování. Jedním z nejznámějších ubytovacích zařízení na ostrově je Island Geysir. Tento hotel nabízí jedinečné zážitky a umožňuje hostům cítit se jako součást samotné přírody.

Island Geysir se nachází poblíž stejnojmenné geotermální oblasti Geysir, kde se nachází jedny z nejslavnějších gejzírů na světě. Tato oblast je známa svými termálními prameny, vodopády a působivou vulkanickou krajinou. Ubytování v Geysiru umožňuje hostům ponořit se do tohoto jedinečného prostředí a plně si užít jeho krásu.

Samotný hotel Island Geysir je moderní stavbou, která však respektuje tradiční islandskou architekturu a představuje harmonický celek s okolní krajinou. Nabízí různé druhy pokojů, od standardních až po luxusní suite, které hostům poskytují pohodlí a komfort.

Největším lákadlem ubytování v Island Geysir jsou však přírodní termální prameny, které jsou přístupné přímo z hotelu. Hosté mohou volně využívat těchto pramenů a užívat si relaxace ve teplé minerální vodě s výhledem na okolní krásy. Tento jedinečný zážitek je nezapomenutelný a zaručuje relaxaci a povznášející pocit.

Hotel také nabízí další vybavení, jako je restaurace, sauna, wellness centrum a venkovní bazén. Hosté se mohou těšit na výbornou islandskou kuchyni, která je založena na čerstvých a místních surovinách. Pro milovníky dobrodružství je k dispozici mnoho outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, jízda na koni, rybaření a projížďky na člunu.

Dalším předností Island Geysir je jeho poloha. Nachází se v srdci Zlatého kruhu, což je jedna z nejpopulárnějších turistických tras na Islandu. Tato oblast nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně národního parku Þingvellir, vodopádu Gullfoss a dalších geotermálních oblastí.

Pokud hledáte neobyčejné ubytování na Islandu, Island Geysir je skvělou volbou. Tento hotel dokonale spojuje luxus a přírodu, poskytuje hostům jedinečné zážitky a zajišťuje nezapomenutelný pobyt na tomto úchvatném ostrově.

Položky na zvážení při návštěvě Island Geysir:
1. Vyhraďte si dostatek času na využití přírodních termálních pramenů - jsou to jedinečné zážitky, které si nesmíte nechat ujít.
2. Vyzkoušejte islandskou kuchyni v hotelové restauraci - zaručeně si pochutnáte na čerstvých specialitách.
3. Prozkoumejte okolí Geysiru a Zlatého kruhu - je tu mnoho zajímavých míst k objevování a fotografování.
4. Ujistěte se, že si připravíte dostatek teplého oblečení - i když je termální prameny kouzelné, venku bývá na Islandu chladno a větrno.

Island Geysir je skvělým místem pro ty, kteří hledají nejen kvalitní ubytování, ale také autentický přírodní zážitek. Tato kombinace představuje dokonalou kombinaci pro ty, kteří chtějí poznat krásu a jedinečnost islandské krajiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Geysir


1. Co je gejzír?
Gejzír je přírodní jev, při kterém se periodicky vypouští horká voda a pára z podzemního zdroje pod vysokým tlakem.

2. Kde se nachází Geysir na Islandu?
Geysir se nachází v Geysir Geothermal Area v dolině Haukadalur, v jihozápadní části Islandu.

3. Je Geysir stále aktivní?
Geysir je v současnosti většinou neaktivní. Jeho hlavní erupce se stává velmi zřídka. Nejaktivnějším gejzírem v této oblasti je v současnosti Strokkur.

4. Jak často Strokkur erupuje?
Strokkur erupuje každých 6 až 10 minut, s výškou výtrysku dosahující až 30 metrů.

5. Jaká je teplota vody ve vyvěračích Geysiru?
Teplota vody v neaktivním Geysiru je přibližně 80 °C. Voda ve Strokkuru dosahuje teploty kolem 100 °C.

6. Je možné zblízka sledovat erupce gejzírů?
Ano, Strokkur je umístěn ve velmi přístupné oblasti, kde si návštěvníci mohou zblízka prohlédnout jeho erupce. Při sledování je však nutné dodržovat bezpečnostní pokyny a ohleduplnost k přírodě.

7. Mohu se ve vyvěračích gejzírů koupat?
Ve většině případů je koupání v gejzírech zakázáno z důvodu vysokých teplot vody a možnosti vystavení nebezpečným podmínkám. Existují však na Islandu některé přírodní horké prameny, ve kterých se můžete koupat, jako je třeba Modrá laguna.

8. Můžete v Geysiru vidět i jiné přírodní jevy?
Ano, Geysir Geothermal Area je domovem i dalších přírodních jevů, jako jsou horké prameny, bahenní krátery a fumaroly.

9. Jaké další turistické atrakce se nacházejí poblíž Geysiru?
V blízkosti Geysiru se nachází mnoho dalších zajímavých turistických atrakcí, jako je třeba vodopád Gullfoss nebo národní park Thingvellir.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Geysiru?
Geysir Geothermal Area je otevřená po celý rok. Nejlepší doba na návštěvu je během letních měsíců, kdy jsou dny delší a počasí je stabilnější. V zimě lze v oblasti pozorovat také okouzlující zamrzlé scenérie.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky