Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Capri

Letenka Itálie Capri


Pokud toužíte po luxusní dovolené plné slunce, moře a krásné přírody, jistě byste měli zvážit cestu na Capri, elegantní ostrov, který je považován za nezbytnou návštěvu při pobytu v Itálii.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, v blízkosti Neapole a Sorrenta. Tento malebný ostrov je přístupný pouze lodí, přičemž letenky na letiště v Neapoli, které je umístěné v blízkosti ostrova, jsou k dispozici ze všech hlavních evropských letišť.

Capri patří mezi nejkrásnější ostrovy v Itálii a má mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří pláže, skalní útesy, pevnosti a muzea, ale mnoho návštěvníků jižní Itálie se sem vydává především kvůli modrému jeskyni Grotta Azzurra, skvostu, který vás ohromí svými modrými odstíny. Turisté se dostanou do jeskyně na malých člunech, které se díky svému habitusu dokážou dostat dovnitř do úzkého vstupu, kde si poté užívají pohled na modré zářící jeskyni.

Turistické atrakce jsou však opomíjeny početnými luxusními obchody, bary, restauracemi a hotely. Capri se pyšní svou neobvyklou směsicí tradičních italských prvků a moderního příbytků, a tak během pobytu na ostrově nebudete mít ani chvíli volna. Od jedné elegantní výletní lodě k druhé, můžete oslavovat mezi těmito pěknými stroji neomaleným způsobem, a užívat si tak krásnou scenérii.

Capri je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejluxusnějších míst v Itálii. Když se chystáte na dovolenou na Capri, je nejlepší si zajistit letenku co nejdříve, protože tato destinace je velmi oblíbená. Během svého pobytu na ostrově se budete cítit jako celebrita, a pokud rádi trávíte dovolenou mezi bílými plážemi a kabarety, Capri bude pro vás ideálním místem na vychutnání si luxusu, po kterém toužíte.


Dovolená Itálie Capri


Itálie je oblíbenou destinací pro miliony turistů z celého světa a jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Capri.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, nedaleko Neapole. Je to malý, ale okouzlující ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, malebné uličky, luxusní hotely, pláže, modrou jeskyni a mnoho dalších zajímavostí.

Jedním z nejpopulárnějších míst na Capri je městečko Capri, které je světově proslulé svými exkluzivními obchody, butiky a luxusními hotely. Na procházce úzkými uličkami si můžete vychutnat atmosféru tohoto malebného místa, stavit se do místních kaváren a ochutnat místní speciality.

Další zajímavou atrakcí na ostrově je Villa Jovis, bývalý palác římského císaře Tiberia, který zde strávil poslední léta svého života. Tato impozantní stavba nabízí úchvatný výhled na Tyrhénské moře a okolní krajinu.

Ostrov Capri je také známý svou přírodní krásou. Nachází se zde například Faračellova stezka, což je náročná turistická trasa, která vede podél útesů a nabízí nezapomenutelné výhledy na moře. Další přírodní atrakcí je modrá jeskyně, která je nejznámější jeskyní na ostrově. Vstoupit do ní můžete pouze na malé loďce a za určitých povětrnostních podmínek. Vnitřek jeskyně je osvětlený modrým světlem, což vytváří magickou atmosféru.

Pokud rádi relaxujete na pláži, Capri vám nabízí několik skvělých možností. Nejznámější je Marina Piccola, což je oblíbená pláž, která je obklopená útesy a šťavnatou vegetací. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Marina Grande a Bagni di Tiberio.

Kulturní nabídku ostrova Capri doplňuje mnoho festivalů a akcí, které se zde konají během roku. Nejvýznamnější z nich je Capri Hollywood International Film Festival, který přitahuje mnoho známých tváří z filmového průmyslu.

Dovolená na ostrově Capri je zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Buďte připraveni na krásné výhledy, lahodnou místní kuchyni a jedinečnou atmosféru, kterou tento ostrov nabízí. Nechte se unést jeho kouzlem a užijte si skvělou dovolenou v Itálii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Capri


1) Jak se dostanu na Capri?
- Nejlepší způsob je lodí ze Sorrenta, Neapole nebo Salerna. Také je možné využít helikoptéru z Neapole.

2) Jaké jsou nejlepší pláže na Capri?
- Nejoblíbenějšími plážemi jsou Marina Piccola, Faraglioni a Marina Grande.

3) Má Capri vlastní letiště?
- Ne, Capri nemá vlastní letiště. Nejbližší letiště jsou v Neapoli a Salernu.

4) Kde se dá na Capri nejlépe nakupovat?
- Na Capri se dá nakupovat v oblasti Via Camerelle, kde najdete spoustu butiků s luxusním zbožím.

5) Co stojí za to vidět na Capri?
- Mezi nejlepší atrakce patří Modrá jeskyně, Villa San Michele, Faraglioni skály a Anacapri.

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Capri?
- Nejlepší doba na návštěvu Capri je od května do září, kdy je teplé počasí a krásné slunce.

7) Jaká je jídlo na Capri?
- Nejtypičtější jídla na Capri jsou caprese salát, ravioli caprese a limoncello.

8) Má Capri nějaké muzea?
- Ano, na Capri najdete muzeum Axel Munthe a regionální muzeum Campania.

9) Jaké jsou nejlepší aktivity na Capri?
- Nejlepší aktivity na Capri jsou prohlídka Modré jeskyně, pěší turistika po ostrově a plážování na Marina Piccola.

10) Musím mít vstupenku předem zakoupenou na Modrou jeskyni?
- Doporučuje se vstupenku si předem zakoupit online, nebo ji zakoupit v místě s předstihem, protože bývá velmi rušno a vstupenky se rychle vyprodávají.


Počasí Itálie Capri


Capri je malebný ostrov nacházející se ve Středozemním moři u pobřeží Itálie. Patří k nejvíce oblíbeným turistickým destinacím díky svým krásným plážím, skalnatým útesům a klidnému prostředí. Ale jaké je počasí na tomto překrásném ostrově?

Capri má typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Nejteplejší částí roku je prázdninové období od června do srpna, kdy se teploty mohou pohybovat kolem 30°C. V těchto měsících se také nejvíce turistů sjíždí na pláže a ostrov žije rušným nočním životem.

Jaro a podzim jsou ideální období pro návštěvu ostrova, když je tepleji než v zimě, ale zároveň není tak horko jako v létě. Teploty však stále dosahují příjemných hodnot od 15°C do 25°C. Slunce je stále hojně přítomné a můžete si užít krásné procházky přírodou a prozkoumat okolní ostrovy.

Zima, období od prosince do února, je mírně chladnější na Capri, ale stále je zde podnebí mnohem příznivější než v ostatních částech Evropy. Teploty v této době mohou klesnout na 10°C, ale obvykle se pohybují kolem 15°C a slunce občas prosvítá. Ostrov v této době nabízí klidnou atmosféru, ideální pro ty, kteří preferují poklidný pobyt.

Pokud jde o srážky, Capri je nejdeštivější v zimě a na podzim. Nejdejších měsících, od května do července, se srážky snižují a ostrov je zalit slunečním svitem. Nicméně, i v deštivějších měsících se srážky nevyšplhají na vysokou úroveň, takže nemusíte mít obavy z dlouhotrvajících dešťových dnů.

Celkově lze říci, že počasí na Capri je příjemné a přátelské po většinu roku. Pláže, skalnaté útesy a malebné městečko Capri nabízejí nádherná panoramata a atmosféru, která je naprosto báječná. Ať už se rozhodnete navštívit tento ostrov na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, vždy budete mít příležitost vychutnat si jeho krásu a okouzlující prostředí.


Ubytování Itálie Capri


Capri je malebný italský ostrov, který se nachází v Tyrhénském moři u Neapolského zálivu. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Itálii a každý rok sem přijíždí tisíce turistů, aby si užili jeho úchvatné přírodní krásy, historické památky a úžasné moře.

Pokud plánujete navštívit Capri a hledáte ubytování, máte na výběr z mnoha možností. Ostrov nabízí různé typy ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a exkluzivitu, je na ostrově k dispozici několik luxusních hotelů. Tyto hotely se nacházejí na překrásných místech s výhledem na moře a nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Můžete si zde užít soukromý bazén, spa centrum, restaurace s vynikajícími pokrmy a další luxusní přístřeší.

Pokud hledáte trochu cenově dostupnější variantu ubytování, můžete se rozhodnout pro menší hotely, penziony nebo apartmány. Tyto ubytovací formy nabízejí pohodlný a domácí pobyt za přijatelné ceny. Mnoho z nich se nachází v historickém centru Capri, takže budete mít snadný přístup ke všem důležitým turistickým atrakcím.

Pokud preferujete individuální pobyt, můžete se rozhodnout pronajmout si soukromou vilu či apartmán. Na ostrově je mnoho nabídek pronájmu luxusních vil s bazénem a nádherným výhledem na moře. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít více prostoru a soukromí.

Pro ty, kteří hledají levné ubytování, jsou zde také možnosti jako hostely a levné hotely. Mnoho z nich se nachází ve městě Anacapri a v okolí, což je místo s malebnými uličkami, obchody a restauracemi.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, jistě budete spokojeni s atmosférou, kterou Capri nabízí. Město je známé svou bohatou historií, překrásnou přírodou a úchvatnými výhledy na moře. Můžete se projít po slavné Piazza Umberto I. a obdivovat elegantní architekturu a malebnou atmosféru. Navštivte také modrou jeskyni Grotta Azzurra, která je jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova.

Capri je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii, a proto není překvapením, že se jedná o oblíbenou destinaci turistů. Ať už si zvolíte luxusní hotel, pohodlné apartmány nebo příjemné ubytování v penzionu, jistě budete mít nezapomenutelný pobyt na tomto nádherném italském ostrově.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky