Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Ostuni

Letenka Itálie Ostuni


Pokud hledáte malebné historické město, plné úzkých uliček a bílých domů, nemusíte hledat dál než Ostuni. Tento skvostný klenot se nachází v regiónu Apulie v jižní Itálii a láká turisty svou arabskou architekturou a pohádkovou atmosférou.

Když cestujete do Ostuni, jedním z hlavních faktorů je samozřejmě cesta. Letenka do Itálie je nejjednodušším a rychlým způsobem, jak se dostat na místo. Díky bohaté nabídce leteckých společností není problém najít spojení z většiny evropských měst do blízkého letiště v Brindisi nebo Bari, které jsou vzdáleny přibližně 40 minut od Ostuni.

Ostuni, také známé jako "La Città Bianca" (Bílé město), je známé svými úzkými kamennými uličkami a bílými domy, které se dotýkají sebe a vytvářejí výjimečný vzhled. Město pochází již ze starověku a historie je prakticky cítit na každém kroku. Ponořte se do malebných uliček a projděte se po náměstích s historickými budovami, kde najdete tradiční obchody, trhy a útulné kavárny.

Jednou z nejzajímavějších památek v Ostuni je katedrála Sant'Oronzo, která dominuje městu. Tato nádherná církevní stavba je považována za jednu z nejvýznamnějších v Apulii, a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. V okolí města najdete také mnoho dalších historických památek, jako například nádherný hrad z 15. století, který byl přestavěn na sídlo muzea.

Když už jste v Ostuni, určitě si nenechte ujít procházku po hradbách, které obklopují město. Tato nádherná přírodní terasa nabízí úchvatný výhled na azurovou Jónské moře a krajinu Apulie. Přírodní krása a klid tady zanechají nezapomenutelný dojem.

Dalším důvodem, proč cestovat do Ostuni, je jeho gastronomie. Město je známé svými lahodnými pokrmy z místních surovin, jako je olivový olej nejvyšší kvality, lesk kvalitního vína a čerstvost mořských plodů. Místní restaurace nabízejí autentickou apulijskou kuchyni, která nezklame vaše chuťové buňky.

V Ostuni se rovněž konají různé festivaly a trhy, během kterých můžete zažít místní kulturu a tradice. V létě se město proměňuje v kolébku hudby, tanců a veselí. Místní obyvatelé připravují různé události, jako jsou koncerty a folklórní představení, kde je možné se seznámit s místním životním stylem.

Ostuni je skutečným skvostem, který si zaslouží vaši pozornost. Návštěva tohoto malebného města bude nezapomenutelným zážitkem, který doplní váš seznam cestovatelských zážitků. Nenechte si ujít možnost letět do Itálie a objevit kouzlo Ostuni.


Ubytování Itálie Ostuni


Itálie je zemí s bohatou historií, úchvatnou přírodou a světoznámou kuchyní. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou zemi, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu města Ostuni. Nachází se v jižní části Itálie, v regionu Apulie, a je známé svými bílými domy a malebnými uličkami. Pokud hledáte ubytování, Ostuni nabízí širokou škálu možností, které uspokojí každého návštěvníka.

Jednou z oblíbených možností ubytování v Ostuni je pronájem malého apartmánu nebo domku. Tyto ubytovací jednotky se často nacházejí v samotném historickém centru města, což vám umožní zažít autentickou atmosféru a snadný přístup ke všem památkám. Domky a apartmány jsou často zařízené ve venkovském stylu s původními kamenitými zídkami a tradičním vybavením. Tato možnost je ideální pro ty, kteří hledají útulné a romantické místo pro svůj pobyt.

Další možností ubytování v Ostuni jsou hotely a penziony. Ty se nacházejí jak v historickém centru města, tak i ve venkovských oblastech v okolí. Hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénů, wellness center a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. Penziony se často nachází v malebném prostředí se zahradou a venkovním posezením. Tyto typy ubytování jsou ideální pro ty, kteří hledají pohodlí a vyšší úroveň služeb během svého pobytu.

Pokud hledáte opravdu unikátní zážitek, můžete se rozhodnout pro pobyt v agriturismu. Agriturismo je termín používaný v Itálii pro oblasti venkovského turismu, které nabízejí ubytování v různých farmách a statcích. Tyto farmy obvykle nabízejí ubytování ve venkovském stylu, často s vlastním kuchyňským zařízením a možnosti zapojit se do zemědělských aktivit, jako je sběr ovoce nebo výroba sýrů. Pobyt na farmě vám umožní zažít italský venkovský život a získat jedinečný pohled do každodenního života místních lidí.

Není pochyb o tom, že pobyt v Ostuni je zážitek sám o sobě, ale správný druh ubytování může váš pobyt ještě více zlepšit. Ať už se rozhodnete pro pronájem apartmánu ve starobylé části města, luxusní hotel či farmu na venkově, Ostuni vám nabídne mnoho možností, které vás okouzlí svou krásou a možnostmi k prožití autentického italského života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ostuni


1. Jak se dostat do Ostuni?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Ostuni, je letecky přistát v letišti v Brindisi nebo letišti v Bari a poté si pronajmout auto nebo jet vlakem. Taxislužby jsou také k dispozici pro přepravu do Ostuni.

2. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Ostuni?

Nejoblíbenější atrakce v Ostuni jsou historické centrum města, katedrála svatého Oronza, hrad, Torre Guaceto přírodní rezervace a plážy v okolí.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ostuni?

V Ostuni najdete mnoho skvělých restaurací, jako je La Taverna della Gelosia, Ciccio Sultano, L'Osteria del Tempo Perso a Il Pescatore.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Ostuni?

Mezi nejlepší pláže v Ostuni patří Torre Guaceto, Lido Bizzarro, Rosa Marina, Pilone a Costa Merlata.

5. Jaké jsou nejlepší obchody v Ostuni?

V Ostuni najdete mnoho úžasných obchodů s ručně vyráběnými výrobky, místními potravinami a produkty z oblasti Puglie. Mezi nejoblíbenější patří La Femme, Kukuska, La Bottega del Buon Caffè a Il Mercato dei Sapori.


Dovolená Itálie Ostuni


Itálie je krásná země plná historie, kultury a přírodních krás. Pokud hledáte ideální kombinaci všech těchto vlastností, měli byste si zvolit jako cíl své letní dovolené malebné město Ostuni. Nachází se na jihu Itálie v oblasti Apulie, která je velmi oblíbená u turistů.

Ostuni, někdy nazývané "Bílé město", se vyznačuje jedinečnou architekturou. Město je postavené na kopci a zdobí ho bílé kamenné budovy s nádhernými okenicemi a balkóny. Z výšky je tento pohled skutečně nezapomenutelný. Ostuni má také bohatou historii, což dokazují zbytky starověkých hradeb a chrámy a také středověký hrad, který byl postaven na ochranu obyvatel před útoky nájezdníků.

Dovolená v Ostuni nabízí mnoho aktivit a zajímavých míst k návštěvě. Pro milovníky historie je tu množství památek a muzeí. Určitě byste si neměli nechat ujít barokní kostel sv. Vito a Modesta nebo kostelovou řadu ve stylu románsko- gotickém stylu. Park Národního přírodního parku je vhodný pro ty, kteří se chtějí věnovat turistice. Kolem města je tolik krásné přírody, jako je modrá a tyrkysová moře, olivové háje a středomořské rostliny.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout místní kulturu, můžete navštívit místní trhy, kde se prodávají tradiční potraviny jako jsou sýry, olivový olej a proslulé kořeněné suchary z Ostuni. Každý čtvrtek večer se také konají tradiční tance a hudební představení na náměstí Piazza Liberta, kde můžete ochutnat regionální speciality.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Ostuni, určitě nezapomeňte navštívit nejbližší pláže. Pláže na pobřeží Jónského a Jaderského moře patří mezi nejkrásnější v celé Itálii. Zlatý písek a tyrkysová voda nabízejí dokonalý kontrast s bílými stěnami města a vesnicemi, které často vidíte v okolí.

Být v Ostuni také znamená vychutnávat si kulinářské speciality regionu Apulie. Procházejte se na náměstích města a užijte si místní gastronomii. Dokonalým výběrem budou speciality z ryb, jako je mořská mýdla s citronem a petrželkou, či "Pezzetti" - kousky telecího masa na talíři s rajčatovou omáčkou.

S jeho krásou a jedinečností se Ostuni stane na vaší dovolené nezapomenutelným zážitkem. Pláže, architektura, kultura a gastronomie, všechny tyto faktory dělají z Ostuni jedno z nejoblíbenějších turistických město v Itálii. Nedivím se tomu jak báječné místo to je.


Počasí Itálie Ostuni


Italské město Ostuni se nachází v regionu Apulie, na pobřeží Jaderského moře. Mnoho lidí by mohlo být při návštěvě tohoto krásného místa zajímáno, jaké zde panují klimatické podmínky. V této oblasti máme k dispozici několik faktorů, které ovlivňují počasí a také letní sezónu, která v Ostuni probíhá v červnu, červenci a srpnu.

Obecně lze říci, že v Ostuni panuje příjemné, středomořské klima. To znamená, že zde bývá teplé počasí s vysokou vlhkostí v letních měsících a mírnější klima s vyššími srážkami v zimě.

Letní teploty v Ostuni oscilují v průměru okolo 28 stupňů Celsia, s maximy přes 30 °C v červenci a srpnu. Noci v létě jsou teplé a vlhké, a proto se doporučuje oblečení, které umožňuje tělu dýchat. V létě v Ostuni bývá málo srážek, což může mít vliv na dodávky vody.

V zimě teploty klesají na průměrných 8-10 °C a srážky se zvyšují – v listopadu, prosinci a lednu například naprší v průměru okolo 50 mm.

V Ostuni si letní návštěvníci mohou užít krásné pláže a sluníčko, ale zimní návštěvníci by si měli připravit více vrstevnou a teplejší módu. Bez ohledu na roční období, při návštěvě Ostuni bychom měli být připravení na slunce, ale i na prudké bouře a déšť.

V každém případě však Ostuni nabízí návštěvníkům mnoho krásných a zajímavých památek a míst ke zhlédnutí celoročně, ať už se počasí ukáže jakkoli.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky