Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Izrael Eilat

Dovolená Izrael Eilat


Izrael je země, která je bohatá na historii, kulturu a krásná místa k návštěvě. Jedno z nejoblíbenějších turistických destinací v Izraeli je město Eilat, které je známé svými krásnými plážemi, teplým mořem a mnoha možnostmi vodního sportu.

Eilat se nachází na jižním konci Izraele, na břehu Rudého moře. Jeho geografická poloha zaručuje návštěvníkům příjemné a slunečné počasí po většinu roku. Díky tomu je Eilat oblíbeným místem nejen pro dovolenou, ale také pro potápění a šnorchlování. Rudé moře je známé svou bohatou podmořskou faunou a flórou, což jej dělá perfektním místem pro potápění a pozorování korálů a pestře zbarvených ryb.

Pokud nejste milovníky vodních sportů, Eilat nabízí i mnoho jiných atrakcí. Například můžete navštívit Dolphin Reef, kde můžete vidět delfíny v jejich přirozeném prostředí nebo si dokonce zaplavat s těmito úžasnými tvory. Další možností je vydat se na výlet do nedalekého pouště Negev, která nabízí úchvatnou krajinu se skalními útvary a krásnými rostlinami. Zde si můžete užít jízdu na velbloudovi nebo prozkoumat národní park Timna se svými unikátními sochami skalních reliéfů a starými doly na měď.

Eilat je také vyhlášeným střediskem pro nakupování. Město nabízí řadu moderních obchodů, butiků a trhů, kde si můžete koupit vše od módy po tradiční izraelské produkty. To vše s nádherným výhledem na moře a okolní hory.

Pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu, Eilat nabízí i několik zajímavých míst k návštěvě. Můžete navštívit křižácký hrad v nedalekém městě Aqaba nebo se vydat na výlet do skalní pevnosti Masada, která je zapsána na seznamu UNESCO. Zde se můžete seznámit s bohatou historií země a užít si nádherný výhled na okolní poušť.

Eilat je také místem pro pořádání mnoha festivalů a akcí. Každý rok se zde koná jazzový festival, který přitahuje hudební fanoušky z celého světa. Navíc se zde pořádají různé plážové párty a koncerty, které dodávají městu vzrušující atmosféru.

Nezáleží na tom, zda hledáte dovolenou plnou odpočinku na pláži, dobrodružství pod vodou nebo kulturní zážitky, Eilat v Izraeli nabízí vše, co potřebujete. Toto krásné město je ideálním místem pro strávení své dovolené, kterou jistě budete ještě dlouho vzpomínat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Eilat


1) Jaké jsou nejlepší pláže v Eilatu?
Nejlepší pláže v Eilatu jsou Coral Beach, Mosh Beach a Dolphin Reef.

2) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Eilatu?
Nejlepší čas na návštěvu Eilatu je od listopadu do března, kdy jsou teploty příjemné a není příliš horko.

3) Jak se dostanu do Eilatu z letiště v Tel Avivu?
Existuje několik možností, včetně letecké dopravy, autobusu, pronájmu auta nebo taxíku.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity v Eilatu?
Nejlepší aktivity v Eilatu jsou potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, jízda na kánoi, safari v poušti a návštěva zábavního parku Timna.

5) Jsou v Eilatu bezpečné?
Eilat je jedním z nejbezpečnějších turistických cílů v Izraeli. Nicméně, jako v každém cestovním cíli, je důležité dbát na své osobní bezpečnost a dodržovat místní zvyky a zákony.

6) Jaká je místní měna v Eilatu?
Místní měnou v Eilatu je izraelský šekel.

7) Může se v Eilatu platit kartou?
Ano, v Eilatu lze platit kreditními kartami většiny mezinárodních značek jako Visa nebo Mastercard.

8) Jaká je místní kuchyně v Eilatu?
Místní kuchyně v Eilatu je rozmanitá a zahrnuje tradiční izraelská jídla a středomořskou kuchyni. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří hummus, falafel, shakshuka a různé druhy grilovaného masa a ryb.

9) Je v Eilatu snadné se orientovat?
Ano, v Eilatu je velmi snadné se orientovat. Město je poměrně malé a většina turistických atrakcí se nachází v blízkosti centra.

10) Kolik dní bych měl strávit v Eilatu?
Ideální délka pobytu v Eilatu závisí na vašich zájmech a plánech. Prozkoumat město a užít si většinu atrakcí by vám mělo stačit tři až čtyři dny.


Letenka Izrael Eilat


Izrael je země plná fascinující historie, nádherné přírody a mimořádné kultury. Mezi jedno z nejžádanějších a nejpopulárnějších turistických cílů v Izraeli patří Eilat - krásné letovisko u Rudého moře. A co je ještě lepší, je to, že si právě zde můžete užít slunečního svitu, teplého podnebí a korálových útesů celoročně! Pokud se chystáte na dovolenou do Izraele, letenka do Eilatu by měla být na vrcholu vašeho plánu.

Eilat se nachází na jižním cípu Izraele, jen pár kilometrů od hranic s Egyptem a Jordánskem. To znamená, že zdejší kultura a atmosféra je značně ovlivněna těmito sousedy. Při příletu do letiště Eilat můžete okamžitě cítit příjemné horko, které je přítomné téměř celý rok. To je také důvod, proč je toto letovisko tak oblíbené mezi turisty ze všech koutů světa.

Při prozkoumávání Eilatu si jistě všimnete zářivě azurového Rudého moře, které se táhne podél města. Dechberoucí korálové útesy a pestrobarevné ryby jsou přitažlivé pro potápěče a šnorchlování je neuvěřitelným zážitkem. Pokud jste fanoušky vodních sportů, můžete si vyzkoušet jízdu na vodních lyžích, kiteboarding nebo jízdu na banánu. Eilat je rovněž známý jako jeden z nejlepších míst pro potápění, kde můžete objevovat vraky lodí a další podmořské skvosty.

Kromě vodních aktivit můžete také strávit čas relaxací na jedné z četných pláží Eilatu, které nabízejí jemný zlatý písek a teplé sluneční paprsky. Na pláži si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky, nebo si najmout vodní sportovní vybavení.

Eilat je však mnohem víc než jen korálové útesy a pláže. Je to také rájem pro milovníky přírody. V blízkosti města se nachází například Národní park Timna, který je známý svými jedinečnými rudými skalami a skalními útvary, včetně slavného "Solníka" - kamenné sochy v podobě oblouku. Tento park nabízí různé turistické trasy a je ideálním místem pro výlety a pěší túry.

Eilat je také místem bohatým na historii. Blízko města se nachází historická pevnost Aqaba, která hraje významnou roli v regionální historii a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavostí je aquarium a dobrodružný park Coral World, kde si můžete prohlédnout různé podmořské druhy, včetně žraloků a dalších mořských živočichů.

Ačkoli Izrael nabízí mnoho míst ke zkoumání, návštěva Eilatu by neměla chybět na žádném itineráři. Díky letence do Eilatu dostanete možnost prožít unikátní kombinaci slunečního letoviska, velkolepého podmořského světa a jedinečné historie. Nechte se okouzlit tímto klenotem Izraele a zažijte dovolenou plnou bezprostředních zážitků a neopakovatelných krás.


Ubytování Izrael Eilat


Izrael je zemí, kde se mimo jiné nachází nejjižnější izraelské město Eilat, které je poměrně známé svými krásnými plážemi, teplým počasím a možnostmi vodních sportů. V tomto městě najdete mnoho různých možností ubytování, které uspokojí různé potřeby a preference.

Luxusní hotely jsou skvělým výběrem pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v Eilatu s luxusem. Výhodou těchto hotelů je, že se v nich nachází nejen pokoje, ale i další vybavení jako jsou spa, bazény a restaurace. Zároveň se nacházejí v blízkosti pláže, což je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat u moře.

Kromě hotelů, jsou v Eilatu nespočetné varianty pronájmů apartmánů. Ty jsou ideální volbou pro ty, kteří plánují delší pobyt a chtějí si být více nezávislí. V Eilatu najdete mnoho prostorných apartmánů s několika místnostmi, vysokou kvalitou vybavení a kuchyňským koutem. Důležité je mít na paměti, že většina apartmánů se nachází v apartmánových domech, které se často nacházejí mimo centrum města.

Pokud ale preferujete nízkorozpočtové ubytování, v Eilatu se také nachází různé hostely a levné hotely. Tyto možnosti jsou v ideálním případě vhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit a využít především ubytování jako místo k přespání. V některých hostelech najdete i společné kuchyně, společenské prostory a další vybavení.

Celkově vzato má Eilat poměrně rozvinutou turistickou infrastrukturu, a výběr ubytování je tudíž široký a různorodý. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, Eilat je skvělou destinací pro každého, kdo hledá slunce, pláže a možnosti vodních sportů.


Počasí Izrael Eilat


Eilat - slunečné a horké počasí očekává návštěvníky

Izraelské město Eilat je známé svým slunečným a horkým počasím, které přitahuje turisty z celého světa. Toto malé město, ležící na jižním pobřeží Rudého moře, je ideálním místem pro ty, kteří hledají léto prakticky celoročně.

Eilat má podnebí subtropického pouště, což znamená dlouhé, horké léto a mírné zimy. Nejteplejší období zde přichází od července do srpna, kdy teploty mohou dosahovat až 40 °C. Letní měsíce jsou také charakteristické minimem srážek, což znamená, že se tady téměř nikdy neudělá až nějaká větší bouře.

Pokud se rozhodnete navštívit Eilat v létě, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém s dostatečným faktorem ochrany, sluneční brýle a klobouk. Je také důležité udržovat své tělo dostatečně hydratované a pít hodně vody, aby se zabránilo dehydrataci.

Zimy v Eilatu jsou mírné, s teplotami obvykle kolem 20-25 °C během dne. Nicméně, večery mohou být o něco chladnější, takže byste měli mít po ruce lehčí svetr nebo bundu. Zimní období je také nejúrodnější čas pro turisty navštívit Eilat, protože srážky jsou častější než v létě.

Rudé moře zajišťuje Eilatu příjemný a teplý vodní teplotu po celý rok. To umožňuje turistům si užívat plavání, potápění a další vodní aktivity bez ohledu na roční období. Podmořský život v Rudém moři je velmi bohatý a diverzifikovaný, což přitahuje milovníky potápění z celého světa.

Eilat je také známý svou slavnou pouští Negev, která je v těsné blízkosti města. Tato poušť nabízí některé z nejkrásnějších výhledů na světě, od zářivě červených skal až po písečné duny, které se táhnou daleko do horizontu. Je zde také možnost podniknout trek nebo výlet na kamele.

Celkově vzato, Eilat skýtá fantastické počasí po celý rok. Během letních měsíců si turisté mohou užívat horké slunečné počasí a nekonečné možnosti k relaxaci na pláži. V zimě je zde mírnější počasí, které je ideální pro procházky a objevování pouště. Ať už se rozhodnete navštívit Eilat kdykoli, počasí vás rozhodně nezklame.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky