Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jamajka Kingston (hlavní město)

Letenka Jamajka Kingston (hlavní město)


Jamajka, karibský ostrov, který je známý svými bílými plážemi, reggae hudbou a rumovým koktejlem, je místem, kam mnoho turistů rádo cestuje. Pokud chcete zažít skutečnou jamajskou atmosféru, doporučujeme cestovat do Kingstonu, hlavního města této tropické země. Zbavte se svých znalostí o Jamajce, pokud je jen spojována s turistickou destinací Montego Bay, a odhalte skutečnou tvář této karibské krásy.

Letenky do Kingstonu jsou k dispozici z mnoha států na celém světě. Pokud hledáte přímý let, můžete využít lety z Miami nebo New Yorku. Délka letu z těchto měst trvá přibližně dvě a půl hodiny.

Po příletu do Kingstonu musíte nejprve projít imigrační kontrolou. Pak se můžete těšit na pozdrav Jamajčanů - úsměvy a brzy se stanete součástí jejich pohostinného prostředí.

Jak si užít Kingston?

Kingston je město, které má co nabídnout každému, od milovníků umění až po adrenalinové hledače. Užijte si nádhernou architekturu místního kostela Holy Trinity Cathedral.

Není to ovšem to jediné, co Kingston nabízí. Můžete objevovat umělecké sbírky v místních galeriích, nebo prozkoumat historii Jamajky v Kingston Ultimate Jerk Centre. Jamajka je také známá svou proslulou kuchyní, zejména kořeněným masem - jerk chicken nebo sveřepým konopným místním rumem.

Pokud máte trochu odvahy, nezapomeňte si užít nabití krve s ponorkovým potápěním. Mořské ostrovy na jihu země, mimo jiné, nabízejí nádherné korálové útesy a útulné jeskyně pod vodou. Nezapomeňte si také vyzkoušet zábavnou aktivitu jménem rafting na řece Rio Grande.

Celkově, Kingston je jedinečným městem, kde se můžete kochat krásou přírody, skvělou kuchyní a místním uměním a kulturou.

Závěrem, nyní je pravý čas prozkoumat karibskou krásu Jamajky. Letenky do Kingstonu nabízejí mnoho příležitostí pro každého cestovatele. Vyberte si výlet podle svých preferencí a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Jamajka Kingston (hlavní město)


Jamajka Kingston je jedno z nejvíce slunných míst na světě. Nachází se v Karibiku, na jihovýchodním pobřeží Jamajky. Je to hlavní město ostrova s více než 1 milionem obyvatel. Má tropické podnebí s mírnějšími teplotami v zimě.

Během roku se teploty v Kingstonu pohybují mezi průměrnými hodnotami 24 °C a 31 °C. Teploty jsou nejvyšší v měsících června, červenci a srpnu, kdy nejvyšší průměrná teplota dosahuje 31 °C. V zimě jsou teploty mírně nižší a pohybují se kolem 24 °C. Teploty v noci se pohybují mezi 21 °C a 25 °C.

Vzhledem k tomu, že Kingston se nachází v oblasti tropického podnebí, je pravděpodobné, že zde dojde k občasným dešťům. Srážky jsou vyšší v období od května do října, kdy průměrné srážky dosahují až 150 mm v měsíci. V zimních měsících jsou srážky nižší a průměrné srážky dosahují kolem 50 mm v měsíci.

Jamajka Kingston je podobně jako ostatní místa na Jamajce známá svým sluncem. Slunečné dny jsou tady běžné po celý rok. Průměrný počet slunečných dní v týdnu je v létě 7-8, zatímco v zimě je průměrný počet slunečných dní v týdnu 6-7.

Vzhledem k vysokým teplotám a vysoké vlhkosti může být v letních měsících pocitová teplota v Kingstonu mnohem vyšší, než je teplota skutečná. Pocitová teplota může být až 10 stupňů vyšší, než je teplota skutečná.

Celkově lze tedy říci, že Jamajka Kingston je velmi slunné a teplé město s mírnými zimami. Oblast kvůli své poloze v Karibiku také trpí občasnými tropickými dešti. Pokud tedy cestujete do Kingstonu, připravte se na horké a slunečné počasí.


Dovolená Jamajka Kingston (hlavní město)


Jamajka je jednou z nejkouzelnějších destinací v Karibiku, nabízející širokou škálu aktivit a krásných pláží. A i když většina turistů míří na slunné pobřeží, hlavní město Kingston stojí za to navštívit a objevit svůj jedinečný půvab.

Kingston je nejen hlavním městem Jamajky, ale také kulturním centrem země. Je bohatý na historii, hudbu, umění a gastronomii. Město bylo založeno v roce 1692 poté, co původní hlavní město Port Royal bylo zničeno zemětřesením a katastrofálními hurikány. Kingston se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova, při ústí řeky Hope.

Hlavní město je známé svými živými a pulzujícími trhy, které jsou ideálním místem pro poznávání života a kultury Jamajky. Trh v Coronation Market je největším trhem v zemi a nabízí širokou škálu čerstvého ovoce, zeleniny, koření a místních specialit. Zde se setkáte s místními obyvateli, kteří jsou vstřícní a návštevníky rádi seznamují s místními tradicemi.

Dalším ikonickým místem v Kingstonu je Bob Marley Museum. Tento muzeum je zřízené v domě, kde legendární reggae zpěvák žil a vytvořil svou největší hudbu. Návštěvníci si mohou prohlédnout Marleyho pokoj, jeho studio a zahrady, které poskytují jedinečný pohled do umělcova života a díla.

Pro milovníky umění je tu také National Gallery of Jamaica, největší a nejstarší muzeum umění na Karibiku. Zde můžete obdivovat rozmanitou sbírku děl jamajských umělců, která zahrnuje malby, sochy, fotografie a další. Muzeum také pořádá speciální výstavy, které prezentují nejnovější umělecká díla.

Milovníci přírody by neměli vynechat návštěvu Royal Botanical Gardens, které se rozkládají na ploše více než 200 akrů. Zahrady nabízí tropické květiny a vegetaci, krásné výhledy na moře a jezera, stejně jako historické budovy, jako je například Devon House – dobrodružství pro vaše smysly.

Nemůže chybět ani návštěva místních pláží, kde si můžete dopřát opalování a koupání v tyrkysově modrém moři. Pláže v Kingstonu jsou ideální pro milovníky surfování, potápění a další vodní sporty. Port Royal, nedaleko Kingstonu, je také lákadlem pro potápěče, díky svým korálovým útesům a zbytkům potopeného města.

Kingston je také proslulé svou chutnou jamajskou kuchyní. Můžete si vychutnat některé z tradičních pokrmů, jako je jerk chicken, ackee a saltfish nebo plantain – zelená banánová placka. Místní restaurace a uliční stánky nabízejí autentická jamajská jídla plná chutí a vůní.

Pro ty, kteří se zajímají o místní kulturu a historii, je Kingston skvělým místem pro objevování a poznávání. Město nabízí mnoho příležitostí pro prohlídky, nákupy a zážitky. Nezapomeňte se vydat na procházku přístavem, kde se můžete obdivovat tradičním jamajským rybářským člunům a sledovat životní ruch křižovatek obchodu a turistiky.

Pokud plánujete dovolenou na Jamajce, rozhodně se vydejte do Kingstonu a objevte jeho jedinečný půvab. Toto kulturní a historické město nabízí autentický pohled na jamajskou kulturu, umění a gastronomii. Můžete si vychutnat krásné pláže, nasát atmosféru trhů a objevovat historická místa. Kingston je skutečnou perlovou rozkoší Jamajky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Kingston (hlavní město)


1. Kde se nachází Kingston?
Kingston se nachází na ostrově Jamajka v Karibském moři.

2. Je Kingston bezpečné město?
Kingston má reputaci města s vysokou mírou kriminality. Je důležité být opatrný a sledovat aktuální bezpečnostní doporučení. Doporučuje se vyhnout se určitým čtvrtím, cestovat ve skupině a být obezřetný se svým majetkem.

3. Jaká jsou nejlepší místa k navštívení v Kingstonu?
Mezi nejlepší místa v Kingstonu patří Národní galerie Jamajky, Bob Marleyho muzeum, Devon House (historický dům), Port Royal (bývalý pirátský přístav) a trh Coronation.

4. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Kingstonu?
Nejvhodnější doba pro návštěvu Kingstonu je v období od prosince do dubna, kdy je suché období.

5. Jak se dostat do Kingstonu?
Do Kingstonu lze cestovat letecky, přistáním na letišti Norman Manley International Airport. Také je možné se dostat do Kingstonu po silnici nebo trajektem z ostatních částí Jamajky.

6. Která měna se používá v Kingstonu?
Měnou používanou v Kingstonu je jamajský dolar. Nicméně v některých obchodech a turisticky orientovaných podnicích jsou přijímány také americké dolary.

7. Mluví se v Kingstonu anglicky?
Ano, angličtina je úředním jazykem používaným v Kingstonu.

8. Jaká je typická jamajská kuchyně v Kingstonu?
V Kingstonu lze ochutnat typickou jamajskou kuchyni, kterou tvoří například jerkové kuře, čerstvé mořské plody, mačací karibské polévky a různé druhy tropického ovoce.

9. Jaký je rozpočet na jídlo a ubytování v Kingstonu?
Ceny jídla a ubytování v Kingstonu se liší v závislosti na typu restaurace nebo hotelu. Nicméně obecně platí, že Kingston je dražší než jiné oblasti na Jamajce.

10. Co je typickým kulturním projevem v Kingstonu?
Kingston je považován za "horkou skálu" jamajské hudby, takže typickým kulturním projevem je reggae hudba a taneční styl zvaný dancehall.


Ubytování Jamajka Kingston (hlavní město)


Jamajka je slavná pro svou neuvěřitelnou atmosféru, jež nabízí turistům vynikající zážitky a prožitky. Pokud tedy plánujete navštívit toto karibské ostrovní souostroví, pak byste neměli vynechat krásné hlavní město Kingston, které nabízí mnoho zajímavých možností pro ubytování.

V Kingstonu můžete najít mnoho druhů ubytování, od luxusních hotelů až po více cenově dostupné hostely a apartmány. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, můžete se spolehnout na to, že budete mít jedinečný pobyt a ještě lépe – krásný výhled na celé město.

Začněme s těmi více luxusními možnostmi. V Kingstonu je mnoho pětihvězdičkových hotelů, které pochopitelně nabízejí plný servis a komfort, na který si turisté zvykli. Mezi ty nejoblíbenější hotely určitě patří knižní jedna z největších sítí hotelů na Jamajce, Pegasus Hotel, který se nachází v centru města a nabízí luxusní pokoje s nádherným výhledem na celé okolí. Dalšími populárními volbami jsou Terra Nova All Suite Hotel, The Spanish Court Hotel nebo The Jamaica Pegasus, které nabízejí vynikající služby a moderní vybavení.

Pro ty, kteří hledají více cenově dostupnou variantu, jsou zde samozřejmě i levnější možnosti. Hostely jako The Backpackers Hostel nebo Reggae Hostel Kingston se nachází v blízkosti mnoha památek a historických míst, které Kingston nabízí. Ty se obvykle nacházejí v přední části budovy, zatímco vnitřek je často velmi moderní a dobře vybavený.

K dispozici jsou také apartmány a byty k pronájmu, které jsou ideální pro ty, kteří hledají větší prostor a větší soukromí. Některé z nejoblíbenějších možností v této kategorii jsou Kingston Luxury Apartments, Chelsea Apartment Kingston nebo Spanish Town Road Apartment.

Celkově lze říci, že v Kingstonu budete mít mnoho možností ubytování, které vyhovují vašim potřebám a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupnější apartmány, bude to vždy perfektní místo pro váš pobyt v hlavním městě Jamajky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky