Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Kjóto

Dovolená Japonsko Kjóto


Kjóto je jedno z nejnavštěvovanějších turistických měst v Japonsku. Jeho bohatá historie, nádherná architektura a tradiční kultura lákají návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete strávit dovolenou v Kjótu, máte se opravdu na co těšit.

Kjóto bylo hlavním městem Japonska až do roku 1869, kdy se sídlem vlády stalo Tokio. Díky svému historickému významu je ve městě uchováno mnoho památek, které jsou dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Kjóto je známé svými chrámy, chrámíky a zenovými zahradami, které se datují až do doby kamakura.

Při návštěvě Kjóta byste si neměli nechat ujít jeho nejslavnější památku - zlatý chrám Kinkaku-ji. Tento nádherný chrám, zvaný také Rokuon-ji, je obklopen rozsáhlou zahradou a je pokryt zlatými listy. Kinkaku-ji je oblíbeným místem mezi turisty, takže se můžete připravit na větší shon, zejména ve špičkových turistických sezónách.

Další must-see památkou v Kjótu je chrám Kiyomizu-dera. Tento chrám, postavený bez použití hřebíků, je známý svým výhledem na okolní město a zařazen je na seznamu světového dědictví UNESCO. Přijdete-li sem na jaře, budete ohromeni rozkvetlými sakurami (třešňovými stromy), které obklopují areál chrámu.

Kromě chrámů je Kjóto také domovem mnoha tradičních japonských zahrad, které nabízí své návštěvníky malebné scenérie a klid. Jednou z nejznámějších je zahrada Ryoan-ji, která je známá svými zenovými zahradami. Tyto zahrady jsou navrženy tak, aby přinášely klid a harmonii, a jsou ideálním místem pro meditaci a relaxaci.

Pokud máte zájem o japonskou kulturu a tradice, měli byste také navštívit tradiční gejšovskou čtvrť Gion. Gion je známý svými dřevěnými domy, úzkými uličkami a tradičními divadelními představeními. Můžete se zde potkat s gejšami a maikami, které jsou stále častým pohledem v této oblasti.

Ačkoliv Kjóto je hlavně známo svými historickými památkami, město nabízí také moderní atrakce. Můžete se těšit na moderní nákupní centra, restaurace a noční život. Navštivte třeba útulné kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou kuchyni, nebo se vydejte na nákupy do moderních obchodních center jako je například JR Kyoto Isetan.

Kjóto je opravdu fascinující destinací pro dovolenou. Jeho bohatá historie, nádherná architektura a tradiční kultura jej činí nezapomenutelným místem. Ať už máte zájem o památky, zahrady, tradiční kulturu nebo moderní atrakce, Kjóto vám nabídne všechno. Navštivte toto krásné město a ponořte se do jeho bohatých tradic a přírodních krás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kjóto


Jistě, zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Japonska, konkrétně města Kjóto:

1. Jak se dostat do Kjóta?
- Kjóto je dostupné přes letiště Kansai International Airport v Osace a leteckou přepravou do Kjóta nebo vlakem z Tokia.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kjóta?
- Nejlepší čas na návštěvu Kjóta je během jarních (březen - květen) a podzimních (říjen - listopad) sezón, kdy jsou kvůli sakurám a japonskému javoru přírodní scenérie opravdu krásné.

3. Jaká je hlavní atrakce v Kjótu?
- Největší atrakce v Kjótu je chrám Kinkaku-ji, známý také jako Zlatý pavilon.

4. Kolik stojí vstupenka do hlavních turistických atrakcí v Kjótu?
- Vstupenky do hlavních turistických atrakcí v Kjótu se pohybují mezi 500 až 1000 jenů.

5. Kde se dá v Kjótu dobře najíst?
- Kjóto je známé pro svou tradiční kuchyni. Můžete si vychutnat místní speciality, jako jsou sushi, soba (proudy), tempura a také zde najdete řadu restaurací seznámených s evropskou kuchyní.

6. Jak se dostat na Kjótské bambusové lesy?
- Bambusové lesy v Kjótu jsou snadno dostupné pomocí vlaku nebo autobusem. Nejlepší zastávka je stanice Arashiyama.

7. Kde se dá v Kjótu ubytovat?
- V Kjótu je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Nejoblíbenější oblasti pro ubytování jsou okolí stanice Kjóto a Arashiyama.

8. Můžete si půjčit kimono v Kjótu?
- Ano, můžete si půjčit tradiční kimono v Kjótu. Existuje řada obchodů a salonů, které nabízejí tuto službu.

9. Mohu si udělat výlet do Nary z Kjóta?
- Ano, Nara je blízko Kjóta a je snadno dostupná vlakem. Je to oblíbený výletní cíl pro turisty, díky svému slavnému Velikému Buddhovi.

10. Jaká je nejlepší způsob platby v Kjótu?
- V Japonsku je běžné platit hotově, ale většina obchodů a restaurací v Kjótu přijímá také kreditní karty. Je také dobré mít na paměti, že kartičky nejsou přijímány ve všech místech, zejména menších obchodech a trzích.


Letenka Japonsko Kjóto


Letenka do Japonska Kjóto: Objevte krásu japonské kultury

Japonsko je fascinující země, která láká miliony turistů ze všech koutů světa. Země vycházejícího slunce nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také bohatou historii a tradiční kulturu. Jedním z nejpopulárnějších cílů na cestě do Japonska je město Kjóto, které se nachází na ostrově Honšú.

Kjóto je známé jako kulturní a historické centrum Japonska. Město je plné úchvatných chrámů, svatyní a tradičních budov. Navštívte slavný Zlatý pavilón Kinkaku-ji, který zdobí zlacená fasáda a okolní zahrady. Další zastávkou je Fushimi Inari Taisha, největší svatyně japonského boha Inariho, která je známá tisíci oranžovými bránami torii.

Kjóto je také domovem mnoha klášterů a zenových zahrad. Procházejte se klidnými zahradami Ryoan-ji a Ginkaku-ji, kde se můžete zaposlouchat do ticha a harmonie. Navštivte také klášter Kiyomizu-dera, který nabízí úchvatný výhled na město a je jedním z nejlépe dochovaných buddhistických chrámů v Japonsku.

Milovníci gejš a tradičního japonského divadla by neměli vynechat gejšovskou čtvrť Gion. Můžete zde potkat krásně oblečené gejše, které přecházejí přes kamenné mosty a úzké uličky. Pokud se budete chtít ponořit do japonského divadla, můžete navštívit i Noh divadlo, které je jedním z nejstarších a nejobtížnějších divadelních žánrů na světě.

Kjóto se také pyšní jedinečnou gastronomií. Zkuste tradiční jídlo Kaiseki, což je vícechodové degustační menu, které servíruje malé porce jídel z čerstvých a sezónních surovin. Nezapomeňte ochutnat také sushi a ramen, které jsou oblíbené po celém světě.

Pokud se vydáte do Kjóta na jaře, nezapomeňte navštívit i tisíce sakur, které rozkvétají po celém městě. Hanami, což je tradice obdivování kvetoucích sakur, je jedním z nejkrásnějších zážitků, který si užijete v Japonsku.

Cesta do Kjóta je snadná díky letenkám, které jsou dostupné z mnoha destinací po celém světě. Můžete si vybrat mezi různými aerolinkami a najít si letenku dle vašich preferencí. Dobré zprávy jsou, že letecké společnosti často nabízejí akční ceny na lety do Japonska, což vám umožní objevit tuto úchvatnou zemi za skvělou cenu.

Takže pokud se chystáte na dovolenou a láká vás exotická destinace plná kultury a krásy, Kjóto v Japonsku je ideální volba. Nechte se strhnout atmosférou tohoto historického města, ochutnejte tradiční japonskou kuchyni a objevte jedinečnou krásu japonské kultury. Vydejte se na cestu do Kjóta a zanechte si nezapomenutelné zážitky.


Počasí Japonsko Kjóto


Kjóto: Město s proměnlivým a působivým počasím

Pokud hledáte město, které v sobě spojuje bohatou historii s malebnou přírodou a fascinující kulturou, pak je Kjóto v Japonsku tou pravou destinací. Svou polohou uprostřed Japonského ostrova Honšú a nedaleko od pobřeží Japonského moře, je Kjóto známé svým proměnlivým počasím, které přispívá k jeho kouzlu a kráse.

Kjóto leží v mírném podnebném pásu, což znamená, že zde existují čtyři výrazné roční období. Jaro (březen – květen) je často považováno za nejkrásnější a nejpopulárnější čas návštěvy Kjóta. Teploty se pohybují mezi 10-20 °C a město je osázeno rozkvetlými sakurami, což je ideální doba pro procházku zahradami a návštěvu chrámů a svatyní.

Léto (červen – srpen) je velmi teplé a vlhké, s teplotami dosahujícími až 35 °C. Přestože může být dusno, existuje mnoho možností, jak se od ochlazení vyhnout. Návštěva hor a vodních nádrží je obzvláště populární, stejně jako útěk do stinných parků a klášterů. Některé z nejslavnějších festivalů v Japonsku, jako je Gion Matsuri, se také konají v létě, což nabízí zábavu a jedinečný pohled na místní kulturu.

Podzim (září – listopad) je další idylický období v Kjótu, kdy se listí stromů mění na krásné odstíny červené, oranžové a žluté. Teploty se pohybují mezi 15-25 °C a toto období je často považováno za nejlepší čas pro procházky po parku Fushimi Inari, známého svými tisíci barevných toTemploů.

Zima (prosinec – únor) přináší chladné počasí s průměrnými teplotami kolem 5-10 °C. Někdy se mohou objevit i tmavé a zamračené dny, ale neprší často. Zima je také obdobím populárních svátků, jako je Národní svátek výročí narození císaře Hirohita a zimní oslavy Nového roku.

Je důležité mít na paměti, že počasí v Kjótu může být velmi proměnlivé a město je pro svou polohu náchylné k sezónním vlivům, jako jsou tajfuny a silné bouřky. Je proto doporučeno sledovat předpověď počasí před návštěvou a být připravený na případné nečekané změny.

Kjóto je fascinující a působivé město, které si zaslouží být prozkoumáno během všech čtyř ročních období. Přestože se počasí může lišit, jeho proměnlivost dodává městu jeho jedinečný a kouzelný charakter.


Ubytování Japonsko Kjóto


Japonsko je země bohatá na historii, tradici a krásu. A jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v Japonsku je město Kjóto. Toto starobylé město je domovem několika UNESCO světového dědictví a nabízí mnoho památek, chrámů a zahrad k návštěvě.

Pokud se plánujete vydat do Kjóta, je důležité zvážit také ubytování. Vzhledem k popularitě tohoto turistického cíle je zde mnoho možností, jak se ubytovat, ať už preferujete luxusní hotely, tradiční ryokany nebo cenově dostupné hostely.

Luxusní hotely v Kjótu jsou známy svou vynikající kvalitou služeb a luxusním vybavením. Tyto hotely často nabízejí prostorné pokoje s moderním nábytkem a pohodlnými postelemi. Mnohé z nich také disponují wellness centry, lázněmi a restauracemi. Některé vybrané hotely jsou dokonce umístěny v tradičních japonských budovách, což přidává ubytování unikátní atmosféru.

Pro ty, kteří by chtěli zažít více autentický zážitek, je možnost ubytování v tradičních ryokanech. Tyto tradiční japonské hotely nabízejí pokoje s tatami rohožemi a futony místo postelí. Hosté mají obvykle přístup ke společné lázni a mohou si vychutnat japonskou koupelovou kulturu. Ryokany jsou často vybaveny krásnými zahradami a některé z nich nabízejí i tradiční kaiseki večeře, což je multi-chodová jídla servírovaná v pokoji.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely ideální volbou v Kjótu. Tyto ubytovny nabízejí základní, ale čisté pokoje s oddělenou koupelnou a toaletou. Mnohé z nich mají společenskou místnost, kde můžete potkat další cestovatele z celého světa a vyměňovat si tipy na výlety. Hostely jsou také oblíbené pro svou cenovou dostupnost a často jsou dobře umístěné blízko hlavních turistických atrakcí.

Vzhledem k obrovské popularitě Kjóta je vhodné zarezervovat si ubytování dopředu, zejména v období cherry blossoms nebo během podzimních barv. S mnoha možnostmi ubytování v různých cenových relacích se vždy najde ideální místo, které odpovídá vašim preferencím a rozpočtu.

Pokud se plánujete vydat do Kjóta, mějte na paměti, že ubytování je důležitou součástí vášho celkového zážitku. Vyberte si takové ubytování, které vám umožní plně zažít atmosféru tohoto starobylého a nádherného japonského města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky