Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Nara

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nara


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy z Tokia do Nary?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vlakem Shinkansen, který trvá přibližně 2 hodiny. Lze také cestovat autobusem, což trvá asi 4 hodiny.

2. Kolik stojí vstupné do Narského parku, který je známý svou populací jelenů?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma, ale pokud si přejete nakrmit jeleny, můžete si zakoupit speciální placky s vepřovým pečivem za malý poplatek.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Narě?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Narě patří Tódai-ji, což je budhistický chrám obsahující gigantickou bronzovou sochu Buddhy, Kasuga Taisha, jedna z nejstarších šintoistických svatyní v Japonsku, a Nara-kōen, park plný jelenů.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Naru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a probíhají různé festivaly. V létě může být velmi teplé a vlhké.

5. Můžu nakrmit jeleny v Narském parku?
Odpověď: Ano, můžete si zakoupit speciální placky s vepřovým pečivem a krmit jeleny. Buďte však opatrní, jelena jídlo upoutá pozornost, a tak můžete být obklopeni dalšími jelény, kteří se pokusí získat jídlo od vás.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Tódai-ji?
Odpověď: Prohlídka Tódai-ji a jeho hlavní atrakce, bronzová socha Buddhy, by měla trvat přibližně hodinu, včetně čekání ve frontě, pokud je tam.

7. Kde se dá v Narě poobědvat?
Odpověď: V okolí Tódai-ji a Nara-kōen je mnoho restaurací nabízejících tradiční japonské jídlo, včetně sushi, tempura a soba nudlí.


Dovolená Japonsko Nara


Nara je jedním z nejzajímavějších a nejstarších měst v Japonsku. Nachází se v blízkosti Kjóta a Osača a je známé svou bohatou historií, chrámy a překrásnými parky.

Když se řekne Japonsko, většina lidí si představí moderní a technologicky vyspělou zemi. Nara však představuje úplně jinou stránku Japonska - historickou a poklidnou. Město bylo založeno již v roce 710 a bylo hlavním městem země až do roku 784. To znamená, že Nara má více než tisíc let historie, která je stále patrná v ulicích, chrámech a dalších historických památkách.

Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Nara je Nara Park, který se rozprostírá na více než 500 hektarech. Tento park je domovem pro více než 1 000 jelenů, kteří jsou považováni za posvátná zvířata a jsou chráněni. Návštěvníci si zde užívají krásnou přírodu, procházky kolem rybníků a přímý kontakt s těmito ohromujícími tvory. K dispozici jsou také prodejny s jídlem, kde si můžete koupit specialitu - jelení droždí, které jsou oblíbené nejen u turistů, ale také u samotných jelenů.

Dalšími významnými památkami v Nara jsou známé Tōdai-ji chrám a Kófuku-ji chrám. Tōdai-ji chrám je největší dřevěná budova na světě a domoví Buddhy Vairy. Interiér chrámu je ohromující a návštěvníci mají možnost si prohlédnout některé z největších bronzových soch Buddhy na světě. Kófuku-ji chrám je také velmi působivý a byl založen v roce 669. Je zde možné vidět několik budov, včetně pětipatrového pagody, která je jednou z nejznámějších a nejvyšších v zemi.

Město Nara nabízí také skvělé možnosti nakupování a obchodování. Oblast Okajama-machi je známá jako malebná a pohodová čtvrť s mnoha butiky a obchody s tradičním řemeslem. Návštěvníci si zde mohou koupit výrobky, jako jsou keramika, tradiční oděvy a mnoho dalšího. Navštívte-li Nara během nějakého trhu, můžete objevit tradiční potraviny a místní speciality, které jsou typické pro tuto oblast.

Pokud chcete zažít alespoň něco z tradiční japonské kultury a historie, je Nara to pravé místo. Toto malebné město poskytuje úžasné zážitky a památky, které vás nikdy neomrzí. Takže, při své následující dovolené v Japonsku, nezapomeňte věnovat několik dní prozkoumávání krásy Nary.


Letenka Japonsko Nara


Japonsko je země plná fascinujících destinací, které přitahují miliony turistů z celého světa. Mezi jedno z nejzajímavějších míst v Japonsku patří město Nara. Když plánujete cestu do Nary, je důležité zažít několik klíčových zážitků, které vás zavedou do jeho hluboké historie a bohaté kultury.

Abychom se do Nary dostali, je nejlepší zvolit leteckou dopravu. Mezinárodní letiště Kansai v Osace je nejbližší leteckou základnou do Nary. Na letišti jsou k dispozici přímé spoje na železnici do Nary, která trvají přibližně hodinu.

Po příjezdu do Nary je první zastávkou, kterou nelze vynechat, Nara Park. Park je jedním z nejznámějších orientálních parků a je také domovem asi 1200 jelenců Só. Setkání s těmito nádhernými zvířaty je jedinečným zážitkem, který si budete pamatovat napořád. V parku se také nacházejí mnohé historické památky, včetně slavného Velkého buddhy z bronzu v chrámu Todai-ji. Tento impozantní buddhistický chrám je největší dřevěná budova na světě a ve své době sloužil jako politické a náboženské centrum Japonska.

Další skvostnou památkou v Nare je chrám Kofuku-ji, který byl založen již ve 7. století. Zde se nachází pětpatrová pagoda, která je symbolem města Nara. Pagoda je jednou z nejstarších dochovaných dřevěných staveb v Japonsku a její přítomnost jen dokresluje bohatou historii tohoto místa.

Kromě historických památek a jelenů můžete v Nare také zažít nádhernou japonskou kuchyni a nákupy tradičních suvenýrů. Hlavní nákupní oblastí v Nare je kousek od chrámové brány pagody a nabízí širokou škálu malých obchůdků, kde si můžete koupit tradiční výrobky. Když jste v Nare, neměli byste také vynechat místní specialitu – "kakinoha-zushi", sushi zabalované do listů persimonu, které je v tomto městě velmi populární.

Nara je úchvatným městem, které je nezbytným cílem pro každého návštěvníka Japonska. Od letenky na Kansai Airport v Osaču až po setkání s jelenci Só v Nara Parku a prozkoumání historických chrámů, cestování do Nary nabízí nespočet nezapomenutelných zážitků. Pokud hledáte jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody, Nara je vaším cílem.


Počasí Japonsko Nara


Japonsko je zemí s bohatou kulturou a historií, a jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je město Nara. Nachází se v prefektuře Nara, která leží na jihovýchodě hlavního ostrova Honšú. Nara patří k nejdůležitějším turistickým atrakcím Japonska díky svým historickým památkám a klidné atmosféře.

Jedním z faktorů, které přitahují turisty do tohoto města, je jeho příjemné počasí. Nara leží v mírném podnebném pásmu s dobře rozlišitelnými ročními obdobími. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou známé svými vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje až 32 °C, což je značně horké. Naštěstí však existuje mnoho zahrad a parků, kde se návštěvníci mohou ochladit a obdivovat krásu kvetoucích květin.

Podzim je možná nejkrásnější roční období v Náře. Listnaté stromy, jako jsou javory a jilmy, se proměňují v ohnivé odstíny žluté, oranžové a červené. Město Nara je obklopeno horami, které dávají možnost krásných výhledů na podzimní krajinu. Teplota se postupně snižuje a pohybuje se kolem 10-15 °C, což je ideální počasí pro procházky a objevování historických chrámů a soch, za které je Nara také známá.

Zima v Náře je mírná, ale chladná. Průměrná teplota se pohybuje kolem 5-10 °C, ačkoli se občas může vyskytnout i sníh. Během zimních měsíců se návštěvníci mohou těšit na klidnou atmosféru a méně turistů. Jedinou výjimkou je novoroční období (Šógacu), kdy se město oživuje slavnostními událostmi a tradičními rituály.

Na jaře se Nara změní ve svět růžových květů sakur. Sakura, japonská třešeň, je symbolem krásy a krátkosti života. Japonsko každý rok slaví sakurovou sezonu, kdy tyto stromy kvetou po celé zemi. V Náře můžete vidět nádherné sakurové aleje v parku Nara, které přitahují lidi ze všech koutů světa. Toto období je nejen krásné, ale také velice rušné, protože se sem sjíždějí tisíce turistů, aby si užili tuto jedinečnou příležitost.

Celkově vzato, počasí v Náře je příjemné po celý rok. Je vhodné vybavit se správným oblečením podle sezóny a rozumně plánovat návštěvu památek a venkovních prostorů. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že Nara vás přivítá svou kulturou, historií a příjemným počasím.


Ubytování Japonsko Nara


Japonsko je známé svými krásnými městy, pamětihodnostmi a komplexní kulturou. Nara je jedno z těchto měst, které si svou historii uchovalo v plném lesku. Nachází se zde opravdu mnoho památek, jako například chrámy a parky, které byste měli při své návštěvě rozhodně navštívit. Pokud plánujete cestovat do Nary, přinášíme Vám zde několik tipů ohledně možností ubytování.

K dispozici jsou zde dvě hlavní oblasti, kde můžete najít ubytování v Nara. První z nich je oblast města Nara, kde se nachází městské centrum a většina památek. Druhou možností je oblast mezi Narou a městem Kyoto, což je oblast s menším množstvím hotelů, ale zase s klidnějším prostředím a krásným výhledem na horu Wakakusayama.

Většina ubytování v Nara se nachází v oblasti města Nara. Pokud plánujete navštívit město pouze na pár dní a chcete se ubytovat v blízkosti památek, bude pro Vás nejlepší volbou ubytování v těsné blízkosti vlakového nádraží. Zde se nachází celá řada hotelů pro turisty, které nabízejí jak standardní pokoje, tak i luxusní apartmány.

Další možností je ubytování v tradičních japonských hostelech. Tyto hostely nabízejí ubytování v pokojích společného typu, kdy se hosté dělí o prostor a sdílí společné sociální zařízení. Pokud hledáte způsob, jak strávit nějaký čas s místními Japonci a poznat jejich zvyky, bude pro Vás hostel tou nejlepší volbou.

Pokud se cítíte jako cestovatel a chcete se opravdu ponořit do kultury Nary, můžete zvolit ubytování v tradičních japonských domech. Tyto domy se nazývají Ryokan a jsou vybaveny tatami koberci a futony. Kromě toho, většina Ryokanů nabízí i večerní ceremonie jako například čajové obřady pro své hosty.

Jakýkoliv druh ubytování si zvolíte, bude Vám z něj vždy krásný výhled na město Nara a okolní krajiny. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Japonsku, plánovaná návštěva města Nara by Vám jistě neměla uniknout.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky