Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Yokohama

Dovolená Japonsko Yokohama


Japonsko je země plná zázraků, kde se snoubí tradice s modernou technologií, a určitě stojí za to ji navštívit. Jedno z míst, které byste si neměli nechat ujít, je Yokohama. Toto město, které leží v zátoce Tokijského zálivu, nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a nezapomenutelné zážitky.

Yokohama je druhé největší město v Japonsku a nachází se pouhých 30 minut od Tokia. Protože je zde méně turistů než v Tokiu, můžete si zde užít klidnější atmosféru a více autentických zážitků. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci vám s tím, co potřebujete.

Jedním z nejpopulárnějších míst v Yokohamě je Yokohama Landmark Tower. Tento mrakodrap je nejvyšší budovou v Japonsku a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město. Pokud se rozhodnete navštívit tento mrakodrap, nezapomeňte si rezervovat místo v oblíbené restauraci Sky Garden 634. Tato restaurace se nachází ve 69. patře budovy a nabízí návštěvníkům nejen skvělé jídlo, ale i nádherný výhled na město.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Sankeien Garden. Tento japonský zahrady byly založeny v roce 1906 a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na tradiční japonskou zahradu. Zahrada obsahuje mnoho historických budov, jako například pagodu a chrám. Pokud si chcete užít klidný den v přírodě, tak je toto místo ideální volba.

Pro milovníky adrenalinu a zábavy je pak v Yokohamě Sea Paradise. Tento přímořský park nabízí nejen možnost vidět neuvěřitelnou faunu a floru, ale také různé atrakce jako horské dráhy, mořský akvapark, nebo dokonce i možnost potápění se s delfíny.

Pokud se rozhodnete navštívit Yokohamu, nenechte si ujít trh s rybami. Trh Tsukiji Fish Market je největší trh s rybami v Japonsku, kde můžete ochutnat neuvěřitelnou škálu japonských mořských plodů. Je nutné si však pamatovat, že trh řídí velmi přísná pravidla, a pokud si nejste jisti svými vědomostmi o trhu, je lepší si najmout místního průvodce.

Yokohama je skvělým místem pro návštěvu, byť jen na pár dnů. Má mnoho skvělých míst, které nabízejí návštěvníkům úžasné zážitky a nezapomenutelné zážitky a stojí za to ji navštívit. Až se rozhodnete vyrazit na dovolenou, nezapomeňte si zařídit ESTA povolení pro vstup do USA, protože většina letů do Japonska míří přes americkou půdu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Yokohama


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Japonsku a Yokohamě mohou zahrnovat:

1. Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavní město Japonska je Tokio.

2. Jak se dostanu z Tokia do Yokohamy?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Tokia do Yokohamy, je vlakem. Existuje několik linek, které spojují tyto dvě města, jako například Shinkansen (bullet train) a lokální vlaky.

3. Jaké jsou oblíbené turistické atrakce v Yokohamě?
Odpověď: Mezi oblíbené turistické atrakce v Yokohamě patří Minato Mirai 21, Yokohama Landmark Tower, Yamashita Park, Sankeien Zahrady, Motomachi District a Red Brick Warehouse.

4. Jaké je tradiční jídlo v Japonsku?
Odpověď: Tradiční jídlo v Japonsku zahrnuje sushi, ramen, tempuru, sukiyaki, miso polévku, soba nudle a okonomiyaki.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Japonsko?
Odpověď: Nejlepší čas navštívit Japonsko je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy se konají slavnosti sakury (květiny sakury) a kouřové stromy nabývají nádherných barev.

6. Má Yokohama pláže?
Odpověď: Ano, Yokohama má několik pláží, jako například Ōmori Kaigan Beach, Shomyoji Beach a Tsunashima Beach.

7. Jaká je průměrná teplota v Yokohamě?
Odpověď: Průměrná teplota v Yokohamě je v létě kolem 25-30 °C a v zimě kolem 5-10 °C.

8. Jak dlouho trvá let z Česka do Japonska?
Odpověď: Let z Česka do Japonska obvykle trvá přibližně 12-14 hodin v závislosti na letecké společnosti a trasě.

9. Kam se mohu podívat na ohňostroj v Yokohamě?
Odpověď: V Yokohamě se můžete podívat na ohňostroje během několika festivalů, jako například Yokohama Sparkling Twilight nebo Yokohama Hanabi Taikai, které se konají každoročně.

10. Jaký je rozdíl mezi japonským a čínským jazykem?
Odpověď: Japonský a čínský jazyk jsou odlišné. Japonský jazyk používá kombinaci kanji (znaky čínského původu) a dvou kana abeced (hiragana a katakana), zatímco čínský jazyk používá znaky, které mají svůj význam a výslovnost.


Ubytování Japonsko Yokohama


Yokohama, japonské přístavní město s bohatou historií a moderní atmosférou, je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa. Pokud se rozhodnete navštívit tuto fascinující destinaci, musíte si také vyřešit otázku ubytování. Ať už jste na cestě za obchodem, dovolenou nebo za poznáváním japonské kultury, Yokohama nabízí širokou škálu možností pro ubytování, které vyhovuje potřebám každého cestovatele.

Jednou z nejvyhledávanějších oblastí pro ubytování v Yokohamě je okolí přístavu Minato Mirai 21. Tato moderní čtvrť si získala pověst jednoho z nejlepších míst na pobyt v Yokohamě. Díky nádherným výhledům na moře, futuristické architektuře a okolním atrakcím je toto místo ideální pro milovníky moderního japonského stylu. V této oblasti najdete mnoho luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlné pokoje s výhledy na přístav.

Pro ty, kteří hledají více autentický zážitek, je možnost ubytování v tradicionálním japonském hostinci nebo ryokanu. Tyto pokoje jsou často zařízeny tatami matracemi, malým stolem, vlastní koupelnou a židlemi zabudovanými do podlahy. Hosté mají také přístup k horkým pramenům, známým jako onsen, které jsou neodmyslitelnou součástí japonské kultury. Než se rozhodnete pro tento typ ubytování, mějte na paměti, že tyto tradiční pokoje nemusí mít žádné postele a pohovky, což může být pro cestovatele zvyklé na západní pohodlí trochu neobvyklé.

Pokud preferujete přijít v kontaktu s místními obyvateli a poznat jejich každodenní život, můžete zkusit Airbnb nebo jiné formy pronájmu bytu. Existuje mnoho lidí v Yokohamě, kteří nabízejí své byty nebo pokoje k pronájmu pro turisty. Získáte tak možnost bydlet v místní čtvrti a objevit město z nové perspektivy.

Orientovaní na rozpočet cestovatelé nebo mladí lidé ve věku jsou vítáni odezvy na nedávnou popularitu ubytovacích zařízení jako jsou hostelů a levné hotely. Během posledních let se v Yokohamě objevilo mnoho těchto cenově dostupných možností na ubytování pro mladé cestovatele. Hostely nabízejí sdílené pokoje s dalšími cestovateli a jsou skvělým místem pro setkání s novými lidmi a získání tipů od jiných zkušených cestovatelů.

Yokohama je město s tak bohatou nabídkou možností ubytování, že si jistě každý najde to své. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, tradiční ryokan, pronájem bytu nebo dostupné hostely, každý vyšlápne na své si. Během svého pobytu si také můžete vychutnat nádherné výhledy na Yokohamu, město se všemi svými unikátními rysy a atrakcemi.


Letenka Japonsko Yokohama


Pokud hledáte unikátní a fascinující destinaci v Japonsku, nemůžete minout město Yokohama. Letenka do tohoto přístavního města představuje cestovatelský zážitek plný kultury, modernity a překvapení.

Yokohama je druhé největší město v Japonsku a nachází se pouhých 30 minut od Tokia. I když je město moderní a pulzující, stále dokáže zachovat svou bohatou historii a tradice. Jeho nádherná příroda, úchvatné architektonické skvosty a široká škála zábavy přitahuje ročně miliony turistů.

Při příletu do Yokohamy se hned dostanete do města, které je plné vzrušení a energie. Můžete začít procházkou po Yokohama Landmark Tower, což je druhá nejvyšší budova v Japonsku. Z nejvyššího patra můžete obdivovat panoramatický výhled na celé město a obdivovat úžasnou výškovou technologii.

Dalším nezapomenutelným místem, které si nesmíte nechat ujít, je Yokohama Chinatown. Tato čtvrť představuje největší čínskou komunitu v Japonsku a je jí připisována bohatá historie a tradiční kultura. Procházejte se po úzkých uličkách plných tradičních obchodů, restaurací a ochutnejte jedinečnou čínskou kuchyni.

Jedním z nejznámějších turistických míst v tomto městě je Yokohama Roubou. Jeho název v překladu znamená "Peřeje lásky" a nachází se na pobřeží města. Je to skvělé místo, kde si můžete vychutnat krásný výhled na oceán, procházet se podél romantické promenády a ocenit zdejší architekturu. Během večerních hodin se můžete kochat úchvatným západem slunce, který vytváří jedinečnou atmosféru a romantiku.

Pokud máte rádi umění, Yokohama vám nabízí Yamashita Park. Tento park se nachází poblíž zapadajícího slunce a je domovem pro několik soch a památek. Jedna z nich je slavná socha Hikawa Maru, která sloužila jako luxusní parník a dnes je vyhlášeným muzeem.

Poslední, ale ne nejméně zajímavou atrakcí je Yokohama Red Brick Warehouse. Tato historická budova sloužila jako obchodní sklad a v současné době se zde nacházejí trendy butiky, restaurace a galerie. Prozkoumejte tento obchodní a kulturní komplex, kde se můžete kochat architekturou, nakupovat nebo si užít kávu s výhledem na přístav.

Letenka do Yokohamy je bránou do země zeměkvětu a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny cestovatele. Kombinace modernity a tradice, nádherná krajina a zachovaná historie vytvářejí z tohoto města jedinečnou destinaci. Ať už je váš účel návštěvy jakýkoliv, věřte, že Yokohama vás nadchne a nechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Japonsko Yokohama


Japonsko je zemí s proměnlivým a často nepředvídatelným počasím. To platí i pro jeho druhé největší město – Yokohamu. Toto přístavní město ležící nedaleko od Tokia má specifické podnebí, které je ovlivněno oceánem i horskými oblastmi, což zajišťuje rozmanité a zajímavé počasí po celý rok.

Yokohama je známá svými mírnými zimami, které se pohybují okolo 10 °C. Sníh zde zřídka padá, ale místy může dojít k lehkému přisychání sněhových vloček. Podnebí v zimě je spíše chladné a vlhké, což může způsobit mlhy a omezenou viditelnost. Přestože zde není zima extrémně drsná, místní obyvatelé a návštěvníci si musejí být vědomi, že venkovní aktivity mohou být omezené v důsledku chladu a srážek.

Jaro a podzim jsou v Yokohamě nejideálnějšími ročními obdobími. Teploty se pohybují mezi 15-20 °C, což znamená příjemné a teplé počasí pro prohlídky města a procházky po parku Yamashita. V těchto ročních obdobích může být počasí trochu proměnlivé a přechodné, ale obvykle nepřináší extrémní teploty ani intenzivní srážky.

Letní měsíce v Yokohamě mohou být horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30 °C, ale přičítá se jim vysoká vlhkost, která způsobuje, že horko je intenzivnější a obtěžuje obyvatele i návštěvníky. V létě je také období dešťů a častých bouřek, které mohou ovlivnit plány a aktivity. Oblečení v letním období by mělo být lehké, vzdušné a chránit před slunečním zářením.

Je třeba si uvědomit, že podnebí v Yokohamě může být velmi proměnlivé i během jednoho dne. Ráno může začít slunečně a teplě, ale během odpoledne může přijít déšť nebo bouřka. Doporučuje se mít vždy při sobě deštník a lehkou bundu, kterou si lze snadno svlékat nebo vrátit v případě změny počasí.

Celkově vzato, Yokohama nabízí různorodé klimatické podmínky, které ovlivňují počasí po celý rok. Nejlepší čas pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je počasí nejstabilnější a příjemné. V létě si však raději připravte ochrannou opalovací krém a deštník, zatímco v zimě byste měli být připraveni na chlad a vlhko. V každém případě, nezávisle na ročním období, Yokohama nabízí mnoho zajímavých atrakcí a památek k prozkoumání.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky