Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jihoafrická republika Cango Caves

Počasí Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je země, která je světově proslulá svým nádherným počasím. Zahrnuje řadu odlišných mikroklimatických oblastí, které se liší v závislosti na nadmořské výšce, vzdálenosti od pobřeží a dalších faktorech. V obecnosti ale lze říci, že v Jihoafrické republice máme mnoho slunečných a teplých dnů, ale také období dešťů a období mrazů.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Jihoafrické republice jsou Cango Caves. Ty se nachází v provincii Western Cape a jsou známy pro své úchvatné krápníkové jeskyně. Díky své poloze a nadmořské výšce mají Cango Caves poměrně mírné počasí po celý rok.

Nejteplejší měsíce jsou od listopadu do března, kdy průměrné teploty dosahují až 30 stupňů Celsia. V době letních dešťů, které trvají od ledna do března, se může vyskytnout také krátkodobé ochlazení v důsledku oblačnosti a dešťových srážek.

Od května do srpna jsou průměrné teploty stále příjemné, ale mohou být chladnější než v letním období. V zimních měsících, tedy od června do srpna, mohou teploty klesnout až na 7 stupňů Celsia a v noci mohou být mrázové. Nicméně, díky tomu, že se teplota v jeskyních konzervuje, jsou Cango Caves příjemně chladné po celý rok.

Pokud plánujete návštěvu Cango Caves, nezapomeňte se převléct na vhodné oblečení, protože v dešťové sezóně může být podlaha jeskyní kluzká a mokrá. Pokud se rozhodnete navštívit jeskyně v zimních měsících, myslete na to, že teploty mohou být překvapivě chladné a přineste si s sebou teplé oblečení.

Celkově lze říci, že Cango Caves mají příjemné a mírné klima celý rok, což z nich dělá skvělé místo k návštěvě v jakémkoliv období. Pokud jste milovníkem přírody a krásné krajiny, určitě byste neměli tuto příležitost vynechat!


Ubytování Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je země plná překvapení a tajemství. Jedním z nich jsou určitě Cango Caves, které se nachází v provincii Western Cape. Tento systém jeskyní je jedním z největších v Jižní Africe a je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Dostupnost ubytování poblíž Cango Caves je velmi dobrá a najdete zde širokou škálu možností od jednoduchých hostelů až po luxusní hotely. Pokud chcete zůstat v blízkosti přírodních krás těchto jeskyní, můžete zvolit jedno z velkého množství kempů nebo chatových osad.

Většina turistů si vybírá ubytování v městě Oudtshoorn, které je považováno za centrum této oblasti. V okolí Cango Caves je však mnoho dalších ubytovacích možností, včetně malebných venkovských penzionů, kde si můžete užít klidnou atmosféru a příjemné prostředí.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete si zvolit například ostrůvek luxusu v hotelu De Zeekoe Guest Farm, jenž se nachází u zálivu Walker Bay. Tento hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje, kde si užijete klid a soukromí v harmonii s přírodou. Pro ty, kteří hledají ubytování s rodinou, jsou ideálním místem malé chaty, kde najdete všechny potřebné pohodlí.

V blízkosti Cango Caves najdete také mnoho různých aktivit pro všechny věkové kategorie. Můžete si zajít na prohlídku jeskyní a skálet, projít se okolo krásných přírodních jezer nebo si užít adrenalinový zážitek v jednom z místních Wild West parků. Není třeba se bát, že by vám zde ubylo volného času.

Celkově lze říci, že ubytování poblíž Cango Caves je ideálním místem pro odpočinek, příjemné pobyt a nezapomenutelnou dovolenou. V této oblasti můžete najít ubytování pro každou cenovou kategorii, takže si můžete vybrat podle svých potřeb a představ. Přijďte se podívat na nádherné jeskyně Cango Caves a nechte se dostat do objímek jihoafrické přírody.


Dovolená Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je země, která se může pochlubit mnoha unikátními přírodními pozoruhodnostmi. Jednou z nich jsou Cango Caves, velkolepé jeskyně, které patří k nejnavštěvovanějším místům v celé zemi.

Nacházejí se v blízkosti města Oudtshoorn v provincii Western Cape. Objeveny byly v roce 1780, kdy zde byli objeveni stříbrníci. Od té doby se Cango Caves staly turistickou atrakcí a každý rok přilákají tisíce návštěvníků.

Jeskyně jsou tvořeny vápencem a jsou velkolepým příkladem ukázky přírodních sil, které ve tvaru a velikosti jeskyní vytvořily impozantní podzemní krajiny. V těchto jeskyních naleznete mnoho ozdobných formací, jako jsou například sloupy, stalaktity, stalagmity, květiny a mnoho dalších zvláštních útvarů.

Cango Caves nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat jeskyně, a to prostřednictvím jednoho z několika způsobů. Turistům jsou nabídnuty tři základní možnosti: heritage tour, adventure tour a na cestování na vlastní pěst. Heritage tour je nejlepší pro rodiny, kde můžete vidět nejkrásnější formace v jeskyních. Adventure tour je pro ty, kteří hledají něco trochu adrenalinovějšího, a tato trasa nabízí více rozbouřený vzhled do jeskyní a zahrnuje i jízdu šmouhou.

Cango Caves jsou bezpochyby nádherným a nezapomenutelným místem, plným krásy a zvláštních útvarů. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, pak by tato destinace měla být na vašem seznamu povinných cílů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Cango Caves


1. Co jsou Cango Caves?

Cango Caves jsou rozlehlé jeskyně nacházející se v Jihoafrické republice. Jsou to jedny z největších a nejkrásnějších jeskyní na světě, a jsou také velmi populární turistickou atrakcí.

2. Kde se nacházejí Cango Caves?

Cango Caves se nachází nedaleko města Oudtshoorn v provincii Západní Kapsko v Jihoafrické republice.

3. Jak mohu Cango Caves navštívit?

Cango Caves jsou otevřené pro veřejnost a mohou být navštíveny pouze na prohlídce s průvodcem. Prohlídky jsou k dispozici každý den a trvají asi hodinu a půl.

4. Existuje nějaká omezení pro návštěvu Cango Caves?

Ano, prohlídky jsou k dispozici pouze pro lidi do 100 kg váhy. Navíc se nejedná o vhodné místo pro lidi s fobií z uzavřených prostor.

5. Jaké jsou hlavní atrakce Cango Caves?

Hlavními atrakcemi v Cango Caves jsou jedinečné formace krasových krápníků, jeskynní malby a dva hlavní sály, které byly pojmenovány Velká jeskyně a Krápníková jeskyně.

6. Proč jsou Cango Caves tak populární mezi turisty?

Cango Caves jsou jedinečnou atrakcí a nabízí zážitek plný krásy a historie. Jsou rovněž považovány za jedny z nejlepších jeskyní na světě.

7. Jaké jsou otevírací doby Cango Caves?

Cango Caves jsou otevřené každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

8. Jaké jsou vstupné poplatky do Cango Caves?

Vstupné se liší v závislosti na věku návštěvníka a zda jsou domácí či zahraniční turisté. Pro dospělého zahraničního turistu se vstupné pohybuje kolem 160 randů (cca 260 Kč).

9. Jak dlouho trvá prohlídka Cango Caves?

Prohlídka trvá asi hodinu a půl.

10. Je třeba si předem rezervovat prohlídku Cango Caves?

Rezervace prohlídky není nutná, ale přesto se doporučuje, aby si návštěvníci prohlídku předem zarezervovali, zejména v období turistické sezóny (léto).


Letenka Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je známá nejen svými krásnými přírodními scenériemi, ale také úchvatnými jeskyněmi, které se nacházejí v různých částech země. Mezi nejoblíbenější jeskyně patří bezesporu Cango Caves, které se nachází poblíž města Oudtshoorn v provincii Západní Kapsko.

Cango Caves jsou jedny z největších a nejznámějších jeskyní v Jihoafrické republice. Tyto jeskyně jsou dlouhé asi 4 kilometry a jejich systém chodeb a prostorných sálů je k neuvěření. Byly objeveny již v roce 1780, ale jejich vznik sahá až 20 milionů let do minulosti.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Cango Caves, mohou si vybrat ze dvou základních prohlídkových tras. První je známá jako Heritage Tour a poskytuje návštěvníkům příležitost prozkoumat hlavní atrakce jeskyně. Během této prohlídky se turisté procházejí systémem úzkých chodeb, které jsou vyzdobeny nádhernými vápencovými formacemi různých tvarů a velikostí.

Druhá prohlídková trasa se nazývá Adventure Tour a je určena pro ty, kteří mají odvahu a jsou připraveni se ponořit ještě hlouběji do tajemného světa jeskyní. Během této exkurze mohou návštěvníci stoupat po úzkých žebřících, plazit se úzkými tunely a dokonce procházet těsnými otvory, aby prozkoumali méně přístupné části jeskyní.

Prohlídkové trasy jsou přístupné široké veřejnosti, a to díky zavedeným bezpečnostním opatřením. Turisté jsou při prohlídce doprovázeni zkušenými průvodci, kteří poskytují zajímavé informace o historii a geologii jeskyní.

Cango Caves jsou nejen významnou turistickou atrakcí, ale také mají velký význam v oblasti vědeckého výzkumu. V jeskyních byly nalezeny pozůstatky pravěkých zvířat a lidí, díky kterým bylo možné získat cenné informace o minulém vývoji regionu.

Jeskyně Cango Caves jsou skutečným pokladem Jihoafrické republiky a lákají návštěvníky z celého světa svou unikátní krásou. Pokud se chystáte navštívit tuto část země, rozhodně byste neměli vynechat toto fascinující místo, které nabízí nevšední zážitek a jedinečnou možnost objevit tajemství podzemního světa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky