Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Al-Maghtas

Ubytování Jordánsko Al-Maghtas


Al-Maghtas, známý také jako Jordánská strana Jordánu, je historická lokalita v Jordánsku, která je považována za místo křtu Ježíše Krista. Od roku 2015 je Al-Maghtas zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a patří mezi významné turistické atrakce v zemi.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Al-Maghtas, je důležité mít informace o ubytování v této oblasti. I když Al-Maghtas je relativně malá lokalita, naleznou návštěvníci v jejím okolí několik dobrých možností ubytování.

Jedním z nejpopulárnějších míst pro ubytování je nedaleký město Madaba. Madaba je významné poutní místo a také domov mnoha křesťanských komunit. Ve městě nalezneme různé hotelové komplexy, penziony a hostely, které nabízejí komfortní a cenově dostupné ubytování. Mnoho z nich je vybaveno moderními zařízeními a láká návštěvníky svou pohostinností a profesionálním přístupem k obsluze.

Další možností ubytování je využití tábořiště nebo kempu v blízkosti Al-Maghtas. Toto je oblíbená volba pro dobrodružné turisty a ty, kteří se rádi ponořují do přírody. Kempování v jordánské pustině nabízí jedinečný zážitek a šanci spatřit hvězdy v noci bez osvětlení měst. Kempuje-li se v Jerash nebo v Dana Nature Reserve, oblastech poblíž Al-Maghtas, turisté si mohou vychutnat úžasnou přírodu a klid těchto chráněných oblastí.

Jinou možností je pronájem dovoleného domu nebo apartmánu v Al-Maghtas nebo jeho okolí. Tato volba je ideální pro ty, kteří preferují soukromí a nezávislost během svého pobytu. Dovolené domy a apartmány v Al-Maghtas jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a často nabízejí výhled na okolní krajinu nebo řeku Jordán.

Za zmínku stojí také možnost ubytování v luxusních hotelech či resortech v okolí Al-Maghtas. Tyto hotely jsou obvykle vybaveny veškerými moderními zařízeními, wellness centry, bazény a restauracemi, kde si turisté mohou vychutnat tradiční jordánskou kuchyni. Ubytování v luxusním hotelu je vhodné pro ty, kteří si přejí maximální komfort během svého pobytu.

Je třeba poznamenat, že nejlepší čas na návštěvu Al-Maghtas je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a nejsou příliš horké. Během této doby je také snazší najít ubytování a turistické služby jsou plně provozovány.

Al-Maghtas je nejen důležité historické místo, ale i místem krelaxaci a duchovní obnovy. Když se turisté rozhodnou navštívit tuto lokalitu, mají mnoho možností, jak si zde užít svůj pobyt. Ať už se rozhodnou pro ubytování v bezprostředním okolí Al-Maghtas, nebo si vyberou jiné místo v jordánském regionu, Al-Maghtas nabízí nezapomenutelný zážitek a šanci prozkoumat nádhernou jordánskou krajinu.


Počasí Jordánsko Al-Maghtas


Jordánsko, země nacházející se na Blízkém východě, je známé nejen svou bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také svými různorodými přírodními krásami. Mezi jedno z nejzajímavějších a unikátních míst v Jordánsku patří Al-Maghtas, což znamená „křestní místo“.

Al-Maghtas je historické místo nacházející se na jižním břehu řeky Jordánu, přibližně 40 kilometrů od hlavního města Ammánu. Místo je považováno za místo, kde Jan Křtitel pokřtil Ježíše Krista a zároveň je i důležitým místem poutníků různých křesťanských vyznání.

Počasí v oblasti Al-Maghtas je typické pro středomořskou oblast s mírnými zimami a horkými léty. Zimy jsou obecně mírné s průměrnými teplotami kolem 15 °C, avšak mohou se zde také vyskytnout občasné deště. Léta jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami okolo 32 °C, někdy se však mohou vyšplhat až na 40 °C. Léta jsou také charakterizována nízkou vlhkostí vzduchu.

Jaro a podzim v oblasti Al-Maghtas jsou zpravidla příjemná, s teplotami kolem 20–25 °C. Tyto období jsou ideální pro návštěvu tohoto historického místa a prozkoumání okolních památek a přírodních krás, které Jordánsko nabízí. Návštěvníci mohou navštívit ruiny starověkých kostelů, křesťanské baziliky a vyhlédnout si impozantní výhledy na řeku Jordán.

Kromě návštěvy historických památek, návštěvníci mohou také využít příležitosti a ochutnat tradiční jordánskou kuchyni, která je známá svou rozmanitostí a bohatými chutěmi. Mezi oblíbené místní speciality patří hummus, falafel, mansaf (tradiční jordánské jídlo) a zarb (tradiční jordánské pečení).

Al-Maghtas je významným cílem pro křesťanské poutníky, ale také se stává stále populárnějším turistickým místem. Jeho historický a náboženský význam spolu s okouzlujícím přírodním prostředím dělá z Al-Maghtas nezapomenutelné místo pro každého návštěvníka.

Takže pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Al-Maghtas do svého itineráře. Nejenže si zde užijete unikátní historické a náboženské zážitky, ale také se budete moci ponořit do krásného přírodního prostředí a zažít jedinečnou atmosféru této historické oblasti.


Dovolená Jordánsko Al-Maghtas


Jordánsko, země plná historie a fascinující kulturou, je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste při návštěvě Jordánska neměli vynechat, je bezesporu místo nazývané Al-Maghtas.

Al-Maghtas, což v arabštině znamená „křestní místo“, se nachází na východním břehu řeky Jordán. Toto svaté místo je důležité nejen pro křesťany, ale také pro židy a muslimy. Al-Maghtas je považováno za místo, kde byl Ježíš Kristus pokřtěn Janem Křtitelem, a je často spojováno s biblickými událostmi.

V roce 2015 bylo místo Al-Maghtas zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Toto ocenění zdůraznilo historický význam místa a jeho přínos pro mezinárodní kulturní dědictví.

Při návštěvě Al-Maghtas můžete vidět ruiny starověkých kostelů, klášterů a kaplí, které byly vybudovány na tomto místě v průběhu staletí. Nejznámější z nich je pravděpodobně kostel svatého Jana Křtitele, který byl postaven na konci 5. století. Jeho zachovalá kruhová střecha a mnoho dalších architektonických prvků jsou důkazem bohaté historie tohoto místa.

Přestože můžete navštívit Al-Maghtas sami, je velmi užitečné mít průvodce, který vám poskytne odborné informace o historii a významu místa. Existují také možnosti prozkoumávat oblast na koni, což je unikátní způsob, jak si vychutnat krásu a tichou atmosféru této svaté destinace.

Dalším důležitým aspektem návštěvy Al-Maghtas je překročení řeky Jordán. Existují speciálně navržené lávky, které vám umožní přejít na druhou stranu a spatřit izraelskou část řeky. To je velmi zajímavé a pokud máte možnost, rozhodně byste měli tuto příležitost využít.

Jordánsko je také oblíbené pro své termální prameny, které jsou vhodné ke koupání a relaxaci. V blízkosti Al-Maghtas se nachází několik takových pramenů, které jsou ideální pro osvěžující závěr výletu.

Pokud plánujete navštívit Jordánsko, určitě nezapomeňte začlenit Al-Maghtas do svého itineráře. Toto svaté místo plné historie, spirituality a překrásné přírody vás zcela jistě upoutá svou jedinečností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al-Maghtas


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jordánska Al-Maghtas:

1. Co je Jordánsko Al-Maghtas?
Jordánsko Al-Maghtas, také známé jako Betánie přes Jordán, je historické místo na břehu řeky Jordán v Jordánsku. Bylo to právě zde, kde se podle biblické tradice Ježíš Kristus setkal s Janem Křtitelem a byl pokřtěn.

2. Jak se dostanu do Jordánska Al-Maghtas?
Jordánsko Al-Maghtas se nachází asi 40 kilometrů na východ od Ammánu, hlavního města Jordánska. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo taxíkem z Ammánu. Cesta trvá přibližně 45 minut.

3. Potřebuji vízum k návštěvě Jordánska Al-Maghtas?
Ano, abyste mohli navštívit Jordánsko, bude vám vyžadováno turistické vízum. Mnoho státních příslušníků může získat vízum při příjezdu na letiště nebo na hranici. Další informace o víze a územních předpisech získáte na velvyslanectví Jordánska v zemi, ve které žijete.

4. Jaké jsou otvírací hodiny Jordánska Al-Maghtas?
Jordánsko Al-Maghtas je otevřeno pro veřejnost od neděle do soboty od 8:00 do 16:00 hodin. Prosím, zkontrolujte aktuální otvírací dobu před vaší návštěvou, protože se může lišit v závislosti na sezóně a událostech.

5. Kolik stojí vstup do Jordánska Al-Maghtas?
Vstupné do Jordánsko Al-Maghtas je 12 jordánských dinárů pro dospělé a 6 jordánských dinárů pro děti ve věku od 6 do 12 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Mějte prosím na paměti, že se tyto poplatky mohou změnit, proto doporučujeme si je zkontrolovat před návštěvou.

6. Co je nejlepší čas pro návštěvu Jordánska Al-Maghtas?
Nejlepší čas pro návštěvu Jordánska Al-Maghtas je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné. Během těchto obdobích se také konají různé akce a festivaly spojené s Jordánsko Al-Maghtas.

Doufám, že vám tyto informace pomohou plánovat návštěvu Jordánska Al-Maghtas.


Letenka Jordánsko Al-Maghtas


Letenka do Jordánska: Al-Maghtas - Světové dědictví UNESCO

Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a jedním z nejvýznamnějších míst v této zemi je Al-Maghtas. Toto místo je považováno za důležitý archeologický a náboženský komplex, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud jste zvědaví na historii a kulturu Jordánska, neměli byste si nechat ujít příležitost navštívit tuto zajímavou lokalitu.

Al-Maghtas se nachází na východním břehu řeky Jordán, nedaleko od hranic s Izraelem. Toto místo je považováno za místo, kde se podle biblického příběhu Ježíš Kristus pokřtil Janem Křtitelem. Je to také jedno z mála míst na světě, kde lze nalézt archeologické důkazy biblických událostí.

Navštívíte-li Al-Maghtas, budete mít příležitost projít se po historických trasách a prozkoumat pozůstatky kostelů, klášterů a kříže, které svědčí o významu tohoto místa pro křesťanskou historii. Klášter svatého Jana Křtitele je jedním z nejvýznamnějších objektů, které můžete v Al-Maghtas navštívit. Je to místo, kde se Jan Křtitel před svým popravčím činem skrýval a kde Jan Křtitel také pokřtil Ježíše Krista.

Dalším bodem zájmu v Al-Maghtas je pět izolovaných bazilik na jednom místě, což je unikátní archeologický jev. Tyto baziliky byly postaveny v různých dobách a jsou svědky bohaté historie tohoto místa.

Při návštěvě Al-Maghtas je vhodné připravit se na horké počasí a důkladně si zabalit dostatek vody a opalovacího krému. Je také důležité mít respekt k tomuto náboženskému místu a ctít pokyny místních průvodců.

Pro cestovatele a milovníky historie je návštěva Al-Maghtas nezapomenutelným zážitkem. Toto místo vás vtáhne do dávných dob a umožní vám prozkoumat a pochopit historii biblických událostí. Můžete se cítit, jako byste stáli na svaté půdě, kde se odehrálo mnoho významných událostí.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte si zařídit letenku do této úžasné země a nevynechat návštěvu Al-Maghtas. Budete svědky jedinečné kombinace historie, náboženství a malebného prostředí, které budete vzpomínat po celý život.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky