Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Mrtvé moře

Ubytování Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Jednou z nejznámějších atrakcí této země je Mrtvé moře. To je slané jezero na hranicích s Izraelem a Západním břehem. Tato oblast přitahuje turisty z celého světa svými unikátními léčebnými vlastnostmi a překrásným okolím.

Mrtvé moře je nejníže položeným místem na Zemi, které se nachází až 430 metrů pod úrovní moře. Jeho voda obsahuje vysoký podíl minerálů, především chloridu hořečnatého, chloridu sodného a bromidu. Díky těmto vlastnostem má Mrtvé moře nejenom jedinečnou slanou chuť, ale také mnoho zdravotních a kosmetických beneficíí. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby se ponořili do této slané vody a těžili z jejích blahodárných účinků na kůži, dýchací cesty a klouby.

Jednou z největších výhod ubytování v oblasti Mrtvého moře je možnost pobytu přímo na jeho pobřeží. Na jordánské straně Mrtvého moře existuje množství luxusních resortů a hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a širokou škálu komfortních služeb. Tyto hotely obklopené překrásnou přírodou umožňují hostům nejenom vychutnat si jedinečnou atmosféru Mrtvého moře, ale také relaxovat a odpočinout si.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v této oblasti je lázeňský hotel "The Jordan Valley Marriott Resort & Spa". Nacházející se v klidném prostředí s výhledem na Mrtvé moře, tento hotel nabízí luxusní pokoje s balkónem, vlastní pláž, venkovní i vnitřní bazény, wellness centrum, sauny, vířivky a masáže. Hotel také disponuje několika restauracemi, kde si hosté mohou vychutnat tradiční jordánskou kuchyni a další mezinárodní speciality.

Další možností je pobyt v lázeňském letovisku "Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea". Tento luxusní resort je jedinečný svou architekturou, která je inspirovaná starověkými legendami a historií této oblasti. S více než osmdesáti bazény a množstvím restaurací a barů, Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea nabízí svým hostům nejvyšší míru relaxace a komfortu.

Pro ty, kteří si přejí ubytování s méně luxusním přístupem, existuje také řada středních a levnějších hotelů a penzionů v okolí Mrtvého moře. Tyto ubytovací zařízení poskytují pohodlné a cenově dostupné možnosti pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásu Mrtvého moře bez narušení svého rozpočtu.

Když se rozhodnete navštívit Jordánsko a Mrtvé moře, je důležité si předem zarezervovat ubytování. Nejenže zajistíte si místo ve svém vysněném hotelu, ale také budete mít jistotu, že využijete všech možností a výhod, které ubytování na pobřeží Mrtvého moře nabízí.

Jordánsko a Mrtvé moře jsou skvělým místem pro relaxaci, prozkoumávání fascinující historie a vychutnávání přírodních krás. Ubytování na pobřeží Mrtvého moře vám poskytne dokonalý komfort a přístup ke všem léčebným vlastnostem této slané vody. Je to ideální místo pro dovolenou, kde si můžete užít jak odpočinek, tak i objevování nových zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mrtvé moře


Dotaz: Jak mohu dopravit do Jordánska Mrtvé moře?
Odpověď: Existuje několik možností. Nejpopulárnější jsou pronájem auta, taxík nebo organizovaná doprava.

Dotaz: Jaké jsou teploty vody v Mrtvém moři?
Odpověď: Teploty vody se mění s ročním obdobím a mohou se pohybovat od 20 °C až do 37 °C.

Dotaz: Je bezpečné koupat se v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, koupání v Mrtvém moři je bezpečné a zdravé. Obsahuje mnoho minerálů, které mají pozitivní účinky na pokožku.

Dotaz: Je nutné používat speciální ochranné krémy při koupání v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, kvůli vysoké sluneční expozici je nutné používat ochranné faktory.

Dotaz: Jaký druh oblečení bych měl nosit při návštěvě Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší volbou jsou plavky nebo oblečení z lehkého materiálu.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a dostupné aktivity jako turistika nebo potápění.

Dotaz: Můžu se objednat na masáž nebo lázeňské procedury na břehu Mrtvého moře?
Odpověď: Ano, na břehu Mrtvého moře jsou k dispozici masáže a lázeňská střediska.

Dotaz: Je možné plavat v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, je možné v Mrtvém moři plavat, avšak z důvodu vysokého obsahu soli není tolik jednoduché. Voda také nefunguje jako tíhové centrum, což může být neobvyklé pro některé plavce.

Dotaz: Která místa jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře?
Odpověď: Místa, jako je například pouštní krajina Wadi Rum nebo archeologický komplex Petra, jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře.


Dovolená Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je země, která je známá svými překrásnými destinacemi pro dovolenou a mezi ně patří i Mrtvé moře. Tato jedinečná a fascinující lokalita je jednou z nejatraktivnějších turistických cílů v celém regionu. Milióny lidí každý rok cestují do Jordánska, aby si užili dovolenou na břehu Mrtvého moře.

Mrtvé moře je slané jezero o rozloze 605 km², které se nachází na hranici mezi Jordánskem a Izraelem. Jeho hladina se nachází 430 metrů pod hladinou moře, což ho činí nejnižším bodem na zemském povrchu. Je také nejhlubším hypersalinním jezerem na světě. Jedná se o jedinečnou lokalitu, která je obklopena velkými horami a přírodními rezervacemi.

Jedním z důvodů, proč je dovolená na Mrtvém moři tak oblíbená, je jeho unikátní vlastnost - extrémně vysoký obsah soli. Tento obsah soli je tak vysoký, že organismy nemohou přežít, což je důvod, proč se mu říká „Mrtvé“ moře. Tento vysoký obsah soli vytváří unikátní prostředí, které má mnoho blahodárných účinků na tělo. Voda je bohatá na minerály, které mají léčivé účinky na různé kožní a revmatické problémy. Koupání v Mrtvém moři je také suprovým zážitkem. Díky vysoké hustotě soli a minerálů si můžete dopřát „plavání“, na které nezapomenete.

Dalším lákadlem pro návštěvníky jsou lázně a wellness centra na břehu jezera, které nabízejí širokou škálu relaxačních a léčivých procedur. Tělo si můžete povzbudit bahenními zábaly, které mají omlazující účinky na pokožku, nebo si dopřát masáže s minerálními oleji. Pokud preferujete relaxaci a odpočinek, tak můžete využít i solárií, které jsou hojně dostupné v okolí.

Navštívení Mrtvého moře je také příležitostí poznat bohatou historii a kulturu Jordánska. Místo se nachází nedaleko starověkých ruin města Jericha, které je považováno za nejstarší nepřetržitě obývané sídlo na světě. Rovněž se nedaleko nachází historická pevnost Masada, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí fascinující pohled na okolní krajinu.

Jordánsko a Mrtvé moře jsou tedy ideální místa pro dovolenou, zvláště pokud hledáte relaxaci, léčebné procedury a odpočinek. Kombinace krásné přírody, unikátního geografického umístění a bohaté historie nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého turistu. Jestliže se chystáte na dovolenou, nezapomeňte zahrnout návštěvu Mrtvého moře na svoji seznamu přání.


Počasí Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je zemí, která se nachází na Blízkém východě a je známá svými krásnými památkami a historickými místy. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v této zemi je Mrtvé moře, které je zároveň nejnižším bodem na Zemi. Nejenže se jedná o turisticky atraktivní místo, ale Mrtvé moře má také specifické počasí, které stojí za povšimnutí.

Mrtvé moře se nachází ve velmi specifickém poloze mezi Izraelem, Jordánskem a Západním břehem. Tato oblast je známá svým horkým a suchým podnebím, což je dáno jeho polohou v pouštní oblasti. Průměrné teploty se pohybují mezi 20–35 °C a během horkých letních měsíců mohou dosahovat až 40 °C. V zimě se teploty snižují na příjemných 10–20 °C.

Co je však nejzajímavější, je specifický fenomén, který ovlivňuje Mrtvé moře - jeho extrémně nízká nadmořská výška. Moře se nachází 429 metrů pod úrovní moře, což je důvodem, proč tato oblast má jedinečné klima. V důsledku toho je atmosférický tlak nižší než ve většině ostatních oblastí, což ovlivňuje teploty, vlhkost a srážky.

Díky svému poloze v poušti je vlhkost vzduchu v této oblasti obecně velmi nízká. V kombinaci s nízkým atmosférickým tlakem se srážky v Mrtvém moři vyskytují jen zřídka. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 50–100 mm, což je minimální množství ve srovnání se světovým průměrem srážek.

Další specifickou vlastností počasí Mrtvého moře jsou jeho silné větry. Díky nedostatku vegetace a otevřenému prostoru se vítr v této oblasti může stát velmi silným a bouřlivým. To v kombinaci s nízkým tlakem může způsobovat písečné bouře a snižování viditelnosti.

I přes extrémní podmínky je Mrtvé moře oblíbenou turistickou destinací. Jeho slané vody mají terapeutické vlastnosti, které lákají návštěvníky z celého světa. Mnoho lidí přichází sem, aby si užívalo solné lázně a léčebné bahno, které mají prospěšné účinky na pokožku a dýchací cesty.

Ve většině případů je počasí v tomto regionu velmi příjemné a slunečné. Slunce zde svítí téměř každý den v roce, což přitahuje zájemce o sluneční koupání. Turisté by však měli být opatrní, protože slunce může být velmi intenzivní a spálenina je častým výsledkem nepřiměřené expozice slunečnímu záření.

Celkově lze říci, že počasí Mrtvého moře je typické pro oblast Blízkého východu s horkým a suchým klimatem. Unikátní poloha Moře pod úrovní moře společně s nízkým atmosférickým tlakem ovlivňuje teploty a srážky. Nicméně, to neodradí turisty od návštěvy této fascinující destinace, která nabízí nejen jedinečné počasí, ale také zázračné léčivé účinky svého slaného a minerálního jezera.


Letenka Jordánsko Mrtvé moře


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou relaxace a přírodu, Jordánsko a jeho krásné Mrtvé moře je tu pro vás. Jordánsko je země posetá historickými památkami a krásnou přírodou. Nejspíše vás však nejvíce přitáhne jeho slavné Mrtvé moře, které je považováno za nejníže položený bod na Zemi.

Jak daleko je Jordánsko? Let na letiště Queen Alia International trvá asi 4-5 hodin z Evropy, nicméně tuto dobu si můžete zpříjemnit letenkou komfortní letecké společnosti a využít volného času k odpočinku nebo sledování filmů.

Po příletu do Jordánska vás čekají nádherné starověké ruiny, v nejznámější jsou jistě města Petra a Jerash, ale můžete se také vydat do pouště na safari nebo vyzkoušet tradiční beduínskou kuchyni. Jordánsko je absolutně bezpečná země a obyvatelé jsou vstřícní a ochotní ukázat vám kus své kultury.

Hlavní atrakcí Jordánska je samozřejmě Mrtvé moře, které patří k nejzajímavějším vodním zdrojům na světě. Je to také nejhlubší hypersalinní jezero na světě a jeho slanost je téměř desetkrát vyšší než v běžných mořích. Tato vysoká koncentrace soli způsobuje, že se ve vodě nedá plavat, ale pouze ležet a užívat si její léčivé účinky. Ostatně, již starověcí Římané věděli o tom, jaká je Mrtvé moře blahodárná a navštěvovali ho pravidelně.

Mrtvé moře je také krásné a oblíbené místo pro koupání a pobyt na pláži. Okolní krajinou jsou vodopády, pohoří a pouště, ideální pro pěší turistiku, horolezectví nebo jízdu na koni.

Zkrátka, pokud hledáte zajímavou dovolenou se spoustou krásných výhledů a zážitků, je Jordánsko s Mrtvým mořem tou správnou volbou pro vás. Stačí si zajistit letenku a pozvat své blízké na nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky