Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Ubytování Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je přírodní rezervace nacházející se v Jordánsku. Nachází se v poušti s rozlohou 22 km² a nabízí útočiště pro mnoho druhů živočichů, včetně ohrožených druhů zvířat.

Rezervace nabízí návštěvníkům možnost ubytování v kempu. Kemp se nachází v blízkosti hlavního vstupu do rezervace a je vytvořen tak, aby co nejvíce respektoval přírodu v okolí. Kemp je vybaven vším, co si turisté mohou přát - elektřinou, sprchovým blokem, grily na vaření a také jídelnou, kde se podávají tradiční jordánské pokrmy.

Turisté se mohou vydat na prohlídku rezervace, která nabízí mnoho okouzlujících rozhledů na zvířata a jejich domoviny. Například doručák ostrousný, gazely, kozy núbijské a velbloudi obecní všechny můžete spatřit na procházce.

Kromě pěších túr si návštěvníci mohou také pronajmout džípy, aby mohli razit svou vlastní cestu a vidět zvířata zblízka. Všechny prohlídky rezervací musí být ale předem naplánované a musí se splnit určité požadavky, abyste mohli vidět zvířata ve správném čase.

Tuto velmi speciální a ojedinělou zážitkem si nenechte ujít. Rezervace Shaumari Wildlife Reserve nabízí návštěvníkům velmi speciální zážitky a ubytování v přírodě je jen tím pravým způsobem, jak si je užít.


Dovolená Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodní části Jordánska a o rozloze 22 kilometrů čtverečních je domovem pro mnoho unikátních druhů zvířat. Tato rezervace je velkolepá a zároveň skromná, což je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v blízkosti přírody.

Hlavní atrakcí Shaumari Wildlife Reserve jsou onageri, což jsou divokými koně, kteří byli na pokraji vyhynutí. V dnešní době se tito krásní tvorové nachází pouze v několika vybraných lokalitách na Blízkém východě. V Shaumari Wildlife Reserve najdete také arabské gazely, největší druh hada na světě, laňka pudú a kozy vážící až 100 kilogramů.

Pokud hledáte příležitost k poznání zvěře v přirozeném prostředí, Shaumari Wildlife Reserve je skvělé místo pro pozorování ptáků a zvířat. Můžete se procházet přilehlými cestami nebo využít služby průvodců.

Kromě zvířat nabízí Shaumari Wildlife Reserve také fascinující historii. V minulosti byla rezervace součástí Karavanské obchodní cesty. V roce 1975, když se onageri nacházeli na pokraji vyhynutí, se vláda Jordánska rozhodla vytvořit oblast ochrany přírody, která by zvýšila jejich možnost přežití. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve založená na úspěšném zpřístupnění divoké přírody v oáze.

Kromě zkoumání zvířat a historického významu můžete v Shaumari Wildlife Reserve také relaxovat v prostředí klidné a kouzelné přírody. Tato rezervace je ideálním místem pro ty, kteří hledají výjimečné zážitky v neokoukaných křídelch přírody.

V současné době Shaumari Wildlife Reserve nezaručuje ubytování v areálu, ale mnoho turistických agentur nabízí fakultativní programy v tamním okolí, aby jste si mohli v nejlepším případě prohlédnout vše, co Shaumari Wildlife Reserve nabízí.

Vykročte aktivně do přírody v Jordánsku a zatoužíte-li po klidu a nevšedním zážitku, Shaumari Wildlife Reserve je tou správnou volbou!


Počasí Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je fascinující země s bohatou historií a přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst pro příznivce přírody je Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace se nachází ve východní části země a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Počasí v Jordánsku je charakterizováno horkým a suchým klimatem, což je dáno jeho polohou v blízkosti pouště. Shaumari Wildlife Reserve není výjimkou a počasí zde ovlivňuje převážně suchý a horký vzduch. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší avšak není příliš vhodné období k návštěvě, zejména pro ty, kteří nesnáší horko. Teploty mohou vystoupit až na 40 stupňů Celsia a slunce praží celý den, což může být vyčerpávající.

Podzim a jaro jsou nejvhodnějšími obdobími k návštěvě Shaumari Wildlife Reserve z hlediska počasí. Teploty jsou příjemnější, pohybují se mezi 20 a 30 stupni Celsia. V těchto měsících může být příjemné procházet se rezervací a pozorovat místní faunu a flóru.

Zima, od listopadu do února, je obdobím delších a chladnějších nocí. Teploty se mohou snížit až pod 10 stupňů Celsia, takže je třeba si přinést dostatečné teplé oblečení a připravit se na chladné noci.

Shaumari Wildlife Reserve je známá svou pestrou a rozmanitou faunou. Na této rezervaci najdeme různé druhy zvířat, včetně ohrožených druhů jako je například Oryx arabský nebo Gazela žlutoocasá. Tyto druhy se vyrovnávají s extrémními podmínkami suchého počasí a jsou adaptované na život v poušti.

Při návštěvě rezervace je důležité vzít v úvahu nejen počasí, ale také respektovat a chránit přírodní prostředí. Návštěvníci by se měli řídit pokyny průvodců a respektovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Používání ochranných krémů proti slunci, pití dostatečného množství vody a nošení přiléhavého, ale pohodlného oblečení jsou také důležité faktory pro přežití venku.

Shaumari Wildlife Reserve je tedy fascinujícím místem s unikátním ekosystémem a mnoha vzácnými druhy zvířat. Ať už se rozhodnete tuto rezervaci navštívit v letním období, kdy panuje horké počasí, nebo na podzim a na jaře, kdy jsou teploty příjemnější, připravte se na nezapomenutelný zážitek v jedinečné přírodě Jordánska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Dotazy a odpovědi o Jordánsku Shaumari Wildlife Reserve:

1. Co je Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?
Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve je chráněné území, které se nachází ve východním Jordánsku. Je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat.

2. Jak mohu navštívit Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je přístupný pro veřejnost a turisty. Můžete se tam dostat autem, taxislužbou nebo s turistickou skupinou.

3. Jaké druhy zvířat mohu spatřit ve Shaumari Wildlife Reserve?
Mezi nejznámější zvířata ve Wildlife Reserve patří arabský onager (divoký osel), oryx arabský nebo arabian oryx (antilopa) a gazela arabská.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je otevřený během většiny roku od rána do večera. Přesná otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období, proto je vždy dobré se předem informovat.

5. Je nutné si rezervovat vstupenky předem?
Rezervace vstupenek předem není nezbytná, ale může být doporučeno v obdobích vyšší návštěvnosti, aby se zajistilo místo.

6. Je povoleno táboření ve Shaumari Wildlife Reserve?
Táboření není povoleno ve Wildlife Reserve, ale v okolí je dostupné ubytování v kempech a hotelích.

7. Existují průvodcové, kteří mě provedou rezervací?
Ano, ve Wildlife Reserve jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobnější informace a vzít vás na prohlídku rezervace.

8. Je možné zakoupit suvenýry ve Shaumari Wildlife Reserve?
Ano, ve Wildlife Reserve se nachází obchod se suvenýry, kde si můžete zakoupit různé dárky, jako jsou trička, magnety a keramika.

9. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat při návštěvě Shaumari Wilderness Reserve?
Ano, je důležité dodržovat pravidla rezervace, jako například nepřibližovat se příliš blízko k zvířatům, nepřivádět vlastní zvířata a zachovávat čistotu prostředí.

10. Jaká je nejlepší doba, kdy Shaumari Wildlife Reserve navštívit?
Nejlepší doba na návštěvu Wildlife Reserve je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je země, která svým návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z nich je Shaumari Wildlife Reserve, která se nachází v jižní části země, nedaleko od hlavního města Ammánu. Tato rezervace je unikátním přírodním územím, kde se můžete blíže seznámit s místními druhy zvířat a rostlin.

Shaumari Wildlife Reserve byla založena v roce 1975 s cílem chránit a obnovit ohrožené druhy zvířat v Jordánsku. Původně sloužila jako přechodná destinace pro exotická zvířata, která byla získána ze zahraničí a později je chtěli vrátit zpět do přírody. Dnes je rezervace domovem pro mnoho druhů, které jsou buď ohrožené, nebo v Jordánsku vzácné.

V Shaumari Wildlife Reserve můžete pozorovat zvířata jako jsou arabské onagry (příbuzní divokých oslů), oryx arabské (archetypální druh antilopy) a slavíci běláska. Rezervace také poskytuje životní prostředí pro přírodovědy a výzkumné programy zaměřené na ochranu jordánských druhů.

Turisté, kteří navštěvují Shaumari Wildlife Reserve, mají možnost vidět tyto vzácné druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí. Rezervace nabízí výlety autobusem nebo pro méně dobrodružné návštěvníky je k dispozici také bezpečná pěší trasa. Během prohlídky máte možnost sledovat a fotografovat zvířata a zároveň se dozvědět o jejich způsobu života a významu pro ekosystém.

Shaumari Wildlife Reserve je také ideálním místem pro milovníky ptactva. Na území rezervace bylo zaznamenáno více než 100 druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů. Můžete zde spatřit například dravce, sovy a pestřenky. Pro ty, kteří se zajímají o přírodu, je to jedinečná příležitost pozorovat ptáky v jejich volné přírodě.

Shaumari Wildlife Reserve si také zakládá na ochraně místních rostlin. Na území rezervace najdete rozsáhlé zahrady, kde se snaží zachovat a obnovovat ohrožené druhy rostlin. Je to zvláště důležité vzhledem k tomu, že v Jordánsku existuje mnoho endemických druhů rostlin, které se vyskytují pouze v této části světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit do svého itineráře také Shaumari Wildlife Reserve. Tato rezervace nabízí nezapomenutelný zážitek, kde můžete objevit bohatství tamější přírody a zároveň přispět k ochraně ohrožených druhů. Je to skvělá volba pro každého, kdo má zájem o biodiverzitu a ekologii.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky