Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Shawbak Castle

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shawbak Castle


1. Co je Shawbak Castle?
Shawbak Castle je hradní pevnost, která se nachází v Jordánsku. Byla postavena v 12. století křižáckými rytíři a sloužila jako obranná pevnost.

2. Jak se dostanu do Shawbak Castle?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Shawbak Castle, je cesta autem. Můžete si také najmout taxislužbu nebo se připojit k organizovaným turistickým zájezdům.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Shawbak Castle?
Shawbak Castle je obvykle otevřený každý den od rána do večera. Otevírací hodiny se však mohou změnit v závislosti na sezóně a mohou být ovlivněny počasím.

4. Lze provést prohlídku Shawbak Castle?
Ano, prohlídka Shawbak Castle je možná. Můžete projít hradem, prozkoumat jeho různé části a obdivovat jeho historickou architekturu.

5. Kolik stojí vstupné do Shawbak Castle?
Vstupné do Shawbak Castle je obvykle levné a příznivé. Cena se může lišit v závislosti na místních pravidlech a politikách, takže je dobré se informovat předem.

6. Jaká je historie Shawbak Castle?
Shawbak Castle byl postaven křižáckými rytíři v 12. století. Pevnost sloužila jako strategické místo a byla součástí křižáckých obranných linií v regionu.

7. Jaké jsou hlavní zajímavosti v Shawbak Castle?
Mezi hlavní zajímavosti Shawbak Castle patří jeho rozlehlé hradby, opevněné věže, kaple a palácové komplexy. Také zde najdete úžasný výhled na okolní krajinu.

8. Je Shawbak Castle zachovalý?
Shawbak Castle není zcela zachovalý, ale stále je možné vidět mnoho původních prvků a historických struktur. Byly provedeny některé restaurační práce, aby se zajistila jejich ochrana a dlouhodobá udržitelnost.

9. Jaký je význam Shawbak Castle dnes?
Dnes Shawbak Castle slouží jako turistická atrakce a je oceňován jako historická památka. Cestovatelé sem přijíždějí, aby si prohlédli jeho architekturu a rozsáhlé hradby a současně se dozvěděli o jeho historii.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Shawbak Castle?
Nejlepší čas na návštěvu Shawbak Castle je v jarních nebo podzimních měsících, kdy je počasí mírné. Hlavní turistická sezóna je mezi březnem a květnem, kdy je mírné teplé počasí.


Dovolená Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedním z mnoha fascinujících míst k návštěvě v této arabské zemi je Shawbak Castle. Toto impozantní hradní sídlo se nachází ve městě Al Karak, které se nachází asi 120 kilometrů na jih od hlavního města Ammánu.

Shawbak Castle, také známý jako Krak des Moabites, je jedním z největších zřícenin v Jordánsku. Byl postaven v roce 1115 a sloužil jako pevnost křižáckých rytířů během křižáckých válek. Hrad byl strategicky postaven na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Při prohlídce Shawbak Castle můžete obdivovat působivé zdivo, které přežilo staletí. Hrad byl poničen během válek, ale základy hradu stále stojí a poskytují návštěvníkům představu o mohutnosti a kráse tohoto středověkého zámku. Zdivo je vyrobené z obrovských bloků vápence, které jsou tak těžké, že je až neuvěřitelné, jak se je podařilo přemístit na vrchol kopce.

Jedním z nejznámějších prvků Shawbak Castle je jeho dvojitá zeď, která byla vybudována jako ochrana proti nepřátelům. Tyto zdi jsou obklopeny hlubokými příkopy, které byly vytesány do žuly. Úzké schodiště pak vedlo přes příkopy a na několik zdvojených bran. Tato pečlivě navržená obranná struktura přinesla hradnímu sídlu přezdívku "pevnost větru".

Ve velkém nádvoří hradu můžete vidět stopy bývalých obyvatel a jejich každodenního života. Existuje mnoho malých místností, které sloužily jako obydlí, sklady a dílny. Mnoho dveří a oken je vyříznutých do vápence, dávajíce hradu zvláštní vzhled.

Při procházení Shawbak Castle si také můžete prohlédnout řadu věží a obranných pozic, které byly důležité při obraně hradu. Návštěvníci mají také možnost vyhlédnout z okna nebo z cesty na nádhernou okolní krajinu, která se táhne až k horám daleko.

Shawbak Castle je místo, které ocení jak historičtí nadšenci, tak i ti, kteří si chtějí prohlédnout impozantní architekturu a krásnou přírodu Jordánska. Navštivte toto starobylé místo a nechte se unést magií minulosti a krásou přítomnosti. Budete fascinováni nejen historií hradu, ale také jeho majestátnou polohou uprostřed překrásné krajiny Jordánska.


Počasí Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je zemí, která je bohatá na historická a kulturní místa. Jednou z významných památek této země je Shawbak Castle, který se nachází na hornatém území.

Shawbak Castle, také známý jako Krak des Montreal, je královský hrad, který byl postaven v roce 1115 na příkaz krále Balduina I. z Jeruzaléma. Nachází se na vrcholu strmého kopce a dominuje okolní krajině. Hrad byl postaven jako obranná pevnost a sloužil jako strategicky důležitý bod pro kontrolu okolního území.

Kromě svého historického významu se Shawbak Castle stal také oblíbeným turistickým cílem díky své pozici a nádhernému výhledu na okolní krajinu. Pohled z hradu je nádherný a nabízí návštěvníkům možnost obdivovat rozlehlou poušť a údolí, které se táhne před nimi.

Co se týče počasí v této oblasti, Jordánsko má převážně suché kontinentální podnebí. Letní měsíce jsou horké a suché, s teplotami dosahujícími až 40 °C. V zimě je pak chladněji, s teplotou klesající dokonce pod bod mrazu. Shawbak Castle se nachází v horské oblasti, takže i v létě zde mohou teploty být mírnější než v okolních nížinách.

Návštěva Shawbak Castle je nejlepší za příjemných podmínek. Ideálním obdobím je jaro nebo podzim, kdy teploty nejsou tak extrémní a výhled z hradu je nejhezčí. V létě je také dobré se vybavit opalovacím krémem, ochrannými slunečními brýlemi a dostatečným množstvím vody, protože horko může být vyčerpávající.

Navštívit Shawbak Castle je nejenom skvělou příležitostí poznat historii Jordánska, ale také zažít krásné výhledy a užít si atmosféru tohoto starobylého hradu. Ať už jste historický nadšenec, nebo jenom hledáte nádherné místo pro fotografování, Shawbak Castle je zcela určitě místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Jordánska.


Ubytování Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko Shawbak Castle: Oáza historie a úžasná destinace pro milovníky archeologie

Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturní dědictví. Jednou z nejzajímavějších a nejstarších památek této země je hrad Shawbak Castle, který se nachází v regionu Ma'an, zhruba 40 kilometrů od města Petra.

Shawbak Castle, známý také jako Shobak Castle nebo Montreal, je majestátní pevnost, která pochází z 12. století. Byl postaven křižáckými rytíři v roce 1115, a to většinou ze zbytků římských a byzantských struktur.

Samotný hrad byl strategicky umístěn na skalnaté vyvýšenině a poskytoval výhled na všestrannou krajinu. Je obklopen malebnou přírodou, která je charakteristická pro pouštní oblasti Jordánska. Když na sebe zafoukají vábivé větry a vytvoří víry písku pod nohama, ocitnete se v atmosféře a prostředí, které vás přenesou do minulých staletí.

Pro milovníky historie je Shawbak Castle jedním z nejzajímavějších archeologických nalezišť v této oblasti. Jeho mohutné hradby, věže a pevnosti napovídají o významu, který hrad měl v minulosti. Můžete se projet po šedesátimetrovém opevnění, projít některými dřevěnými mosty a obdivovat působivý výhled na okolní krajinu.

Věří se, že tato pevnost hrála důležitou roli během křížových výprav a byla místem, kde se setkávali křižáci, muslimové a další cestovatelé. Uvnitř pevnosti budete moci objevit tajemné sklepy, sklepené chodby a další architektonické zázraky, které připomínají bohatou historii tohoto místa.

Navštívení Shawbak Castle je skutečným zážitkem. Není to jen památka, ale také místo, kde můžete prozkoumat historii, obdivovat krásu přírody a prohloubit své znalosti o křižáckých dobách. Při procházení hradem si můžete představit, jaký život zde kdysi probíhal a jak rytíři bojovali za svou víru.

Pokud se rozhodnete navštívit Shawbak Castle, můžete si také užít nádherný výhled na pouštní krajinu kolem sebe. Okolní oblast je plná skalních útvarů a divoké vegetace, což z ní dělá skvělé místo pro túry a prozkoumávání přírodních krás Jordánska.

V současné době Shawbak Castle slouží jako turistická atrakce a je otevřený pro veřejnost. Můžete si zde prohlédnout expozice, které vám představí historii a kulturní dědictví místa. Mezi hlavní atrakce, které stojí za prohlédnutí, patří velká věž, křesťanské kaple a působivý výklenkový oltář nazývaný "Krtek".

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Jordánsku a hrad Shawbak Castle bude na vašem seznamu míst, která si chcete prozkoumat, nebudete zklamáni. Toto úžasné místo nabízí unikátní spojení historie, kultury a přírodních krás, které vás okouzlí a přenesou do minulosti.

Jordánsko nabízí mnoho úžasných turistických atrakcí, ale Shawbak Castle je jedním z těch nejzajímavějších. Vydejte se na cestu do minulosti a objevte tuto oázu historie uprostřed pouště. Uvidíte, že návštěva Shawbak Castle bude nezapomenutelným zážitkem a přinese vám poznání o fascinující historii Jordánska.


Letenka Jordánsko Shawbak Castle


Zoženúť si letenku do Jordánska a navštíviť Shawbak Castle je tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí sú záujemcovia o históriu a kultúru. Táto pevnosť sa nachádza v provincii Ma'an a je známa aj pod názvom Mont Real.

Shawbak Castle bol postavený v 12. storočí a slúžil ako ochrana proti kresťanským inváziám. Tento nádherný hrad môže byť dôvodom na návštevu Jordánska aj pre svoju fascinujúcu históriu, ale aj pre jeho neuveriteľnú architektúru.

Aj keď táto pevnosť bola postavená na ochranu, bola aj miestom bojov. Shawbak Castle bol hlavnou baštou kráľovstva od roku 1189 po dobu jedného roka, kedy bol po bohatých útokoch dobytý Saladínovými vojskami, ktoré kontrolujú celé územie až po Egypt. Ako sa zdá, toto miesto má tiež svoju mieru ducha, keďže sa tento hrad stal miestom niekoľkých duchovných zápasov medzi kresťanmi a moslimami a preto je často spojený s množstvom legend.

Od dna, keď bol Shawbak Castle postavený, prešiel mnohými zmenami a je stále jedným z najobľúbenejších miest na návštevu v krajine. Jeho krása a história sú spojené s Jordánskou kultúrou a táto lokalita by mala byť na zozname povinných návštev pre všetkých, ktorí plánujú cestovať do Jordánska.

Aby ste sa dostali do Shawbak Castle, musíte najskôr zakúpiť letenku do Jordánska. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do hlavného mesta Ammánu.

Od Ammánu sa môžete dostať do pevnosti Shawbak, ktorá sa nachádza asi hodinu a pol južne, buď autom, alebo verejnou dopravou. Pokiaľ nechcete cestovať sami, môžete si najať posádku, ktorá vám umožní zájsť na miesta, ktoré by ste inak nemohli vidieť.

Pokiaľ radi cestujete a poznávate nové kultúry, o návšteve Jordánska a Shawbak Castle by ste určite nemali rozmýšľať. Toto miesto, ktoré zanecháva taký silný dojem, by malo byť medzi prvými na vašom zozname.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky