Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Shobak Castle

Dovolená Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturu, a Shobak Castle je jednou z místních památek, kterou stojí za to navštívit. Tato starobylá pevnost, známá také jako Krak de Moab, se nachází nedaleko města Shobak v jižní části země. Je to fascinující místo, které přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, určitě nevynechejte návštěvu Shobak Castle.

Shobak Castle byl postaven v 12. století králem Balduinem I., prvním králem křižáckého Království Jeruzalémského. Pevnost hrála strategickou roli při ochraně království před muslimskými armádami během křížových výprav. Byla navržena tak, aby poskytovala bezpečné útočiště pro křižáky a byla vybavena vším potřebným pro přežití, včetně studené vody a zásob potravin.

Dnes je Shobak Castle významným historickým a archeologickým nalezištěm. Při procházce jeho kamennými chodbami a hradbami si můžete představit život v krutých podmínkách středověkého válečníka. Na vrcholu pevnosti se nachází i gotická kaple, která sloužila k modlitbám a bohoslužbám. Pohled z věží pevnosti poskytuje úžasný výhled na okolní krajinu a poušť.

Při návštěvě Shobak Castle si také můžete prohlédnout různé archeologické objevy, které byly v pevnosti nalezeny. Archeologové zde objevili zbytky středověkých domů, řemeslných dílen a skladišť, které poskytují cenné informace o životě v této oblasti v minulosti.

Pokud jste historickým nadšencem, rádi se dozvídáte nové informace o minulosti a máte rádi dobrodružství, návštěva Shobak Castle je nezbytnou součástí vaší dovolené v Jordánsku. Přestože se sem dostanete pouze po dlouhé cestě po silnici z Ammánu, rozhodně to stojí za úsilí.

Kromě Shobak Castle nabízí Jordánsko také mnoho dalších památek a atrakcí. Můžete navštívit slavné Petru s jejími skalními strukturami, projít se okolo Mrtvého moře nebo se vydat na dobrodružnou cestu do pouště Wadi Rum. Každý kousek této země je naplněn historií a krásou, kterou nelze popsat slovy.

Pokud tedy přemýšlíte, kam jet na příští dovolenou, zvažte Jordánsko a navštivte Shobak Castle. Budete ohromeni krásou této historické památky a zároveň se ponoříte do fascinující historie této oblasti. Jordánsko je skutečně jedním z nejpůsobivějších míst na světě a Shobak Castle je tím nejlepším způsobem, jak tuto krásu objevit.


Letenka Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je zemí bohatou na kulturní dědictví a historické památky. Jednou z nich je i hrad Shobak Castle, který se nachází na území jižního Jordánska. Tato středověká pevnost je jedním z nejvýznamnějších historických objektů v zemi a představuje fascinující místo, které stojí za návštěvu.

Shobak Castle, známý také jako Montreal, byl postaven v 12. století křižáckými rytíři z Řádu templářů. Tato impozantní pevnost se tyčí na vrcholku kopce a poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu, která se rozprostírá na západě do řeky Jordán a na východě do pustého pouště. Je to skvělé místo pro milovníky historie a archeologie.

Shobak Castle je známý svou vysokou kamennou zdí, která je pevná až 2,5 metru. Uvnitř hradu se nachází různé stavby, včetně paláce, kaple, obytných prostor a cisterny, která sloužila jako zásobárna vody. Turisté mohou prozkoumat tyto budovy a procházet se po hradbách, které nabízejí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Hrad Shobak Castle byl kdysi strategickým bodem na obchodní cestě mezi Saúdskou Arábií a Egyptem. Byl středobodem politické a ekonomické moci v této oblasti. Přestože byl hrad po mnoho let opuštěný, jeho zachovalý stav je nádherným připomínkou minulosti.

Dnešní návštěvníci mohou procházet rozvalinami, obdivovat historickou architekturu a představit si, jak králové a rytíři několik století zpět žili. Shobak Castle je také místem pořádání různých kulturních a historických akcí, které přitahují turisty z celého světa.

Navštěva hradu Shobak Castle představuje jedinečný zážitek, který umožňuje nahlédnout do historie a kultury Jordánska. Mimo jiné je zde také možnost poznat okolní oblasti, jako je přírodní rezervace Dana Biosphere Reserve nebo Petru - jedinečné archeologické naleziště, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, nezapomeňte zařadit návštěvu hradu Shobak Castle do svého plánu. Tato historická pevnost vás nadchne svou krásou a nabídne nezapomenutelný pohled do minulosti. Čeká na vás fascinující dobrodružství a objevování skvostů jordánské historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shobak Castle


1. Jak se dostat na hrad Shobak v Jordánsku?
Odpověď: K hradu Shobak můžete dojet autem, taxi nebo autobusem z města Shobak nebo Petra. Existují také organizované výlety ze Salamieh nebo Ammánu.

2. Co je historický význam hradu Shobak?
Odpověď: Hrad Shobak, známý také jako Montreal, byl postaven křižáckými rytíři v 12. století. Sloužil jako strategická obrana pro království Jeruzalém a královský palác pro křižáckého krále Balduina I.

3. Jaké jsou otevírací hodiny hradu Shobak?
Odpověď: Shobak Castle je otevřen každý den od rána do večera. Přesný čas se může lišit v závislosti na ročním období, proto je dobré si zkontrolovat aktuální otevírací dobu před návštěvou.

4. Jaká je vstupní cena do hradu Shobak?
Odpověď: Vstup do hradu Shobak je zpoplatněn. Přesná cena se může lišit v závislosti na národnosti a věku návštěvníka. Je také možné zakoupit vstupenku v rámci celodenního vstupu do národního parku Dana.

5. Co je nejlepší čas navštívit hrad Shobak?
Odpověď: Nejlepší čas navštívit hrad Shobak je na jaře (březen a duben) nebo na podzim (říjen a listopad), kdy teploty nejsou příliš vysoké. V létě může být velmi horko a v zimě chladno.

6. Jak dlouho trvá prohlídka hradu Shobak?
Odpověď: Prohlídka hradu Shobak může trvat mezi hodinou a dvěma hodinami, v závislosti na vašem zájmu o historii a architekturu. Pokud si chcete prohlídku užít naplno, doporučuje se si přinést dostatek času.

7. Existují průvodci na hradě Shobak?
Odpověď: Ano, na hradě Shobak jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout další informace o historii hradu a odpovědět na vaše otázky. Je doporučeno si průvodce najmout, abyste získali co nejvíce informací během vaší návštěvy.

8. Je možné fotografovat na hradě Shobak?
Odpověď: Ano, fotografování na hradě Shobak je povoleno. Můžete si vzít fotoaparát nebo mobilní telefon a pořizovat fotografie, abyste si návštěvu pamatovali. Je však třeba dodržovat pravidla a zamezit jakémukoli poškození historických struktur.

9. Existují v okolí hradu Shobak nějaké další atrakce?
Odpověď: Ano, poblíž hradu Shobak se nachází řada dalších turisticky zajímavých míst, jako je například chrám Petra, který je světově proslulý svými skalními budovami. Dalšími atrakcemi jsou například Wadi Rum, Mrtvé moře a Aqaba.


Počasí Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je zemí, která je proslulá svými historickými památkami a bohatou kulturou. Jedním z takových fascinujících míst je zřícenina Shobak Castle, která se nachází v jižní části země. Až do nedávné doby byla tato památka méně známá, ale v posledních letech se stala populární turistickou atrakcí.

Shobak Castle, také známý jako Montreal, byl postaven křižáckými rytíři v 12. století jako pevnost na strategickém místě pro kontrolu obchodních cest a ochranu křesťanských poutníků. Jeho dominanta a starobylá architektura přitahují turisty z celého světa. Kaple, hradby, věže a podzemní chodby jsou pouze některé z mnoha pozoruhodností tohoto místa.

Kromě historického významu je Shobak Castle také známým místem kvůli svému jedinečnému počasí. Nachází se ve výšce 1 300 metrů nad mořem, což mu umožňuje nabízet příjemnější a méně horké počasí než v nížinách Jordánska. V létě mohou teploty v oblasti Shobak Castle dosahovat příjemných 25-30 °C, zatímco v nížinách mohou překročit 40 °C.

Díky své poloze ve vyšší nadmořské výšce, je Shobak Castle také chráněn před velkými extrémy počasí. Během zimy mohou teploty klesnout pod bod mrazu, což přináší malé množství sněhu. Pro některé turisty je to příležitost vidět kulturu Jordánska v úplně jiném světle.

Dalším zajímavým faktorem ohledně počasí v Shobak Castle je jeho větrnost. Díky vyšší poloze a otevřenosti okolního terénu, jsou větry silnější a proudí svěží vzduch. To je další důvod, proč je tato oblast o něco příjemnější pro návštěvu v porovnání se špatně větranou a dusnou nížinou.

Pokud se chystáte navštívit Jordánsko a Shobak Castle, je důležité si uvědomit, že i přesto, že je počasí zde příjemnější, může se stát, že počasí se rychle změní. Obzvláště v průběhu jarních a podzimních měsíců můžete očekávat náhlé přeháňky a větrné podmínky. Dobré je připravit si vhodné oblečení a deštník.

Celkově je Shobak Castle fascinujícím místem jak z hlediska historie, tak počasí. Kombinace své architektury, malebného prostředí, jasného oblohy a příjemných teplot přináší návštěvníkům jedinečný zážitek. Pokud se chystáte do Jordánska, nezapomeňte navštívit tuto zajímavou památku a vychutnat si její nepředvídatelné, ale fascinující počasí.


Ubytování Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je země plná historie, fascinujících památek a úchvatných přírodních scenérií. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, patří hrad Shobak Castle.

Shobak Castle, také známý jako Montreal, se nachází na kopci poblíž města Shobak v jihozápadní části Jordánska. Byl postaven křižáky v roce 1115 a sloužil jako obranná pevnost proti muslimským silám. Tento impozantní hrad nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a patří k nejlépe zachovaným křižáckým pevnostem v regionu.

Při procházce hradem Shobak Castle můžete objevovat jeho mnoho zajímavostí. Zachoval se semikruhový vstupní brána, která byla kdysi chráněna padacím mostem a velkými příkopy. Dále můžete prozkoumat věže, ze kterých se naskýtá krásný výhled na údolí Moáby a hory v dálce.

Hrad Shobak Castle má také řadu podzemních chodeb a sklepů, ve kterých se kdysi ukrývala posádka a zásoby. Tyto chodby dodávají hradu zvláštní atmosféru a dovolují návštěvníkům představit si, jaké to muselo být žít v této pevnosti během středověku.

Pokud se rozhodnete navštívit hrad Shobak Castle, můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů nebo roubenek. Výhody ubytování poblíž hradu jsou zjevné - budete mít přístup k památce po celou dobu Vašeho pobytu a budete si moci užít západy slunce a východy slunce na vrcholu kopce, který chrání hrad.

Pokud vás zajímá historie, měli byste si také nechat projít hrad Shobak Castle s průvodcem. Ti vám poskytnou zajímavé informace o historii tohoto místa a poví vám příběhy, které se za jeho hradbami odehrály. Průvodci jsou obvykle plynní mluvčí angličtiny a jsou schopni odpovědět na veškeré otázky, které byste mohli mít.

Hrad Shobak Castle je také skvělým místem pro milovníky fotografování. Jeho monumentální architektura a okolní krajinu poskytují skvělé kulisy pro nádherné snímky. Nezapomeňte si tedy vzít fotoaparát a zachytit tyto úžasné okamžiky.

Při plánování cesty do Jordánska určitě zvažte návštěvu hradu Shobak Castle. Toto historické místo nabízí nejen fascinující historii, ale také úžasné výhledy a nezapomenutelné zážitky. A pokud se rozhodnete zůstat poblíž, můžete si užívat jeho krásy ve svém vlastním tempu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky