Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kanada Nahanni National Park Reserve

Dovolená Kanada Nahanni National Park Reserve


Dovolená v kanadském národním parku Nahanni je jedinečným zážitkem pro všechny příznivce přírody a dobrodružství. Tento nádherný park se nachází ve světově proslulých Mackenzie Mountains v Severozápadních teritoriích Kanady.

Nahanni National Park Reserve je jedním z největších a nejohromnějších národních parků Kanady, rozkládající se na ploše přes 30 000 kilometrů čtverečních. Jeho dramatické horské scenérie, bohaté lesy, divoké řeky a impozantní vodopády přitahují turisty z celého světa.

První věc, kterou si návštěvníci všimnou, je ohromující krása řeky Nahanni. Její hluboké kaňony a strmé útesy tvoří nezapomenutelnou kulisu k dobrodružným aktivitám, jako je kánoe, rafting a rybaření. Řeka je známá svými nádhernými vodopády, z nichž nejznámější je Virginia Falls, který je o 90 metrů vyšší než Niagarské vodopády.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do divočiny a zkoumat bohatou faunu a flóru parku, je k dispozici mnoho stezek pro pěší turistiku. Mezi nejzajímavější patří South Nahanni River Trail, která vede kolem divokých řek a vodopádů. Tato stezka je náročná a vyžaduje dobrou fyzickou kondici, ale odměnou je neuvěřitelný výhled na okolní krajinu.

Navíc mohou turisté obdivovat také unikátní jeskyně, zvláště populární je Grotte Valerie. Tato jeskyně má rozsáhlé kamenité síně a krásné stalaktity a stalagmity. Je nutné mít s sebou vhodné vybavení a vhodnou oblečení, protože teplota v jeskyni se pohybuje kolem nuly.

Dalším fascinujícím bodem zájmu v parku Nahanni je "Národní památník Národů". Toto místo bylo vytvořeno na počest původních obyvatel Kanady a jejich důležité role v regionální historii. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout tradiční artefakty a dozvědět se více o historii a kultuře původních obyvatel.

Pro dobrodruhy, kteří si přejí zažít něco unikátního, je zde také možnost přespání v kempech a pod širým nebem. K dispozici jsou stanovací plochy po celém parku, které poskytují nezapomenutelný zážitek z nočního nebe a klidu divočiny.

Je třeba si uvědomit, že Nahanni National Park Reserve je chráněným územím a vyžaduje respekt a ochranu přírody. Turisté jsou povinni dodržovat pravidla parku, aby se minimalizovalo poškození prostředí a divoké zvěři.

Dovolená v kanadském národním parku Nahanni je zážitkem, který by neměl uniknout žádnému dobrodruhovi. Jeho ohromující příroda, úchvatné scenérie a možnosti dobrodružství vyčarují úsměv na tváři každého, kdo se sem vypraví. Jestliže hledáte něco výjimečného, pak je tento národní park tou správnou volbou pro vaši dovolenou.


Počasí Kanada Nahanni National Park Reserve


Kanada je známá svou překrásnou přírodou a jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Nahanni National Park Reserve. Tento národní park, který se nachází v severozápadní části Kanady, je domovem několika geologicky unikátních útvarů a nádherné divoké přírody.

Nahanni National Park Reserve se rozkládá na ploše více než 30 000 kilometrů čtverečních a je tedy jedním z největších chráněných území v Kanadě. Park je známý díky svým malebným kaňonům, divokým řekám a korunám stálezelených lesů. Je zde také přítomna bohatá fauna a flora, včetně ohrožených druhů jako jsou polární medvědi a losi.

Pokud se zaměříme na počasí v Nahanni National Park Reserve, musíme brát v úvahu jeho polohu v severní Kanadě. To znamená, že zde panují extrémní podmínky jak v zimě, tak v létě. V zimě se teploty mohou pohybovat v rozmezí od -30 °C do -45 °C, zatímco v létě mohou dosahovat až 25 °C.

Během zimního období je park pokryt sněhem a ledem, které umocňují jeho krásu. Turisté mohou zažít ohromující dobrodružství při pěší turistice nebo při jízdě na bobech či motorkách rozjížďkách na zamrzlých řekách. Během tohoto období je však nutné mít na paměti extrémní podmínky a vhodně se vybavit, aby se minimalizovala rizika.

V letním období je park oživen zelení a květy. Teploty se zvyšují a řeky rozpuštěným ledem nabývají na síle. To poskytuje ideální podmínky pro vodáky a kanoisty, kteří se vydávají po wildeře do Nahanni River, jedné z nejdivočejších řek v Kanadě. Turisté mohou také využít příležitosti pro pěší turistiku nebo prozkoumání některého z mnoha turistických stezek v parku.

Při návštěvě Nahanni National Park Reserve je nezbytné pečlivě sledovat předpověď počasí a být dobře vybavený, neboť se může rychle změnit. Je důležité si uvědomovat, že park je odlehlým místem s minimálním počtem obyvatel, a tudíž je nutné mít dostatek jídla, vody a vybavení pro přežití.

Celkově lze říci, že počasí v Nahanni National Park Reserve je velmi proměnlivé a ve srovnání s jinými oblastmi Kanady dosahuje extrémních hodnot. Nicméně, návštěva tohoto rezervace je jedinečným zážitkem, který nabízí jedinečnou kombinaci krásy přírody a adrenalinových dobrodružství.


Letenka Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve, který se nachází v kanadské provincii Severozápadní teritoria, je jedním z přírodních pokladů tohoto rozlehlého a malebného regionu. Je známý svou ohromující přírodní krásou a bohatstvím přírodních úkazů, které přilákaly nespočetná množství turistů z celého světa.

Letenky do Kanady, přesněji do Nahanni National Park Reserve, jsou velmi žádané, a to z dobrého důvodu. Tento národní park je vyhlášený pro své malebné údolí s řekou Nahanni a mnoha vodopády, které vytvářejí fantastické výhledy a nabízejí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

Jedním z nejznámějších a nejimpozantnějších vodopádů v parku je South Nahanni River - vodopád Virginia Falls. Tento vodopád dosahuje výšky přes 90 metrů a je větší než slavný Niagara Falls. Jeho majestátnost a síla jsou úchvatné a při pohledu na něj se návštěvníci nedokážou ubránit pocitu úžasu.

Dalším unikátním přírodním úkazem, který láká turisty, je Nahanni Cave, známá také jako 'Nahanni Land Bridge'. Tato jeskyně byla vytvořena řekou Nahanni a jejími průběžnými erozními procesy. Je to jediný známý případ na světě, kdy se rozlehlým podzemním systémem proplétá velká řeka. Turisté, kteří si dovolí na toto dobrodružství a jdou jeskyní, jsou odměněni úžasnými podzemními scenériemi a fascinujícími geologickými útvary.

Kromě těchto přírodních zázraků nabízí park také rozmanitost volně žijících živočichů. Návštěvníci mohou mít šanci vidět karibu, losy, kamzíky nebo dokonce vzácného bílého medvěda. Pro milovníky ptactva je park také rájem, protože je domovem mnoha druhů ptačích druhů, včetně amerického orela, orla skalního a pěnice obecné.

Ačkoli je park otevřen pouze od června do září, je to čas, který stojí za to strávit v tomto nádherném kousku přírody. Při návštěvě mohou turisté využít možností, jako je trekking, kanoistika a rafting, které umožňují lépe poznat park a všechny jeho okouzlující aspekty.

Letenky do Nahanni National Park Reserve v Kanadě jsou stále oblíbenější mezi cestovateli z důvodu tohoto unikátního a nedotčeného přírodního ráje. Návštěva parku poskytuje návštěvníkům možnost uniknout od civilizace, spojit se s přírodou a prožít nezapomenutelné dobrodružství v srdci kanadské divočiny.


Ubytování Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve v Kanadě je zvláštní v mnoha ohledech. Leží v centrální části severozápadního teritoria a zahrnuje území o velikosti přibližně 30 000 kilometrů čtverečních. Park je domovem pro mnoho divokých zvířat, jako jsou medvědi grizzly, horští kozy a losi, a zahrnuje mnoho úchvatných scenérií, jako je soubor velkých vodopádů Virginia a Alexandra, nádherná kanonová údolí a zmrzlé pečující hory. Podívejme se na možnosti ubytování v této krásné oblasti.

Nahanni National Park Reserve nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky. Vyberte si z kempů v základní a pokročilé kategorii, turistických chat, traperů a přístřešků. Mezi nejpopulárnější patří:

- Tepelný přístřešek: Je to malý, zateplený, zasklený dům s dřevěnou kamnou a palandou na spaní. Přístřešky jsou k dostání v oblastech parku, jako jsou South Nahanni a Moose Ponds, a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí spát v teple a suchu, ale nemají zájem o kempování. Přístřešek může ubytovat 2-4 osoby.

- Turistické chaty: Tyto chaty jsou vybaveny vnitřním topením a palandami na spaní a kuchyňkou. V chatkách je omezená zásoba vody, takže si musíte donést vlastní vodu k pití. Jsou k dispozici v oblastech parku, jako je Virginia Falls a Kapellen Lake.

- Kempy: Kempy jsou vhodné pro ty, kteří chtějí být na vlastní pěst a několik dní strávit v divočině. Vstupné kempovací místa jsou k dispozici v parku a obsahují surové pitnou vodu, kempovací stany a ohniště. Ceny kempování se liší v závislosti na sezóně.

- Traperova chata: Traperova chata je útulná, samostatná chatka s palandami na spaní a kuchyňkou. Chaty jsou k dispozici v oblastech parku, jako je South Nahanni River a Broken Skull River. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří chtějí zážitek, který není tak náročný jako kempování, ale stále poskytuje vesmír venku.

Ubytování v parku Nahanni National Park Reserve vyžaduje rezervaci předem. Na webových stránkách Parks Canada najdete podrobnosti o cenách, možnostech a dostupnosti pro jednotlivé typy ubytování. Pokud hledáte zážitek z divočiny v krásném kanadském parku, Nahanni National Park Reserve je skvělou volbou pro vás. Zarezervujte si svůj pobyt dříve a užijte si toto nejkrásnější místo v Kanadě!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Nahanni National Park Reserve


1. Co je Nahanni National Park Reserve?
- Nahanni National Park Reserve je chráněná oblast v severozápadní Kanadě, známá pro své úchvatné scenérie, vodopády, kanyony a divokou přírodu.

2. Kde se nachází Nahanni National Park Reserve?
- Nahanni National Park Reserve se nachází v severozápadní části Kanady, v teritoriu Severozápadních teritorií, zhruba 500 km severozápadně od Yellowknife.

3. Jak se dostat do Nahanni National Park Reserve?
- Do Nahanni National Park Reserve lze dostat pouze letadlem nebo lodí. Nejbližší město je Fort Simpson, kde lze najmout lodě nebo letadla.

4. Jaké aktivity lze v parku provozovat?
- V parku je možné provozovat různé outdoorové aktivity, jako turistiku, trekking, kanoe a kajak na řekách a rafting v divoce tekoucích řekách.

5. Je potřeba mít speciální povolení k vstupu do parku?
- Ano, k vstupu do parku je potřeba mít speciální povolení, které lze získat online nebo přes návštěvnické centrum.

6. Může se v parku nacházet divoká zvěř?
- Ano, v parku jsou rozmanité druhy divoké zvěře, jako například medvědi, losi, karibu a vlci.

7. Je v parku možné kempovat?
- Ano, v parku jsou dostupné stanové tábory a kempování je povoleno pouze na určených místech. Je důležité mít s sebou všechny potřebné vybavení a potraviny.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
- Nejlepší doba k návštěvě parku je od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a méně deštivého počasí.

9. Je v parku možné vidět polární záři?
- Ano, v Nahanni National Park Reserve je možné vidět polární záři během zimního období, od listopadu do března.

10. Jaký je vstupní poplatek do parku?
- Vstupní poplatek do parku je $25 CAD za osobu a $136 CAD za skupinu větší než 15 osob. Poplatek se platí na vstupu do parku nebo může být zaplacen online předem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky