Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kazachstán Almaty

Letenka Kazachstán Almaty


Kazachstán je země velkých kontrastů, které se skládá ze stepí, hor a pouští. Almaty, největší město a bývalé hlavní město Kazachstánu, leží v jeho jihovýchodní části a je jeho kulturálním a obchodním centrem. Pokud plánujete cestu do této oblasti, letenka Kazachstán Almaty je tou nejlepší volbou.

Kdy letět?

Ideálním obdobím pro návštěvu Almaty je od května do října. V této době jsou teploty příjemné a klima je sušší. V letních měsících však může být velmi horko a sucho, takže si s sebou vezměte dostatek vody a hydratačních přípravků.

Jak se dostanete do Almaty?

Do Almaty se můžete dostat několika způsoby. Nejvýhodnější je letadlo. V Almaty je mezinárodní letiště a do města létají mnoho leteckých společností jako je Air Astana, Turkish airlines, Emirates a další. Z letiště je možné využít taxi nebo autobusovou dopravu do centra města.

Co navštívit v Almaty?

V Almaty najdete množství zajímavých míst k návštěvě. Rozhodně si nenechte ujít:

- Kok Tobe
Vydejte se na nejvyšší kopec v Almaty a užijte si panoramatický výhled na město. Na vrcholu kopce se nachází i malá zoo, restaurace a suvenýry.

- Park Panfilovcev
Tento park je nejstarší ve městě a v jeho centru se nachází katedrála sv. Alexandra Něvského. Park je ideálním místem pro odpočinek a piknik.

- Medeo
Komplex ledových sportů Medeo leží asi 15 km od Almaty a nabízí možnost bruslení, hokeje nebo jiných sportů na ledu. V zimě se zde konají soutěže v rychlobruslení.

- Almatinská pohoří
Tato část hor leží blízko Almaty a nabízí mnoho turistických tras. Z překrásných výhledů se dá slavně „bloudit myšlenkami“.

Almaty nabízí také mnoho historických a kulturních památek, muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout tradiční oblečení, umění a archeologické nálezy.

Jídlo a pití v Almaty

Kazachstání jsou ochotní hostitelé a jejich pohostinství zahrnuje vynikající jídlo a pití. Nejtypičtějšími pokrmy jsou plov (rýžový pokrm s masem nebo zeleninou), šašlyk (smažené kusy masa) a lagman (drsný nudlový pokrm). Co se týče pití, Kazachstán je známý pro své lahodné vína a koňaky, ale také pro tradiční nápoj Kymyz (fermentované kléšťové mléko).

Cestování do Kazachstánu a návštěva jeho největšího města Almaty je zajímavým zážitkem, kde můžete objevit krásy země a kulturu Kazachstánců. Pokud se tedy plánujete vydat do této oblasti, letenka Kazachstán Almaty je tou nejlepší volbou pro dosažení svého cíle.


Dovolená Kazachstán Almaty


Kazachstán je země bohatá na přírodní krásy a kulturní poklady. Jedním z největších a nejznámějších měst v této zemi je Almaty, které láká mnoho turistů každý rok. Pokud váháte, kam vyrazit na svou další dovolenou, Almaty by mělo jít na vaši seznam.

Almaty je historické a kulturní centrum Kazachstánu. Město nabízí návštěvníkům široké spektrum aktivit a zážitků. Jeden z nejpopulárnějších míst je například Kok Tobe, který je nejvyšším vrcholem v okolí města. Zde si můžete vychutnat krásný výhled na okolní pohoří a město. Na vrcholu se nachází také restaurace, obchody a zábavní park, který je ideální pro rodinný výlet.

Dalším fascinujícím místem k návštěvě je Medeo Ice Rink, který je jedním z největších a nejvýše položených kluzišť na světě. Pro milovníky zimních sportů je toto místo rájem. Samotné kluziště se nachází ve výšce 1691 metrů nad mořem a nabízí nezapomenutelné zážitky a krásnou přírodu.

Další imperativní místem, které si v Almaty nemůžete nechat ujít, je Botanická zahrada. Tato zahrada, která se rozkládá na ploše 108 hektarů, je domovem tisíců druhů rostlin a květin. Zahrada nabízí idylický únik z rušného města a potěší příznivce přírody.

A co se týče kulturního cestování, Almaty má také co nabídnout. Pokud jste fanouškem muzeí a galerií, měli byste určitě navštívit státní muzeum umění. Toto muzeum uchovává rozsáhlou sbírku uměleckých děl, včetně některých děl nejslavnějších kazachstánských umělců. Je to nejen místo pro zábavu, ale i pro hluboké ponory do historie a kultury země.

A samozřejmě, nezapomeňte na místní kuchyni. Almaty je plné různých restaurací a kaváren, které nabízí autentická kazachstánská jídla. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako je beshbarmak (maso a těstoviny), plov (uzbecký pilaf) a boorsok (slané pečivo). Pokud rádi zkoušíte nové věci, neměli byste také minout místní speciality, jako je koumiss (fermentované kobylčí mléko) nebo kazy (uzbekistánská pálená klobása).

Almaty je opravdu eklektické město, které nabízí mnoho zajímavých a poutavých míst pro turisty. Ať už jste zde na dovolené s rodinou, přáteli nebo sami, jistě se vám zde zalíbí. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě nebo kulturní zážitky, Almaty vám poskytne obě možnosti.


Počasí Kazachstán Almaty


Almaty je největším městem a bývalým hlavním městem Kazachstánu. Nachází se v jihovýchodní části země a je obklopen hory. Díky své poloze a nadmořské výšce je Almaty ovlivňováno specifickým podnebím.

Kazachstán je obecně známý svými extrémními klimatickými podmínkami. Almaty však má stabilnější a mírnější podnebí ve srovnání s většinou ostatních oblastí země. Město leží v tzv. stepním pásmu, což znamená, že se zde vyskytují výrazné rozdíly mezi letními a zimními teplotami.

Letní období v Almaty je relativně teplé a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C, přičemž nejtepleji je obvykle v červenci a srpnu. Srážky jsou během tohoto období minimální a vyšší vlhkost je zajištěna pouze díky blízkosti horských oblastí.

Na druhou stranu, zimní období je chladné a suché. Průměrné teploty v lednu a únoru se pohybují kolem -5 °C. V zimě bývá přítomný takzvaný "soukromý chlad", který je charakteristický nízkou relativní vlhkostí vzduchu a vysycháním kůže. Sníh v Almaty je spíše vzácný a zimy jsou obvykle suché a slunné.

Kromě letního a zimního období existují také přechodné roční doby – jaro a podzim. Jaro v Almaty je krátké a poměrně chladné, s teplotami kolem 10-15 °C. Podzim je obdobím, kdy se teploty postupně snižují směrem k zimě, s průměrnými teplotami kolem 10 °C.

Dalším důležitým faktorem pro počasí v Almaty je větrný režim. Západní a jihozápadní větry jsou běžné po většinu roku, přičemž někdy mohou být silné a přinášejí suchý vzduch do města. Tyto větry také ovlivňují teplotu a vlhkost vzduchu.

Celkově lze říci, že počasí v Almaty je charakterizováno mírnými léty a chladnými zimami. Město si užívá relativně stabilní a příjemné počasí v průběhu roku, což je jedním z důvodů proč je Almaty oblíbeným turistickým cílem.


Ubytování Kazachstán Almaty


Almaty je největším městem Kazachstánu a zároveň jeho kulturním a hospodářským centrem. Toto město nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky všech rozpočtů a potřeb.

Almaty nabízí luxusní hotely, jako je například The Ritz-Carlton, Kazzhol Hotel a Intercontinental Almaty. Tyto hotely jsou vybaveny moderními zařízeními, luxusními apartmány a prvotřídními službami. Tyto hotely se nacházejí v centru města a jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodlí.

Pro návštěvníky s menším rozpočtem nabízí Almaty také ubytování v apartmánech a hostelech. Hostel Almaty Central a Hostel Domik jsou ideálním řešením pro mladé lidi, kteří chtějí zůstat v centru města a ušetřit peníze na ubytování. Apartmány jsou navíc skvělou volbou pro ty, kteří chtějí bydlet většinu času samostatně a nezávisle.

Další možností je vyhledat si ubytování prostřednictvím Airbnb, což je populární volba v mnoha městech po celém světě. Airbnb nabízí mnoho různých možností od soukromých pokojů až po celé byty. Tato možnost je skvělá pro ty, kteří chtějí být součástí místní komunity a zažít kulturu kazachstánského města blíže.

V neposlední řadě, pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a zůstat mimo město, jsou k dispozici různé chaty a horské chaty v okolí Almaty. Tyto chaty jsou skvělým řešením pro ty, kteří hledají trochu klidu, odpočinku a přírody.

V Almaty je tedy mnoho možností ubytování, od přepychu až po levnější možnosti pro návštěvníky s menším rozpočtem. Jedná se o dynamické město, které každému nabídne to, co hledá a zůstane v něm nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Almaty


1. Jaký je časový rozdíl mezi Kazachstánem a Českou republikou?

Odpověď: Kazachstán Almaty má sedm hodin před Českou republikou.

2. Potřebuji vízum k návštěvě Kazachstánu?

Odpověď: Občané České republiky potřebují vízum k návštěvě Kazachstánu.

3. Kolik stojí vízum do Kazachstánu?

Odpověď: Cena víza do Kazachstánu závisí na délce pobytu a typu víza. Víza se pohybují mezi 25 a 60 USD.

4. Jak se nejlépe dostat z letiště do centra Almaty?

Odpověď: Nejlepší cestou je taxi nebo autobus na letištní zastávce, které spojují letiště s centrem Almaty.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kazachstánu?

Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Kazachstánu je od května do září, kdy je teplé počasí, ale dá se navštěvovat i během zimních měsíců.

6. Kde se nachází nejlepší hotely v Almaty?

Odpověď: Nejlepší hotely v Almaty se nacházejí v centru města, blízko hlavních turistických atrakcí.

7. Jak snadno se mohu dostat z Kazachstánu do Ruska?

Odpověď: Existuje mnoho přímých leteckých spojení mezi Kazachstánem a Ruskem. Také je možné využít železniční spojení.

8. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Kazachstánu?

Odpověď: Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Kazachstánu patří Staré město v Almaty, Canyons Charyn a Kolsai, Památník Nebesu, Nadace Nursultan Nazarbayev a Katedrála svatého Alexandra Něvského.

9. Je bezpečné cestovat v Kazachstánu?

Odpověď: Kazachstán je považován za poměrně bezpečnou zemi, ale jako v jiných evropských destinacích byste měli být obezřetní a dodržovat místní zvyky a zákony.

10. Jaké jsou v Kazachstánu oblíbené tradiční jídla?

Odpověď: Mezi nejoblíbenější tradiční jídla patří beshbarmak (maso vařené s cibulí a těstovinou), laghman (nudle s masem nebo zeleninou) a samsa (kapsy s masem a bramborami). Dále se obvykle podávají saláty z rajčat, okurek a císařského zelí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky