Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kazachstán Charyn National Park

Letenka Kazachstán Charyn National Park


Kazachstán je země bohatá na přírodní krásy a nezapomenutelná místa. Jedním z těchto ohromujících míst je Charyn National Park, který se nachází ve východní části země. Tento národní park je známý svou jedinečnou geologickou krajinou a krásnou řekou Charyn, která se protíná parkem.

Charyn National Park se rozprostírá na ploše přes 230 km2 a je domovem nespočtu fascinujících přírodních úkazů. Nejslavnější z těchto úkazů je známý jako "Grand Canyon of Kazakhstan", což je název získal kvůli své pozoruhodné podobnosti s Grand Canyonem v USA. Tento kaňon je fascinující kombinací vzácných geologických útvarů, strmých skalních stěn a úžasných přírodních oblouků.

Turisté, kteří navštíví Charyn National Park, jsou ohromeni jeho krásou a majestátem. Jednou z nejpopulárnějších aktivit zde je procházka po kaňonu. Po cestě je několik vyhlídkových bodů, které nabízejí úchvatný výhled na kaňon a okolní krajinu. Některé z nich jsou doslova závěsné, umístěné vysoko na skalách, což poskytuje neuvěřitelný pocit dobrodružství a adrenalinu.

Další z atrakcí, kterou Charyn National Park nabízí, je fascinující údolí Devils Gorge. Toto údolí je známé svými strmými a skalnatými stěnami a výrazně růžovým odstínem hornin, kterým se vyznačuje. Je dokonalým místem pro horolezectví a prozkoumávání horských vrcholků.

Charyn National Park také nabízí rozmanité možnosti pro pikniky a táboření. Existuje několik míst, kde návštěvníci mohou relaxovat a vychutnávat si přírodu kolem nich. Do parku přichází také mnoho skalních lezců, kteří sem přijíždějí kvůli jeho strmým skalám a náročným trasám.

Pokud máte možnost navštívit Charyn National Park, nezapomeňte se také podívat na řeku Charyn, která protéká přímo parkem. Tato řeka je obklopena krásnými zelenými lesy a poskytuje skvělé příležitosti k vodním sportům, jako je rafting či kajakování.

V neposlední řadě, pokud jste přírodovědec nebo nadšený amatér, Charyn National Park je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny. Můžete zde spatřit řadu divokých zvířat, včetně vzácných orlů a nosorožců.

Charyn National Park v Kazachstánu nabízí nezapomenutelné přírodní zážitky a je přitahováním pro turisty z celého světa. S jeho působivou geologickou krajinou a unikátními geologickými útvary, je to místo, které stojí za návštěvu.


Počasí Kazachstán Charyn National Park


Kazachstán je rozlehlá země v centrální Asii, která je známá svou poklidnou a rozmanitou přírodou. Jedným z nejkrásnějších přírodních divů Kazachstánu je národní park Charyn.

Charyn National Park se nachází východně od Almaty, hlavního města Kazachstánu, a rozkládá se na území o rozloze 1500 km². Park je známý svými dramatickými kaňony, členitou krajinou a unikátními geologickými útvary. Je domovem mnoha vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů.

Jedním z hlavních turistických lákadel Charyn National Park je Káňa Charyn. Tato kaňonovitá soutěska je často přirovnávána k americkému Grand Canyonu pro svou podobnost a krásu. Do kaňonu se dostanete po stezkách, které vás provedou okolo krásných skal a pískovcových útesů. Hřeben kaňonu nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a řeku Charyn, která se klikatí podél pískovcových stěn.

Další zajímavou atrakcí v tomto parku je Velký kámen. Tento mohutný skalní útvar připomíná velblouda a je jedním z nejznámějších symbolů Charyn National Park. Tato masivní skála je obklopena malebnými lesy a je oblíbeným místem pro pikniky a odpočinek turistů.

Charyn National Park je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Zde můžete spatřit endemické druhy, jako je Charynská lilie a Charynský pistáciový strom. Park je také známý svou bohatou faunou, která zahrnuje vysoce ohrožené druhy jako je borcovec syrský, levhart perský a rosomák sibiřský.

Podnebí v Charyn National Park se výrazně liší podle ročního období. V létě zde panuje sucho a teploty dosahují vysokých hodnot. V zimě je počasí chladné a teploty mohou klesnout pod bod mrazu. Jaro a podzim jsou ideálními obdobími pro návštěvu, kdy je počasí mírné a příjemné.

Charyn National Park je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří si přejí objevit krásy přírody a užít si dobrodružství na volné noze. Zde si můžete užít pěší turistiku, jízdu na horském kole, campování a mnoho jiných outdoorových aktivit.

Charyn National Park je jednou z nejúžasnějších a nejkrásnějších přírodních lokalit v Kazachstánu. Tato nádherná oblast nabízí návštěvníkům pohled na neuvěřitelnou krajinu, divokou přírodu a únik z každodenního shonu. Pokud plánujete cestu do Kazachstánu, nezapomeňte navštívit Charyn National Park a okusit jeho jedinečné kouzlo.


Dovolená Kazachstán Charyn National Park


Kazachstán je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejúchvatnějších míst, které lze v této zemi navštívit, je Charyn National Park. Nachází se ve východní části země, poblíž hranic s Čínou, a nabízí návštěvníkům úchvatnou scenérii a nezapomenutelné zážitky.

Charyn National Park je známý především díky Charyn Canyonu, který se často přirovnává k americkému Grand Canyonu. Tato údolí jsou vytvořena řekou Charyn, která se proplétá skrz skalnaté útvary, vytvářející dramatickou krajinu. Kaňon je dlouhý až 90 kilometrů a hloubka dosahuje až 300 metrů. Jedná se o jedno z nejhlubších údolí v celém Kazachstánu.

Návštěva tohoto parku je pro cestovatele jedinečným zážitkem. Můžete zde strávit hodiny procházkami po okraji kaňonu, obdivovat výhledy do hlubiny a pozorovat různé geologické útvary, jako jsou skalní sloupy, labyrinty a oblouky. Park je domovem také pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou pásovci, vlci nebo orli.

Jedním z nejatraktivnějších míst v parku je takzvaný "Nášivkový kaňon". Jde o úzkou soutěsku, která se vyznačuje pestrými vrstvami písku a sedimentů. Tento přírodní úkaz je neobyčejně krásný a při procházce po jeho úzkých cestách se budete cítit jako v jiném světě.

Charyn National Park nabízí také různé aktivity pro dobrodružné nadšence. Můžete se zde vydat na pěší túru a prozkoumat tajemné zákoutí parku, nebo si pronajmout kola a projet se po cyklostezkách. Pro ty, kteří touží po adrenalinovém zážitku, je k dispozici také možnost jízdy na koni nebo raftingu na řece Charyn.

Pokud plánujete návštěvu Charyn National Park, je nejlepší navštívit ho v letních měsících, kdy je počasí příznivé a teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. Vzhledem k odlehlosti parku je však třeba mít na paměti, že služby a ubytování zde mohou být omezené. Doporučuje se proto vybavit se vším potřebným, jako jsou jídlo, voda a léky.

Charyn National Park je skutečným pokladem Kazachstánu a turistická atrakce, kterou byste neměli vynechat při své návštěvě této země. Jeho úchvatné scenérie a přírodní krása vytvářejí jedinečnou atmosféru, která zanechá v každém návštěvníkovi nezapomenutelný dojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Charyn National Park


Jedná se o následující otázky a odpovědi týkající se Charyn National Park v Kazachstánu:

1. Co je to Charyn National Park?

Charyn National Park je oblast chráněná státem v jihovýchodní části Kazachstánu, známá pro své skalní útvary a přírodní krásy.

2. Jak se dostat do Charyn National Park?

Park je nejlépe dostupný automobilem z měst Almaty nebo Karagandy. Existují také místní výlety na kole nebo pěšky.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Charyn National Park?

Park nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako jsou turistika, horská cyklistika, vodní sporty a pozorování divokých zvířat a rostlin.

4. Jak dlouho trvá návštěva Charyn National Park?

Návštěva parku může trvat od několika hodin do několika dnů, v závislosti na vašich zájmech a plánech.

5. Co si vzít s sebou do Charyn National Park?

Je doporučeno si vzít s sebou sluneční brýle, opalovací krém, vodu, boty na turistiku a lehké oblečení v letním období. V zimě je nutné se přípravit na nízké teploty a sníh.

6. Jaké jsou nejlepší letní a zimní měsíce k návštěvě parku?

Nejlepší období pro návštěvu parku v létě jsou měsíce od června do září, zatímco v zimním období lze park navštívit od prosince do března.

7. Je v parku k dispozici ubytování?

Ano, park nabízí několik možností ubytování v blízkosti různých atrakcí a turistických tras.

8. Může být v parku nebezpečno?

Pokud budete dodržovat stanovená pravidla a pokyny parku, jako jsou například nekrmte divoká zvířata, nezanechávejte odpadky ani neodcházejte z turistických cest, není v parku mnoho rizik. Nicméně, je vždy užitečné být obezřetný a připraven na neočekávané události.


Ubytování Kazachstán Charyn National Park


Kazachstán je země, která slibuje překvapení. Nenápadným klenotem této země je Charyn National Park, divočina, která se rozkládá na ploše 440 kilometrů čtverečních. Park se nachází na východě země, pouhých 200 kilometrů od velkého města Almaty. Přestože se nejedná o nejnavštěvovanější turistickou oblast Kazachstánu, jistě stojí za to sem zavítat. Tady je několik tipů, jak si užít pobyt v této oblasti.

Doprava

Charyn National Park je od většiny měst Kazachstánu vzdálený poměrně daleko, což přináší určité komplikace. Pokud se rozhodnete využít veřejnou dopravu, můžete si pronajmout auto na letišti v Almaty. Cesta na Charyn National Park trvá přibližně 4 hodiny, a to v závislosti na dopravní situaci. Další možností je využít služeb místních taxislužeb. Tyto služby jsou v Kazachstánu poměrně levné a využívají je i sami obyvatelé.

Ubytování

Tradiční možností ubytování na Charyn National Park je táboření. V parku jsou k dispozici zázemí pro táboření včetně záchodu a pitné vody. S sebou si musíte vzít svůj stan a potřebné vybavení. Pokud preferujete ubytování v budově, existuje několik hotelů v blízkosti parku. Tyto hotely nabízejí jak standardní pokoje, tak i apartmány s kompletním vybavením.

Aktivity

Charyn National Park je obklopen horami a kaňony, což poskytuje mnoho možností pro outdoorové aktivity. Nejpopulárnější aktivitou je trekking. Existuje mnoho turistických tras, které vás zavedou do divoké přírody. Najpopulárnější je trek po Grand Canyonu, což je asi nejvíce nádherné a najdeme zde spoustu nevkusností a rostlin.

Další příležitostí je rafting. Pokud máte chuť na adrenalinovou jízdu, potom zajděte na řeku Charyn. To vám poskytne velké množství zábavy a hlavně celý pohled na národní park z úplně jiné perspektivy.

Kdy navštívit?

Nejlepší období pro návštěvu Charyn National Park je od června do srpna, kdy je počasí nejpříznivější. V zimě je park uzavřen kvůli sněhovým a ledovým podmínkám.

Charyn National Park je skvělým místem pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství a chtějí se podívat na krásy Kazachstánu. Ať už se rozhodnete pro táboření nebo hotelské ubytování, bude to pro Vás určitě nezapomenutelná zkušenost. Tak si zabalte batoh a vydejte se do této oázy klidu a přírody.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky