Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


1. Jaká je poloha Kazachstánu Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan?
- Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan se nachází v severní části Kazachstánu.

2. Co je Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan?
- Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je přírodní rezervace, která zahrnuje rozsáhlou stepní krajinu a jezera v severní části země.

3. Jaké je hlavní město regionu Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan?
- Hlavním městem regionu Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je město Astana.

4. Jaká je hlavní atrakce v Saryarce?
- Hlavní atrakcí v Saryarce je přírodní krása a biodiverzita regionu, která zahrnuje stepi, jezera, mokřady a unikátní flóru a faunu.

5. Jaká zvířata lze v oblasti Saryarka obdivovat?
- V oblasti Saryarka žijí různé druhy zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. Mezi nimi jsou například sajga stepní, halík velký, vlk rousný a volavka čínská.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Saryarky?
- Nejlepší doba k návštěvě Saryarky je na jaře a v létě, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější.

7. Jak se do Saryarky dostat?
- Do Saryarky se lze dostat letecky nebo po silnici. Nejbližším mezinárodním letištěm je Astana International Airport, které se nachází ve městě Astana.

8. Jaké aktivity lze v Saryarce podniknout?
- V Saryarce lze podniknout různé aktivity, jako je pozorování zvířat, pěší turistika, jízda na kole, rybaření a fotografování přírodních krás regionu.

9. Jsou v Saryarce k dispozici ubytovací zařízení?
- Ano, v Saryarce jsou k dispozici různé ubytovací zařízení, včetně hotelů, penzionů a kempů.

10. Jaké další zajímavosti se nacházejí v blízkosti Saryarky?
- V blízkosti Saryarky se nachází další zajímavé přírodní lokality, jako je biosférická rezervace Aksu-Zhabagly, národní park Korgalzhyn a jezero Tengiz.


Letenka Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán, známý svou úchvatnou přírodou a bohatou historií, nabízí mnoho zajímavých destinací pro cestovatele. Jednou z těchto fascinujících lokalit je národní park Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan. Tato oblast je známá svou rozmanitou faunou a flórou, a také pro svou neuvěřitelně krásnou krajinu.

Národní park Saryarka se nachází na severu Kazachstánu a je jedním z největších a nejcennějších stepních teritorií na světě. Jeho rozloha činí více než 450 000 hektarů, což z něj dělá jednu z největších chráněných oblastí ve střední Asii. Park byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2008, a to díky své nezaměnitelné přírodní kráse a důležitosti.

Stepní plošiny a oblasti parku jsou domovem mnoha druhů vzácných a ohrožených rostlin a živočichů. Mezi nejzajímavějšími zvířaty zde můžeme najít různé druhy gazel, jako je gazela stepní a gazela rychtorohá. Dalšími chráněnými druhy jsou divoký osel kulan, stejně jako uralský sob, kuna lesní a baribal, které patří mezi vzácné šelmy. Saryarka také hostí mnoho druhů ptáků, jako jsou stepní orli a různé druhy sov.

V parku se nachází také mnoho jezer, která přinášejí krásu do jinak suché a stepní krajiny. Největším jezem v oblasti je Tengiz, které se rozkládá na ploše 1 590 km². Toto slané jezero je domovem tisíců volavek a dalších vodních ptáků. Oblast okolo jezera je také vyhlášenou rybářskou lokalitou, kde milovníci rybaření mohou lovit různé druhy ryb.

Dalším významným jezerem v parku je Korgalzhyn, které je také velkým centrem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů ptáků. Při návštěvě tohoto jezera je možné vidět plameňáky, volavky a kachny, které tvoří jedinečnou krajinnou kulisu.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Saryarku, je zde možnost prozkoumat tuto malebnou oblast buď na pěších túrách nebo na kolech. Park nabízí také tábořiště a turistické chaty pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v této divočině.

Navštívení národního parku Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je skvělým způsobem, jak objevit krásy a bohatství přírody této části Kazachstánu. Tato oblast je neuvěřitelně krásná a nabízí jedinečnou příležitost pro pozorování vzácných druhů rostlin a zvířat, stejně jako pro relaxaci u krásných jezer. Pro milovníky přírody a dobrodružství je Saryarka nezapomenutelným místem pro objevování a prozkoumávání.


Ubytování Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán je ohromující země, která nabízí nádherná přírodní prostředí a unikátní kulturu. Pokud se tedy rozhodnete navštívit toto fascinující místo, určitě byste neměli vynechat region nazývaný Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.

Saryarka se nachází na severu Kazachstánu a je domovem rozsáhlých stepí, jezer a pozoruhodné fauny a flóry. V roce 2008 byla tato oblast zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO, a to díky svému jedinečnému ekosystému.

Stepní krajina Saryarky je neuvěřitelně rozlehlá a nabízí úžasné výhledy na zelené trávy, barevné květiny a obrovská území navštěvovaná vzácnými druhy zvířat. Mezi nejznámější obyvatele patří divoké koně, gazely a velbloudi. Pokud máte rádi ornitologii, budete nadšeni množstvím různých druhů ptáků, které zde můžete pozorovat.

Dalším významným prvkem regionu Saryarka jsou jeho jezera. Některá z nich jsou slaná, jako je například jezero Tengiz, které je také jedním z největších vnitrozemských slaných jezer na světě. Jezera v Saryarce jsou známá také díky svému významu pro migraci ptáků. Během jarního a podzimního období sem přicházejí tisíce druhů ptáků, včetně ohrožených druhů jako je labuť velká nebo jeřábek bělokrký.

Pro cestovatele, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, Saryarka nabízí také různá historická a kulturní místa. Ve městě Karaganda můžete navštívit Muzeum Karaganda a Muzeum lágrů, které vám přiblíží život v koncentračních táborech za sovětské éry. V hlavním městě Astana se můžete podívat na moderní architekturu, jako je například Baiterek, věž, která je symbolem města.

Pokud se rozhodnete navštívit Saryarku, můžete si vybrat mezi různými ubytovacími možnostmi. Region nabízí jak luxusní hotely, tak i menší rodinné penziony a kempy. K dispozici jsou také možnosti stravování, kde si můžete vychutnat tradiční kazachstánskou kuchyni založenou na hovězím mase a mléčných výrobcích.

V rámci ubytování v Saryarce se můžete těšit na úžasnou přírodu, vzácnou faunu a flóru a fascinující kulturu. Prozkoumejte stepi, obdivujte jezera a pozorujte ptáky, ať už jste přírodovědci nebo jen milovníky krásného prostředí. Kazachstán vám nabízí nespočet nezapomenutelných zážitků v oblasti Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.


Dovolená Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán, země ležící v srdci Střední Asie, je známý svými ohromujícími krajinami, bohatou kulturou a pohostinnými obyvateli. Pokud hledáte jedinečné dobrodružství a rádi objevujete nedotčená místa, pak byste se měli vydat na dovolenou do oblasti nazývané Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan.

Saryarka je jednou z největších stepí na světě a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO díky své vzácné biodiverzitě a neuvěřitelnému množství ohrožených druhů. Nachází se na soutoku řek Irtyš a Ishim a rozkládá se na ploše přes 450 000 hektarů. Tato oblast je výjimečná svou rozmanitostí stepních rostlin a zvířat, včetně vzácných druhů, jako je stepní antilopa sajga, gazela, kulán a velbloud dvouhrbý. Také zde můžete vidět pestrobarevné květiny kvetoucí v nekonečných stepích.

Jeden z nejvýznamnějších aspektů Saryarky je jeho vodní systém, který zahrnuje mnoho jezer a mokřadů. Saryarka hostí Mezinárodní ornitologický park Naurzum, který je domovem pro tisíce druhů vodních ptáků. Můžete se těšit na pozorování vzácných ptáků, jako je pelikán růžový, labuť zpěvná, kachna pestrá a další. Pro milovníky přírody a ptáků je to skutečný ráj.

Objevování Saryarky není jen o přírodní kráse. Můžete také navštívit historické a kulturní památky v okolí. Kousek od hlavního města Astana se nachází několik tradičních vesnic, kde si můžete prohlédnout tradiční kazachstánskou kulturu a zvyky. Můžete se také setkat s místními obyvateli, ochutnat jejich tradiční jídla a podívat se na jejich řemesla, jako je výroba kazachstánských koberců. Navštěvující také rádi zkoumají starobylá mausolea a mešity, které připomínají bohatou historii a náboženskou kulturu této oblasti.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v oblasti Saryarka, je nejlepší ji plánovat v letních měsících, protože počasí je příjemné a příroda je v plné síle. Můžete si vybrat z různých aktivit, jako je pěší turistika, jízda na koni, rybaření a pozorování ptáků. Existuje také možnost organizovaných safari v oblasti, kde vám zkušení průvodci ukážou nejkrásnější místa a pomohou vám objevit skryté poklady této nádherné stepi.

Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství v divoké a nedotčené přírodě. Tato oblast nabízí unikátní kombinaci ohromující krajiny, bohaté přírody a kulturního dědictví. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruhem nebo kulturofilem, Saryarka vás svým kouzlem jistě nezklame.


Počasí Kazachstán Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstán, země ležící v centrální Asii, je známá svou různorodou a jedinečnou krajinou. Jednou z nejzajímavějších oblastí na severu Kazachstánu je Saryarka - step a jezera. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům pohled na úžasnou přírodu a fascinující kulturu.

Saryarka je geograficky rozložena mezi kazachstánskými oblastmi Akmola a Karaganda. Je známá svou velkou rozlohou stepi, která se táhne až na obzor. Stepi v Kazachstánu jsou jedny z nejrozlehlejších a nejdůležitějších na světě, a poskytují útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat. Tato oblast je domovem vzácných druhů ptáků, jako je hrdlička stepní, která je symbolem Saryarky.

Stepi jsou zbarvené do hnědoružova a jsou zde roztroušené malé jezera, která vyplňují krajinu. Tyto jezera mají často slanou vodu, což je důsledek solných sedimentů v půdě. I přes tuto slanost jsou jezera domovem mnoha vodních ptáků a jiných vodních živočichů. Návštěvníci mohou pozorovat různé druhy kachen a racků, kteří na jezerech žijí.

Na severu Kazachstánu se také nachází Kurgaldžinská přírodní rezervace, která je součástí Saryarky. Tato rezervace chrání jedny z nejdůležitějších mokřadů v Kazachstánu a je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Návštěvníci rezervace mohou vyjet na prohlídkovém výletu, vstoupit do oblasti a obdivovat vzácné druhy, jako je například rozrazil přímořský.

Saryarka je také oblastí s bohatou historií a kulturou. V okolních oblastech se nacházejí různé archeologické naleziště, které pocházejí až z doby kamenné. Navštívit tyto naleziště může být fascinující způsob, jak poznat dávnou historii a život na tomto území.

Klima v této oblasti je silně kontinentální. V létě jsou teploty velmi vysoké a mohou dosahovat až 40 °C, zatímco v zimě jsou velmi nízké a teploty často klesají pod -30 °C. Toto drsné klima dává Saryarce jedinečný charakter a význam, který nelze najít jinde.

Pokud hledáte dobrodružnou a unikátní cestu, návštěva Saryarky - step a jezera severního Kazachstánu je skvělou volbou. Tato oblast nabízí krásnou přírodu, fascinující kulturu a jedinečnou možnost prozkoumat jednu z největších a nejdůležitějších stepí na světě. Nejenže si zde můžete užívat krásného počasí, ale máte také možnost objevit vzácné druhy rostlin a živočichů, které nevidíte každý den.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky