Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Lake Nakuru

Dovolená Keňa Lake Nakuru


Keňa je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Africe. Tuto zemi si oblíbili milovníci divoké přírody a dobrodružství, a jedním z míst, které stojí za návštěvu, je národní park Lake Nakuru.

Lake Nakuru je slané jezero nacházející se v severozápadní části země, asi 160 km od Nairobi. Je jedním z největších slaných jezer v Keni a je známé především díky obrovské populace růžových plameňáků, která zde žije.

Národní park Lake Nakuru je domovem více než 450 druhů ptáků, včetně růžových plameňáků, pelikánů, kormoránů a mnoha dalších endemických druhů. Je známý také jako domov pro mnoho divokých zvířat, včetně lvů, leopardů, žiraf, nosorožců, bufalů a mnoho dalších. Park je rozlehlý a nabízí nezapomenutelné safari a pozorování zvířat.

Lake Nakuru je také jedním z nejkrásnějších jezer v Keni. Jeho slaná voda, okolní kopce a horké prameny tvoří jedinečný přírodní ráj. Park nabízí krásné výhledy na jezero a okolní scenérie. Kromě toho je zde také možnost procházek po okolních trasách až k vodopádu Makalia Falls, který je dalším ohromujícím přírodním úkazem.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost provozování různých aktivit. Park nabízí možnost jízdy na kole, kajaku a rybaření. Můžete se také vydat na trekking po okolních horách a objevovat skryté přírodní krásy.

Pokud se rozhodnete navštívit Lake Nakuru během období migrace, budete mít možnost vidět tisíce ptáků, které sem přilétají hledat potravu a hnízdit. Je to nádherné divadlo přírody, které si nenechá ujít žádný nadšený ornitolog.

Pro ubytování ve v blízkosti národního parku je zde několik možností. Od luxusních safari lodží s výhledem na jezero až po kempy a chatky pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnosti.

Večer si můžete pojistit tradiční masai taneční představení a ochutnat místní speciality, včetně čerstvého masai mléka a národních jídel.

Návštěva Lake Nakuru v Keňe je zážitkem, který si každý milovník divoké přírody může dovolit. Krásná příroda, bohatá fauna a množství aktivit nabízí nezapomenutelné zážitky. Pokud plánujete dovolenou v Africe, určitě uvažujte o této skvělé destinaci.


Ubytování Keňa Lake Nakuru


Keňa je jednou z nejkrásnějších zemí východní Afriky a je domovem některých z nejúchvatnějších a nejrozmanitějších přírodních lokalit na světě. Jedno z těchto magických míst je také jezero Nakuru.

Keňa Lake Nakuru se nachází na západním okraji národního parku Lake Nakuru, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jezero Nakuru je slané a alkalické, nachází se v údolí Velké příkopové propadliny, která je známa svou úžasnou geologickou historií a úchvatnými krajinami.

Hlavním důvodem, proč je jezero Nakuru tak atraktivní pro turisty, je jeho faunistická rozmanitost. Jezero je známé svou velkou populací růžových plameňáků, kteří dávají jezeru neuvěřitelný a malebný vzhled. Tyto elegantní ptáky se shromažďují v tisících a vytvářejí nádherné růžové obrazy na jezeře.

Kromě růžových plameňáků je jezero také domovem mnoha dalších druhů ptáků, jako jsou pelikáni, volavky a rybáci. Keňa Lake Nakuru je tedy opravdu rájem pro milovníky ornitologie.

Ale nejenom o ptácích je jezero Lake Nakuru známé. Je také domovem více než padesáti druhů savců, včetně buvolů, zeber, nosorožců, giraf, divokých prasat, lvů a levhartů. Návštěvníci mohou zažít opravdový safari zážitek a spatřit tyto úžasné tvory v jejich přirozeném prostředí.

K dispozici je mnoho možností ubytování poblíž jezera Nakuru. Návštěvníci mají možnost zůstat v různých typech ubytování, všechny přizpůsobené jejich potřebám a rozpočtu. Místní hotely a loděnice nabízejí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na jezero. Existují také kempy a tábořiště, které jsou perfektní pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu a být blízko k přírodě.

Když pobýváte u jezera Nakuru, nezapomeňte si naplánovat několik výletů v okolí. Národní park Lake Nakuru nabízí mnoho příležitostí k průzkumu a pozorování zvířat. Existuje také možnost pořádat pěší túru na okolní kopce, které nabízejí nádherný výhled na jezero a okolní krajinu.

Zkrátka, ubytování u jezera Nakuru je nezapomenutelným zážitkem. Krásná příroda, ohromující fauna a široká škála ubytovacích možností vám poskytnou nezapomenutelnou dovolenou. Takže pokud plánujete návštěvu Keňa, nezapomeňte zahrnout jezero Nakuru na svůj seznam míst, která musíte navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Lake Nakuru


1. Jak se dostat k jezeru Nakuru?
- Nejlépe je jezero Nakuru přístupné automobilem z Nairobi, což trvá zhruba 2-3 hodiny. Můžete také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo minivany.

2. Kdy je nejlepší období na návštěvu jezera Nakuru?
- Nejlepší období na návštěvu jezera Nakuru je v suchém období od června do září a v lednu a únoru. V tomto období je méně srážek a viditelnost je lepší.

3. Kolik stojí vstupné do jezera Nakuru?
- Vstupné do jezera Nakuru se liší pro keňské občany a zahraniční návštěvníky. Keňští občané platí nižší částku, kolem 500 keňských šilinků, zatímco zahraniční turisté platí kolem 1 200 keňských šilinků.

4. Jaká zvířata mohu očekávat vidět u jezera Nakuru?
- Jezero Nakuru je známé svou bohatou divokou zvěří. Můžete zde vidět žirafy, buvoly, nosorožce, lvíky, levharty, hyeny, krokodýly a mnoho druhů ptáků, včetně růžových plameňáků.

5. Existují na jezeře Nakuru ubytovací možnosti?
- Ano, v okolí jezera Nakuru existuje několik hotelů a kempů, které nabízejí ubytování pro turisty. Můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi a typy ubytování, jako jsou hotely, lodge nebo kempy.

6. Je možné provádět safari v okolí jezera Nakuru?
- Ano, je možné provádět safari v Národním parku Lake Nakuru, který je obklopen jezerem. Existují různé druhy safari, které jsou k dispozici, včetně jízd v otevřených vozidlech, pěších safari a safari na lodích.

7. Jak dlouho bych měl strávit u jezera Nakuru?
- Doporučuje se strávit u jezera Nakuru nejméně 1-2 dny, abyste měli dostatek času pro prohlídky jezera, safari a pozorování ptáků. Můžete zde však strávit i delší dobu, pokud máte zájem o prozkoumání okolních oblastí a dalších keňských atrakcí.


Letenka Keňa Lake Nakuru


Letenka do Keňa: Objevte krásu jezera Nakuru

Keňa je země bohatá na přírodní krásy a divokou zvěř. Jedním z nejatraktivnějších míst, které byste neměli při návštěvě Keňského pobřeží nebo hlavního města Nairobi vynechat, je jezero Nakuru. Nádherné jezero a jeho okolí jsou rezervací slonů, nosorožců, lvů a mnoha dalších zvířat a ptáků. Abychom vás přiměli ke společné cestě, nabízíme vám vynikající letenky do Keňy, které vás zavedou přímo k jezeru Nakuru.

Přírodní Park jezera Nakuru je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků v celém vnitrozemí Keňa. Park se rozkládá na území o rozloze přes 180 kilometrů čtverečních a je domovem pro obrovské množství volně žijících zvířat. Když půjdete po stezkách okolo jezera, jistě uvidíte stáda zeber, žiraf, buvolů a v jejich blízkosti bude kroužit nespočet krajek černo-bílých i barvami nádherně vybarvených ptáků.

Jezero Nakuru bylo vyhlášeno za Ramsarské naleziště - což znamená, že je to jedno z nejdůležitějších míst na světě pro ochranu vodních ptáků. Kromě rozmanité fauny můžete na jezeře spatřit také miliony plameňáků, kteří si vytvářejí nádherný pestrobarevný závoj na hladině jezera. Je to opravdu doplněk, který musíte vidět na vlastní oči.

Letenky do Keni vás přenesou do tohoto úžasného přírodního ráje. Existují různé možnosti, jak se dostat z hlavního města Nairobi k jezeru Nakuru. Nejběžnější způsob je pronájem auta nebo využití služeb místních průvodců, kteří vás provedou tímto fantastickým územím a poskytnou vám cenné informace o parku a jeho obyvatelích.

Pokud si zvolíte pronájem auta, můžete si užívat příjemnou jízdu do parku a pozorovat divokou zvěř a nádhernou přírodu na vlastní oči. Cesta trvá zhruba dvě hodiny, ale nabízne nespočet malebných scén, které vám zpříjemní cestování. Místní průvodci pak mohou přinést další vrstvu do vašeho zážitku, protože vám poví spousty zajímavostí o zvířatech a historii parku.

Letenky do Keni jsou snadno dostupné a ceny se liší podle sezóny. Doporučujeme si letenky rezervovat v předstihu, abyste si zajistili místo na této nezapomenutelné cestě. Jezeru Nakuru se vyhněte během období dešťů, které jsou obvykle od dubna do června a od října do prosince. Nejlepší období pro návštěvu je od června do září, kdy je počasí slunečné a suché.

Tak na co ještě čekáte? Získejte si svou letenku do Keňy a připravte se na neuvěřitelné dobrodružství k jezeru Nakuru. Zažijte krásu divoké zvěře a obdivujte hřící stáda plameňáků, které vytvářejí jedinečnou kulisu. Keňa vás zaručeně ohromí svoji krásou a čistotou přírody. Vaše dovolená v této části Afriky bude nezapomenutelným zážitkem, který byste si neměli nechat ujít.


Počasí Keňa Lake Nakuru


Keňa je známá svou úžasnou faunou a flórou, kterou mají návštěvníci možnost obdivovat na různých národních parcích. Jedním z nejpopulárnějších míst je jezero Nakuru, které je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a dalších zvířat. Abychom mohli plně vychutnat krásu tohoto místa, je důležité seznámit se i s jeho klimatem a počasím.

Jezero Nakuru se nachází v provincii Nakuru v centrální části Keni, asi 160 kilometrů severozápadně od hlavního města Nairobi. Toto slané jezero je jedním z nejznámějších přírodních parků v Keni a bylo vyhlášeno za Ramsarskou oblast, což znamená, že je považováno za důležité mezinárodní ptačí útočiště. To dělá z jezera Nakuru ráj pro milovníky přírody a ornitology z celého světa.

Klima kolem jezera Nakuru je převážně tropické. Proto se očekává, že většina dne bude slunečná a teplá. Průměrné teploty se zde pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia. Nejteplejší měsíce jsou ledna a února, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 až 35 stupňů. Ovšem i v měsících, které jsou považovány za deštivé, jako je duben, květen a listopad, mohou teploty dosahovat příjemných 25 stupňů. Návštěvníci by se měli připravit na teplé oblečení, aby se ochránili před slunečním zářením a vyhnuli se přehřátí.

Dešťové období v Keni nastává v březnu až květnu, a pak znovu od října do prosince. V těchto měsících jsou pravděpodobnější časté deště a návštěvníci by si měli vzít s sebou pláštěnky nebo deštníky. Během těchto období se také příroda kolem jezera Nakuru probouzí k životu a návštěvníci se mohou těšit na pozorování kvetoucích rostlin a na zvýšenou aktivitu zvířat.

Jezeru Nakuru dominuje hromada slaných solných plání, která přilákala mnoho vzácných druhů ptáků. Patří sem například plameňák obecný, což je jedna z nejslavnějších atrakcí jezera. Existuje také mnoho druhů savců, které zde žijí, včetně nosálů, kočkodanů, buvola afrického a dalších. Je to jedinečné místo jak pro milovníky ptáků, tak pro safari.

Jezero Nakuru nabízí jedinečný zážitek přítomností neuvěřitelných druhů fauny a flóry. Bez ohledu na období, ve kterém ho navštívíte, budete ohromeni krásou tohoto místa. Ať už jste milovník ptáků, turista nebo prostě jen vyhledáváte krásnou přírodu, jezero Nakuru v Keni vás nikdy nenechá na holičkách.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky