Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Mombasa

Letenka Keňa Mombasa


Letenka Keňa Mombasa: exotická dobrodružství a krásy Afriky

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a nevšedních zážitků, letenka Keňa Mombasa by rozhodně neměla chybět na vašem seznamu. Tato exotická destinace na východě Afriky nabízí spoustu krás a překvapení, které vás určitě zcela uchvátí.

Mombasa leží na pobřeží Indického oceánu a patří k největším městům Keňy. Je to také oblíbené letovisko turistů z celého světa, a to díky svému tropickému klimatu, nádherným plážím, korálovým útesům a bohatému kulturnímu dědictví.

Jednou z hlavních atrakcí Mombasy je historické město, které se nachází na ostrově, který je propojen mostem se souší. Toto město bylo v minulosti obchodní křižovatkou, kde se potkávaly různé kultury z celého světa, a proto zde najdete nejen arabské a indické vlivy, ale také mnoho koloniálních staveb z dob britské nadvlády.

Kromě prohlídky města se určitě nevyplatí vynechat ani návštěvu chráněného přírodního parku Hallerův park, který je domovem pro mnoho exotických zvířat, jako jsou želvy, opice či krokodýli. Milovníci přírody by si také neměli nechat ujít výlet do národního parku Tsavo East, kde mohou pozorovat slony, lvy, gepardy a další zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Ovšem největším lákadlem Mombasy jsou určitě její pláže. Město leží na úpatí pohoří a proto mají pláže bílý písek, jemně se svažují do oceánu a v pozadí se vynořuje zelená vegetace. Mnoho pláží nabízí také vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování – můžete si tak prohlédnout korálové útesy a množství barevných ryb.

Pokud hledáte romantiku a odpočinek, najdete také mnoho luxusních hotelů a resortů, které nabízejí wellness a spa služby, a zaručeně si užijete krásné chvíle se svým partnerem.

Letenku Keňa Mombasa můžete získat přibližně za 16 000 Kč, avšak v závislosti na období a délce pobytu se ceny mohou lišit. Doporučujeme si proto zkontrolovat aktuální nabídky a slevy na letenky.

Pro cestovatele z Evropy je nutné si připravit vakcíny proti žluté zimnici a doporučuje se mít očkování proti hepatitidě A a B a tzv. Africkou chřipkou. Je také nutností mít platný pas s minimální platností 6 měsíců po plánovaném návratu.

Letenka Keňa Mombasa je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají nevšední dobrodružství, exotické zážitky a odpočinek na pláži. Určitě si tuto krásnou destinaci na východě Afriky zamilujete a budete na ni rádi vzpomínat po celý život.


Počasí Keňa Mombasa


Mombasa, ležící na břehu Indického oceánu na východním pobřeží Keni, má své vlastní zvláštnosti, které ovlivňují její počasí. Mombasa je známá svými teplými teplotami, tropickým podnebím a vlhkostí po celý rok.

Teploty v Mombase zůstávají většinu roku vyšší než 25 °C a dosahují nejvyšších hodnot v období ledna a února, kdy mohou dosahovat až 32 °C. Místní obyvatelé i turisté se nejlépe připraví na horké teploty tím, že si obléknou lehké oblečení a použijí dostatek opalovacího krému. Líbivé pláže a čerstvý vánek od moře však dodávají Mombase svěží atmosféru i během horkých dnů.

Co se týče srážek, Mombasa má dvě sezóny. První sezóna začíná v dubnu a trvá do června, přičemž během tohoto období přicházejí deště pravidelně, ale obyčejně jsou spíše mírné a krátké. Druhá sezóna, známá jako velké deště, zasahuje Mombasu mezi říjnem a prosincem. Intenzita srážek při této sezóně může být vyšší, a to zejména v listopadu. I když se vody oceánu zahřejí na příjemnou teplotu, začnou bouře, a místní obyvatelé musejí být ostražití před možností povodní a silných větrů.

Vlhkost v Mombase je sice vysoká po celý rok, přičemž se pohybuje mezi 70% až 90%, ale v období dešťů může dosáhnout i 100%. Vlhké podnebí může být pro turisty z evropských zemí překvapením, a proto je dobré mít po ruce hydratační prostředky a zůstávat dostatečně hydratovaný.

Mombasa je známa také pro své větry. Asijský monzunový vítr, který přichází ze severovýchodu mezi říjnem a březnem, omezuje horké teploty a přináší svěžest do města. Vítr je ideální pro vodní sporty a také zajišťuje příjemné podmínky pro vodní aktivity, jako je plachtění nebo jízda na surfovém prkně. V dalších měsících roku, kdy monzunový vítr není přítomen, atmosféra je teplejší a vzduch je těžší až dusivý.

Mombasa nabízí svým návštěvníkům celoročně příjemné počasí. Pokud máte rádi horké teploty a příjemný vánek z oceánu, můžete se vydat do Mombasy kdykoliv. Místní obyvatelé vás přivítají s hostinností a vysvětlí vám, jak se připravit na teploty, srážky a vlhkost, abyste si mohli naplno užívat svůj pobyt ve slunném Keni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Mombasa


Otázka: Jak se dostanu na pláže v Mombase?

Odpověď: Z centra města lze jet na pláže různými způsoby - buď místním autobusem (matatu), taxi, nebo dalšími dopravními prostředky. Většina hotelů v Mombase nabízí také dopravu na pláže.

Otázka: Kde najdu nejlepší turistické atrakce v Mombase?

Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce patří Fort Jesus, historická pevnost na pobřeží, Hallerův park s mnoha druhy zvířat a rostlin, a Bamburi Nature Trail s chovem žiraf a dalších zvířat.

Otázka: Je v Mombase bezpečno?

Odpověď: Mombasa má stejné problémy jako jiná velká města, ale většina turistických oblastí je poměrně bezpečná. Je důležité být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nechodit na temná místa v noci nebo neukazovat cennosti na veřejnosti.

Otázka: Kde se dá v Mombase dobře najíst?

Odpověď: V Mombase lze najít mnoho restaurací nabízejících vynikající místní jídla, včetně ryb a dalších mořských plodů. Mezi oblíbené restaurace patří La Marina Restaurant & Bar, Tamarind Restaurant a Yul's Restaurant.

Otázka: Co si vzít s sebou na dovolenou v Mombase?

Odpověď: Doporučuje se vzít s sebou lehké oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, repelent proti hmyzu, žvýkačky proti mořské nemoci a také drobné v hotovosti.


Ubytování Keňa Mombasa


Keňa je atraktivní turistickou destinací východní Afriky, která láká návštěvníky svou bohatou přírodou, exotickou kulturou a nádhernými plážemi. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Keni patří Mombasa, přístavní město ležící na pobřeží Indického oceánu. Mombasa je lákadlem pro ty, kteří hledají slunečné pláže, adrenalinové vodní sporty a rozmanité kulturní zážitky.

Vybírat ubytování v Mombase není problém, protože město nabízí širokou škálu možností pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní resort, středně velký hotel nebo cenově dostupný hostel, Mombasa má co nabídnout.

Pokud hledáte luxusní ubytování, Dolphin Hotel se řadí mezi nejlepší možnosti. Tento pětihvězdičkový resort se nachází přímo u pláže, jen pár kroků od hlavních turistických atrakcí, jako je Fort Jesus a Staré město Mombasa. Nabízí prostorné a elegantně zařízené pokoje s balkonem nebo terasou, které nabízejí panoramatický výhled na okolní krajinu. Kromě toho je zde také bazén, masáže, posilovna a možnost vodních sportů.

Pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří preferují více střední třídu ubytování, je Villa Mombasa skvělou volbou. Tento resort se nachází na pláži Nyali Beach a nabízí prostorné apartmány s výhledem na moře. Hosté mají přístup k vlastní pláži, bazénu, restauraci a bezplatnému Wi-Fi.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují společenskou atmosféru, jsou hostely v Mombase skvělou alternativou. Backpackers Nirvana je oblíbeným hostelem mezi mladými cestovateli díky své centrální poloze a přátelské atmosféře. Nabízí sdílené pokoje, společenské prostory a bezplatnou snídani.

Mombasa se může pochlubit také rozmanitou gastronomií. Místní kuchyně zahrnuje čerstvé mořské plody, tropické ovoce, koření a exotické omáčky. Kulinářské zážitky můžete prožít v jednom z mnoha restaurací v přístavu nebo ve Starém městě, kde se mísí árabské, indické a africké vlivy.

Pokud se rozhodnete pro výlet do Mombasy, nezapomeňte prozkoumat okolní přírodní rezervace, jako je například Mombasa Marine National Park, kde můžete vidět úžasný podmořský život při potápění nebo šnorchlování. Také se doporučuje navštívit historické památky, například Fort Jesus, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rezervujte si ubytování v Mombase s dostatečným předstihem, zejména během vrcholové turistické sezóny, která trvá od prosince do března, aby jste měli zajištěno dostupné a cenově výhodné ubytování. Ať už si vyberete luxusní resort, středně velký hotel nebo cenově dostupný hostel, zaručeně si užijete dovolenou na pobřeží Keni v Mombase.


Dovolená Keňa Mombasa


Keňa Mombasa je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst v Africe. Tuto krásnou destinaci v Keni můžete navštívit a zažít tam nádherné dobrodružství. Dovolená v Mombase je vynikajícím způsobem, jak uniknout z běžného života a prožít nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou.

Mombasa je druhé největší město Keňy a nachází se na pobřeží Indického oceánu. Město je vynikajícím místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, moře a exotických zážitků.

Mombasa nabízí výjimečné možnosti pro plážový život, turistické výlety a prohlídky. Největší turistickou atrakcí jsou fantasticý pláže s bělostným pískem, které protínají tyrkysové moře. Navštivte překrásné pláže jako Diani Beach, Bamburi Beach nebo Tiwi Beach, kde si můžete užívat dostatek slunce, moře a jemného písku.

Existuje také mnoho kulturních a historických míst pro návštěvníky, jako jsou starobylá pevnost Fort Jesus, starobylé město Lamu a malé vesničky Gedi a Malindi. V těchto historických místech, můžeme vidět úchvatné památky a procházet se po starých ulicích plných historie a kultury.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v Mombase mnoho nabídek na surfování, potápění a vodní lyžování. Je také populární location pro rybáře i milovníky safari, protože s Keni přilehlou Savanou, můžete se vydat na safari a pozorovat zvířata v přirozeném prostředí.

Ostatní aktivitvity, které můžete v Mombase vyhledávat, jsou například nákupní centra, trhy s místními produkty, golf hřiště nebo třeba romantické noční procházky po městě.

V Mombase najdete také řadu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční keňskou kuchyni, nebo i mezinárodní pokrmy v luxusních podnicích.

Dovolená v Mombase může být kombinací klidné odpočinkové dovolené i adrenalinové dobrodružství. S bohatou historií, kulturou a vodními aktivitami, bude Mombasa dokonalé místo k odpočinku od běžného života, prožití nezapomenutelných zážitků a poznání nových kultur a tradic.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky