Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Tsavo East National Park

Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park v Keňe je jedním z největších a nejznámějších národních parků v zemi. Nachází se ve východní části Keňské plošiny a rozprostírá se na území o rozloze přes 13 700 čtverečních kilometrů. S přírodními krásami, rozmanitou divokou zvěří a úchvatnou krajinou představuje Tsavo East jedinečnou destinaci pro milovníky safari a přírodních zážitků.

Kvůli své rozloze a širokému spektru živočišných druhů je Tsavo East National Park jedním z nejlepších míst v Africe, kde můžete spatřit velkou pětku - slona, levharta, nosorožce, buvola a lvouna. Park je známý vysokou populací slonů, díky kterým je možné zažít skvělou pozorovací plavbu. Kromě toho můžete také spatřit žirafy, zebra, gazely, hyeny, kudu, dikdiky a mnoho dalších zvířat.

Jednou z největších výhod ubytování v Tsavo East National Park je její pestrost. Nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních safari lodží a táborů až po levnější kempe a kempy. Většina těchto ubytování nabízí úžasný výhled na divokou přírodu a umožňuje hostům zažít africkou krajinu na vlastní kůži.

Pro ty, kteří hledají luxus a komfort, existuje možnost ubytování v luxusních safari lodžích. Tyto lodže nabízejí stylové a vkusné ubytování s veškerými moderními vybaveními. Hosté si mohou vychutnat soukromí a relaxaci na terase s výhledem na nádhernou krajinu parku. Někteří mají dokonce vlastní bazén, masáže a lázně, aby hostům poskytli dokonalý luxus a pohodlí.

Pro ty, kteří preferují autentické safari, jsou k dispozici tradiční safari tábory. Tyto tábory nabízejí jednodušší ubytování v dobře vybavených stanových kempech. Tábory mají společné koupelny a sociální zařízení, ale přesto poskytují pohodlné a stylové prostředí pro hosty. Zde se hosté mohou opravdu ponořit do divočiny a zažít autentický africký zážitek.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do divokého života úplně, jsou k dispozici kempe. Kempy jsou základní a levnější možností ubytování, ale stále nabízejí pohodlné postele a základní vybavení. Hosté mohou zde zapadnout do atmosféry parku a sdílet příběhy a zážitky s ostatními cestovateli a dobrodruhy.

Ať už si zvolíte kteroukoli možnost ubytování v Tsavo East National Park, určitě zažijete nezapomenutelné dobrodružství. Budete mít jedinečnou příležitost spatřit vzrušující divokou zvěř, prozkoumat jedinečnou africkou krajinu a zažít přírodní krásy, které Tsavo East nabízí. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem luxusu nebo dobrodružství, Tsavo East National Park má něco pro každého.


Počasí Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park je největší národní park v Keňa, který pokrývá plochu 11 747 kilometrů čtverečních. Leží v prostoru mezi městy Nairobi a Mombasa, v regionu vrásnění Great Rift Valley. Tento park je znám pro neuvěřitelnou faunu a floru, ale také pro jedinečné počasí.

V Tsavo East National Park je celoročně horko, a to díky tomu, že se nachází v tropické savaně. Průměrná teplota v parku je kolem 28 stupňů Celsia, přičemž nejvyšší teploty se objevují v období ledna a února, kdy mohou přesáhnout i 32 stupňů. Nejnižší teploty se pak objevují v období června a července, kdy se teploty mohou snížit na 22 stupňů.

Během deštivých měsíců, od března do května, park žije svým druhem a je příjemné ho navštívit v této době. Díky dešťům se okolní krajina zelená a je plná zdrojů vody. Výhodou návštěvy parku v období dešťů je méně prachu a prachových bouří.

Nicméně, pokud hledáte safari plné zvířat, nejlepší období je v suchu, od června do října. V této době je krajina suchá a zvířata se shromažďují kolem řek a vodních zdrojů, aby mohla pít. To také znamená, že jsou zvířata snadno pozorovatelná a mohou se přiblížit ke středu parku, kde se nachází vodní díla.

Kromě toho, musíte být připraveni na občasné výskyty prachu, protože park leží na savaně, kde je vítr obvyklý a může způsobit prachové bouře. V létě jsou tyto bouře mnohem častější, takže je důležité být připraveni na krajinné podmínky.

Celkově lze říci, že pro návštěvu Tsavo East National Park je nejlepší obdobím od června do října, protože v této době je nejmenší množství dešťů a zvířata se shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, pokud chcete zažít krásu a zeleň krajiny po deštích, pak se vydejte do parku od března do května. Ať se rozhodnete pro kterékoliv období, Tsavo East National Park určitě nepřestane překvapovat svou návštěvníky krásou a neuvěřitelnou faunou a flórou.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Keňa je zemí bohatou na přírodní krásy a národní parky, které lákají miliony turistů z celého světa. Jedním z nejznámějších a největších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Zabírá rozlohu více než 13 700 kilometrů čtverečních a tvoří ho rozmanitá divočina, rozprostírající se na východě země.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsavo East National Park, získáte příležitost spatřit některé z nejvíce fascinujících obyvatel africké savany, včetně slonů, levhartů, nosorožců, žiraf, antilop, kudů a mnoho dalších. Národní park je také domovem pro velké množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat při procházce parkem.

Začátek vaší cesty do Tsavo East National Park začíná na letišti, které je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy pro turisty. Letenka do Keni je velmi snadno dostupná z velkých světových letišť a můžete si vybrat z několika aerolinek, které nabízejí přímé spojení do Nairobi nebo Mombasy.

Po příletu na letiště Kenya Tsavo East budete přesunuti do národního parku, což lze udělat pohodlně na palubě safari vozidla. Během cesty na safari si můžete užívat krásné pohledy na africkou krajinu a mnoho příležitostí k fotografování.

V Tsavo East National Park můžete si vybrat různé typy safari, které jsou k dispozici. Můžete se rozhodnout pro tradiční safari vozidlo, kde máte možnost vidět zvířata pohodlně a zároveň dostat informace od profesionálních průvodců. Další možností je foot safari, které vám umožní prozkoumávat park pěšky v doprovodu zkušených průvodců. Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, je možné podniknout safari na koni nebo na velbloudech.

Nejvíce unikátní a ohromující místa v Tsavo East National Park jsou Mzima Springs, což jsou studně napájené podzemními prameny. Zde se můžete potápět pod hladinou a pozorovat podvodní svět s plujícími hipopotamy a krokodýly. Další atraktivní přírodní scenérie v parku je Lugardovy vodopády, kde můžete vychutnat pohled na do výšky stoupající vodní proudy.

Pokud se rozhodnete strávit noc přímo v parku, není problém. V Tsavo East National Park jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních safari lodží až po stany a tábořiště. Během večera si můžete posedět u ohně pod hvězdnou oblohou a poslechnout si zvuky afrických nocí.

Tsavo East National Park je skutečným rájem pro příznivce divočiny a dobrodružství. Neproniknutelné porosty, úchvatné scenérie a ohromující zvířecí svět představují jen některé z důvodů, proč byste se sem měli vydat. Získejte letenku do Keňa a připravte se na nezapomenutelné safari v Tsavo East National Park!


Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park: Dokonalá dovolená v srdci Keňa

Keňa je africká země, která nabízí neuvěřitelnou kombinaci nádherné přírody, fascinující divočiny a bohaté zvířatstvo. Jedním z nejoblíbenějších a největších národních parků v zemi je Tsavo East National Park. Tento park se rozkládá na ploše 11 747 čtverečních kilometrů a nachází se východně od Nairobi. Jeho rozmanitý ekosystém a úžasná fauna a flóra přitahují návštěvníky z celého světa.

Tsavo East je známý svou obrovskou populací slonů. Jedná se o domov více než 11 000 jedinců, což je jedna z největších populace slonů na světě. Můžete pozorovat tyto ohromující tvory, jak procházejí stepí či se krmí na břehu řeky Galana. Park je též domovem mnoha dalších afrických zvířat, včetně nosorožců, lvů, gepardů, hyen, zebřic, žiraf a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je Tsavo East také rájem, s více než 500 druhy ptáků, jako jsou například orel hnědý, dvojzubec červenokřídlý nebo kaloň rudokrký.

Navzdory svým divokým obyvatelům je Tsavo East National Park také známý svou krásou. Můžete se kochat nádhernými výhledy na kopcích, kopcovitými savanami, baobabovými stromy a palmami rostoucími kolem řeky Galana. Jeden z nejnavštěvovanějších míst pro turisty je také Lugardovy vodopády, které se táhnou přes dvě stupně a představují dech beroucí přírodní scenérii.

Pro ty, kteří chtějí zažít více dobrodružné dovolené, je možné si v parku pronajmout vozidlo a vydat se na safari s průvodcem. Tato aktivita vám umožní prozkoumat všechny kouty parku a blíže se seznámit s jeho obyvateli. Můžete také si zarezervovat noc v jedné z několika kempovacích oblastí v parku a tak prožít opravdový zážitek z africké divočiny.

Tsavo East National Park nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, příležitost objevit africkou divočinu a vidět některé z nejohromujících druhů zvířat na světě. Kombinace jeho úžasné přírody a bohatství zvířatstva jej činí ideálním místem pro dobrodružné dovolené. Být na safari v Tsavo East znamená ponořit se do divočiny, prozkoumávat neuvěřitelnou přírodu a být svědkem jedinečných okamžiků.

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní zažít něco zcela odlišného a nezapomenutelného, pak si naplánujte návštěvu Tsavo East National Park v Keňa. Zde se spojuje příroda, dobrodružství a neuvěřitelná divočina, která vás doslova okouzlí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak dlouho trvá cesta do Tsavo East National Park?

Cesta z Mombasy do Tsavo East National Park trvá přibližně 4 hodiny, z Nairobi trvá cesta déle, přibližně 6 hodin.

2. Jaké druhy zvířat se mohou v Tsavo East National Park spatřit?

V Tsavo East National Park se mohou spatřit sloni, levharti, gepardi, hyeny, dravci, protože je džunglový park, občas i buvoly, antilopy a jaky.

3. Je třeba mít pro vstup do parku předem vstupenku?

Ano, pro vstup do parku je třeba mít předem zakoupenou vstupenku, kterou si lze koupit online, v administrativní budově parku nebo u některých cestovních kanceláří.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Tsavo East National Park?

V parku jsou k dispozici různé formy ubytování, od luxusních lodží až po kempování. Výběr záleží na preferencích návštěvníka.

5. Lze se v parku vzdělávat o ochraně přírody?

Ano, v Tsavo East National Park je k dispozici řada edukačních programů a informačních tabulí, které informují návštěvníky o ochraně přírody a významu zachování biologické rozmanitosti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky