Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Watamu

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Watamu


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Watamu?

Nejlepší čas na návštěvu Watamu je od ledna do března a od června do října, kdy je příjemné počasí a je ideální pro plážové aktivity a safari.

2. Co bych si měl vzít s sebou na safari?

Na safari by měl mít návštěvník pohodlné oblečení, pevné boty, sluneční brýle, klobouk, repelent, kapesníky a fotoaparát.

3. Je Watamu bezpečné pro turisty?

Watamu je relativně bezpečné pro turisty, ale jako v každé zemi, existují rizika. Doporučujeme turistům být opatrní v nočních hodinách, vyhýbat se odizolovaným oblastem a udržovat cennosti v bezpečí.

4. Jaká je místní měna a lze platit kreditní kartou?

Místní měnou v Keni je kenýský šilink (KES). Platit lze kreditní kartou, ale není to příliš rozšířené. Doporučujeme mít při sobě hotovost pro menší nákupy a spropitné.

5. Existují zde restaurace s evropskou kuchyní?

Ano, v Watamu existují restaurace s evropskou kuchyní, ale ty jsou často daleko dražší než místní restaurace se tradiční kuchyní.

6. Musím se očkovat před cestou do Watamu?

Nejsou vyžadována žádná povinná očkování, ale jako opatření doporučujeme vakcinaci proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a chřipce. Před cestou byste měli kontaktovat svého lékaře.

7. Jaká jsou doporučená kurčiva a aktivitu, které bych měl absolvovat?

Nabídky jsou různé od plážových aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření až po safari, visitace historických míst, národních parků, místní trhy a kulturální aktivity.


Letenka Keňa Watamu


Watamu je malebné pobřežní město ve východní Africe, které se nachází v Keni. Jeho přírodní krása a bohatství podmořského života přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do tohoto ráje, je letenka do Keňy, která vás zavede přímo do nedalekého letiště Moi v Mombase.

Při hledání letenky do Watamu si musíte uvědomit, že letět do Keni závisí na vaší geografické poloze. Existuje však mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Keni z hlavních světových letišť. Mezinárodní letiště Jomo Kenyatta v Nairobi je největším a nejfrekventovanějším letištěm v Keni, a také to, které je nejblíže Watamu. Mějte však na paměti, že do Watamu budete muset použít vnitrostátní let, což znamená přesun na letiště Wilson, které se nachází v Nairobi.

Při letenka do Watamu byste měli vyhledávat letecké společnosti, které nabízejí přímé lety z Nairobi do Malindi. Malindi je letiště, které je nejblíže Watamu, a cesta odtud do Watamu trvá pouhých 20-30 minut. Existuje několik mezinárodních i místních leteckých společností, které létají na tomto příjemném letišti.

Watamu je jedinečnou destinací, která nabízí nádherné pláže s bílým pískem a azurovým mořem. Je také domovem pro jedny z nejlepších korálových útesů na světě, což z něj činí vyhledávané místo pro potápění a šnorchlování. Pokud máte rádi vodní aktivity, jako je surfování nebo rybolov, pak je Watamu pro vás ideální volbou.

Kromě krásného pobřeží Watamu nabízí také několik přírodních rezervací. Například Watamu Marine National Park je domovem pro desítky druhů korálů a ryb, a také je to místo, kde můžete vidět velryby a delfíny. Gede Ruins je další populární atrakcí, která vás zavede do minulosti a do historie pobřežního Keni.

Letenka do Watamu vás také přiblíží k mistrovskému dílu přírody - Masai Mara. Tento národní park je známý svou rozmanitou divokou zvěří a největší migrací zvířat na planetě. Masai Mara je domovem pro řadu druhů zvířat, včetně lvů, slonů, nosorožců a gepardů. Proto, pokud máte zájem o safari, měli byste navštívit i tento nádherný národní park.

Letenka do Watamu vás tedy zavede do ráje na zemi. Přírodní krása, vodní aktivity a fascinující safari nabízejí nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete strávit dovolenou u vody nebo se vydáte na dobrodružné safari, Watamu vás jistě nenechá zklamané.


Dovolená Keňa Watamu


Dovolená v Keni je nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele, který touží po exotickém zážitku, neboť Keňa nabízí proměnlivé krajiny, které zahrnují savany, pláže a stejně tak horštější terény. Watamu je osada nacházející se ve východní části Keňského pobřeží, která je ideálním cílem pro odpočinkové dovolené plné slunce, písku a moře.

Watamu je oblíbeným místem u turistů z celého světa díky svým nádherným bílým plážím, které jsou také domovem velrybám, želvám, korálům a mnoha druhům ryb. Tuto západní část pobřeží Keni obklopují mangrovové bažiny a biosférická rezervace asi na dvacet kilometrů od pobřeží.

Vodní aktivita je jednou z nejvyhledávanějších orgázních činností pro turisty, kteří navštěvují Watamu. Možnosti jsou značné: šnorchlování, potápění, rybaření a surfování. Podmořský svět je naplněný různými druhy ryb, korálů a dalšími mořskými tvory. Nejvíce obdivovanou atrakcí jsou ale bezesporu želvy, od listopadu do března lze, s trochou štěstí, spatřit dokonce velryby minku.

Dostat se k Watamu je snadné, letecky přílet do letiště Mombasa, pak je nutno počítat s cca dvouhodinovou jízdou autem nebo autobusem. Pokud máte rádi přírodu a adrenalin, pak se určitě nezapomeňte projet mangrovovým lesem a národním parkem Tsavo nebo se podívat na korálové ostrovy v blízkosti oblasti Watamu.

Jídlo je také dobrou příležitostí pro turisty v Keni. Mnoho oblíbených kenýských pokrmů je založeno na rybách jako příklad může sloužit pokrm Beach boy. Ten se připravuje z pryskyřičné ryby Marlin, kterou se opeče na kameni a podává chléb různých tvarů a způsobů. Pokud neholdujete rybám, pak nevynechte pokrm "Nyama Choma", což je grilované maso ve stylu Keni.

V Watamu hojně rostou plody jako mango, papája a ananasy. Nic nezůstává nevyzkoušeno. Bílý písek, azurová barva vody a teplo vyvolávají chtíč opakovat Tyto zážitky. Watamu je opravdu jedno z nejlepších míst pro skvělou dovolenou v Keni.


Počasí Keňa Watamu


Watamu je malé pobřežní město, které se nachází na východním pobřeží Keňského pobřeží a je známé svými nádhernými plážemi, klidným mořem a skvělým počasím po celý rok.

Watamu se nachází v tropické oblasti, což znamená, že zde vládne horké a vlhké klima. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 30 °C po celý rok s malými výkyvy. Večerní teploty jsou mírně vyšší, ale díky mírnému pofukujícímu větru z oceánu je zde vždy příjemně.

Co se týče srážek, nejvíce deště spadne během období od dubna do května, kdy se koná deštivá sezóna. Během těchto měsíců může být srážek více než obvykle, ale deště jsou často krátkodobé a rychle ustávají, což znamená, že nedochází k narušení plážových aktivit či jiných venkovních aktivit.

Naopak, nejsušší období v Watamu je v červenci a srpnu, kdy srážek je minimálně a slunce září neustále. Tyto měsíce jsou ideální pro turisty, kteří si chtějí užít slunečné pláže a být aktivní ve vodních sportech.

Díky své geografické poloze je Watamu také známá svými krásnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Místní korálové útesy jsou domovem pro mnoho druhů ryb, želv a dalších mořských živočichů, což dělá z Watamu populární cíl pro potápěče a šnorchlování.

Kromě plážových aktivit a potápěčských výletů, Watamu také nabízí turistům možnosti prozkoumat místní přírodu. Nedaleko se nachází přírodní rezervace Arabuko-Sokoke, která je domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků a rostlin.

Celkově vzato, Watamu je skvělým místem pro ty, kdo hledají dovolenou s ideálním počasím. Jeho teplé a slunečné klima po celý rok spolu s krásnými plážemi a bohatým podmořským životem činí z Watamu oblíbený cíl jak pro cestovatele, tak pro milovníky přírody a vodních sportů.


Ubytování Keňa Watamu


Keňa je zemí, kterou by každý měl navštívit a poznat její krásy. Nejenže má neuvěřitelnou přírodu a divoká zvířata, ale nabízí také krásné pláže a luxusní ubytování. Jedno z takových míst je Watamu.

Watamu se nachází na pobřeží Indického oceánu a je obzvláště oblíbené pro svůj bílý písek a tyrkysovou vodu. Je luxusním letoviskem, které nabízí širokou škálu ubytování. Zde je náš seznam nejlepších míst k pobytu:

1. Hemingways Watamu Resort
Hemingways Watamu Resort je luxusní letovisko, které nabízí skvělé ubytování s výhledem na oceán. Resort je velmi prostorný a poskytuje vynikající služby. Má několik restaurací a barů, takže si můžete vychutnat místní i mezinárodní kuchyni.

2. Medina Palms
Medina Palms nabízí soukromé a prostorné apartmány s výhledem na oceán. Je to výborné místo pro odpočinek a relaxaci, jelikož se zde nachází bazén, spa a fitness centrum. Také se zde konají různé akce, jako jsou koktejlové párty a kulturní večery.

3. Turtle Bay Beach Club
Turtle Bay Beach Club je ideální pro ty, kteří hledají rodinný pobyt. Resort nabízí velkou škálu aktivit, jako jsou jízda na koni, potápění a hloubkové rybaření. Pro děti zde jsou dětské kluby a aquapark. Resort má také několik restaurací a barů.

4. Watamu Treehouse
Watamu Treehouse je malý a intimitní hotel, který poskytuje pohodlné a vkusné ubytování. Nachází se v tropické zahradě a má výhled na moře. Hotel je perfektním místem pro páry nebo jednotlivce, kteří hledají klid a ticho.
Každé z těchto míst zajišťuje špičkové ubytování a mnoho aktivit pro hosty. Pokud se rozhodnete navštívit Watamu, nebudete zklamáni.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky