Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kostarika Río Celeste

Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Río Celeste


1. Co je Río Celeste?
Río Celeste je řeka nacházející se v národním parku Tenorio Volcano, který se nachází ve vnitrozemí Kostariky. Řeka je známá svou modrou barvou, která je výsledkem vulkanických minerálů ve vodě.

2. Jak se dostanu do Río Celeste?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Río Celeste, je pronajmout si auto a jet po silnici číslo 6 na sever do města Bijagua, které je v blízkosti národního parku Tenorio Volcano. Z města Bijagua je možné pokračovat pěšky nebo taxi na vchod do národního parku.

3. Jak dlouho trvá turistická trasa po Río Celeste?
Celková délka turistické trasy po Río Celeste je asi 7 kilometrů a trvá přibližně 4-6 hodin, v závislosti na rychlosti vaší chůze a čase stráveném fotografováním a obdivem přírodních krás na trase.

4. Je nutné mít průvodce při výletu do Río Celeste?
I když průvodce není povinný, doporučuje se se svézt s ním, protože mohou poskytnout zajímavé informace o místní přírodě, zvířatech a rostlinách v národním parku. Průvodci také mají schopnost najít skrytá místa a maximálně využít vaši návštěvu.

5. Co si vzít s sebou na výlet do Río Celeste?
Je důležité mít sebou pohodlné boty vhodné pro chůzi, lehké oblečení vhodné pro tropické počasí, sluneční brýle, opalovací krém, repelent proti komárům, přilbu, deštník nebo nepromokavou bundu (v závislosti na počasí) a dostatečné množství vody a občerstvení.

6. Můžu si na Río Celeste zaplavat?
Koupání ve vodě Río Celeste je zakázáno kvůli ochraně ekosystému, takže není povoleno se ve vodě koupat.

7. Existují v Río Celeste možnosti ubytování?
V okolí Río Celeste najdete několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a chat. Nejbližší ubytování se nachází v městě Bijagua, které je vzdálené přibližně 4 kilometry od národního parku Tenorio Volcano.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Río Celeste?
Nejlepší čas na návštěvu Río Celeste je v suchém období, které se pohybuje mezi prosincem a dubnem. V této době se snižuje pravděpodobnost silných dešťů a řeka může mít výraznější modrou barvu.

9. Platí se za vstup na Río Celeste?
Ano, návštěvníci musí platit vstupné do národního parku Tenorio Volcano, které se používá na udržování a ochranu oblasti. Aktuální informace o vstupném můžete najít na oficiálním webu národního parku.


Letenka Kostarika Río Celeste


Pokud hledáte jedinečná a nezapomenutelná dobrodružství v Kostarice, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Rio Celeste. Toto magické místo se nachází v oblasti Tenorio Volcano National Park a je známé díky svému ohromujícímu azurovému křišťálovému potoku.

Letenka do Kostariky vás přivede do země, která je bohatá na úžasné přírodní scenérie a biodiverzitu. A jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších lokalit v této krásné středoamerické zemi je právě Rio Celeste.

Rio Celeste je charakteristické svou intenzivní azurovou barvou vody, která vypadá téměř neskutečně. Podle místní legendy se říká, že potok získal svou nádhernou barvu od Boha, když dokončoval malování nebe. Místní obyvatelé tomuto úchvatnému jevu věří, a tak se Rio Celeste stalo duchovním místem, které přitahuje návštěvníky z celého světa.

Při procházce po okolí potoka budete fascinováni ohromujícími vodopády, sopouchy a termálními prameny. Tato oblast je také domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, jako jsou opice, kolibříci, hadeři a mnoho dalších. V rámci Tenorio Volcano National Park můžete také navštívit kráter sopky, která dodává vodě v potoku minerály, které jí dávají azurovou barvu.

Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Rio Celeste je Los Teñideros, což je místo, kde se setkávají dvě řeky. Tato konvergence vytváří optický efekt, který dodává vodě ještě intenzivnější azurovou barvu. Aby byl zajištěn komfort návštěvníků, byla vybudována speciální pěší cesta, která vás provede tímto fascinujícím místem a zároveň vám umožní tuto přírodní krásu obdivovat zblízka.

Další zajímavou atrakcí Rio Celeste je termální pramen. Po namáhavém výletu můžete odpočinout ve vřídlech, která nabízejí blahodárné účinky pro tělo a umožňují vám ponořit se do přírody ještě více.

Když si koupíte letenku do Kostariky, nezapomeňte zařadit návštěvu Rio Celeste do svého itineráře. Toto magické místo vás uchvátí svou krásou a jedinečností. Přírodní scenérie Rio Celeste je jistě jedním z vrcholů vaší cesty do této úžasné země.


Ubytování Kostarika Río Celeste


Kostarika je známá svou nádhernou přírodou a bohatou biodiverzitou. Jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů, který stojí za návštěvu, je Río Celeste. Tento nebesky modrý říční tok je jedinečným přírodním fenoménem, kterého nelze přehlédnout při návštěvě této krásné země.

Río Celeste se nachází v Kostarice v národním parku Tenorio Volcano, ve vzdálenosti přibližně 25 kilometrů od města La Fortuna. Řeka získala své jméno díky své intenzivní modré barvě, kterou získává díky minerálům a chemickým reakcím, které se dějí ve vodě. Tato modrá barva je tak intenzivní, že při pohledu na tuto řeku se zdá, že voda je přímo z nebe.

Navštívit Río Celeste můžete samozřejmě na jednodenní výlet, ale jestliže chcete opravdu prozkoumat tuto krásu, doporučuje se zde zůstat alespoň na jednu noc. V okolí Río Celeste se nachází několik ubytovacích možností, které vám umožní vychutnat si přírodu a klid tohoto místa.

Jedna z možností je přenocování v národním parku Tenorio Volcano, kde se nachází i Río Celeste. Zde můžete najít jednoduché kempy a chatky, které jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru přírody a zároveň ušetřit na ubytování. Tato možnost je ideální pro milovníky kempování a dobrodružství.

Pokud preferujete pohodlnější ubytování, v okolí Río Celeste můžete najít také různé hotely a rezorty. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé kategorie pokojů, od standardních až po luxusnější. Můžete si tak vybrat takové ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám a preferencím.

Přestože je Río Celeste velmi populární turistickou atrakcí, oblast si stále udržuje zpěvnou a klidnou atmosféru. To znamená, že i když si zde najdete ubytování, nebudete mít pocit, že jste přeplnění turisty. Budete mít dostatek prostoru a času ke zkoumání této úžasné přírodní scenérie.

Návštěva Kostaricy a především Río Celeste představuje jedinečný zážitek. Pokud máte rádi přírodu, krásné scenérie a dobrodružství, nedopusťte, aby vám tato destinace unikla. Zvolte si ubytování v okolí Río Celeste, které vám umožní vychutnat si tento nádherný přírodní úkaz a zároveň si užít klid a pohodu v přírodě. Zažijte Kostariku a Río Celeste a nechte se okouzlit krásou tohoto místa.


Dovolená Kostarika Río Celeste


Kostarika je známá svou nádhernou přírodou a jedním z jejích klenotů je bezpochyby Río Celeste. Tato malebná řeka se nachází v Národním parku Tenorio Volcano, který je od roku 1995 chráněn UNESCO.

Río Celeste je proslulý svou intenzivně azurovou barvou vody, která v sobě skrývá mnoho tajemství. Podle místní legendy se prý barva vody odvíjí od toho, že při cestě Boha po zemi ho jeden z andělů necitlivě postavil na bahno a ten vykřikl, čímž zbarvil vodu do svého modrého odstínu.

Pro návštěvníky Kostariky je tato řeka tím pravým místem pro dobrodružství a objevování. Kolem Río Celeste vede turistická stezka o délce přibližně 5 km, která vede skrz nádhernou deštnou přírodu, tropické lesy až ke slavnému vodopádu.

První zastávkou na této cestě je "El Teñidero", místo, kde se prý voda začíná zbarvovat. Zde se setkáte s impozantním zlatým obloukem, který symbolizuje začátek azurového toku. Další zastávky zahrnují "Los Tenideros", místo, kde se voda stává opravdu modrou, a "Olla Azul", což je modrou zbarvená lázeňská místa, odkud se Río Celeste stáčí směrem k vodopádu.

Vrcholem výletu je vodopád Río Celeste s výškou 30 metrů. Tato impozantní vodní kaskáda je skutečně úchvatná a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Modrozelená voda vytváří překrásný kontrast s okolním zeleným listím a barevně se měnícími mraky.

Pro ty, kteří by si chtěli na tomto úžasném místě vychutnat více času, je možnost přenocování v blízkém okolí. V okolí Río Celeste se nachází několik luxusních resortů i menších penzionů, které nabízejí ubytování přímo v srdci přírody. Návštěvníci se tak mohou probudit do krásného rána a vyrazit na dobrodružství hned z postele.

Pokud plánujete dovolenou v Kostarice, Río Celeste by neměla chybět na vašem seznamu míst k navštívení. Tato magická řeka nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody, fascinující historie a neopakovatelné atmosféry. Ať už si vyrazíte na celodenní výlet, nebo se rozhodnete zde strávit více času, určitě nebudete litovat. Río Celeste je skutečně zážitkem pro každého milovníka přírody a dobrodružství.


Počasí Kostarika Río Celeste


Kostarika je země plná krásných a unikátních přírodních pokladů. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v této středoamerické zemi je národní park Tenorio Volcano, domov slavného Río Celeste.

Río Celeste, což v překladu znamená „modrá řeka“, je jedním z neuvěřitelných přírodních zjevů, které lze najít v Kostarice. Nachází se v národním parku Tenorio Volcano, v provincii Alajuela. Celý areál národního parku je chráněným územím a tvoří ho překrásná horská krajina s vulkánem Tenorio ve svém centru.

Ale co dělá Río Celeste tak zvláštním? Jeho výjimečná modrá barva až na první pohled vyvolává dojem, že jste vstoupili do jiného světa. Toto nachově modré divadlo vzniká díky mísícím se prvkům. Hlavním zdrojem barvy je přítomnost minerálu nazývaného aluminosilikát, který odráží modré světlo slunečních paprsků, což vytváří efekt, který je téměř magický.

Vodopády, které při průchodu řekou vznikají, jsou také velmi impozantní. Největší z nich, zvaný „Los Teñideros“, je místem, kde se dvě řeky, Río Buenavista a Quebrada Agria, setkávají a vytvářejí modro-zelenou nádrž plnou čiré a modré vody.

Další zajímavostí Río Celeste je termální vřídelník, který se nachází v národním parku Tenorio Volcano. Teplé prameny jsou obklopeny tropickým pralesem a vytvářejí dokonalé místo pro osvěžující koupel.

Kromě své jedinečné barvy nabízí Río Celeste také bohatý ekosystém. Kolem řeky se nachází spousta flóry a fauny, včetně zvířat jako jsou tapíři, opice a mnoho dalších druhů ptáků a hmyzu. Pro milovníky přírody je tato oblast Kostariky skutečným rájem.

Když navštívíte Río Celeste, doporučuje se vyrazit brzy ráno, abyste se vyhnuli davům návštěvníků. Můžete si pronajmout průvodce, který vás zavede po stezkách národního parku a poskytne vám informace o místní flóře a fauně.

Výlet do Río Celeste je nezapomenutelným zážitkem. Od divoké krásy modré řeky po úchvatné vodopády a termální prameny, toto místo vás zcela pohltí svou magií a kouzlem. Je to skutečný dar přírody, který musíte vidět na vlastní oči, abyste si opravdu uvěřili, že takové místo existuje.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky