Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kostarika Tortuga Island

Letenka Kostarika Tortuga Island


Pokud plánujete cestu do Kostariky a hledáte něco skutečně speciálního, neměli byste vynechat návštěvu Tortuga Island. Tento malý ostrov se nachází zhruba hodinu jízdy lodí od malého přístavu Curu na západním pobřeží Kostariky.

Tortuga Island je obklopen tyrkysově modrou vodou a jemným pískem, což z něj dělá ideální místo pro relaxaci a užití si tropické atmosféry. Navíc jsou zde k dispozici různé aktivity na vodě, jako je potápění, šnorchlování, jízda na banánu a jetový skútr, takže se zde nebudete nikdy nudit.

Jedním ze způsobů, jak se na Tortuga Island dostat, je leteckou dopravou. Několik leteckých společností nabízí krátké lety mezi San José a Jacó, odkud se můžete dostat na ostrov rychlou lodí.

Letecký let trvá asi 20 minut a rozhodně stojí za to využít tuto možnost, neboť na obzoru se naskýtají úchvatné výhledy na pobřeží, sopky a zelenou vegetaci.

Po přistání v Jacó se můžete vydat na dvouhodinovou jízdu lodí k Tortuga Island. Během této jízdy se opět můžete těšit na nádherné výhledy na pobřeží i možnost sledovat delfíny a želvy, které se občas v těchto vodách objevují.

Kromě letecké dopravy existují samozřejmě i další způsoby, jak se na Tortuga Island dostat, například lodní dopravou z Puntarenasu, ale využití letenek si můžete užít jako nezapomenutelný zážitek.

Celkově Tortuga Island nabízí jedinečnou kombinaci úchvatné přírody, bílého písku, tyrkysové vody a nezištné pohostinnosti místních obyvatel. Pokud hledáte ideální destiaci pro odpočinek a relaxaci s trochou dobrodružství, určitě byste neměli vynechat Tortuga Island na své návštěvě Kostariky.


Počasí Kostarika Tortuga Island


Tortuga Island se nachází v krásném přírodním prostředí na západním pobřeží Kostariky a je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Toto malé, ale nádherné místo nabízí návštěvníkům úžasné tropické počasí po celý rok.

Díky své poloze v tropické zóně a poblíž rovníku se Kostarika pochlubuje teplým a slunečným počasím po většinu roku. Na Tortuga Island se teploty pohybují kolem 26 stupňů Celsia (78 stupňů Fahrenheita) v zimě a mohou dosáhnout až 33 stupňů Celsia (91 stupňů Fahrenheita) v létě. Tato teplota je ideální pro plážové aktivity, jako je opalování, plavání a potápění.

Tortuga Island je také známá pro své nádherné pláže, které lákají návštěvníky z celého světa. Zlatý písek a průzračně čistá voda jsou charakteristické pro tento ostrov. Většina dní je zde slunečno a jasno, což umožňuje turistům si užít plážové aktivity bez jakýchkoli překážek. Odpočívání na pláži a koupání v teplém Karibiku je skvělým způsobem, jak relaxovat a uniknout od každodenního stresu.

Majestátní palmové stromy poskytují stín a příjemnou atmosféru pro ty, kteří si chtějí odpočinout nebo si přečíst knihu. Turisté mohou také využít různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění nebo plavání s delfíny.

Na ostrově je také možné se občerstvit v jedné z tamních restaurací a ochutnat místní speciality, jako je čerstvá mořská strava nebo tropické ovoce. Zavítat můžete také do tradičních obchodů, kde si můžete koupit suvenýry a vzpomínky na návštěvu Tortuga Island.

I když jsou možné krátkodobé deště, to neovlivňuje zážitek z pobytu na tomto nádherném místě. Deštivé období trvá obvykle od května do listopadu, ale i během deště je zde stále spousta aktivit, které si můžete užít. Obzvláště krásná je příroda, která kvete po dešti a vytváří úchvatné výhledy.

Tortuga Island nabízí návštěvníkům únik do ráje s tropickým počasím a nádhernými plážemi. Bez ohledu na to, zda sem přijedete v létě nebo v zimě, budete mít možnost zažít slunečné nebe a teplé vody Karibského moře. Jestliže plánujete dovolenou v Kostarice, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto malého, ale o to úchvatnějšího ostrova.


Ubytování Kostarika Tortuga Island


Kostarika je zemí, která přitahuje turisty z celého světa díky své krásné přírodě, teplému počasí a nádherným plážím. Mezi nejpopulárnějšími plážemi na Kostarice je zcela určitě Tortuga Island.

Tortuga Island je malý ostrov přibližně 30 minut lodí od břehu Kostariky, v blízkosti města Puntarenas. Tento ostrov je velmi oblíben mezi turisty díky jeho úžasnému pobřeží s bílým pískem a křišťálově čistou vodou.

Pokud hledáte ubytování na ostrově Tortuga Island, máte několik možností. V první řadě si můžete pronajmout chatku nebo pokoj v hotelu na pevninské části Kostariky a využít jednodenních výletů na ostrov. To je zvláště vhodné pro ty, kteří chtějí strávit jen jeden nebo dva dny na ostrově.

Pro ty, kteří chtějí zůstat na ostrově delší dobu, existuje několik možností ubytování na samotném ostrově. Jednou z nejlepších možností je pobyt v eco-lodži, které se nacházejí přímo na pláži. Tyto lodže jsou velmi dobře vybavené, mají vlastní koupelnu a terasu s výhledem na moře.

Další možností je pronájem soukromé vily, která nabízí dokonalé soukromí a luxusní ubytování. Tyto vily jsou vybaveny vlastními koupelnami, terasou a kuchyní pro vlastní vaření.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování na ostrově Tortuga Island si vyberete, budete mít zde bezpochyby nádherný pobyt. Ostrov je obklopen korálovými útesy a podvodním světem plným pestrobarevných ryb a jiných mořských tvorů. Navíc je zde možnost zapůjčení kajaků, šnorchlování a rekreačního potápění.

Tortuga Island je opravdu nádherným místem pro odpočinek a relaxaci, a to jak pro jednodenní výlety, tak i delší pobyt. Ubytování na ostrově není levné, ale určitě stojí za investici, protože si zde vychutnáte dokonalou klidnou atmosféru, nádherné pláže a přírodní krásy Kostariky.


Dovolená Kostarika Tortuga Island


Kostarika je známá jako domov některých nejkrásnějších pláží a exotických destinací na světě. Jedním z nejvíce oblíbených míst mezi turisty je Tortuga Island, jedno z nejkrásnějších a nejúžasnějších míst na Kostarice.

Tortuga Island, také známý jako Isla Tortuga, se nachází v zálivu Golfo de Nicoya, na západním pobřeží Kostariky. Ostrov je vzdálen asi 20 kilometrů od města Puntarenas a je snadno dostupný lodí nebo katamaránem.

Ostrov je známý svou nádhernou pláží s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou. Představte si siestu na pláži, zatímco si budete užívat sluneční paprsky a nekonečný výhled na oceán. Pláž Tortuga je ideální pro opalování, relaxaci a vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření a jízda na vodním skútru.

Ale Tortuga Island není pouze o pláži. Ostrov je také domovem mnoha exotických druhů živočichů a rostlin. Můžete se těšit na procházky po ostrově a objevování divokých zvířat, jako jsou opice, leguáni, papoušci a mnoho dalších. Pokud máte rádi dobrodružství a přírodu, rádi se vás přidáme na turistické trasy na ostrově.

Pro ty, kteří preferují luxusní zážitky, je k dispozici také možnost pronájmu soukromých jachet a katamaránů. Můžete se rozhodnout pro exkluzivní plavbu kolem ostrova, se zastávkou na různých místech pro šnorchlování nebo prostě pro posedání a relaxaci na palubě.

Pokud budete mít hlad, můžete ochutnat místní speciality a čerstvé mořské plody v místních restauracích na ostrově. Připravte se na vychutnání svěžího ceviche, rybích pokrmů, tropického ovoce a dalších lahůdek. Nezapomeňte si také dopřát osvěžující koktejl pod širým nebem.

Navštěva ostrova Tortuga je skvělým způsobem, jak využít svou dovolenou na Kostarice, kterou budete pamatovat na celý život. Přírodní krása, exotická fauna a flora a idylické pláže vytvářejí prostředí pro nezapomenutelné zážitky a odpočinek. Zaručeně se sem budete chtít vrátit a na chvíli se osvěžit v této nedotčené oáze.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Tortuga Island


1. Jak se dostat na Tortugu Island?
- Nejčastější způsob, jak se dostat na Tortuga Island, je trvápůlesdra plavba z přístavu Puntarenas. Existují různé společnosti, které nabízejí tyto výlety.
2. Jak dlouho trvá plavba z Puntarenas na Tortuga Island?
- Plavba z Puntarenas na Tortuga Island obvykle trvá přibližně hodinu a půl až dvě hodiny, v závislosti na podmínkách moře.
3. Kolik stojí výlet na Tortuga Island?
- Ceny výletů na Tortuga Island se liší v závislosti na vybrané společnosti a nabízených službách. Obecně se ceny pohybují mezi 80 až 120 americkými dolary.
4. Co mohu očekávat na Tortuga Island?
- Na Tortuga Island můžete očekávat úchvatné pláže s bílým pískem, průzračné moře ideální pro šnorchlování a potápění, příležitosti k potápění a jiným vodním aktivitám, piknikové obědy na pláži a možnost vidět místní faunu a flóru.
5. Kdy je nejlepší čas navštívit Tortuga Island?
- Nejlepší čas na návštěvu Tortuga Island je v suchém období mezi prosincem a dubnem, kdy je méně pravděpodobné, že bude pršet. Teploty jsou celoročně poměrně konstantní, pohybují se kolem 25-30 °C.
6. Jaká je místní kuchyně na Tortuga Island?
- Místní kuchyně na Tortuga Island se zaměřuje na čerstvé mořské plody, především ryby a krevety. Můžete si vychutnat také tradiční kostarickou rýži s černými fazolemi a saláty z tropického ovoce.
7. Jsou na Tortuga Island ubytovací možnosti?
- Na Tortuga Island není přímé ubytování, protože to je chráněná přírodní rezervace. Výlety na ostrov jsou obvykle denní výlety z okolních měst, jako je Puntarenas nebo San Jose.
8. Je možné vidět želvy na Tortuga Island?
- Ano, Tortuga Island je známá svou přítomností hnízdících želv. V některých obdobích roku je možné pozorovat jejich migraci na pláže.
9. Jaká je vzdálenost mezi Tortuga Island a Kostarickým pobřežím?
- Tortuga Island se nachází přibližně 12 kilometrů od pobřeží Kostariky.
10. Můžu si na Tortuga Island pronajmout vodní sportovní vybavení?
- Ano, na Tortuga Island je možné si pronajmout vodní sportovní vybavení, jako jsou šnorchlovací masky, potápěčské vybavení, paddleboardy nebo kajaky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky