Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Havana (hlavní město)

Počasí Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je krásný karibský ostrov s dech beroucími plážemi, kulturovými památkami a živou atmosférou. Její hlavní město, Havana, není jen centrem kubánské kultury a historie, ale také má fascinující klima, které přitahuje turisty ze všech koutů světa.

Havana leží na západním pobřeží Kuby a je obklopena Karibským mořem. Díky své poloze má město typické tropické podnebí, s teplými a vlhkými lety a mírnými zimami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, ale v letních měsících mohou teploty stoupat až na 30 stupňů.

Letní období, které trvá od června do září, je nejteplejším a nejvlhčím obdobím v Havaně. Teploty mohou být velmi vysoké a doprovázené vysokou vlhkostí. To znamená, že turisté by měli být připraveni na horké počasí a doporučuje se, aby si vzali lehké oblečení a hydratovali se dostatečně, aby se vyhnuli přehřátí.

Na druhou stranu, zimní období v Havaně, které trvá od prosince do února, je mnohem příjemnější. Teploty klesají na přibližně 20 stupňů Celsia a vlhkost se snižuje. To je ideální čas pro procházky po nábřeží Malecón, kdy se turisté mohou vyhnout horkým letním teplotám.

Co se týče srážek, deštivé období v Havaně nastává od května do října, kdy pršky jsou častější. Nicméně, déšť obvykle nevydrží dlouho a slunce se brzy vrátí na oblohu. Jediným problémem jsou občasné tropické bouře nebo dokonce hurikány, které se mohou vyskytnout na konci léta nebo na podzim. Při plánování návštěvy Havanu je proto důležité sledovat předpověď počasí a informace o možných tropických bouřích.

Havana je město plné kulturních festivalů a akcí, které se konají po celý rok. Turisté mohou zažít místní hudební festivaly, karnevaly a tradiční tancování salsa. Kromě toho, mohou si také užít krásné pláže a vodní aktivity, jako je potápění a plavání s delfíny.

Kuba Havana je skvělým místem k návštěvě, bez ohledu na roční období. Ať už se jedná o letní plážovou dovolenou nebo zimní útěk před chladem, Havana nabízí nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Havana (hlavní město)


1. Co je Kuba Havana?
Kuba Havana je hlavní město kubánského ostrovního státu Kuba. Nachází se na západním pobřeží ostrova, v provincii Ciudad de La Habana.

2. Jak se dostanu do Havaně z mezinárodního letiště?
Po příletu na mezinárodní letiště v Havaně (José Martí International Airport) můžete využít taxi, které vás přímo dovezou do centra města. Také je možné využít veřejnou dopravu, například autobusy nebo vlaky.

3. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Havaně?
Mezi nejlepší místa k navštívení v Havaně patří Malecón (nábřeží), Staré Město (Habana Vieja), El Capitolio (Národní kapitol), Plaza de la Catedral (Katedrální náměstí) a Castillo de la Real Fuerza (Hrad Královských vojsk).

4. Jaké jsou oblíbené kubánské pokrmy, které si mohu vychutnat v Havaně?
V Havaně můžete ochutnat různé kubánské speciality, jako například ropa vieja (vařené hovězí maso), congrí (směs rýže a fazolí), moros y cristianos (rýže s fazolemi), a samozřejmě slavný kubánský sendvič cubano.

5. Jaké jsou doporučené způsoby dopravy v Havaně?
V Havaně se dopravujte především pěšky nebo využívejte místních taxíků. Další možnosti jsou také cyklotaxi, mototaxi a jízda na starých amerických autech.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Havanu?
Nejlepšími měsíci pro návštěvu Havanu jsou prosinec a leden, kdy jsou teploty příjemné a s minimálním množstvím srážek. V tomto období je vhodné si předem zarezervovat ubytování.

7. Jaké jsou oblíbené kulturní akce a festivaly v Havaně?
V Havaně se každý rok koná celá řada kulturních akcí a festivalů, jako například Festival jazzu v Havaně, Biennale výtvarného umění, Havana Film Festival a karneval.

8. Je v Havanské městské části bezpečno pro turisty?
Havana je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, je vždy doporučeno dodržovat základní opatření pro osobní bezpečnost a vyhnout se osamoceným a temným místům večer.


Dovolená Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je ostrovní země v Karibiku, která je známá svou bohatou historií, kulturou a nádhernými plážemi. Hlavní město Kuby, Havana, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na ostrově a láká návštěvníky z celého světa.

Havana je fascinující kombinací historie a moderny. Je to místo, kde se setkávají koloniální architektura, oldtimery a živá hudba. Ponořte se do atmosféry staré Havaně a procházejte se jejími úzkými uličkami, kde najdete nádherné budovy ve stylu španělské koloniální éry. Některé z nich jsou proměněny v muzea, galerie a restaurace, což je ideální způsob, jak objevit bohatou kulturní historii Kuby.

Navštivte náměstí Plaza de la Catedral, které je domovem imponující katedrály Havana, nebo se procházejte po slavné ulici Malecón, která se táhne podél mořského pobřeží. Tato ikonická promenáda nabízí nádherný výhled na oceán a je vyhledávaným místem pro procházky a setkávání se s místními obyvateli.

Havana je také známá svou živou hudbou a tancem. Vstupte do jedné z mnoha hudebních hospod, nazvaných „casas de la música“, kde se můžete ponořit do rytmů salsy, rumba a dalších tradičních kubánských tanců. Pokud máte odvahu, můžete dokonce zkusit nějaké taneční kroky sami.

Věřte nebo ne, Havana je také domovem mnoha krásných pláží. Navštivte oblíbenou pláž Playa de Este, která se nachází jen pár kilometrů od centra města. Zde si můžete užívat slunečního záření, křišťálově čisté vody a jemného písku. Mnoho pláží nabízí také možnost provozovat vodní sporty, jako je šnorchlování nebo potápění, takže tam najdete zábavu pro všechny.

A co by to bylo za návštěvu Kuby bez ochutnávky místní kuchyně? V Havaně se budete moci vypořádat s tradičními kubánskými pokrmy, jako je ropa vieja (hovězí maso v omáčce), mořské plody a samozřejmě slavný kubánský sendvič, známý jako „Cubano“. Nezapomeňte také ochutnat místní rum nebo si dopřát osvěžující mojito, které je jedním z nejpopulárnějších kubánských nápojů.

Dovolená v Havane nabízí nezapomenutelný zážitek plný historie, kultury a zábavy. Od procházek po malebných uličkách staré Havany po relaxaci na pláži a tanci do rytmů salsy, Havana má co nabídnout pro každého. Pokud se chystáte navštívit Kuby, nezapomeňte začlenit Havana do svého itineráře a zažít všechno, co toto ohromující město má nabídnout.


Letenka Kuba Havana (hlavní město)


Kuba Havana - Tajemné hlavní město Karibiku

Havana, hlavní město Kuby, je jedním z nejkrásnějších a nejživějších měst Karibiku. Leží na severozápadě ostrova Kuba a je známá svým jedinečným směsicí historie, kultury a krásné architektury. To všechno ještě umocněno překrásnými plážemi, vzrušujícími hudebními festivaly a vynikajícími rumy a doutníky.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Kubu, je Havana jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst, která by neměla uniknout jejich pozornosti. Získat letenku na Kubu Havana je v současné době velmi snadné, protože mnoho leteckých společností nabízí pravidelné přímé lety z různých destinací po celém světě.

Jakmile se dostanete do Havaně, okamžitě ucítíte její bohatou historii. Město bylo založeno v roce 1519 a v průběhu staletí prošlo mnoha změnami, což je zřejmé z různých architektonických stylů, které zde nalezneme. Z období koloniálního panství po moderní a futuristickou architekturu, Havana nabízí nekonečné množství architektonických pokladů a památek.

Jednou z nejznámějších čtvrtí v Havaně je tzv. Stará Havana (Habana Vieja), která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Není divu, že se turisté z celého světa snaží chytit co nejlevnější letenku na Kubu Havana, aby mohli objevit úzké uličky, koloniální domy a nádherná náměstí této jedinečné čtvrti.

Všude v Havane cítíte přítomnost hudby. Kuba je známá svou živou hudební scénou a cubanskými rytmy, které se linou z restaurací, barů a klubů. Pokud se vydáte na proslulou ulici Malecon, budete mít možnost nasát ducha kubánské hudby a dokonce se přidat k místním tanečníkům, kteří zde často tančí na otevřené ulici.

A samozřejmě, jakmile jste na Kubě, nemůžete nechat ujít ochutnávku místní kuchyně. Havana je plná útulných restaurací nabízejících tradiční cubanská jídla. Vyzkoušejte si slavný kubánský sendvič, čerstvé mořské plody a zapíjejte to skvělým kubánským rumem.

Ať už jste dobrodružnou duší, milovníkem historie nebo jen hledáte odpočinek na nádherných plážích, Havana má pro vás všechno. Je to město, které vás okouzlí svým kouzlem, atmosférou a přátelskými lidmi. Není proto divu, že se Havana stala jednou z nejžádanějších turistických destinací v Karibiku.

Takže pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte jedinečné místo, které vám nabídne skvělou kombinaci kultury, historie a přírody, neváhejte si pořídit letenku na Kubu Havana. Toto kouzelné město vás přivítá s otevřenou náručí a poskytne vám nezapomenutelné zážitky, které vydrží navždy v paměti.


Ubytování Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a jedinečnou kulturou. A hlavní město Havanna není výjimkou. Pokud plánujete navštívit Kubu, zastávka v Havaně je nevyhnutelná. Aby vaše cesta byla co nejpříjemnější, je důležité věnovat pozornost také ubytování. Havana nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele.

Havana je město plné historických památek, nádherné architektury a kouzelných ulic. Je tu však také rušné noční život, krásné pláže a bohatá kubánská kuchyně. Ať už chcete prozkoumat Staré Město nebo si užívat atmosféru Maleconu, budete potřebovat vhodné ubytování.

Pro ty, kteří si přejí prožít autentický zážitek, je ideální volbou pronájem soukromého pokoje nebo bytu, známých jako "casa particular". Tyto pokoje jsou zřízeny uvnitř nádherných koloniálních domů a mají speciální licenci k pronájmu turistům. Mnoho z nich je provozováno místními rodinami, které vám rády poskytnou rady a tipy, jak nejlépe využít pobyt v Havaně.

Další možností je vybrat si hotel. Havana nabízí širokou škálu hotelů různých kategorií, od luxusních resortů až po levnější možnosti. Hlavním a nejznámějším hotelem je Hotel Nacional de Cuba. Tento elegantní hotel na Maleconu navštívili již mnozí světoví vůdci a celebrity. Nabízí nádherné pokoje, bazény, lázně a několik restaurací s kubánskými specialitami.

Další možností jsou hostely. Havana má několik levných a příjemných hostels, které jsou ideální pro mladé cestovatele s omezeným rozpočtem. Hostely nabízí sdílené pokoje a fasilit, jako jsou kuchyňky, společenské místnosti a možnost seznámení s dalšími cestovateli.

Na výběr je také několik boutique hotelů, které vám poskytnou luxusní a intimní atmosféru. Tyto hotely často nabízejí menší počet pokojů a jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí dopřát trochu luxusu za přijatelnou cenu.

Při hledání ubytování v Havaně je důležité brát v úvahu také polohu. Staré Město a Malecon jsou oblíbenými lokalitami pro turisty. Staré Město je zapsáno na seznamu UNESCO a je plné historických památek a malebných uliček. Malecon je dlouhá pobřežní třída s nádherným výhledem na moře.

Ať už se rozhodnete pro casa particular, hotel nebo hostel, je důležité si rezervovat ubytování dopředu, až po příjezdu na Kubu může být velmi složité najít volné pokoje. Mějte na paměti také politiku ubytování na Kubě, která vyžaduje předložení platné rezervace ubytování na první dvě noci pobytu, aby jste dostali turistickou kartu.

Havana je fascinujícím městem plným historie a krásy. Dobře vybrané ubytování vám poskytne pohodlný a příjemný základ pro váš pobyt. Ať už se rozhodnete pro soukromý pokoj, hotel nebo hostel, zaručeně si užijete všechno, co Havana nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky