Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata

Ubytování Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Kuba je země plná přírodního bohatství a krásných lokalit, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto míst je i Parque Nacional Ciénaga de Zapata. Nachází se v provincii Matanzas na jihozápadě ostrova a je největším a nejzachovalejším mokřadním ekosystémem v Karibiku.

Tato oblast je domovem mnoha vzácných a unikátních druhů flóry a fauny, které přitahují především milovníky přírody a zájemce o ekoturistiku. Park byl vyhlášen národním parkem v roce 2000 a od té doby se stal turistickou atrakcí nejen pro Kubánce, ale také pro zahraniční návštěvníky.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Parque Nacional Ciénaga de Zapata, je k dispozici široká škála ubytování. V okolí parku se nachází několik malých městeček a vesniček, ve kterých můžete najít příjemné hotely a penziony. Tyto ubytování jsou často ve venkovském stylu a nabízejí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a večeři a snídani zahrnutou v ceně.

Pokud preferujete trochu dobrodružství, můžete se rozhodnout pro ubytování v kempu. Park má několik kempových míst, které nabízejí zázemí pro stanování a také základní vybavení, jako je WC a sprchy. Kempování v Ciénaga de Zapata je zážitek samotnou o sobě, protože vás probudí zvuky přírody a budete mít možnost prozkoumat oblast přímo z kempu.

V Ciénaga de Zapata je také možnost pronájmu soukromých chat nebo apartmánů, které se nacházejí v blízkosti parku. Tyto ubytování poskytují větší soukromí a komfort a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Návštěvníci mohou využít také komerčních ubytování, jako jsou luxusní hotely a resorty. Ty se nacházejí většinou v blízkosti pláží a přinášejí návštěvníkům nejen pohodlný pobyt, ale také přístup ke skvělým výhodám, jako jsou bazény, wellness centra a restaurace.

Když navštívíte Parque Nacional Ciénaga de Zapata, můžete si být jisti, že vaše ubytování bude odpovídat vašim potřebám a preference. Bez ohledu na to, zda preferujete něco jednoduchého a autentického, nebo něco luxusnějšího, budete mít vždy možnost vybrat si to nejlepší.

Celkově lze říci, že ubytování v Parku Ciénaga de Zapata je zárukou plného pobytu v téměř nedotčené přírodě a nezapomenutelného dobrodružství. Ať už se rozhodnete pro penzion, kempování nebo luxusní hotel, budete mít možnost prozkoumat jedinečné mokřady, obdivovat vzácné druhy ptáků a živočichů a zažít Kubu v jejím nejpřirozenějším stavu.


Letenka Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Cesta do kubánského národního parku Ciénaga de Zapata je zážitek jako žádný jiný. Tento park, nacházející se na jihu ostrova, je nejen největším kubánským přírodním parkem, ale také největším močálem v Karibiku.

Abychom se k parku dostali, je potřeba nejprve zakoupit letenku do Havany, nebo do Varadera, což je turistického středisko, nacházející se v blízkosti parku. Z letiště v Havane či Varaderu se můžete dopravit autobusem nebo pronajmout auto a vyrazit na cestu směrem na jih Kuby.

Když dorazíte do Ciénaga de Zapata, ocitnete se uprostřed neuvěřitelné přírody. Tento park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, jako jsou krokodýli, plameňáci, pelikáni a mnoho dalších.

Park nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou procházky po divoké přírodě, potápění a pozorování ptáků. Pro milovníky historie je zde možnost navštívit muzeum v Playa Girón, kde se konala slavná mušketýrská bitva v roce 1961, kdy se Kubánská armáda vedená Fidelem Castrem poprvé setkala s exilovými kubánskými vojáky podporovanými Spojenými státy.

Pokud se rozhodnete navštívit Ciénaga de Zapata, nezapomeňte si přinést komfortní trekové boty, ochranné spreje proti komárům, kameru na fotografování zvířat a hlavně dobrou náladu. Toto přírodní království vás nezklame.

Závěrem tedy můžeme říci, že návštěva tohoto parku je skutečným dobrodružstvím a zážitkem pro všechny, kteří mají rádi přírodu a chodí po pravém polštáři. Návštěva Kuby a národního parku Ciénaga de Zapata, kde se nudit rozhodně nebudete, představuje zážitkové putování po neuvěřitelné přírodě a jedničkové historii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


1. Jak se dostat na Kubu a do Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Kubu, je letadlo do hlavního města Havany. Pak je možné cestovat autobusem nebo taxíkem do parku.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. V těchto měsících je více možností kvůli povodním a je také snazší vidět místní ptáky a další zvířata.

3. Kde se ubytovat v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: V parku se nachází několik možností ubytování, včetně hotelů, hostinců a kempů. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože může být omezené.

4. Co je možné v parku dělat?
Odpověď: V parku je možné podnikat různé aktivity, jako je pozorování ptáků, turistika, potápění, rybaření a jízda na kajaku. Park nabízí také možnost prohlídky přírodních rezervací, muzeí a archeologických nalezišť.

5. Jaké jsou nejzajímavější atrakce v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: Mezi nejzajímavější atrakce v parku patří Bahía de Cochinos (Záliv prasat), který je známý pro svou historickou invazi, a kavernový systém Cueva de los Peces, který poskytuje možnost potápění a šnorchlování.

6. Existuje v parku možnost organizovaných exkurzí?
Odpověď: Ano, v parku je možné se připojit k organizovaným exkurzím, které poskytují vedené túry a prohlídky s místními průvodci. Je však také možné objevovat park na vlastní pěst.

7. Jaká je místní fauna v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: Park je domovem mnoha druhů plazů, jako jsou krokodýli a ještěři. Můžete zde také najít mnoho druhů ptáků, včetně kolibříků a pštrosů.

8. Jaké jsou nejlepší trasy pro turistiku v parku?
Odpověď: Existuje několik turistických tras v parku, které jsou vhodné pro různé úrovně zkušeností. Některé z nejlepších tras zahrnují Laguna del Tesoro, Enigma de las Rocas a Sendero de la Caleta. Doporučujeme si přinést dostatečné množství pitné vody a ochranný prostředek proti hmyzu.

9. Mohu se potápět a šnorchlovat v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: Ano, v parku je možné se potápět a šnorchlovat. Cueva de los Peces je populární destinací pro potápěče a šnorchlisty, protože poskytuje jasnou vodu a bohatý podmořský život.

10. Jak dlouho bych měl strávit v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpověď: Doporučuje se strávit minimálně 2-3 dny v parku, aby si návštěvníci mohli vychutnat vše, co park nabízí. Samozřejmě, čím déle zůstanete, tím více času budete mít k objevování různých oblastí parku.


Dovolená Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Kuba je ostrov ležící v Karibiku a je jedním z největších ostrovů v Karibiku. Kuba je proslulá svým kulturním bohatstvím a plážemi. Avšak, největším překvapením pro návštěvníky Kuby je národní park Ciénaga de Zapata.

Ciénaga de Zapata je národní park, který se nachází v jihozápadní části Kuby, v provincii Matanzas. Je to největší a nejvýznamnější konzervovanou mokřadní oblastí v západní polovině Karibiku. Park se nachází na ploše 4 520 km2 a je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů.

Národní park Ciénaga de Zapata je ideálním místem pro milovníky přírody. Park nabízí mnoho turistických tras, které se procházejí podél vodních kanálů, mangrovových lesů a pobřeží. Návštěvníci se mohou těšit na pozorování ptáků, divoce žijících zvířat a plavání v krásných mořských lagunách. Park je také domovem pro různé druhy ryb, ježků, želv a krokodýlů.

Národní park Ciénaga de Zapata je významný také pro své paleontologické naleziště. V těchto nalezištích bylo nalezeno mnoho fosílií, které dokazují pravěkou historii oblasti a životní styl původních kubánských obyvatel.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, nabízí národní park Ciénaga de Zapata také možnost potápění. Pod vodním povrchem se skrývají vraky starých lodí a různé druhy ryb, které jsou k vidění pouze pod vodou.

Kromě turistických aktivit nabízí národní park Ciénaga de Zapata také ubytování v turistických zařízeních, restauracích, kavárnách a obchodech. Turistické zařízení v parku nabízí návštěvníkům vše, co potřebují k pohodlnému pobytu - od stravy a ubytování, po turistické výlety a potápění.

Jakožto největší a nejvýznamnější konzervovanou mokřadní oblastí v západní polovině Karibiku je národní park Ciénaga de Zapata určitě jedním z nejzajímavějších míst na Kubě. Nabízí turistům úžasné přírodní zážitky a nezapomenutelné dobrodružství v překrásné přírodě. Pokud hledáte krásu a zároveň zážitek, který vám dodá novou energii, tak by vám návštěva tohoto parku rozhodně neměla uniknout.


Počasí Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Kuba je známá svým tropickým klimatem a krásnými plážemi. Jedním z nejzajímavějších přírodních rezervací na Kubě je Parque Nacional Ciénaga de Zapata, který se nachází na západním pobřeží ostrova.

Ciénaga de Zapata je rozlehlé ampérovité mokřadní území, které se táhne na ploše 4 520 kilometrů čtverečních. Je to největší přírodní rezervace na Kubě a je domovem mnoha endemických rostlin a živočichů.

Díky své poloze u Karibského moře má Ciénaga de Zapata tropické podnebí. Teploty se pohybují mezi 24 a 30 stupni Celsia po většinu roku. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35 stupňů.

Kromě vysokých teplot je Ciénaga de Zapata také velmi vlhká oblast. Roční srážky se zde pohybují mezi 1400 a 2000 milimetry. Nejvíce srážek padá během období dešťů, které trvá od května do října. Během těchto měsíců může být počasí poměrně nevyzpytatelné, s častými přeháňkami a bouřemi.

Díky svému mokrému podnebí a rozmanitému ekosystému je Ciénaga de Zapata ideálním útočištěm pro mnoho druhů ptáků, včetně kolibříků, pelikánů, kormoránů a volavek. Na moři pak můžete spatřit delfíny a dokonce i vzácné želvy želvu bažinnou a želvu karetovu.

Celý park je jako mozaika různých ekosystémů, včetně mangrovových bažin, písečných pláží, lesů a jeskyní. V každé části parku najdete odlišné klimatické podmínky a různé druhy živočichů.

Pokud se chystáte navštívit Ciénaga de Zapata, doporučuje se vyrazit v období od prosince do dubna, kdy jsou teploty příjemnější a srážek je méně. V tomto období můžete také snáze pozorovat mnoho ptáků, kteří se sem zazimují.

Parque Nacional Ciénaga de Zapata je neuvěřitelně krásné místo, které nabízí návštěvníkům pohled na jedinečnou kubánskou divočinu. Ať už se vydáte na průzkum lesa, potápíte se v korálových útesech nebo jen relaxujete na pláži, budete jistě ohromeni rozmanitostí přírodního bohatství této oblasti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky